histereskopi olmam icin yeterli sebebim var mi sizce?

Missaslan .!.:
Diyorsunuz ya hani 'bu konuylada kafayi kirmam yakindir oglum olmasa sercem kendimi suraya uyucam aylarca valla ama buda gececek eminim'
işte tam o haldeyim.sadece benim sizin gibi bir çocuğum yok yani tutunacak dalım yok.bu yüzden sürekli uyuyorum ve ağlıyorum.mesela bugün pazarın ortasında zırlamaya başladım.durup dururken.hep aklımda,rüyamda bebek bebek bebek.
Histeroskopi konusuna gelince rahim filmimde hiç sorun yok ancak 3 ay daha normal yolla olmazsa benimde yaptırmam gerekiyormuş.ne kdr gerekli inanın bende çok düşünüyorum.ancak başka sosyal paylaşım sitelerinde de takip ettiğim kadarıyla histeroskopiyi önüne gelene yapmaya başlamışlar ve olumlu sonuç alan çok.
Umarım en kısa zamanda hayırlısı ile kavuşuruz yavrularımıza.
İnan ki anliyorum. Ki suanda oğlum olmasına rağmen henüz bu düşüncelerle bogulmayip aglamadigim bir günüm bile yok. Oğlumun gelmesi 3 seneyivbuldu o zaman herşey daha depresifti oğlum en büyük destekçim ama içime kor düştü biyolojik saatin zar zar otuyor. İnşallah Rabbim sanada nasip etsin sanada ayni şeyleri soyluxem istiyorsan birakma pesini

İnşallah gelmistieminenet, post: 46094536, member: 616569"]ben bu ay tüp bebek yaptırdım transferimin 7. günü. polikistik over var, eşimde sıkıntı yok.32 yaşındayım. iki aşılama oldum birinde kimyasal oldu. yaş dolayısyla hemen tüp istedim. aslında 1.5 senelik evliyim. önce hsg çekildi sonra tüpten önce ofis histeroskopi çekildi. anesteziliydi perde polip vs. olmadığından yarım günde işim bitti. yani ne derlerse yapacak haldeyim:) ofisten çekinmeyin bence. hani özel sigorta falan diyorsunuz ya ben üniversite hastanesinde istendi yaptırdım. yani kurallara uydum ki pek benlik değildir. velhasıl yaptır bişey kaybetmezsin diye düşünüyorum.[/QUOTE]
İnsallah bebisin gelmiştir canim hayirlisiyla baa da haber ver olur mu sonucu. Histereskopiden korkuyorum canim çok tatli benim daha önce 3 denemem oldu hic vajinal müdahale yapmamislardi hoş simdi kurtajlarim var ama genelde güvenmiyorum birde ameliyat demişler bu isleme forumda iyice korktu gozum

evet doktorlara güvenim kalmadı açıkçası. Bide en iyi kalite diyorlar sonuç sıfır yine. Varikosel yok eşimde. Evlat edinme aslında benim çok arzu ettiğim bişeydi , taa liseden daha evli değilken, hatta eşime ilk çocuğumuzdan sonra evlat edinelim mi ben çok istiyorum demiştim, Galiba o kadar çok istemişim ki normal yoldan olmuyor:) ama bilmiyorum sanki evlat edinmeyi isteyen ben değilmişim gibi uzaklaştım o düşünceden biraz. Diyorum ya şu an biraz garip psikolojideyim. Yaşım da ilerleyince umudum azalıyor sanırım.Senin ne güzel bir evladın var, Allah bağışlasın. . inşallah sağlıklı 2. çocuğun olur.
İnşallah herşey biran önce düzelir canim dünya duanin üzerindeayakta dduruyor Allaha çok dua et inşallahemeklerinizin karsiliginizi almayi nasip etsin hayirlisiyla

CuteMom CuteMom anlamadığım için soruyorum , eşinin morfoloji sorunu tedavi edilse öncelik olarak, doktorlar neden sana yöneliyor ki?
Sen zaten bu şartlarda bile kolay hamile kalabiliyorsun, morfoloji tedavisi ile başlansa daha iyi olmaz mı?

