Hoşbeş Sayfası

Muko abla aradin mi numarani ? Belki iyi biri bulmustur telini.
Annem de gecen sene carrefourda butun gececcok uzuldu ertesi gun danismaya gittik bulmuslar.nasil sevinmisti o eski telefona.

Aslı'cım dün denilenin aksine biraz yağdı sonrası kapalı bu gün de dahil hiç yağmadı.

Seneler evvel rahmetli Osman Yağmurdereli'nin cenazesinde görmüştüm başbakanı . Tasadüf boğazda gezerken Aşiyan Mezarlı'nın orada .

Sorma Aslım moralim bozuk .Sanki sordun da :KK1: Bakma güldüğüme inan ki canım çok sıkkın.
Bu gün yürüyüşte telefonumu kaybettim.:KK43:Daha yeni kızlar almıştı.Allahtan pahalı bi şey değildi ama çok alışmıştım.
Bi de benim huyum çok kötü kaybettiğim ufak toka dahi olsa hastalar olurum.
Ne diyim artık cana geleceğine mala gelsin desem de elimde değil üzülmeden edemiyorum işte.

Abla gitti yani telefon tühh.:KK5:Aramadınız mı teli geri.Bulan da kapatmıştır büyük ihtimalle.Benim de başıma gelmişti iki sene öce.O duyguyu çok iyi bilirim.Cüzdanımı unutmuştum döviz bürosunda ama gidince vermişlerdi geri.Benimkiler insaflı çıkmıştı.Sen de çok kafana takma.Giden telefon olsun.Sağlık olsun boşver.:KK19:

Annem de gecen sene carrefourda butun gececcok uzuldu ertesi gun danismaya gittik bulmuslar.nasil sevinmisti o eski telefona.

Eski olsun yeni olsun farketmiyor.Sonuçta arada bir bağ oluşuyor eşya da olsa.:KK1:

Aramaz olur muyuz Filiz'cim çalıyo ama açan yok.Günahını almak istemem ama parkta bir kaç genç vardı onlardan şüphelendik kimseye de bişey diyemezsin ki.
Hadi inşallah darısı başıma .

Abla gitti yani telefon tühh.:KK5:Aramadınız mı teli geri.Bulan da kapatmıştır büyük ihtimalle.Benim de başıma gelmişti iki sene öce.O duyguyu çok iyi bilirim.Cüzdanımı unutmuştum döviz bürosunda ama gidince vermişlerdi geri.Benimkiler insaflı çıkmıştı.Sen de çok kafana takma.Giden telefon olsun.Sağlık olsun boşver.:KK19:

Gitti Aslı'cım:KK43: bütün gece rüyamda telefonla uğraştım .Doğru dürüste uyuyamadım zaten.
Hayır kapatmamışlar devamlı çalıyordu.Hattı da iptal ettirdik.
Dün yürüyüşten sonra parkta oturup dinlenelim dedik elimdeydi eltim arayacağı için hadi kucağımda dursun dedim.
Sonra kalktık biraz yürüdükten sonra aklım başıma geldi bi baktım telefon yok anında döndük oturduğumuz banka , çevresine yerinde yeller esiyo. orada bir kaç genç vardı yok olmuşlar bi başka çoçuğa sorduk telefon gördün mü burda oturan gençler nerdeler gördüler mi acaba diye o da 'onlar öyle çoçuk değil yapmazlar dedi.Niye böyle dedi ki biz aldılar demek ki o nedenle biraz şüphelendik . Yinede kimsenin günahını almak istemiyorum tabi.Kim aldıysa pis günahı üstüne...

Akıllanmadım, Birazdan yine yürüyüşe gidiyorum Aslı'cım enişten gidinde telefonları düşürün gelin dedi.:KK1:
Birazda araştırmaya gidiyorum . Parkın güvenliğine söylemiştik .Bakalım.. Giden gitti de bi umut işte.

Son düzenleme:
Gitti Aslı'cım:KK43: bütün gece rüyamda telefonla uğraştım .Doğru dürüste uyuyamadım zaten.
Hayır kapatmamışlar devamlı çalıyordu.Hattı da iptal ettirdik.
Dün yürüyüşten sonra parkta oturup dinlenelim dedik elimdeydi eltim arayacağı için hadi kucağımda dursun dedim.
Sonra kalktık biraz yürüdükten sonra aklım başıma geldi bi baktım telefon yok anında döndük oturduğumuz banka , çevresine yerinde yeller esiyo. orada bir kaç genç vardı yok olmuşlar bi başka çoçuğa sorduk telefon gördün mü burda oturan gençler nerdeler gördüler mi acaba diye o da 'onlar öyle çoçuk değil yapmazlar dedi.Niye böyle dedi ki biz aldılar demek ki o nedenle biraz şüphelendik . Yinede kimsenin günahını almak istemiyorum tabi.Kim aldıysa pis günahı üstüne...

