HPV- CİN 1 - DEFLAGYN

suankı doktorum ıllede ılac ıstıyorsan deflagyn kullanabılırsın ama bunyen atacaksa atacaktır ılac ıle alakası yok bu vırusun dedı ve takıp suresı bir yıl verdi

siz CIN 1 deflagyn ile mi gerilettiniz acaba? çokta pahalı bir ilaç

Merhaba, bende de cin1 çıktı kolposkopi sonucu şu an deflagyn kullanıyorum birincş kutumdayım. Akşam tam yatmadan önce enjekte ediyorum jeli ve bir süre ayaklarım havada bekleyip yorganı çekip yatıyorum. Jeli enjekte ettikten sonra hemen yatmama rağmen hiç ayağa kalkmamama rağmen yine de akıyor iç çamaşırıma. Sabah da ıslanmış bir şekilde uyanıyorum. Sizde de böyle miydi ya biraz akıyor muydu, başka kullanan birileri de bilgilendirebilirse sevinirim. Merak ettim yanlış mı yapıyorum acaba diye

Biraz akıntı oluyo evet. Pembemsi lekeler bırakıyo çamaşırda

Doktorum bana herhangi bir tür ile karşılaştıktan sonra aşı o tür için bir çare olmaz dedi. Siz diğer türlere karşı mı aşı vuruldunuz?

Merhaba, ben de cin 1 den Leep olmuştum 12 sene önce. Şimdi yine cin 1 ve yine leep oldum. Tekrar etmesi beni çok endişelendirdi. Ahcc siparişi verdim şimdi. Aşımı da ilk cin 1 den sonra olmuştum. Gelişmelerinizi buradan bana da yazar mısınız? Merak ediyorum sizi

Merhaba aynı durumu yaşıyorum cin1 var deflagyn kullanıyorum 1 kutu bitti ancak gebelik planlıyoruz. Bu süreçte olursa bir sıkıntısı olur mu acaba gebeliğe? Gebeliği öğrendikten sonra kullanmayı bıraktınız mı? Şimdiden teşekkür ederim

Çok geçmiş olsun

Merhaba, ben geçen yıl kullandım deflagyn ve kullanırken gebelik gibi bi düşüncemiz yoktu. Üç ay kullandım, bitti. Sonrasında 15 ay kadar sonra gebelik oldu

Hiç bi fikrim yok. Hpv vücuttan atılmıyor sadece bağışıjlık baskılıyor , bağışıklık düşünce tekrar ortaya çıkabiliyor diye okumuştum internette.
Oyle oldugunu soyluyorlarfi fakat suan tamamen vucutta kalmadigi konusunda calismalar var. Mesela negatuf olmus 5 yil ve daha fazla negatif olan kisiler var. Bagisikligi illaki bu surecte dusuyordur ve cikmiyorsa atilabildiginin gostergesi bence

Negatif olduktan sonra cinsel iliskiniz oldumu hic
Hiç bi fikrim yok. Hpv vücuttan atılmıyor sadece bağışıjlık baskılıyor , bağışıklık düşünce tekrar ortaya çıkabiliyor diye okumuştum internette.
Hayır hpv tamamen vücuttan atılıyor siz eşinizle beraberliğiniz oldugu için telrardan eşinizden size bulaşmış bence uzun bi süre cinselliğe ara vermelisiniz ikinizinde atlatması için

2019 da pozitif iken aşı olmamış mıydınız? O zaman da mı tip 56 pozitifti?

2019 da pozitif iken aşı olmamış mıydınız? O zaman da mı tip 56 pozitifti?
Hayır hpv tamamen vücuttan atılıyor siz eşinizle beraberliğiniz oldugu için telrardan eşinizden size bulaşmış bence uzun bi süre cinselliğe ara vermelisiniz ikinizinde atlatması için
Ben de sizinle aynı fikirdeyim tamamen atılıyor ama eşinizden tekrar bulaş olmuş olabilir, yine aynı tip mi pozitif oldu peki?

kızlar merhaba, hafta sonu smear ve hpv vermeye gittim, smear normal çıktı şuan hpv testini bekliyorum.sonucu aldığımda sizleride haberdar edeceğim

kızlar merhaba, hafta sonu smear ve hpv vermeye gittim, smear normal çıktı şuan hpv testini bekliyorum.sonucu aldığımda sizleride haberdar edeceğim
Gözünüz aydın cin 1 sonrası smear temiz çıktı değil mi :) Umarım hpv de temiz çıkar. Özel bir şey yaptınız mı?

GÜNCELLEME!!!
Kızlar, konu başlığını açalı sanırım 1 yıldan fazla oldu. Mart 2023’te kolposkopi sonucum cin 1 gelmişti ve yıkılmıştık çünkü 2019’da da cin 2’de leep olmuştum ve bir daha olunca çok karamsar bir ruh haline büründüm. Ve 1 yıl 3 ay sonra kontrole gittim ve smear temiz hpv de negatif geldi bugün :) ctesi günü doktora gideceğimmm randevu aldımm.

Bu süreç zarfında neler yapmadımki…
7 ay önce sigarayı bıraktım. Öyle karma karışık kafama göre vitamin kullanmadım. 6 ayda bir dahiliyeye gittim düşük olan değerlerim için vitamib kullandım. 2 ay kadar ahcc kullandım ama çok masraflı gelince bıraktım. Uyku düzenimi yerini oturttum öncede 2’lerde yatarken max 12’de yatar oldum. En önemlisi spora başladım, 2 günde bir yürüdüm ve haftada 3-4 kez pilates yaptım chloe ting pilates konusunda iyi. Beslenmeme çok dikkat ettim. Sağlıksız abur cubur çikolata gibi şeyleri hayatımdan çıkardım çok nadir yemişimdir. Bittrr ve hurma yedim çoğunlukla. Bu süreç zarfında kendimi çok sağlıklı hissettim ve yaklaşık 9 kilo verdim. 62’den 53’e düştüm. İstemeden sağlıklı bir hayat sürünce oldu bunlar. Vücudum fiziğim şekillendi cildim düzeldi ve en önemlisi hep enerjiktim. Bendr anemi ve demir eksikliği vardı yıllardır. Bu son 1 yılda kendimi o kadar sağlıklı hissediyordumki artık eşim bile farketti. Bu arada 1 ay kadar deflagyn kullandım ama sık sık yurt fışına çıktığımız için düzenli kullanamadım. Ve 1 yıl 3 ayın sonunra bende NEGATİFİM ARTIK. :))

Merhaba cok sevindim. Maalesef bendede hpv var. Yılda 1 takip dedi doktorum. Bekarım kimseyede anlatamıyorum. Siz bu süreçte ilişki durumunu nasıl ilerlettiniz acaba? Korundunuz mu , aşı olmuşmuydunuz?

Birde 3 doz aşımı oldum ***

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…