hoşgeldin oğlum

ademel

mutluluğun doruk larında
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2007
2.584
2
Allahım bu günleri gösterdi bende yazıyorum doğum hikayemi çok şükür
Önce şunu söyleyim allahım tüm isteyenlere versin bebeğini :Saruboceq: çok güzel bir duygu
Benim hikayem 15 aralıktaki kontrolümle başlıyor dr um kontrolümde bebeğin kilosunun çok fazla olduğunu normal doğumda çok zorlanacağımı söyledi daha bana danışmadan fikrimi sormadan sekreterine ameliyathanenin boş zamanını ayarlattı :1shok:
Akşam 12 den sonra bişey yeme yarın sabah 8 gibi burada ol 9 da sezeryana alıyorum seni dedi
Şaşkınlıktan ne yapacağımı şaşırdım annem yanımdaydı sancılansa da mı sezeryan dedi evet dedi
Zaten bebek her an gelebilir doğumu çok yaklaşmış yarın sabahı bekleyecek mi bakalım dedi
Boyu kısa bebek kilolu dedi ultrasonda ölçtüğünden yarım kilo az bile doğsa senin için zor bi doğum olabilir tabi her şey kolay da olabilir çabuk doğabilir ama ben bunu riske atamam dedi tabi o atmazsa ben nasıl riske atarım
Bide demez mi epidural diye iyice şok geçirdim :1shok:belimden yapılacak iğne ürkütüyordu beni hep zaten
İnsanın dr una güvenmesi çok önemli en başında beri normal doğum yanlısı bir dr aradım ve buldum kontrole giderken o kadar emindim ki sancılanmanı bekleyeceğiz diyeceğini böyle bir senaryo yazmamıştım hiç kafamda 9 ay boyunca kendimi normale odaklamıştım
Neyse hayırlısı böyleymiş
Eve geldik hemen aralık annelerine haber verdim , 1-2 arkadaşımı ve akrabamı aradım ben yarın sezeryan olacam dua edin diye. Tabi haber yayıldı herkes aradı birden bende bi telaşdelikafadulden
Sonrada bi sakinlik ve yavaşlık dizi izleyecem derdine kalkıp hazırlık bile yapmadım
Neyseee ertesi sabah oldu hazırlandık resim çekildik 07.40 da evden çıktık
Hastanede önlüğümü giydirdiler sonda taktılar ki o bölüm kötü … beklemeye başladık lavman yapmadılar bende ona seviniyorum
Rahat görünmeye çalışıyorum habire dua ettim herkese
08.55 de sedye geldi beni aldı tam 9 da ameliyathenedeydim eşim ameliyathanenin kapısına kadar geldi orda ayrıldık hiç ağlamadım bende şaşırdım kendime
İçerde nasılsın dediler heyecanlıyım dedim bizde çok heyecanlıyız dedi bende yandım o zaman dedim herkes gülünce ben iyice rahatladım
En korktuğum kısım epidural kısmıydı sanki saatlerce sürdü takılması ama tabi öyle olmadı ayaklarım ısınmaya başladı beni yatırdılar önüme bir perde
Dr um geldi bildiğim tüm duaları okumaya başladım ben. bana dokunduklarını hissediyordum ama acı duymuyordum çok güzel bişey sonra garip bir duygu oldu bir boşluk hissi gibi veee miniğim dr teyzesinin ellerindeydi saat 09.25
Çok şükür yarabbim dedim çok şükür :Saruboceq:sonrada saçları siyahmış dedim :roflol:ana sarı baba sarı bebek siyah saçlı beyaz tenli bir melek geldi :nazar:
yanıma getirdiler hoş geldin dedim oğluma
Sonrasında benim çenem bir düştü habire konuştum sık sık susup unuttuğum biri var mı dua etmediğim diye isim listemi hatırlamaya çalıştım:uhm: sonra baktım kimseyi unutmamışım:teytey:
10 da yatağımdaydım öğleden sonra 2 de çorba içtim yürüdüm çok şükür zorluk çekmedim akşam gaz çıkarmada oldu:eek:
Ağrı oldu ama ağrı kesicilerle halledildi o melek için her şeye değer zaten ertesi gün eve çıktım evde de ağrım olduğunda içtim ağrı kesici dayanılmaz acılar duymadım binlerce kez şükür olsun bebeğim yanımda
Normal yapamayan herkese epidural sezeryanı öneririm uyanık gidip uyanık dönmek ve bebeği direk görmek gibisi yok
Darısı tüm isteyenlerin başına inşallah

canım Allahım analı babalı büyütsün..
bebeğin kaç kilo doğdu peki.doktorun dediği gibi mi oldu.