Akıllanmadım, Birazdan yine yürüyüşe gidiyorum Aslı'cım enişten gidinde telefonları düşürün gelin dedi.:KK1:
Birazda araştırmaya gidiyorum . Parkın güvenliğine söylemiştik .Bakalım.. Giden gitti de bi umut işte.

Onlar yapmadılarsa uçmadı ya bu telefon.Hem de yapmazlar diyen çocuk onları ele vermiş işte.Ahh bu gençler.telefon görünce gözleri dönüyor.Memati enişte tabi öyle der.Kabak onun başına patlayacak çünkü.:KK1:Bulunmaz abla sen ümidini kes.Çoktan satmışlardır.:KK5:

Onlar yapmadılarsa uçmadı ya bu telefon.Hem de yapmazlar diyen çocuk onları ele vermiş işte.Ahh bu gençler.telefon görünce gözleri dönüyor.Memati enişte tabi öyle der.Kabak onun başına patlayacak çünkü.:KK1:Bulunmaz abla sen ümidini kes.Çoktan satmışlardır.:KK5:

Aynen Aslı'cım anlık uçtu telefon.Di mi çoçuğun hemen savunmaya geçmesinden bizde kesin onlar götürdü dedik .
Ama gözünle görmediğin için ne yapabilirsin ki ? Dediğin gibi şimdiki gençler çok düşkün ama ahlak ta kalmamış Aslı'cım.İyi aile çoçuğu olsaydı gider güvenliğe teslim ederdi.Kabak Memati'ye illaki patlayacak tabi :KK1:
Enişten beşyüz yirmi liralık telefonu bi mok zannedip ondan almışlardır dedi.:KK1:

Paraya hiç önem vermez, dikkatsiz oluşuma kızdı daha çok .

Aklımca araştırdım yine ama nerde gitti gül gibi telefonum:KK43:
Deme ya satmışlardır di mi.Şimdi daha çok üzüldüm yahu.:KK43:

Son düzenleme:
Aynen Aslı'cım anlık uçtu telefon.Di mi çoçuğun hemen savunmaya geçmesinden bizde kesin onlar götürdü dedik .
Ama gözünle görmediğin için ne yapabilirsin ki ? Dediğin gibi şimdiki gençler çok düşkün ama ahlak ta kalmamış Aslı'cım.İyi aile çoçuğu olsaydı gider güvenliğe teslim ederdi.Kabak Memati'ye illaki patlayacak tabi :KK1:
Enişten beşyüz yirmi liralık telefonu bi mok zannedip ondan almışlardır dedi.:KK1:

Paraya hiç önem vermez, dikkatsiz oluşuma kızdı daha çok .

Aklımca araştırdım yine ama nerde gitti gül gibi telefonum:KK43:
Deme ya satmışlardır di mi.Şimdi daha çok üzüldüm yahu.:KK43:

Evet abla düzgün çocuk olsalardı peşinizden gelirlerdi.Bugün nette okudum.Kadının birinin cep telefonu çalmış hırsız.Sonra pişman olup kargoyla geri göndermiş telefonu.Okuyunca sen geldin aklıma:)Seninki de gelmesin kargoyla.:KK1:

Üzülme bunun için.Ölüm var,hastalık var.Bunlar kötü.Onun için üzülme artık.:KK19:

Evet abla düzgün çocuk olsalardı peşinizden gelirlerdi.Bugün nette okudum.Kadının birinin cep telefonu çalmış hırsız.Sonra pişman olup kargoyla geri göndermiş telefonu.Okuyunca sen geldin aklıma:)Seninki de gelmesin kargoyla.:KK1:

Üzülme bunun için.Ölüm var,hastalık var.Bunlar kötü.Onun için üzülme artık.:KK19:

Aynı haberi bende haberlerden duydum Aslı'cım. Bu hırsız insaflı çıkmış.

Yok canım gelse şimdiye dek gelirdi. Benim ki gülüp oynadı , yerini buldu çoktan.:KK19:

Haklısın yavrum hayatta ne sıkıntılar var bende üzülmüyorum artık çünkü yenisini almaya gidiyorum :))

Bu arada senin profilde 'hesap geçiçi pasiftir 'yazıyor . Neler oluyor yahu hayırdır inşallah.

