Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Görmek devamı gibi de değil de. Konusu farklı ama aynı eksende anlatımı var. Dili çok daha ağır ve bir cümle bir sayfa. Kahramanların sonunu merak ediyorsan illa okuyacağım diyorsan şans verebilirsin
Evet sonunu merak ettim ama agirsa suan okuyamayabilirim 😅 bu ay cok bi okuma istegim yok nedense.
Filmini izledim dun gece. Yine kitaptan uyarlama diger filmler gibi ozetin özeti bir film olmus. Kitabini okuduktan sonra uyarlama filmleri asla begenmiyorum, cok yuzeysel kaliyor.

Evet sonunu merak ettim ama agirsa suan okuyamayabilirim 😅 bu ay cok bi okuma istegim yok nedense.
Filmini izledim dun gece. Yine kitaptan uyarlama diger filmler gibi ozetin özeti bir film olmus. Kitabini okuduktan sonra uyarlama filmleri asla begenmiyorum, cok yuzeysel kaliyor.
Ben sana özelden yazarım sonlarını. Okunacak çok daha güzel kitaplar var. Bu uğurda okuma aşkını köreltme 🤣

Paseo La Galeria Eki Görüntüle 3051066

Represa Hidroeléctrica Itaipú BinacionalEki Görüntüle 3051067

Museo del Barro
Eki Görüntüle 3051068

Ruinas jesuíticas de Jesús de TavarangueEki Görüntüle 3051069

Paraguay​

Paraguay adı, Guarani dilindeki "para" (bu yaka) ile "guay" (ırmak) sözcüklerinin birleşiminden gelir. Her ne kadar Guarani'ler "Paraguay" adını, bugünkü başkent Asuncion için kullanmışlarsa da, bölgeyi ele geçiren İspanyollar, bu adı bütün bölgeyi tanımlamak için kullanmışlardır.
Yaklaşık 300 yıl boyunca İspanyol İmparatorluğu'nun bir parçası olan ülke, 19. yüzyılın başlarında Bask kökenli soylu bir ispanyol aileden gelen Simón Bolívar'ın başlattığı devrim hareketi ile 1811 yılında bağımsızlığına kavuştu.
Paraguay Nehri, ülkeyi Doğu Paraguay olarak bilinen ve Paraná bölgesi olarak bilinen doğu kısmına böler; resmi olarak Batı Paraguay olarak bilinen ve yaygın olarak Chaco olarak bilinen batı bölgesi. Paraguay'ın arazisi, doğu ve batıda çoğunlukla bataklıklar ve alçak ovalar olmak üzere çayırlar ve ormanlık tepelerden oluşur. Paraguay, rakıma bağlı olarak subtropikal ila ılıman bir iklime sahiptir, doğu kısmı yoğun yağış alır ve en batı kısmı yarı kurak bir iklime sahiptir.
Hıristiyanlık , özellikle Roma Katolikliği , Paraguay'da baskın dindir. 2002 nüfus sayımına göre, nüfusun %89,9'u Roma Katolik, % 6,2'si Protestan , %1.1'i diğer Hıristiyan mezhepleri olarak tanımlanmış ve %0,6'sı dini yerli idi. ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Din Özgürlüğüne ilişkin bir raporu ; Roma Katolikliği, Protestanlık, Yahudilik , Ortodoksluk , Mormonizm ve Bahai İnancı önde gelen dini gruplardır. Ayrıca Alto Paraná'da büyük bir Müslüman topluluktan ve Boquerón'da önde gelen bir Mennonite topluluğundan bahseder .
Halk eğitimi ücretsizdir, ancak öğrencilerin kendi üniformalarını satın almaları ve öğretim ekipmanı için ödeme yapmaları gerekir. Resmi eğitim dili İspanyolcadır .

Paraguay'da okuma yazma oranı %91'dir. İlköğretim ücretsiz, zorunludur ve 9 yıl sürer. Ortaokul kalan üç yıl boyunca devam eder. Paraguay'da 1889'da kurulan Ulusal Asunción Üniversitesi gibi birkaç üniversite var. İlk mezuniyet oranı 2005'te %88'di. 2000'lerin başında eğitim ücretleri GSYİH'nın %4,3'ünü oluşturuyordu.
Ülkenin kültürü nispeten karışıktır, orijinal halklar ülkenin gururudur.

Paraguay nüfusu, Yerli Amerikalılar, Métisler, Avrupalılar ve Asyalılar ile çok etnik gruptan oluşmaktadır. Guarani resmi dil olmasına rağmen ana dil İspanyolcadır. Paraguay farklı kültürler nedeniyle sanat, mutfak, edebiyat ve müzik gibi alanlarda büyük bir çeşitliliğe sahiptir.

