Hollywood Diyeti Deneyimlerimiz

Hollywood Diyeti

Yağın vücuttan doğru bir şekilde atılmamasının suçlusu yemekteki fazla şeker. Bunu keşfeden Amerikalı bilim adamları mükemmel bir çözüm geliştirdiler. Hollywood diyeti olarak da adlandırılabilecek bu beslenme şekline “Sugar Busters” adını verdiler. Bu inanılmaz diyette kalori saymak yerine gerçek karbonhidratlar hiç düşünmeden alınabiliyor ve rahatlıkla kilo verilebiliyor.

Kate Winslet, Gillian Anderson, Christian Slater, Rachel Hunter ve Jeanne Tripplehorn bu diyet sayesinde istedikleri forma kavuştular. “Sugar Busters”ın prensibi oldukça basit: Yapmanız gereken tek şey, şekeri hayatınızdan çıkarmak. Bununla o bildiğimiz şekerden söz edilmiyor tabii. Vücut karbonhidratları eritirken kendi glikozunu üretebiliyor. Eğer karbonhidratlı yiyecekleri bolca alırsanız kan şekeriniz yükseliyor.

Kan şekerinin yükselmesi sırasında vücut insülin üretiyor. Bu hormon glikozları ihtiyaç duyulan yerlere gönderiyor. Oralarda enerjiye dönüşüyor ya da enerji üretilmediğinde glikoz fazla ise yağ olarak depolanıyor. Kan şekeri ne kadar yükselirse, o kadar insülin üretilmiş oluyor ve bir o kadar da karbonhidratlar yağa dönüşüyor.

Uzmanlar 3 ana ve 1 ara öğün öneriyorlar. Sadece bir tabak yemelisiniz. Saat 20:00’den itibaren kesinlikle bir şey yemeyin. Tatlı yiyeceklere ani bir istek hissederseniz de bir küçük çikolata parçası yiyebilirsiniz.

Serbest
· Tüm balık ve et çeşitleri
· Sebze: Patlıcan, karnıbahar, enginar, fasülye, brokoli, bezelye, salatalık, lahana, marul, yeşil biber, mantar, maydanoz, kuşkonmaz, ıspanak, tatlı patates, domates, soğan
· Meyve: Elma, şeftali, avokado, çilek, armut, greyfurt, tatlı karpuz, kiraz, kiwi, limon, mandalina, mango, kavun, portakal, üzüm
· Süt Ürünleri: Yağ, yumurta, yoğurt, peynir, süt, krema
· Doğal tahıllar
· Fındık
· Zeytinyağı
· Çikolata (%60 ya da daha fazla kakao içeren)
· Meyvesuları
· Kahve, çay

Yasak
· Sebze: Patates, pirinç, havuç
· Meyve: Muz, ananas
· ışlenmiş şeker
· ışlenmiş tüm beyaz un ürünleri, kek, bisküvi, beyaz ekmek, makarna
· Çikolata (%60 ya da daha az kakao içeren)
· Bira
· Tatlı limonata, kola
· Cornflakes
· Popcorn
· Bal
· Dondurma

simdi ben bu durumda %70 kakaolu cuku yiyebilirmiyim yani ay cildira bilirim ne diyo bu yaaa:teytey::teytey:

Diyet.in - Hollywood Diyeti, Holywood Diyeti aha linkide bu kizlar simdi ne yapmali

Canim, oncelikle yazdiklarini iki uc kere okudum sana cok tesekkur ederim. Hepsini insan teorik olarak biliyor ama tecrube yasamis bir agizdan dinlemek acikcasi cok daha olumlu etkiliyor.

cok kilo vermisin insallah bu yeni elma diyetindede basrili olursun. Bende kk de gezerken rastladim okudum acayip kilo verenler var ama tek elma yiyerek beceremem ben :bbo:
Yani simdi oyle geliyo sen bi dene bakalim arkadasim senin 6 aylik bir tecrube var arada zaten durmayi hizlandiracak sok diyetler lazim diyor dr'lr tabi kisa sureli...opuyorum seni ama arada bizim bolumede ugra ozletme kendini a.s.

canim elma diyetini bir hafta en fazla iki hafta uyguluycam bu ayin sonunda bitirmeyi düsünüyorum elma diyetini 10uncu ayda bu diyete tekrar dönücem cünkü ben severek yapmisdim bu diyeti zebze balik agirlikli yemekleride sevdigim icin benim icin süper bir diyet ins birlikde daha hizli kurtuluruz bu kilolardan opuyorumnanaktan

umarim canim en yakin zamanda kurtuluruz. opuyorumnanaktan
Ben bu arada dayanamadim ve cocuklara hazirladigim yemekten iki hatta uc kasik yedim iki yudum ekmek verdi onuda yedim biraz ayip ettim biliyorum. ozur herkesten ....mafoldumben

ama durdurdum kendimi ve simdi yesil cayimi yaptim iciyorum.... havalar oldukca serinledi buralarda ve buyzden meyve sulari soguk olunca cok cekici olmuyo dadelikafadulden

bende bu diyete bayramdan sonra baslayacagım bu porsiyonlar kac gr oluyor?