Son düzenleme:
Aynı haberi bende haberlerden duydum Aslı'cım. Bu hırsız insaflı çıkmış.

Yok canım gelse şimdiye dek gelirdi. Benim ki gülüp oynadı , yerini buldu çoktan.:KK19:

Haklısın yavrum hayatta ne sıkıntılar var bende üzülmüyorum artık çünkü yenisini almaya gidiyorum :))

Bu arada senin profilde 'hesap geçiçi pasiftir 'yazıyor . Neler oluyor yahu hayırdır inşallah.

Giden gitti döner mi bilmem desene abla:)

Memati enişte sana daha iyisini almıştır eminim:)

Bir gün siyaset sayfasına yazdığım yazı yüzünden ban yedim.Onun için pasif yazıyordu profilimde.:KK53:

Merhaba kızlar,

Mukaddesim,geçmiş olsun. Bence pek ümitlenme. Parkta gidenin geleceğinisanmıyorum. Eniştem sağolsun,alır sana en fiyakalısından. Samsung Galaxy S4 aldır.Kamerası çok iyi. Hem video,hem resim çekersin yüksek çözünülürlükte.

Kızlar, işe girmiştim. Eve çok yakın. Servisi vardı. Elektrik borusu üreten bir şirketin proje bölümünde. Ortam da iyiydi. Yemek, içmek oradan. Çalışma süresi biraz uzundu. 8.30- 19.00. 1000 tl maaş. Fazla olmasa da 48 yaşındaki bir emekli için ideal ek gelirdi velhasıl. Ama daha 2. gün akşamı benim karakızın idrarından kan geldi. Öyle böyle değil.Yokluğumu fırsat bilip, annem 2 gün temizliğe kadın almış. Alması bişey değil, hayvaların sistiti var,üşütmemeleri lazım. Bin kere tembihledim sakın cereyanda koyma bunları diye. Yine yapacağını yaptı. Tabii telefon edip yalan söylemek zorunda kaldım işyerine. Annem rahatsızlandı acildeyim dedim. Sigorta yapmışlardı. İptal edin, yerime başkasını alın dedim. Böylece 2 günlük SSK'lı çalışma hayatım oldu. Fekat, şunu da kesin anladım ki, ben eve, rahata fena alışmışım. Özgürlüğüm elimden alınmış gibi olduydu.

Bakalım seçimler ne hal olacak. Seçimlerden sonra görüşürüz.

Emel işin güzelmiş aslında.Bir iki gün izin alıp tekrar başlasaydın keşke.Hem evde sıkılmazdın hem para kazanmış olurdun.Annen niye sen yokken temizliğe kalkışmış.Sen evi temizlemiyor muydun yoksa.:KK1:Kediler bu kadar narin mi yahu hemen sistit olmuş.

Seçimler fena.Bu millet hiç zamdan,pahalılıktan şikayet etmesin.Hepsi bunlara müstehak ama arada biz de yanıyoruz.

Emelcim ya isin ucunda saglik sorunu olunca sen de haklisin ama keske acele karar vermeseydin.
Bu sene ara verince calismak bana da zir geldi ama direndim sonra da isi sevdim.ben bayagi bi alismistim ozgurce takilmaya.canim istedikce cikip gezerdim annemle arkadasimla filan.bir de devlet okullarinda hep bos saatlerim okurdu.ya sabahci okurdum ogleden sonra bana kalirdi ya gec giderdim sabahtan kendime vakit ayirirdim.bu sene sabah 9 aksam 6 okulda olunca ilk bi zorlandim ama simdi cok sukur alistim.
Bugun tatildim uc gundur gezdim :)))
Secim beklendigi gibi bitti.biz Nilufer ilcesindeyiz baskanimiz 4. Donemi de kazandi neyseki.Arinc ve ahalisi hasta oluyor Niluferi alamadiklari icin.

Aslı, "bi koycam,ölcen":KK22: diyecem ama, ben cam mam silmiyorum. E kış günü cam da silinez ki canım. Az bekleseydi Aytoş, bahara az kaldıydı. Çatladı mı.
Dün de annemle ben seçimden gelirken kaptık şifayı. Soğuk soğuk esiyordu. Bademciklerim fena. İçim titriyor.

Filiztoşum, sen daha gençsin. Valla benden geçmiş. Hoş evde sorun çıkmasa çalışırdım. Elim de rahatlardı ama, kısmet değilmiş.