İnşallah gelmistieminenet, post: 46094536, member: 616569"]ben bu ay tüp bebek yaptırdım transferimin 7. günü. polikistik over var, eşimde sıkıntı yok.32 yaşındayım. iki aşılama oldum birinde kimyasal oldu. yaş dolayısyla hemen tüp istedim. aslında 1.5 senelik evliyim. önce hsg çekildi sonra tüpten önce ofis histeroskopi çekildi. anesteziliydi perde polip vs. olmadığından yarım günde işim bitti. yani ne derlerse yapacak haldeyim:) ofisten çekinmeyin bence. hani özel sigorta falan diyorsunuz ya ben üniversite hastanesinde istendi yaptırdım. yani kurallara uydum ki pek benlik değildir. velhasıl yaptır bişey kaybetmezsin diye düşünüyorum.
İnsallah bebisin gelmiştir canim hayirlisiyla baa da haber ver olur mu sonucu. Histereskopiden korkuyorum canim çok tatli benim daha önce 3 denemem oldu hic vajinal müdahale yapmamislardi hoş simdi kurtajlarim var ama genelde güvenmiyorum birde ameliyat demişler bu isleme forumda iyice korktu gozum[/QUOTE]
çok çok sağol paylaşırım tabi:) yani anestezili olduğu için bişey hissetmedim. ofis histeroskopi kamerayla rahim içine bakma işleminin adı. eğer bir problem görürlerse ameliyata karar veriyorlar(operatif histeroskopi). benim yumurtalarım kendiliğinden büyümedğinden dr histeroskopiden sonra bekleme gereği duymadı ama bu işlemden sonra hamile kalan çok varmış.

İnan ki anliyorum. Ki suanda oğlum olmasına rağmen henüz bu düşüncelerle bogulmayip aglamadigim bir günüm bile yok. Oğlumun gelmesi 3 seneyivbuldu o zaman herşey daha depresifti oğlum en büyük destekçim ama içime kor düştü biyolojik saatin zar zar otuyor. İnşallah Rabbim sanada nasip etsin sanada ayni şeyleri soyluxem istiyorsan birakma pesini
O biyolojik saat yokmu gerçekten de hiç susmuyor.32 yaşındayım ve zaman çok hızlı geçiyor.peşini bırakmicam elbette yeter ki Allah sabır,güç versin.napalım bizim kısmetimizde böylesi varmış.umarım hamilelik takvimin hiç kalkmadan 40. Haftaya kadar gider :anneadayı:

CuteMom CuteMom anlamadığım için soruyorum , eşinin morfoloji sorunu tedavi edilse öncelik olarak, doktorlar neden sana yöneliyor ki?
Sen zaten bu şartlarda bile kolay hamile kalabiliyorsun, morfoloji tedavisi ile başlansa daha iyi olmaz mı?
heh iste uriloga gitmeyelim mi dedim istiyorsanız gorunun ama varikosel ciksada ameliyat inermiyorum çok uzun sürüyor iyileşmesi dedi zaten eşim maşallah kütük gibi ama ben ona randevu aldim bahceciden gel Gorki haberi yok. Ben sormadan urolog lafi bile acilmayacakti

[QUOTE="Missaslan, post: 46094673, mbebk: gerçeğiyle karesi biyolojik saat yokmu gerçekten de hiç susmuyor.32 yaedin.ayım ve zaman çok hızlı geçiyor.peşini bırakmicam elbette yeter ki Allah sabır,güç versin.napalım bizim kısmetimizde böylesi varmış.umarım hamilelik takvimin hiç kalkmadan 40. Haftaya kadar gider :anneadayı:[/QUOTE]
Bennde 29yasindayim tam 10 senedir bebek gercegiyle karsi karsiyayim. yuvaya yolculuk bu kitabi okuyorum mutlak edin. Bu ayla ilgili çok umudum yok sanki dun çok pardon ilişki sirasinda kanama olmuş erkenden adet olacak gibiyim martta kürtaj olmustum

Merhaba arkadaşlar ben de benzer bir durum yaşıyorum paylaşmak istedim. 2 yıllık evliyim biz de çocuk istiyoruz ama maalesef olmadı. Esimde Varikosel var morfoloji % 2 ama sayıdan dolayi doktorlar bunu onemsemiyo. 1 aşılama 1 tüp bebek ve negatif. Hsg de bir sorun yok dediler ama tüp bebek için gittiğim yerdeki doktorum daha önce olduğum bi ameliyata bağlı olarak rahimde yapışıklık olabileceğini söylüyor ve bunun için laparoskopi yapılacak. Hakkımızda hayırlısı olsun insallah beklemek sabretmek çok zor

heh iste uriloga gitmeyelim mi dedim istiyorsanız gorunun ama varikosel ciksada ameliyat inermiyorum çok uzun sürüyor iyileşmesi dedi zaten eşim maşallah kütük gibi ama ben ona randevu aldim bahceciden gel Gorki haberi yok. Ben sormadan urolog lafi bile acilmayacakti
Eşinin sperm morfoloji yüzde 1 ve doktor bunu mu diyor?
Yanlışsam bilen arkadaşlar düzeltir yüzde 14 ve üzeri normal kabul ediliyor.
Eşin bu sorununu kabul etmek istemiyor mu?
Neyse yerinde olsam, bu sorun tedavi edilmeden kendime hiçbir cerrahi müdahale yaptırmazdım.

