Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Eki Görüntüle 3072129

Eki Görüntüle 3072130

Eki Görüntüle 3072131

Eki Görüntüle 3072132

Artvin Kalesi - Artvin​

Artvin Çayağzı Mahallesi içerisinde bulunmaktadır. Erzurum–Samsun karayolunun Artvin şehir merkezine çıkış sağlayan noktasında, Çoruh Nehri üzerinde bulunan Artvin Köprüsü’nün karşı yanında, ırmak tabanından 70 metre yükseklikte ana kayaya bağlanmış konumdadır. Kale içerisinde sarnıç ve şapel kalıntıları bulunmaktadır. Çoruh Nehri kıyısında Artvin şehrinin girişindeki bu kale, Bagrat (Gürcü) Kralı Büyük Oşet tarafından 937’de yaptırılmıştır. Kalenin eski ismi Livana'dır.
Bu kalenin kalıntıları üzerine VI. yüzyılda Osmanlılar yeni bir kale yaptırmış ve çeşitli dönemlerde de onarılmıştır. Küçük bir kale olup, kente girişi kontrol altında tutmaktadır. 2004 yılında restorasyonu yapılmış ve 2012 yılı içerisinde de kalenin ışıklandırma projesi tamamlanmıştır. Askeri Bölge içerisinde yer aldığından, nizamiyeye bilgi verip, bir asker refakatihnde ziyaret edilebilmektedir.

Günaydınlar Çiçekler 🌸

@Tosun Pasa
@kk birinci noteri
@Life light
@Eleadora
@Levaiz
C Capanin Gururu Teyom
@Ziya
Bonus Bonus
@WOMAN
@Kukrim
@JES
@Ysf42
@Nosking
@Oriana
@Natsume
@dgdln
@Limonsuzzcay
@-nemesis-
@dayler dayler
@Keira-
@elektra
@astrojurnal
@firdefs
@mimesis
@ummhnisa
sudem34 sudem34
Nikinik Nikinik
@_BuRc_
@Amanita
@Arrietty_
Aspasiaa Aspasiaa
Black Light Black Light
@Mrsay
L LADY VEGA
@D u t
@HAbibte
@fesang
@Aylakkadin
@ssevilll
@Boncoboorkodos
@Kurk Mantosuz Madonna
@AnnE Shirley
@Emine1990
@Atalanteda
@Gelincik78
@berresuu
@yet07
Tünaydın 🌺

Özet sayfasına yazmıştım ben, dün de girmeyi unuttum🥺

Kitabı cidden çok beğenmiştim ben, kitabı okuyana kadar Frankenstein'ı canavar olarak hayal ediyordum, hatta korkarım dediğim bir kitap olmuştu 😅😅ama korkmak değil de çok duygulandığım bir kitap oldu. Ürperticiydi.
Canavara da Victor'a da çok üzüldüm, bence ikisi de haklıydı. Canavarın aileyi izlediği kısım beni de çok etkilemişti, yardımları vs onları ne kadar sevindiriyordu. Ta ki onu görene kadar. Aklıma Quasimodo geliyordu sürekli 😢😢😢
Ben Frankenstein'ı çoook önceden okuduğum için yorum yapmak istemedim tam hatırlamıyordum çünkü ama okurken sürekli benimde aklıma Quasimodo geliyordu. Ama bence Quasimodo çirkin olduğu için sevilmemenin intikamını herkesten alıyordu Frankenstein sevilmek istiyordu. Karakter olarak Frankenstein bence daha duygusal.

Yok canım 5-6 yıl önce okumuştum o kadar ayrıntılı hatırlıyorum. Kişilerden birinin anne ya da babasını kaybettiğini bir de birinin aşk acısı çektiğini hatırlıyorum sadece

Ben o kitabı okudum kırmızı deyince kırmızıyı hatırladım ama konuyu asla hatırlayamıyorum

Kırmızının babası onu terketmiş küçükken. Kırmızı bu yüzden hep güvensiz ve öfkeli büyümüş. Hayata olan hıncını sevgilisinden çıkarmış, sevgilisi de dayanamayıp onu terketmiş. Bu ikisi farkında olmadan aynı psikoloğa gidiyorlar ve ikisininde bakış açısıyla yaşananları analiz ediyor psikolog. Bir de psikoloğun yakin arkadaşı bir adam var dertlesiyorlar sık sık, meğer o da kırmızının babasıymış