Her seçimde bu sefer gidiyorlar diyorum ama yok kardeşim. Kazık çaktılar. Gerçi muhalefetin pasifliği ve geçmişte peşpeşe kopan ekonomik krizler. Ben de almıştım o krizlerden payımı. Evimi satmak zorunda kaldım. Doğrusu ben de korkmuyor değilim ekonomik istikrarın bozulmasından, faizlerin fırlamasından. Önceki hırsızların yüzünden zaten millet bunları iktidar yaptı. Hakkımızda hayırlısı.

Melih'ten kurtulamadık. Geçen gün dünya çapında ağaç üretimi yapan bir firmanın kataloğunu almış tv de gösteriyor. "Bu ağaç 2500 dolar, ama bilin bakalım ben kaça alıyorum. 300 dolara." Yani 600 TL. yi bir tek ağaca veriyormuş, ne kadar ucuza alıyormuş, övünüyor utanmadan. Üzerine 275 TL daha koy, 1 aylık asgari ücret. Faturalarımıza saçmasapan kalemler halinde yansıyan giderler, işte buralara savruluyor. Allah sorsun. Vicdanı olan savuramaz böyle. 20 senedir belediye başkanı. Kendi üretmeyi akıl edemiyor zaar.

Olan Youtube'a oldu.

Son düzenleme:
Merhaba kızlar,

Mukaddesim,geçmiş olsun. Bence pek ümitlenme. Parkta gidenin geleceğinisanmıyorum. Eniştem sağolsun,alır sana en fiyakalısından. Samsung Galaxy S4 aldır.Kamerası çok iyi. Hem video,hem resim çekersin yüksek çözünülürlükte.

Kızlar, işe girmiştim. Eve çok yakın. Servisi vardı. Elektrik borusu üreten bir şirketin proje bölümünde. Ortam da iyiydi. Yemek, içmek oradan. Çalışma süresi biraz uzundu. 8.30- 19.00. 1000 tl maaş. Fazla olmasa da 48 yaşındaki bir emekli için ideal ek gelirdi velhasıl. Ama daha 2. gün akşamı benim karakızın idrarından kan geldi. Öyle böyle değil.Yokluğumu fırsat bilip, annem 2 gün temizliğe kadın almış. Alması bişey değil, hayvaların sistiti var,üşütmemeleri lazım. Bin kere tembihledim sakın cereyanda koyma bunları diye. Yine yapacağını yaptı. Tabii telefon edip yalan söylemek zorunda kaldım işyerine. Annem rahatsızlandı acildeyim dedim. Sigorta yapmışlardı. İptal edin, yerime başkasını alın dedim. Böylece 2 günlük SSK'lı çalışma hayatım oldu. Fekat, şunu da kesin anladım ki, ben eve, rahata fena alışmışım. Özgürlüğüm elimden alınmış gibi olduydu.

Bakalım seçimler ne hal olacak. Seçimlerden sonra görüşürüz.

Sağ olasın Emel'im.:KK16:Dediğin gibi bir kaç yere sorduğumda parkta giden bize gelmez dediler . Gerçi kamera varmış ama kim gidip peşine düşecek benim işim değil.Tuşlusundan aldım yiğrum dokunmatikliği beceremiyordum zaten.Bak şimdi güzelim işi bırakmışsın. Tamam kedicğin her şeyden önemli senin için ama biraz bahane çalışmaya çokta gönlün yokmuş gibi geldi bana .:KK34:Ayten Teyze'mede hiç kızma litfen kadın havayı güzel görğnce çoşa geldi zaar.:KK1:

Doğrusu ben de korkmuyor değilim ekonomik istikrarın bozulmasından, faizlerin fırlamasından.

.

İşte tamda bu nedenle irade bu yönde tecelli etti Emel'im.

Vatanımız milletimiz için her zaman hayırlısını diliyorum .

Rabbim hepimize güzel günler yaşatsın inşallah.

Giden gitti döner mi bilmem desene abla:)

Memati enişte sana daha iyisini almıştır eminim:)

Bir gün siyaset sayfasına yazdığım yazı yüzünden ban yedim.Onun için pasif yazıyordu profilimde.:KK53:

Memati değil, telefonumu kendim aldım Aslı'cım.:KK1:Hani tuşlu olanlardan .. Bana yeter de atar bile.

Aman diyim ...:KK34: Dikkat et kendine :KK16:

Çay varmı çay:KK37:

Olmaz mı? Yanında simidimiz bile var.:KK1:

$opxy0n.jpg

X