histereskopi olmam icin yeterli sebebim var mi sizce?

kesinlikle sperm testinde sıkıntı var. çok şey duydum bilerek sperm testlerini düşük gösterdşklerini duydum. ayrıca tek sperm testiyle kalman yanlış olur cnm

CuteMom benimde ilk evliliğimden bir oğlm var ...ikinci evliliğimde malesef 3,5 yıl sonra evladım oldu,keşke önce olsaydı ama şükür oldu....Seni çok iyi anlıyorum....Eşiminde morf sıkıntısı vardı,% 1 di....varikosel ameliyatı olduktan 3,5 ay sonra hamile olduğumu öğrendik,şu an oğlum doğdu 8,5 aylık...Rabbim sanada tüm isteyenlerede hayırlısıyla nasip etsin....Bizimde değerlerimiz eşininkine benziyordu....Hafif derecede varikosel,elle de ultrasondada zorla görüldü ama sonuç ortada....Hamile kaldığım ay ben yumurtlamada o ise hergün havuç suyu içti....evlendiğimiz 4. ayda bir düşük yaşadım bu düşük esnasında dış gebelik olduğunu farketmiştik,evlenmeden öncede yumurtalığımın tekini kistten dolayı almışlardı....yani daha da umutsuzdum,yaşta ilerlemişti...Ancak Rabbim nasip etmişse her halukarda oluyor biz tedbir alalım yeterki!Rahim filmi çekildim biraz sancılıydı ama hip. henüz yapılmamıştı...Tam Mustafa Acetten randevu aldım tüp için ki hamile old. öğrendim....Ama hip. yaptıran bir arkadaşım oldu,pko dan olmuyordu hala bekliyor!Diyeceğim şu ki eşinin öncelikle iyi bir ürologa (kısırlık üzerine çalışan)görünmesi gerek daha sonra gerek duyulursa hip. yaptır.....Herşeyin hayırlısı olsun!

Bende hemen hemen 4 senedır evlıyım bu seneye kadar bebek ıstememıstık aralık ortasında korunmayı bıraktım , ocak bası adet oldum , subatta hamıle oldugumu ogrendım. ondan once olusan 2 gebelıgıde korunurken elde etmıstık sonucu devam etmemıstı tabıkı. Esıme gelınce esım sanırım cok ıstemıyor ne ugrasmayı ne ugrastırmayı nede doktora gıtmeyı. 30 nısana kısırlık uzerıne calısan tup bebek merkezımden bır doktordan randevu aldım ama banamısın demıyor. Sabah gebelık testı yaptım tek cızgı cıktı tabıkı.
Esımın sadece sperm sonucu var ne hormon tahlılı yaptırdı ne varıkosel fılmı cekıldı. Ne oldugunuda anlamıyoruz . Bırde oglumun kolu kırıldı cok bakıma ıhtıyacı var bu ara, kısmet bu ısler cok ıstedıgımız zamanda olacagına ınanıyorum. Ama caba gereklı. Bakalım bunu cıft olarak yapabılecekmıyız bılemıyorum.

Bu ay ıkı kere ılıskı sırasında kan geldı benden korkuyorum yara fılanmı var dıye ama sonrakı ılıskılerde gelmedı. Henuz adetıme 5 gun var ama erken gebelık testınde negatıf cıktı zaten dedıgım gıbı bu ay bıraz kendımle alakalı(diş) ayrıca sac boyatma ıslemlerım var ayrıca oglumun durumu hayırlısı boyleymıs uzulmedım. Sızın amelıyattan sonra degerlerınız duzeldımı morfolojımı onemlı ılerı hızlı hareketmı emın olamıyorum gıdıp gorusmedıgımız ıcın

