Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu üslupla böyle bir topiğe yazmaya utanmadınız mı? Hayır merakımdan soruyorum.
Konuyu okumadim her konuma begenmedim atiyor bir psikiyatr adayina yakisiyor mu bende bunu merak ediyorum. Calcifer konuna yazmaya merakli degilim sadece arkadasin sorusunu cevapladim. Keske uye engelleme olsaydi..

Konuyu okumadim her konuma begenmedim atiyor bir psikiyatr adayina yakisiyor mu bende bunu merak ediyorum. Calcifer konuna yazmaya merakli degilim sadece arkadasin sorusunu cevapladim. Keske uye engelleme olsaydi..
Psikiyatrist adayları beğenmedim atamaz mı yani? Yuh , bir bu kalmıştı mesleğimle bağdaştırılmayan 🥀

Psikiyatrist adayları beğenmedim atamaz mı yani? Yuh , bir bu kalmıştı mesleğimle bağdaştırılmayan 🥀
İkinz de konudan çıkar mısınız?

Son düzenleme:
Bana da öyle geldi. Yaşlandıkça çocuklaşır insanlar diyoruz ya. Bir de yaşlılar çoğu insan tarafından sevilmez hor görülür ama bebekler el üstünde tutulur bunu vida güzel yansıtmış
Bazen ebeveynlerin sevgisinin de koşullu olabileceği de vurgulanmış bence, ben öyle hissetmiştim okuduğumda.

Ayfer Tunç a bir şans vermeliyiz o zaman😊
Nermin Yıldırım da hiç okumadım ben 🤦‍♀️

Değerlerinizi olcturdunuz mu ,B12 eksikliğinden olabilir. Ya da kafanız çok dolu .
Ben size birşey soracaktım. Kızınız 2.sınıfa gidiyordu yanlış hatırlamıyorsam. Dönem ortasında taşınınca okul değişikliği falan alışması nasıl oldu. Biz de taşınicaz, kızım 1.sınıf çok etkilenir mi diye düşünüyorum
Aslında kafam çok dolu ondan ötürü diye düşünüyorum. Haftaya doktor kontrolüm var o zaman değerlerime de bakılacak. Çok sağolun.
Evet kızım 2. Sınıfta. Geldiğimizde okuluna beraber girdik kaydını beraber yaptırdık öğretmeniyle tanıştık. Kendisi kadın öğretmen istemişti önceki okulunda denk gelmemişti erkek öğretmendi ve kızım çok tutuk ve isteksizdi orda, bu kez seçenek sundular biz de ona sorduk kadın öğretmen istedi ona göre hareket ettik. Yanında hep olumlu konuştum okulu hakkında. Ne zaman istese kapısında oldum okulunun. Sonra ben giderim siz gelmeyin dedi😊 Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıştık. Ayrıntılı yazdım çünkü ben de çok endişeliydim. Ama küçükler diye mi yoksa bizim etkimiz oldu mu bilmiyorum bizden daha çok çabuk adapte oldu şehre ve özellikle okuluna. İlk gün sınıfın kapısına geldiğimizde kızlar hemen içeri çekiverdiler tanışmaya😄 inşallah sizin de süreciniz kolaylıkla geçer. Endişelerinizi mümkün olduğu kadar yansıtmamaya çalışın güzel düşünün güzel olsun. Anlıyorlar çünkü. Kolaylıklar dilerim 🤲

Köydeyken okuyamadığım kitaplarımı bitirmeye çalışıyorum, Uğultulu Tepeler 150 sayfa kalmıştı akşam oturdum başına, çok akıcı bir kitaptı zaten, şükür bitti🥰 karakterler sinirlerimi zıplattı, hele biri var ki aman Allahım 😩

Gunaydin
Nisan in son kitabi olacak galiba

Eklentiler

• 16504314107651564823613201845872.jpg
    16504314107651564823613201845872.jpg
    42,6 KB · Görüntüleme: 8
National Park of American Samoa
1650433179463.png

Fagatele Bay Trail
1650433208013.png

Tauese P.F. Sunia Ocean Center
1650433244381.png

Two Dollar Beach
1650433268525.png

SAMOA
Güney Büyük Okyanus'unda, Polinezya'da bulunan, adalar topluluğundan oluşan bir ülkedir.
1900-1914 arasında Alman Samoası, 1914-1997 arasında da Batı Samoa adını almıştır. Birleşmiş Milletler tarafından ancak 1976'da Samoa olarak tanınmıştır.

4000 yıl önce, Güneybatı Asya'dan gelen göçmenlerce kurulan ilk yerleşim yerleri, 1700'lerde Avrupalı sömürgeciler tarafından keşfedilmiş, ancak 1830'lardaki İngiliz işgaline kadar geleneksel yapısını korumuştur. Fakat bu yapıların hepsi kaçak olup konar göçerdir.

Samoa devletinin bulunduğu Samoa Adaları zaman dilimine göre Amerika'dan sonra yeni yıla girmektedir. 7 Eylül 2009'da trafik sola geçmiştir.

Ülke ticarette yaşadıkları zorluklar nedeniyle uluslararası tarih değiştirme çizgisinin öteki yanına geçmeye karar verdi. Bu sebeple dünya üzerinde güneşi en son gören ülkelerden Samoa’daki 186 bin kişi, 29 Aralık 2011 Perşembe gecesi uykuya yatıp 31 Aralık 2011 Cumartesi sabahında uyandı. Samoa Başbakanı Tuilaepa Sailele Malielegaoi, kararın Yeni Zelanda, Avustralya ve Asya ile ticari ilişkilerde saat farkından ötürü yaşanan aksamaların en aza indirilmesi amacıyla verildiğini açıkladı. Malielegaoi, ülkelerinde yaşanmayacak 30 Aralık Cuma günü için çalışanların ücretlerinin yine de ödeneceğini, diğer yandan turistlerden ise bu günün parasının alınmayacağını açıkladı. Ülke, 119 yıl önce Amerikalı tüccarların girişimi ile tarih değiştirme çizgisinde taraf değiştirmişti. O zamandan beri Avustralya’nın 21, Yeni Zelanda’nın 23 saat gerisinde olan Samoa bu değişiklik ile Avustralya’nın 3, Yeni Zelanda’nın 1 saat ilerisinde olacak.

Dünya haritasının en köşesinde bulunan ve çok bilinmeyen ülkelerden biri olan Samoa’ya ülkemizden direkt uçuş bulunmuyor. Ülkeye gidebilmeniz için en az iki aktarma yapmanız şart. Bunun yanında 22-25 saat arası bir yolculuğu da göze almanız gerekiyor.

Günaydınlar Çiçeklerim 💐

Jawlensky Jawlensky
kk birinci noteri kk birinci noteri
Life light Life light
Eleadora Eleadora
Levaiz Levaiz
C Capanin Gururu Teyom
UcanSupurge UcanSupurge
Bonus Bonus
WOMAN WOMAN
Kukrim Kukrim
JES JES