Aspasiaa Aspasiaa cım dün akşam yorumlamanın arasında yazmayayım dedim Gülün Adı nı az az devam ediyorum .Birde pdf den Sineklerin Tanrısı nı okuyorum bir arkadaşım çok ısrarla okumamı tavsiye etti ☺️
Hadi bakalım kukrim bitir de sen bizim gururumuz olacaksın ❤
Ya bu ıphone da nerden okuyorsunuz pdf kitapları indirdim ama açılmıyor uygulamada her seferinde indirilenlerden tekrar giriyorum sayfaları bulana kadar :confused:
Sanırım pdf dünyasında ben yokum kabullenmeliyim artık bunu:110:
Kızı okula bırakıp kitapçıya gidip alacağım Sineklerin Tanrısı’nı artık 🤷‍♀️birde Nedret diye bir kitap bulursam onuda alacağım,belki başka şeylerde alırım :KK45:
Kitap oku diye bir uygulama var ,bordo sarı renklerde kitaplar var üstünde. O uygulama çok rahat bi dene istersen

Kırmızının babası onu terketmiş küçükken. Kırmızı bu yüzden hep güvensiz ve öfkeli büyümüş. Hayata olan hıncını sevgilisinden çıkarmış, sevgilisi de dayanamayıp onu terketmiş. Bu ikisi farkında olmadan aynı psikoloğa gidiyorlar ve ikisininde bakış açısıyla yaşananları analiz ediyor psikolog. Bir de psikoloğun yakin arkadaşı bir adam var dertlesiyorlar sık sık, meğer o da kırmızının babasıymış

Sen bunu ne zaman okudun da hatırlıyosun?
Ay Terapisi kitabınıda okudum hatırlamıyorum

Çiçek mi bakayım bostan mı kurayım bilmiyorum :KK70: milletin çilekleri kaçıncıyı veriyor benimkine bak kel kalmış.
Benim çilekler daha olgunlaşması, seninkiler iyi görünüyor 🥰
Sen bunu ne zaman okudun da hatırlıyosun?
Ay Terapisi kitabınıda okudum hatırlamıyorum
Geçen hafta okudum, yoksa bu kadar ayrıntlı hatırlayamazdım

Ben Frankenstein'ı çoook önceden okuduğum için yorum yapmak istemedim tam hatırlamıyordum çünkü ama okurken sürekli benimde aklıma Quasimodo geliyordu. Ama bence Quasimodo çirkin olduğu için sevilmemenin intikamını herkesten alıyordu Frankenstein sevilmek istiyordu. Karakter olarak Frankenstein bence daha duygusal.
Evet canavar Quasimodo'dan daha duygusaldı. Ama cidden benzettim ben, çok geliyordu aklıma, ikisine de çok üzülmüştüm..

Çünkü o kadar çok ekranlarda gördük ki herkes kendi kafasına göre şekillendirdi Frankenstein'i Mesela yaratığın adı Frankenstein değil onu yapan kişinin adı Victor Frankenstein. yaratığın bir adı bile yok. bir çoğumuz onun adı sanıyoruz
Aynen ben okuyunca şaşırmıştım, yaratığın adı Frankenstein değil miymiş diyeee

Aynen ben okuyunca şaşırmıştım, yaratığın adı Frankenstein değil miymiş diyeee
Aha benden Bi tane daha 🤣 yorumlamayi kacirdim ama benim de en çok şaşırdığım frankensteinin yaratığın adı olmamasiydi

Bilinmeyen Adanın Öyküsü - José Saramago

"Bir adam kralın kapısını çalmış ve ona demiş ki, Bana bir tekne ver."
Tam da böyle başlıyor işte Bilinmeyen Adanın Öyküsü.
Denizci bile olmayan bir adam, bilinmeyen bir adanın peşine düşüyor.
"ben bilinmeyen adayı bulmak istiyorum, o adaya ayak bastığımda kim olduğumu öğrenmek istiyorum, Bilmiyor musun ki, Kendinden dışarı çıkıp kendine bakmadıkça kim olduğunu asla bilemezsin,"

60 sayfadan oluşan incecik bir kitap kendisi. Kitap okumaya vakit bulamıyorum diyenler için bire bir. Masalsı anlatımı ve sade diliyle bir solukta okunuyor. Yaklaşık yarım saatimi aldı bitirmek.
Yazar, basit bir öyküyü güzel mesajlarla zenginleştirerek vermiş okura. Verilen güzel mesajların haricinde kitapta en beğendiğim ve altını çizmek istediğim cümle ise ;

"çünkü işten evlerine dönen erkekler, midesi olan ve karnını doyurması gereken varlıkların sadece kendileri olduğunu zannederler" :KK48:
Son kısımda yazdığınız alıntıya %100 katılyorum.
Bu arada tanışıyor muyuz ☺ Nickiniz mi değişti yoksa aramıza yeni mi katıldınız. Gerçi sadece yorum bölümüne yaziyorsunuz galiba

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X