Slm canim bu yukardaki liste seni yaniltmasin o bizim yaptigimizla ayni diyet degilmis. Ilk sayfaya bakarsan bizim basligin altindaki orda asil liste var. Aksamlik yiyeceklerin kac gr olduguda yaziyor bayramdan sonra bekliyoruz senide

ama ben iki kasik makarna yedim hemde kiymali ay dayanamiyom ufufuuuuffffff:eek:lmaz:

ne kadar beynimi durdursamda su anda baliktan sonra acayip tatli istiyo canim a....

Buketcim senin su cay ise yararmi acaba seker istegimi kesmek icin..... yada neyapayim tum onerilere acigim tatli istiyom ben

ben bu akşam işyerindeki arkadaşlarla iftara gittim
sadece çorba içtim 1 kaşık sütlaç yedim
o çay tatlı ihtiyacını karşılamaz ama tadı ekşi ve acı gibi
benim de malum günlerim yaklaşıyor çıldırıyorum çikolata içün

Kizlar guya tartilmiycaktim ama bu sabah dayana madim ve sonuc eh iste cunku 80 kilo olabilmisim sonunda. neyse bugun 3. haftam ve meyvesuyu na basladim. Bakalim nasil gidick

tebrikler canım ya ben hala 60 ta sayıyorum
ama adet dönemi öncesi
çok kafana takma
beyin kitliyor kendini
vücut kıtlık psikolojisine giriyor
ve inat edip yağ depoluyor sabredelim
tam destek hep destek

tamam canım diyet listesini aldım.sadece 1 hafta yapsam sonra daha hafif bir diyet yapsam kiloları geri alırmıyım.sen nasıl verdi 3 kiloyu?

Slm canim bu yukardaki liste seni yaniltmasin o bizim yaptigimizla ayni diyet degilmis. Ilk sayfaya bakarsan bizim basligin altindaki orda asil liste var. Aksamlik yiyeceklerin kac gr olduguda yaziyor bayramdan sonra bekliyoruz laelaelaelaelaesenide

tamam canım diyet listesini aldım.ınsallah sende hedefine ulasırsın..sadece 1 hafta yapsam sonra daha hafif bir diyet yapsam kiloları geri alırmıyım.sen nasıl verdin 3 kiloyu?
kaydirigubbakcemile2

bugun buyuk bı kaçamak yaptım ben:eek:klava: çikolata yedim ben:eek:klava: hemde ülker çikolatalı gofretttt:eek:klava: offfffff

Son düzenleyen: Moderatör:
bugun buyuk bı kaçamak yaptım ben:eek:klava: çikolata yedim ben:eek:klava: hemde ülker çikolatalı gofretttt:eek:klava: offfffff

oluyorrrrrr dert etme, ama bari yiteceksen bitter denilen su kakao orani yuksek olanlardan ye canim benim. ben varya acayip cuku krizindeyim spor yapiyon ya azdaha suresini uzatirsin yakarsin onu

tebrikler canım ya ben hala 60 ta sayıyorum
ama adet dönemi öncesi
çok kafana takma
beyin kitliyor kendini
vücut kıtlık psikolojisine giriyor
ve inat edip yağ depoluyor sabredelim
tam destek hep destek

Sagol tatlim ya, bilmiyorum bende su 80 zincirini kiramiyorum yahu sanki vucut direniyo 80'nin altina inmemek icin ....

Seninde kitlenmistir, sabredelim canim hele su regl donemini de bi atlatalim bakalim ne olcak:1hug:hep burdayim tam destek yilmakl yok....

bugün ikinci aç günümde tamamlandı kızlar..2.haftamdada inşallah 3 kilo veririm : )

Alisveristen geldim, deli gibi aciktim meyve sularini cikadim ama bu arada 100 kalori degerinde kucuk paket chips yok oldu iki elim ve agzim arasinda :eek:klava::eek:klava: oralarda bir yede bir kuyu var uzaydaki karadelikler gibi ne gelirse yutuyor:roflol: hahahah neyse panik yok durdurdum meyve cayini iciyorum.

A bu arada unutmadan soyliyim bu hafta itibariyle vitamine de basladim en azindan takviye bakimindan cok mu evhamliyim acaba:uhm::uhm:

kızlar ben bugun baska bı dıyete basladım kılo vermey hızlandırmak ıcın 3 gun yapıp gene bu dıyete gececeğim. bugun ılk gunum ıkı gunum kaldı. sonra sızlerleyımopuyorumnanaktan

X