Günaydınlar kitap kurtları :kahve:

@Tosun Pasa
@kk birinci noteri
@Life light
@Eleadora
@Levaiz
@Teyocan
@UcanSupurge
@Bonus
@WOMAN
@Kukrim
@JES
@Ysf42
@Nosking
@Oriana
@Natsume
@dgdln
Limonsuzzcay Limonsuzzcay
@-nemesis-
@dayler dayler
Keira- Keira-
@elektra
@astrojurnal
@firdefs
@mimesis
@ummhnisa
@sudem34
@Nikinik
@_BuRc_
@Amanita
A Arrietty_
Aspasiaa Aspasiaa
Black Light Black Light
Mrsay Mrsay
@LADY VEGA
@D u t
@HAbibte
@fesang
@Aylakkadin
@ssevilll
@Brahma90
@Boncoboorkodos
Disipline Girmis BirKadin Disipline Girmis BirKadin
Homer Simpson Homer Simpson
@Emine1990
A Atalanteda
Günaydıın
teletubbies-hello.gif

Benjamin Buttin'un Tuhaf Hikayesi ni okudum. Daha önce filmini de izlemiştim zaten. Böyle orijinal içerikli kitapları çok seviyorum. Acaba yazar bu kitabı yaşlılığın da bebeklikten farklı olmadığını, insanların yaşlandıkça cocuklastigini vurgulamak için mi yazmış

Benjamin Buttin'un Tuhaf Hikayesi ni okudum. Daha önce filmini de izlemiştim zaten. Böyle orijinal içerikli kitapları çok seviyorum. Acaba yazar bu kitabı yaşlılığın da bebeklikten farklı olmadığını, insanların yaşlandıkça cocuklastigini vurgulamak için mi yazmış
Bana da öyle geldi. Yaşlandıkça çocuklaşır insanlar diyoruz ya. Bir de yaşlılar çoğu insan tarafından sevilmez hor görülür ama bebekler el üstünde tutulur bunu vida güzel yansıtmış

Son düzenleme:
Niye sevilmiyor ya yaslilar cogu insan tarafindan?
İnsan yükü ağır geliyor derler ya öyle işte. Ne söyledikleri söz ciddiye alınıyor ne yaptıkları iş. Çok acı ama durum malesef bu. Bir bebek hasta olsa gecelerce uykusuz kalınır üzülünür ama yaşlı biri hasta olsa kızılır işimden evimden engelledi beni diye düşünülüyor. Bir

Önce Yeşil peri gecesi ni okudum,sonra Osman, en son Kapak Kızı'ni okudum. Okunuyor yani sıkıntı yok. Zaten Yeşil peri gecesinde olayları kadın bakış açısıyla Osman'da aynı olayi erkek bakış açısıyla okuyoruz. Kapak kızında esas kızdan ziyade esas kız etrafındaki kişilerin hayatı, psikolojileri işleniyor. Ben Ayfer Tunç'un kalemini çok seviyorum
Teşekkür ederim bilgi verdiğin için. Yerli yazarları iyi tanıyorsun branşının da etkisi var sanırım 🥰 Bende sadece Yeşil Peri var ama güzel diyorsan alırım diğerlerini de.Sence bu üçünden hangisi en iyisi ?

Teşekkür ederim bilgi verdiğin için. Yerli yazarları iyi tanıyorsun branşının da etkisi var sanırım 🥰 Bende sadece Yeşil Peri var ama güzel diyorsan alırım diğerlerini de.Sence bu üçünden hangisi en iyisi ?
İlk okuduğum için mi yoksa cinsiyetçilik mı bilmem Yeşil Peri Gecesi'ni sevdim en çok. Yazarın kalemi gittikçe güçleniyor ve üslup olarak Osman hepsinden daha güçlü yine de favorim Yeşil Peri Gecesi. Ayfer Tunç'un Aşıklar Delidir kitabından da çok etkilenmiştim. Kahramanların bunalimini ciddi derecede içinde hissediyorsun

Hangisi daha iyi bilmiyorum Black, en azından hamile kalabiliyorum diye düşünüyorsun kimyasal, düşük vs olduğunda ama hayalkırıklığı da yıpratıcı oluyor 🙁 en kısa zamanda annelik duygusunu tadarsın inşallah 🤲
Hakkımızda hayırlısı olsun canım 🤲🏻

Ben de suzan defter ve kapak kızını merak ediyorum, sepete eklemiştim hatta🥰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X