Merhaba arkadaşlar ben de benzer bir durum yaşıyorum paylaşmak istedim. 2 yıllık evliyim biz de çocuk istiyoruz ama maalesef olmadı. Esimde Varikosel var morfoloji % 2 ama sayıdan dolayi doktorlar bunu onemsemiyo. 1 aşılama 1 tüp bebek ve negatif. Hsg de bir sorun yok dediler ama tüp bebek için gittiğim yerdeki doktorum daha önce olduğum bi ameliyata bağlı olarak rahimde yapışıklık olabileceğini söylüyor ve bunun için laparoskopi yapılacak. Hakkımızda hayırlısı olsun insallah beklemek sabretmek çok zor
Sayiniz kac? Bizim ileri harekette de silinti var sayi 44 milyon %8 ileri hareketlilik %21 ileri yavaş hareketlilik %59 hareketsiz. Ne garip çokgarip bu isin agirlik kkaldırmakla ilgisi varmi acaba eşim üzerine agirlik takip barfiks çekiyor son iki aydir. Bu arada rahimden geçirdiğim opr. Nedir?

Elifffdeğil fakatst: 46094939 .!.:
Eşinin sperm morfoloji yüzde 1 ve doktor bunu mu diyor?
Yanlışsam bilen arkadaşlar düzeltir yüzde 14 ve üzeri normal kabul ediliyor.
Eşin bu sorununu kabul etmek istemiyor mu?
Neyse yerinde olsam, bu sorun tedavi edilmeden kendime hiçbir cerrahi müdahale yaptırmazdım.
Kabul etmiyor degil fakat donuk. Sperm tahlilini bile o kadar zor verdiği sonunda kavga ettik yatagi ayirdim kanserietceksin beni kurtaj ola ola ya bu defteri kapatirim ya da yaotirirsin dedim. Oda sorunun bende oldugunu dusunuyordu.
Doktor morfolojinin duzelmeyecegini soyluyor ama bende urologa gozukmeden birsey yaotirma niyetinde degilim randevulari o sekilde ayatladim. Ama doktor bizden umutlu sizin bebeginiz yuksek ihtimalle olacak nornal yolla diyor ama histereskopi yapalim sana diyor. Birde rahime bir cizik atacakmis benim bebekler asagi tutunuyo birwz oglumu kasiklarimda tasidim desen yeridir

Sayiniz kac? Bizim ileri harekette de silinti var sayi 44 milyon %8 ileri hareketlilik %21 ileri yavaş hareketlilik %59 hareketsiz. Ne garip çokgarip bu isin agirlik kkaldırmakla ilgisi varmi acaba eşim üzerine agirlik takip barfiks çekiyor son iki aydir. Bu arada rahimden geçirdiğim opr. Nedir?
Yikanmamis hali 100 milyon civarı ama yikanmisi 40 milyon falan. Ileri hareket iyi diyolar bizim için. Ben apandisit ameliyatı olmuştum 14 yıl önce o zman yapışıklık olmuş olabilirmis

Öncelikle Rabbim gönlünüzün muradını versin inş.

Histeroskopi dışında bütüüüün jinekolojik muayenelerini ve operasyonlarını geçirmiş biri olarak bikaç bişey söylemek istiyorum nacizene.
Eşim varikoselden operasyon geçirdi. Varikoselin ameliyat edilebilmesi için ele gelmesi şart ve şekil bozukluğunu da çok önemsiyorlar, yani doopler ultrasonda ancak görülebilen damarları ameliyat etmiyorlar. 6 ay sonra da eşimin değerleri düzelmişti.

Histeroskopiyi genel de 2 düşük ya da bebek kayıplarında yapıyorlar. Allah evladınıza uzun ömürler versin ama olur ya ondan sonra rahimde bi sıkıntı da oluşmuş oladabilir. Bu durumu elemek için istiyorlardır.
Amaaa İstanbulda özel hastanelere malesef ki hiç mi hiç güvenmiyorum çooook çektim oralarda. Tabi bu durum hastanesine göre de değişir mi bilemiyorum.
Eğer ki güvenemiyorsanız en nacizene şunu tavsiye edebilirim. Devlet hastanesinden öte bir fakülteye gidin. Orada gereksiz hiç birşey yapılmaz ve önerilmez. Hocalar da genel olarak ilgili ve bilgililer.