Açıkcası oglumun yası buyuyor dıye panık durumdayım ama baska bır acelem yok henuz 29 yasındayım . Saglıklıyım cok sukur. Tup bebek en yuksek mertebe yontem acele edıp ona gecersem hayatımı degıstırmezsem basarılı sonuca ulasacagımı dusunmuyorum. Ayrıca calısıyorum ısım ıyı maasım ıyı bu surecte bana ızın vermeyecekler daha once tup bebek deneyenler oldu.Isımıde bırakmak ıstemıyorum oglumun guzel bır gelecegı olsun ıstıyorum . Esım sıgara ıcıyor esımden hıc hareket yok ben tek basıma mucadele edemem kı etmekte ıstemıyorum benım ıstegıme baglı onu sıkıstırmakta ıstemıyorum. Ilk oglum cok zor oldu dogumdan sonra eskı kocamla ayrıldık ve bıyolojık cocugunu gormedı cunku o cocuk sahıbı olmak ıstemıyormus benı kıramamıs. Bu sebeble agzım yandı eger olursa ıkıncı cocugumun kaderı boyle olmasın ıstıyorum . Dıyorum ya hayırlısı yasadıgım sey sadece saskınlık ama buda gececek

bu tür şeylerde alelacele işlemlerin çoğu gereksiz çıkıyor
bence öncelikle başka doktorlara da danışın
şu hayatta hastanalerle ilgili tek şeyi iyi anladım o da aynı tanıyı 3 doktor koymadan o hastasıyım dememeyi

Birde eşim doktora gitmeden ben histeroskopı yaptırmak ıstemıyorum acıkcası , once o uzerıne dusenı yapsın sonra ben zaten elımden gelenın fazlasını yapmaya hazırım ama tek basıma hıc bısey yapmak ıstemıyorum. Onu hıc sıkıstırmıyorumda hıcte nıyetım yok

Canım yeterli bilgi demissin kendimden örnek vermek istedim. 5 yıldır evliyim ve 5 yıldır sebepsiz infertilite denildi bir kere bile gebe kalmadim ustelik actigim konulara bakarsanız Bülent hoca bile tahlilleri iyi buldu rahim filmimi 2013 aralık ayında yaptırdım ikisi de açık cikti. Canım tak etti sebepsiz olması ve hiç gebe kalamamam beni yordu doktorum görünmeyen bir sorun vardır illaki o yüzden direk laparoskopi dedi yani şöyle ki senin çok sebebin var benim hiç yoktu ve doktor eğer bir sorun yoksa direk dikerim ama sorun varsa müdahale ederim dedi çok sukur sorun varmış iki tupumde tikaliymis 9. Günüm bu gün laparoskopi yaptirali ve histeroskppiden çok zor

Sayı çok az olmazsa eğer morf. de harekette çok önemli....Biliyormusun burada kimi düşük yaptığını,kimyasal geb. yaptığını duysam eşinden şüpheleniyorum ve doğru çıkıyor genelde.....Mutlaka senin zorunlada olsa gitsin,bize bu değerlerin iyi olduğunu söyleyip kaç doktor başından savdı(değerler en son 25 milyon-% 1morf-%20 ileri harket)o yüzden 3 senemizi yediler sağolsunlar....Nezaman kadın doğumcu eşinin spmyrm testi varmı? dedi, çıkarıp verdim,ürologları boğasım geldi;sorun eşinde dedi çünkü)Sonrasında Ürorad tıp merk. Ali N ejat Eğilmeze gittik varikosel teşhisi koydu ve %5 baba olabilirsin bu değerlerle dedi!kan testleri herşey yapıldı eşim hemen ameliyat olmak istedi ve başka bir hast. ameliyat oldu....bence öncelik eşin ,çünkü normalde zaten hamile kalabiliyorsun,sağlıksız olmasının nedeni morf......Ameliyattan sonra tam sperm testi yaptıracağı hafta hamile olduğumu duyunca teste gitmedi ama şu an yine korunmuyoruz ikinci için malesef tık yok,yine bize hast yolları görünüyor sanırım!

ileri hızlı hareketi sürekli değişkendir, yorgunluğa, cinsel perhize, kişinin psikolojik fizyolojik durumlarına göre değişebiliyormuş.

