Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet maalesef sesleri daha cok çıkıyor meclisteki partilerininde(NSRL) etkisi ile.
Burda merkezi semtlerde cok olmasada merkeze uzak semtlerde köylerde daha cok var bu yabancı düşmanlığı.
Yakin zamanda burda 17 yaşındaki bir genc kizi 3 nazi yanlisi darp ederek hastanelik etti. Medyada Once maske takilmadigi için dendi sonra ortaya cikinca kabul edip Türk oldugu icin saldirildigini açıkladılar. Baya ses getirmisti bu olay
Senin yorumunu çok merak ediyordum canım. Çünkü bize o düşünceyi en iyi sen resmedersin

Ahmet Ümit daha öncede okumuştum ama bi 8-10 yıl önce olduğu için Nevzat dışında hiçbir şey hatırlamıyorum:) Ben yazarın anlatımının akıcılığını başarılı buldum. İşlenilen konu ve Mitoloji ile harmanlanması güzel bi denemeydi bence:) Ben sanırım genelin aksine mitoloji kısımlarını daha çok sevdim 🙃 Aslında çok ilgili de değilim ama bilemedim🤷🏻‍♀️😀

C Capanin Gururu Teyom Canımcım senin bakış açını anlıyorum, mantıklı buluyorum fakat bu mitolojik tanrılar inanç konusu ile değerlendirilmemeli:)
Ensest, Zeus'un çocuklarını doğurması falan zaten mantık aranmayacak ayrıntılardı.

Evet maalesef sesleri daha cok çıkıyor meclisteki partilerininde(NSRL) etkisi ile.
Burda merkezi semtlerde cok olmasada merkeze uzak semtlerde köylerde daha cok var bu yabancı düşmanlığı.
Yakin zamanda burda 17 yaşındaki bir genc kizi 3 nazi yanlisi darp ederek hastanelik etti. Medyada Once maske takilmadigi için dendi sonra ortaya cikinca kabul edip Türk oldugu icin saldirildigini açıkladılar. Baya ses getirmisti bu olay
Faşizmden bu kadar yara almış bir ülkede hala faşizm yanlılarının olması çok acı.

Senin yorumunu çok merak ediyordum canım. Çünkü bize o düşünceyi en iyi sen resmedersin
Bizzat bende yaşadım ya burdaki yabanci düşmanlığı asla geçmez. Kapali oldugum için bakışlari bile yetiyor onların. 🤷🏻‍♀️
Ozellikle araplardan dolayi fazla bi on yargi var burda mafya ayagi falan cok.
Bir dizi onerebilirim bak bunlarla ilgili 1 sezondu sanirim 'Dogs of Berlin'

Cemal'in evince kalbi göğsünden çıkartılmış şekilde ölü bulunmasıyla başlıyor roman. Komiser Yıldız ve yardımcısı bu olayı çözmek için hızlı davranmalıdır çünkü ilk cinayet bu olmayacaktı. Her cinayet mitolojiye atıfta bulunarak ince ince işlenmiş şekilde gerçekleştirilmişti. İnsanlar sprgulanırken Cemal ve ailesi hakkında gizli kalmış ferçeklerde gün yüzüne çıkmaya başlıyor. İlk önce nazikerden şüphelenilirken sonra başka zanlılar çıkmıştı ancak Naziler üzerinde fazla duruluyordu. Dönüp dolaşıp gelinen nokta nazilerdi. Ben başından beri Naziler olmadığını biliyordum ama onları anlatarak hala daha Nazilerin faaliyetlerinin devam ettiğin anlatması benim için açıklayıcı oldu. Katili tahmin ettim ama nedeni bence çarpıcıydıç aile bağları ilmek ilmek işlenmiş. Tek eleştrim keşke baba ölmeseydi çünkü çok yklaşmışlardı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X