tebrik ederim canım gözünüz aydın allah analı bablı büyütsün meleğinizi.

hayırlı olsun canım ..allah hayırlı evlat etsin yavrunu...saglıkla büyütmeyi nasip etsin...hayırlı uzun bir hayat diliyorum minik yavruna...

canım maşallah bebeğine
güle güle büyütürsün inşallah

cnm allah anali babali buyutsun bebegini isallah tebrik ederim valla bende cok merak ettim kilosunu ne kadarmiski seni normal doguma aldirmayacak kadar neyse sonucta saglikla almisin kollarina yavrunu darisi basimiza artik

ademelcim canım tebrik ederim tekrar..
Allah ömür versin kuzucuğuna..

Darısı bekleyen diğer aralık annelerinin başına inş...

tebrikler..allah analı babalı büyütsün.darısı tüm annelerin başına...kolay doğumlar herkese

CANIMMMMMMMMM ALLAHA ÇOK ŞÜKÜR DEMEK MELEĞİN KOLLARINDA ARTIK.HOŞGELDİ OĞLUMUZ DÜNYAYA SEFALAR GETİRDİ...
BAHTI AÇIK,ŞANSI BOL SAĞLIĞI YERİNDE OLSUN DAİMA.ALLAH ANALI BABALI BÜĞÜTMEYİ NASİP ETSİN....
ÇOK SEVİNDİM TATLIM.SANA DA GEÇMİŞ OLSUN İNŞALLAH...
ALLAH BİZE DE O GÜNLERİ SAĞLIKLA NASIP ETSİN.
KENDİNE VE PAŞANA İYİ BAK...
BU ARADA BEBEĞİNİN İSMİ NE OLDU CANIM...
:emir_bebek::nazar::nazar::nazar: BUNLAR BEBEĞE
BU DA SANAa.s.

canım tebrik ederim, gözünaydın :)

Allah analı babalı büyümeyi nasip etsin inşallah.

darısı bekleyen diğer arkadaşlarımızın başına :)

canım gözünüz aydın allah analı babalı büyütsün inşallah...

arkadaşlar sağoluna.s.
ultrasonda bebek 4200 görünüyordu ama 3755 doğdu:nazar::nazar:
neyse hayırlısı böyleymiş

CANIMMMMMMMMM ALLAHA ÇOK ŞÜKÜR DEMEK MELEĞİN KOLLARINDA ARTIK.HOŞGELDİ OĞLUMUZ DÜNYAYA SEFALAR GETİRDİ...
BAHTI AÇIK,ŞANSI BOL SAĞLIĞI YERİNDE OLSUN DAİMA.ALLAH ANALI BABALI BÜĞÜTMEYİ NASİP ETSİN....
ÇOK SEVİNDİM TATLIM.SANA DA GEÇMİŞ OLSUN İNŞALLAH...
ALLAH BİZE DE O GÜNLERİ SAĞLIKLA NASIP ETSİN.
KENDİNE VE PAŞANA İYİ BAK...
BU ARADA BEBEĞİNİN İSMİ NE OLDU CANIM...
:emir_bebek::nazar::nazar::nazar: BUNLAR BEBEĞE
BU DA SANAa.s.

canım benim çoook sağolla.s.
oğlumun adı
AHMET DORUK
sende meleğine iyi bak annesi:1hug:

:teytey::teytey:Canım gözünüz aydın. Rabbim analı babalı büyütsün, hayırlı yazılar yazsın inşallah

Tebrikler canım.Maşallah ikinize de:nazar:
Allah analı babalı büyütsün.
Sağlıklı büyüsün inşallah.

X