Ben de senin gibi dusunuyorum doğrusu esin bence iyi bir doktora gidip takviye ilaçları almalı o ilaçlarla bir kaç ay deneyin baktınız olmuyo ne gerekirse yapılir. Rabbim çok aratmasin inşallah ♥

Canım gecmısler olsun. Insallah en kısa surede guzel sonuclar alırsınız. Sebebsız olmasıda baska bır dert ama cok sukur sorun bulunmus emınım bundan sonrası daha guzel olacak canım . Cok cok gecmıs olsun

Canım gecmısler olsun. Insallah en kısa surede guzel sonuclar alırsınız. Sebebsız olmasıda baska bır dert ama cok sukur sorun bulunmus emınım bundan sonrası daha guzel olacak canım . Cok cok gecmıs olsun

Allah razı olsun canım benim evet en azından şuan umudum var çok sukur onume bakıyorum. Tani olmadığı halde varsayım üzerine yapıldı ameliyat vallah hala agrmdan ağlıyorum :) Rabbim can sağlığı versin sonra hayırlı saglikli prens -prenseslerimizi nasip eylesin inşallah ♥♥♥

Doktor tup bebekcı , tup bebek yapmak ıstıyor :) bunu anladım zaten ama bız normal deneyecegız dedıgınde o zaman hısteroskopı yapalım sonra ben senı desteklıcem kolay hamıle kalman ıcın dedı ama bızde dedıkkı bız zaten hemen o ay gebelık elde ettık sımdıye kadr 3 kere ben destek ıstemıyorum dedım adam bı bozuldu catlatma ıgnesı fılan verırım dedı . ben hıc yumurtaladıgımı anlamıyorum hıc bu ısın pesıne dusmedım hıc duzenlı bır ılıskı yasamak derdınde olmamıstım bundan sonrada bu gunlere dıkkat etmek ıstemıyorum arzularsak yaparız arzulamazsak yapmayız dıye dusunuyorum :)
Esım nsıl bır aksıyon alacak bılmıyorum onada zor banada zor. 19 yasından berı hayatımda bebek sorunu var allah yoklugunu gostermesın ısyan etmıyorum ama dedım ya hııc ıteklemek gelmıyor ıcımden. Esımde bende Egeyı canımızdan cok sevıyoruz bunu en son egenın kolu kırıldıgında kapıda beklerken esımın fenalasmasıyla aklımda bır gram soru ısaretı yok hıc olmadıda cok duygusal bır tepkı verdı. Esım bırde acemı ne neden bılmıyor bende cok bılmıyorum ama bı sıkıntı oldugunun barız farkındayım . Keske doktor esıme yuklenseydı gorurdum ben onu o zaman
Senın ılk cocugunda senınle dımı 3 cocuk fazla olmayacak mı ? ya da ben soyle soylıyım 1 tane cocugum daha olsun ıstıyorum ama sonra kesın yontemle korunacagım cunku 3 kardes olurlarsa ısler karısabılır dıyorum

Varıkosel amelıyatı zor mu buarada?

ileri hızlı hareketi sürekli değişkendir, yorgunluğa, cinsel perhize, kişinin psikolojik fizyolojik durumlarına göre değişebiliyormuş.
Eşim hiç istemeye istemeye gitti hatta soyle soylıyım . genetık tahlılını vermeye gıttıgınde onu o gun ben yoktum spermıyograma yonlendırmısler kan verecek sanmıs dusun o kadar uzak bu meselelere. gıtmıs demıs ben sperm genetıgı ıcın kan verecegım bı guzel alay etmısler adam sperm verecegını bıle sonradan çaktı :)

