Hormon testi sonuçları AMH,TSH,PROLAKTİN vs. Yardım lütfen

Teşekkür ederim canım eşimde gitti teslerini yaptırdı doktorunuz sayı ve hareketlilik az dedi yani ikimizde de sıkıntı çıktı bize iki seçenek sundu ya problemlerin sebebini bulalım dedi tedavi baslatalim dedi olmaz ise bu süreçte tüp bebeğe yoneliriz dedi yada bizim tel amacimiz çocuk diyorsanız dedi direk tüp bebeğe yonelelom dedi ve bunun kararını vermek çok zor

Ben ve eşim 38 yaşındayız. İlk denemede hamile kaldım ama 7 haftalık düşük yaptım. Simdi testlerimizi yaptırıp gerekirse tüp bebek yaparız diye düşünüyorum çünkü hamile kalmak yetmiyor maalesef ve bu düşüğün de muhakkak ben veya eşim kaynaklı bir sebebi var. İmkanınız varsa tüp bebek yaptırın. Her şey kontrollü oluyor tüp bebek de tabii o da negatif olursa büyük yıkım ama zaman kaybetmezsiniz. Günler geçiyor..

Öncelikle çok geçmiş olsun hormon degerlerom normale dönmeden de tup bebrl yapmam ne kadar doğru onun kararını veremiyorum bir yandan da tüp bebek yapmasak bu tedavi süreci ne kadar süre alcak kaç ay yada yil onu da kestiremiyorum çok zor böyle bir karar vermek

Teşekkürler. Bence üzülmeyin önünüze bakın belki 1 yıl tedaviyi dener sonra tüp bebeğe yönelirsiniz. Hem tedavilerle bazı değerleriniz o zamana kadar düzelmiş olur. Unutmayın tek sağlıklı yumurta ve tek sağlıklı sperm hücresi yeterli.

İnşallah öyle olur çok teşekkür ederim

Bende tüp bebek yapmayı düşünüyorum ama tüp bebek yapmadan önce vücudu da güçlendirmek lazım yumurta kalitesini güçlendirmek lazım sonuçta okadar maddi manevi yıpratıuor insanı ben açıkçası kürler deniyorum şuan ve normal olmazsa tüp bebek içinde hazırlık yapmış olurum diyorum

Siz ne kadardır deniyorsunuz yaşınız kaç değerleriniz nasıldı çok soru sordum kusura bakmayın

Siz ne kadardır deniyorsunuz yaşınız kaç değerleriniz nasıldı çok soru sordum kusura bakmayın
Benim çocuğumun olması biraz imkansız gibi ama Allahtan Ümit kesmiyorum tabi ben kasım ayında dış gebelik yaşadım bir tüpüm alındı zaten şuan yüzde elli şansım var amh değerim 0.97 fsh 10.47 çıktı martta şimdi bitkisel kürler deniyorum bakalım yaşım 30 Allah isteyen herkese nasip etsin inş

Amin inşallah

Kendinizi kotuye sartlamayin, benim de yaşım fazla ve iki tane kurtajim var ama bana onermedi tup bebek yapmayı doktorum gerek yok dedi Bizim testler normal çıkmıştı bazı düşüklerin nedeni belli olmuyor ya da bebegin buyumesi sirasindaki sorundan kaynaklanıyor dedi,bolunme hatasi gibi(bende oyle olmustu) Ben de kararsızım yaşımdan dolayı, ama tekrar denemeyi öneriyor doğal yolla. Çok kararsızım. Sizin testler yapıldı mı?

Merhaba, biz şu anda sadece genetik test için kan verdik. Sonucu 1 aydan uzun sürüyormuş. Haftaya beni perinatolojiye sevk etmesi umuduyla z. Kamilde kadın doğuma randevu aldım. Kürtajım geçen haftaydı kanamam yeni bitti. Kan ve hormon testlerini z. Kamilde yaparlar diye düşünüyorum ayrıca adet gördükten sonra bir de rahim filmi çektirmeyi düşünüyorum. Eşim de sperm testi yaptıracak. Dna hasar testine gerek var mı bilmiyorum çünkü hasarlıysa da yapılacak tek şey anti oksidan kullanmak anladığım kadarıyla ki onu da zaten kullanıcaz. Z.kamilde umduğumu bulamazsam cerrahpaşada öğretim görevlisine ücretle randevu alabiliniyormuş testleri alıp bir profa falan danışıcam. Çok korkuyorum açıkçası aynı şeyleri yaşamaktan. Çok iyi olanları ayrı tutmak lazım ama özel hastanelere de güvenim yok. Çok iyileri de oldukça pahalıdır herhalde özellikle istanbulda. Kendi kendime uğraşıyorum işte. Sizin bana tavsiye edebileceğiniz bir şey var mı acaba ?

S sharonandhope Eşinizle size kromozom analizi, size genetikte trombofili paneli, Kadin doğum veya dahiliyeden de genetige bagli olanlar dışındaki trombofili testleri isteniyor. Çoğunu yazmışsınız siz de zaten. En onemlisi bebeğin genetik incelemesi galiba,biz ilkinde yaptiramamistik spermiogram da lazım ama dna hasarını bize de önermedi, antioksidan tedabi başladı 3 ay kullanıp deneyeceğiz dedi, ben izmirdeyim oldukça güvendiğim bir doktorum var, tüp bebek dusunursem istanbulda yaptıracağım gibi ama

Umarın gerek kalmaz tüp bebeğe ama vakit çok geçmeden de hızlıca karar vermek lazım. Hakkımızda hayırlısı.

Prolaktin cok degisken bir hormon. Gecen ay benim de 51 idi Hic bir sey yapmadim bu ay tekrar olcturdum 12 ye dusmus. Yasiniz kac bilmiyorum ama amh i Cok kafaniza takarak stres yapmayin kendinize. Ben 0.3 amh ile uc kez spontane gebe kalabildim. Tabi Sonucu olumlu olmadi ama dusuk amh la da gebelik olabiliyor.

Evet canım yapıldı benim troid ve prolaktin değerim çok çok yüksek çıktı AMH değerim de 0.350 çıktı

Çok teşekkür ederim bana umut oluyorsunuz gerçekten çok moralim bozulmuştu

Çok teşekkür ederim bana umut oluyorsunuz gerçekten çok moralim bozulmuştu
Adetleriniz düzenli oluyorsa yumurtlama dönemini daha iyi değerlendirmeniz gerekiyor. Lütfen moralinizi bozmayın rahat olun. Ancak artık bebek planınızı da ertelemeyin. Ha aama benim kariyer planım var vs gibi bir ikileminiz de varsa embriyo dondurun.

Yaşım 37 kariyer planlamam için bu kadar geç kaldım malesef adetlerim bu yaşıma kadar hep duzenli çok şükür iki aydır ovulasyon testi yapıyorum ama olmadi malesef eşimin de sayı 18 milyon hareketli %10 çıktı o da sorunlu bizde malesef

Evet canım yapıldı benim troid ve prolaktin değerim çok çok yüksek çıktı AMH değerim de 0.350 çıktı ☹
Tiroid ve prolaktini ilacla düşürüyorlar hiç merak etmeyin, amh için de daha düşük değerle doğal yolla gebe kalan çok kişi okudum burda inşallah sizin de öyle olur ❤

Tiroid ve prolaktini ilacla düşürüyorlar hiç merak etmeyin, amh için de daha düşük değerle doğal yolla gebe kalan çok kişi okudum burda inşallah sizin de öyle olur ❤
Ayy amin inşallah inşallah çok çok teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…