Bu yollar çok zorlu çekmeyen hakikaten bilemiyor. Eğer ki bir doktorda kalbinize bişey sinmiyorsa başka bir doktora daha gidin lütfen.

Vee tekrardan inş. istediğiniz evladınıza hayırlarla, sağlıkla kavuşursunuz inş.

CuteMom CuteMom morfoloji eşimde %3 tü sonra çeşitli desteklerle %4 oldu.emre bakırcıoğlu var istanbulda ona gittik.oda önemsemedi morfolojiyi.kullandığımız vitaminlere devam dedi.ama yine de olmazsa sperm dna hasar testi yaptırmanız gerekir dedi.aklında bulunsun.

CuteMom CuteMom morfoloji eşimde %3 tü sonra çeşitli desteklerle %4 oldu.emre bakırcıoğlu var istanbulda ona gittik.oda önemsemedi morfolojiyi.kullandığımız vitaminlere devam dedi.ama yine de olmazsa sperm dna hasar testi yaptırmanız gerekir dedi.aklında bulunsun.
Emre bey suanda nerde hangi merkezde çünkü oda bahcecideydi bizde tansel beye gidicez kullandiniz vitaminleri ki verdi size

Emre beyin muayenehanesi var istanbul da fulya da.
Vitaminleri araştırarak kendimiz aldık.
Bide kendisi neofertil yada neofortil di adı sanırım onu da kullanabilirsiniz demişti.şimdi geldi aklıma.bizim kullandıklarımızın hepsi bu ilaç içeriğinde varmış.

Bu işin tek doğrusu yok maalesef,karar vermeyi etkileyen bir sürü faktör var. bana da malum yer histereskopi yapalım spiral takalım 2 ay beklesin ,rahmin bozuk düzeltmek lazım olursa yine düşer , ama sonra da embriyolara cgh yapalım falan filan bir yığın işlem sıraladı. Hani şu nedenden ötürü düşük yapıyorsun denecek bir sebep yokken bunca işlem operasyon hormon vs benim gözümü korkuttu. Ve ben bir süre daha normal denemeye karar verdim. Olur yada olmaz bilmiyorum ama kendimi o sürece hiç hazır hissetmiyorum maddi manevi. Ve görüştüğüm orası hariç 2-3 doktor normal denemeye devam etmem konusunda cesaretlendirdi bunun da etkisi var sanırım.

Ama yapılacak işlemleri de anlıyorum bir taraftan, teknolojinin tıbbın bütün nimetlerinden faydalanıp her türlü olumsuz riski elemek istiyorlar, başarı ihtimallerini yükseltmek adına. Keza tüpe karar verirsem yaptıracağım yer yine de orası olabilir, çünkü o sürece girdiğimde benim de aklımda "yahu bendeki o ufak önemsiz rahim bozukluğu düşüğe neden olur mu acaba " sorusu kalsın istemem. Onca hormon alıp umut yeşertip olumsuz sonuçla karşılaşırsam keşke yaptırsa idim demek istemem.

Çok uzattım Direk senin soruna gelirsem , histereskopi öncesi hsg çekimi rahim hakkında oldukça bilgi sağlıyor, keza benim rahimde şekil bozukluğu olduğunu kürtaja bağlı önemsiz bir bölgede yapışıklık oluştuğunu, tüplerimin açık olduğunu hsg sayesinde öğrendik. Acıbademin yönlendirdiği bir merkez çektirdiğim yer, oldukça acısız ve kısa sürdü giriş çıkışım 5 dk idi. Eğer çok aklında kalacak ise öncelikle hsg çektirebilirsin.şu an gebelik şüphen olduğu için eğer adet olursan adet sonrası filmi çektirir doktorun hala histereskopi nin gerekli olduğunu düşünüyorsa bir sonraki aya ertelersin. 1 ay kayıp çok da büyük bir kayıp değil.

En kısa sürede isteyen hepimiz sağlıklı yavrularımıza kavuşuruz inşallah

Ben olsam tupu denerim, genetik bi sorun oldugu malum.. Tup bebekte en azindan daha sagliklik embryo olusumu az daha olsa minimuma indiriliyor. Histereskopi rahim agzi yetmezligi yapmaz ama rahmine dinlendirme sureci gerekir diye dusunuyorum. Bu durumda beklemek mi istersin hemen tedavi mi istersin bu senin secimin canim. Daha once saglikli bi gebeligin olmussa sorunun senden kaynaklandigini zannetmiyorum. esin sigara filan iciyorsa birakmasini tesvik et ve vitamin kullansin sperm sagligina katkida bulunacaktir

X