Hormon testi sonuçları AMH,TSH,PROLAKTİN vs. Yardım lütfen

PiXiEE

Burası dünya, ne çok kıymetlendirdik...
Pro Üye
Anneler Kulübü
23 Mayıs 2020
7.766
16.582
Merhaba adetim 3. Günü yaptirdigim test sonuclarim aşağıdaki gibi anlayan arkadaşlar lütfen yardım eder misiniz durum pek iç açıcı değil galiba
LH: 5.7
E2: 60.7
FSH:8.44
Prolantin:64.4
TSH:33.6
AMH: 0.350

Merhaba adetim 3. Günü yaptirdigim test sonuclarim aşağıdaki gibi anlayan arkadaşlar lütfen yardım eder misiniz durum pek iç açıcı değil galiba
LH: 5.7
E2: 60.7
FSH:8.44
Prolantin:64.4
TSH:33.6
AMH: 0.350
Merhaba öncelikle benimde durumum sizin gibi benimde hormon sonuçlarım aşağı yukarı böyle bana tüp bebek önerdiler üstelik benim bir tüpümde yok yani şöyle değerleriniz iyi görünmüyor açıkçası bir çok kür var hormonları dengeleyen ben kullanıyorum gerçi henüz test yapmadım ama internetten araştırıp bakarsanız kürlerle amh dışındaki değerlerinizi dengeleyebiliriniz

cevap verdiğiniz için teşekkür ederim sizinde mi amh değeriniz düşük olduğu için tüp bebek dediler. şu an ne aşamadasınız acaba

cevap verdiğiniz için teşekkür ederim sizinde mi amh değeriniz düşük olduğu için tüp bebek dediler. şu an ne aşamadasınız acaba
Evet benim de amh düşük tüp bebek dediler yapmadım açıkçası önümüzdeki ay başlamayı düşünüyorum tüp bebeğe artık beklemek istemiyorum size de tüp bebek yapın dediler mi

Evet benim de amh düşük tüp bebek dediler yapmadım açıkçası önümüzdeki ay başlamayı düşünüyorum tüp bebeğe artık beklemek istemiyorum size de tüp bebek yapın dediler mi
ben henüz doktora gidemedim cuma gününe aldım randevu benim öncelik olarak troid ve süt hormonunu düşürmem gerekecek istanbulda mısınız hangi merkeze karar verdiniz birde yaşınız nedir acaba benim 37

canım, prolaktin ve tsh dışında başka değerlerden pek anlamıyorum ama prolaktinin üst sınırı 23, tsh'nin de 4,20 gibi bir şey. senin bu değerlerin oldukça yüksek çıkmış. amh'nin normal değer aralığı da 2 ile 6 arası sanırım. o da düşük çıkmış.

prolaktinin tsh yüksekliğine bağlı olarak yükselmiş olabilir, tsh düşürmek için hap kullanıyorsun, o düzene girince prolaktin de düşüyor. sana tavsiyem makroprolaktin testi yaptır. benim 2 ay önce prolaktin değerim 71 çıktı, hemen makroprolaktin testi yaptırdım, gerçek değer 21'miş. bunu bir kesinleştir bence. benim akrabam tüp bebek doktoru, o söylemişti bana makroprolaktin testini. doktorlar hemen "aaaa prolaktin yüksek" deyip dostinex yazıyorlar, boşuna ilaç kullanıyorsun.

incir, kuru üzüm, dereotu, soğan filan çok yememeye çalış çünkü bunlar prolaktin değerini arttıyor. bir de naçizane tavsiyem, değerlerini düzeltmek için bitkisel kürler kullanma. ben kullandım, değerlerim alt üst oldu, zor topladım.

amh değeri yumurta rezervidir ve her kadın belli bir rezervle doğar. her ay yumurtlama gerçekleştikçe rezerv azalır, yani yumurta rezervi yükseltilebilecek bir değer değil diye biliyorum. ancak bazı takviye vitaminlerle var olan yumurta kaliteni yükseltebilirsin. hangi takviyeyi kullanacağına da doktor karar verir zaten.

inşallah bir an önce normal değerlere kavuşur ve bebek sahibi olursun, Allah şifa versin

küçük bir not: yazdığım şeyler bugüne dek doktorların bana anlattığı ve internette deliler gibi bu konular hakkında araştırma yapmamdan kaynaklı bilgiler. uzman değilim ama bekarken bir süre hipofiz bezimde adenom vardı ve prolaktin yüksekliğinden bayağı çektim.

Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim bu konu ile ilgili bir iki yazınızı okumustum bitkisel şeyleri çok severim ve gücüne inanırım ancak dediğiniz gibi su aşamada kaş yapayım derken göz çıkartmayım diye bitkisel birşey denemicem çünkü bir tane değil birçok degerim problemli sizin ne kadar sürede normale döndü acaba değerleriniz gebelik oluştu mu hiç. Sanırım degerlerim normale dönse de tüp bebek yolu gözüküyor bize ama Allah'tan ümit kesilmez hayırlısını versin inşallah

Canım sizli bizli konuşma saçını yoldurtma dua gruplarında az mı birlikte dua ettik ☺ Ben hiç gebe kalamadım, hiçbir problemimiz yok. Tüm hormonlar, sperm değerleri filan her şey normal ama vermeyen Allah vermiyor ☺

Bana 2013 yılında adenom teşhisi kondu, bekardım ve 22 yaşındaydım. Prolaktinim o zaman 98di. Doktor ilaç başlamadı ama önce 6 ayda bir, sonra senede bir, daha sonra 2 senede bir ilaçlı MR ile takip etti. Adenom çok şükür kendiliğinden kayboldu. Prolaktin de işte arada indi çıktı filan ama hem hiçbir zaman 98 kadar yüksek olmadı hem evli değildim hem de o zamanlar bu kadar önemli bir hormon olduğunu kavrayamamıştım. Önemsemedim açıkçası. Evliliğimizin 2.senede çocuk istemeye başladık. Hormonlarımı bildiğim için en baştan test istedim, tekrar bakıldı, 29-30 filan çıkıyordu değerim, doktorlar ilaca gerek görmedi. En son Eylül ayında 30 çıkmıştı, dostinex kullandım, 1e düştü. İlaç bitti 17ye yükseldi, doktor da bir daha kontrol etmedi. Sonra ben Şubat ve Mart ayında kür kullandım, araya pandemi girdi derken 29 mayısta kan verdim, 71 çıkınca üzüntüden ağladım. Tsh değerim de 4.50 çıkmıştı. Sonrası işte makroprolaktin testi filan. Bu ay fsh için tekrar baktırdım 2 buçuğa düşmüştü hiç ilaç kullanmadan. Ben bu anlamsız yükselmeleri tamamen kürlere bağlıyorum çünkü hayatım boyunca tsh yüksekliği yaşamadım. Kaldı ki vücut kürlerin etkisinden kurtulmaya başlayınca değerler de rayına girdi ama benim bebek çalışmalarında 6 ayıma mal oldu

Off 6 ay da epey bir zaman ama en azından şu anda normal değerlerdesin çok şükür yaa bu sebepsiz gebeligile anlam vetemoyorum ben nasıl bir sebebi olmaz ki

Off 6 ay da epey bir zaman ama en azından şu anda normal değerlerdesin çok şükür yaa bu sebepsiz gebeligile anlam vetemoyorum ben nasıl bir sebebi olmaz ki
Bence bir sebep var ama teknoloji bunu bulmaya yeterli değil rahim filmi çekildim o da temiz çıktı mesela. Pco da yok. Demek ki zamanı değil daha diyorum, kendimi avutuyorum 2 senedir böyle senin de inşallah en kısa zamanda değerlerin düzelir ama makroprolaktin testini yaptır mutlaka. Normal hastane doktorları bilmez bu testi. Tüp bebek merkezlerindeki doktorlar bu konuda hakim olduklarından şap diye biliyorlar hangi test yapılır yapılmaz. Ben makroprolaktin testini kendi doktoruma gösterdim, nerden baksan 55 yaşında vardır. “Bu ne testiymiş böyle? Ben makroprolaktin filan bilmem, prolaktin yüksek çıkarsa ilaç başlarım” dedi. Şaka gibi

Tamam canim doktors bir gideyim de soylicem aşılama falan düşünmüyor musun sen canım

Tamam canim doktors bir gideyim de soylicem aşılama falan düşünmüyor musun sen canım
Aslında aşılama bana çok gereksiz geliyor çünkü normal ilişkiden tek farkı spermleri yumurtaya daha yakın bir yere bırakmaları. Allah daha fazla aratmasın tabii ama biraz daha bekleyeceğiz

Aslında aşılama bana çok gereksiz geliyor çünkü normal ilişkiden tek farkı spermleri yumurtaya daha yakın bir yere bırakmaları. Allah daha fazla aratmasın tabii ama biraz daha bekleyeceğiz ☺
Ben yaş itibari ile çok beklemek istemiyorum yaşım 37

Değerler çok yüksek yumurta rezervi düşük amh az çıkmış bu değerlerle geç kalınmadan tüp bebek başlanmalı bence. İlaçlarla düzelir diğer hormonlar zaten

Merhaba testi nerde nasıl yaptırdınız. Direkt kadın doğum doktoruna test mi yaptırmak istiyorum dediniz ?
Şöyle bizim tanidigimiz var özel hastanede o yüzden daha hiç doktora gitmedik ama hormon testleri için kadın doğuma gittiğinizde zaten sizden isteyecektir istemez ise siz talep edersiniz eşiniz için de üroloji bölümüne gitmeniz gerekiyor sperm testi için

Canım diğerlerinden pek anlamam ama amh çok önemli bir test geç kalınması durumunda kötü sonuçlar olabilir o yüzden ihmal etmeyin derim doktor kontrolünü beklerken eşinizde test vermesi sizi zaman bakımından iyi olur .. bir arkadaşım tüp bebeğe baş vururken eşinin morfoloji ve DNA hasarına bakılmadan başladılar ve denemelerden sonda DNA hasarı çıktı ve amh düşük olduğundan çok geç kalınmıştı hala uğraşıyorlar ama doktor pek iç açısı konuşmuyordu sizinkinden daha az bir değeri vardı yaşı 27 idi .. o yüzden lütfen doktorunuza gidin tek doktorla kalmayın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…