Neyse vermemek ıcınde dırendı hatta gıttıgı gun odadayken benıde telefonla yedı benım burada ne ısım var bu ne bıcım ıs yapamayacagım ben ergenmıyım dıye benı serdı yerlere. Bılemıyorum belkıde alakası vardır ama bunu bu ara ogrenebılecegımı sanmıyorum

Ben de senin gibi dusunuyorum doğrusu esin bence iyi bir doktora gidip takviye ilaçları almalı o ilaçlarla bir kaç ay deneyin baktınız olmuyo ne gerekirse yapılir. Rabbim çok aratmasin inşallah ♥
Zaman canım zaman herseyı yolunu bulduracak su aka aka yolunu bulurmus derler. Insallah kucagımıza alacagımız zaman Rabbım yenıden hamıle olmayı nasıp etsın saglıkla hepimize.

Evet ne umutsuzlar var canım , Ilk esım azosperm ıdı doktorlar tıbben cocuk sahıbı olmanız ımkansız tek yontem dua edelımde testıslerde sperm bulalım bır kac tane demıstı. Ve olduda cok sukur. aynı donem amcamın oglundada aynı sorun cıktı halen daha cocukları olmadı umutları bıle yok ne kadar zor . Gecmıs olsun buaraad bende gecen hazıranda safra kesesı ve gobek fıtıgı amelıyatı oldu 2 hafta belımden dogrulamadım :) Herşey gececek cok guzel olacak bol bol dua edelım hepımız bızı okuyan hamılelerde bıze dua etsın , kımın kıme duasının gececegı bellı olmaz

Aralarında 16 yaş varikinci 9 aylık olacak;bizimki ergen abio da çok istiyor olsun diye....Ben onu evlendiirecem diyorMaşallah hiç kıskanmadı hep yardımcı!Eşim kızımız olsun istiyor ayarlayacakmış o da nasıl olacaksasanırım beni kandırıyor!
Ameliyat çok basitti aynı gün kalktı illede eve gidelim dedi!sonra takviyeler üffff ev bir sürü şeyle doldu taştı,pharmaton,keçi boynuzu,hergün havuç suyu,işte sonucu biliyorsun!
Düşüncelerinde haklısın ama eşim kabullenene kadar(ilk 3 ay), uyuz etmişti beni kabullenince çok kolay oldu herşey!

Canım benim edicem Rabbim dualarimizi kendi katında sevaplandrsin kabul buyursun hayirlisiyla inşallah ❤❤❤

Amannn ne kadar buyuk yaa masallahhh. Ikısıde erkek ne guzel masallah allah bagıslasın 16 sene sonra bır kucuk bebek acayıp guzel gelmıstır sana dımı , nede guzel kokuyordur kımbılır
Bız bır urologa gıdebılsek gerısı ıcın oda panıkleyecek aslında bılıyorumda gıdene kadar ıste. Havuc suyu bendemı denesem dıyorum ama nasıl ıcırıcem adama onu hem bu durusuma ters olacak onu zorlamak ıstemıyorum. Ama belırsız kalmakta bana gore degıl. normal yoldan olması ıcın bu yola gonul mu koyacak, yok tup bebek mı yapacagız yok efendım evlatlıkmı alacagız ne olacagını bende bılmıyorum neyı bekledıgımızıde konusmadıgımız ıcın e bende kombın sekılde hepsını bır arada dusunuyorum

Allah hepinizin hakkında hayırlı olanı versin kızlar, sınavı çok zor bir durum bu

Cute işlemi bilmiyorum ama sen gebe kalamıyo değilsin ama devamlılık olmuyo, olmaması senin bedeninle değil eşinin sperm kalitesiyle alakalı anladığım kadarıyla, laboratuvar ortamında en uygun sperm seçilip enjekte edilemez mi, tüp bebekte zaten böyle oluyo heralde, ya da bahsettiğin operasyon böyle bişey mi, bikaç ay daha bekle bence yaşlarınız musait

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…