Anket Hırsızlık olayı yaşadınız mı?

hırsızlık olayı yaşadınızmı?

• evet yaşadım

OY: 48 69,6%
  • hayır yaşamadım

OY: 21 30,4%

• Ankete Katılan
    69
  • Anket Kapalı .
malesfe yaşadım gerci hırsızı biz davet etmiş gibi olduk ama :roflol: şöyleki iş için istanbuldaydık sonra beş dakikalığına bi yakınımızın evine uğrdaık kamera ile çekim yapmıştık kamerayı kılıfına koymadan arbanın arka camının önüne koymuşuz:mymeka: ( hangi akla hizmet yamışız bilmiyorum) sonra bizi yokar çıktık tam 5 dakika sonra aşağı indik ve arbanın arka camı kırlımış ve kamarda gitmişti :roflol: sonuç olarak tamamen bizim dikkatsizliğmiz yüzünden oldu :mymeka:
eminim hırsız çok gülmüştür bize:mymeka:

bende geçen mayısta yaşadım hemde 3 aylık hamileydim girdiğini duydumuykumdan uyandım çocuk su içmeye kalktı sandımuyku sersemi sonra kendime geldim benim oğlan su içmeye kalkmazki üste para versen :)) eşimi uyandırdım sesimi duydu sanırım geldiği yerden gitti rüzgarın oğlu 2 katın penceresinden kendini boşluğa bıraktı ve koşakoşa kaçtı Allahım birdaha yaşatmasın zor günler geçirdim

daha 2 gün önce anneannemin evine girmişler. ve alınanların listesiÇok üzgünüm çoookçay bardakları
çamaşır makinası tozu
5 lt lik zeytin yağı tenekesi (açıkmış ve yarısı kullanılmış)
piknik tüpü
çeyizlik oyalı yazma bohçası

hepsi bu kadar. Allahtan anneannemler evde yokken olmuş ama hala çay bardaklarından ne istediler anlamış değiliz. milletin hırsızı para pul arar bizim ki makina tozunu alır götürür. biraz cins bi hırsızmış.-tatlicadiarzu- Allah kimseye yaşatmasın kötü bi olay

geçmiş olsun canım,altın bulamayınca saçmalıyorlar maalesef...maksat birşeyler almış olmak

Koridor ışığını düzenli bir şekilde açık tutmaları gerekiyor, cam; kapı gibi açılacak yerlere şişe koymalarını ve camlara migrosta bile bulunan, alarmlardan taklmalarını öneriyorum. Ufak 2 parça, cam açıldığında ötmeye başlıyorlar Dış kapıya dediğim gibi şişe ve kapının hareket etmesi esnasında ses yapacak cisimler koysunlar. Hırsız en ufak bir seste bile kaçar; bir dahada oraya gelmez bunu bilsinler. kesinlikle perdeler kapalı olsun; hırsız içerisini kısmen görmeden kesinlikle giriş yapmaz. Onun dışında dış kapıya, uyduklarında 2 çift pabuç koysunlar ve bunlar kesinlikle düz durmasın birisi sağa diğeri sola bakar vaziyette olsun ve çok eski ayakkabı olmasın. Bunun gibi ufak tedbirler, hırsızın çekinmesine neden olur. Dış kapıya, içerden sürgü taktırsınlar; çelik vidalı sağlam sürgüler var; bu şekilde hırsızın kapıyı açması zor ve sesli olur, ayrıca sadece hırsız için değil; kapı çaldığında önce sürgüyle yarılayıp baksınlar kimin geldiği belli olmaz malum yanlız yaşayan bayanlar...Kapının hem alt hem üst kiliti varsa, üstü 2 kez kitliyorlarsa altıda 2 kez kitlesinler; üstte 3 kez kitleyip; altı 2 kez kitlerlerse hırsızın açması kolay olur. Son olarakta hırsızdır bu, nerden nezaman gireceği belli olmaz ve ona kilit dayanmaz...

Geçmiş olsun...

Siz siz olun, eğer hırsızı etkisiz hale getirebilecek bir kabiliyetiniz yoksa kesinlikle mücadele etmeyin, çünkü hırsız herşeyi göze alarak girer ve herzaman dolu girer; mal gider yerine gelir ama can birdaha gelmez... yerimseniben

benimde başıma geldi.tam bir sene oldu.gündüz vakti girmiş.herşeyi almışlar. çalınlardan daha çok morelimi bozan yatak odamı darmadağın yapmış.iç çamaşırlarımı koridora sıralamış salona kadar.polis hiç bir şeyi elletmemişti.polisler bilir kişi hepsini gördü.ogün sinir kırizleri geçirmiştim. evim savaş alanına dönmüştü.allah kimseye yaşatmasın bunu.:Saruboceq:

evet yasadim cok kotuydu.allah kimsenin basina vermesin gece 3 gibi evimize hirsiz girdi.yaz gunuydu balkondan girmis.
neyse gece derin uykudayiz.birden ciglik sesiyle uyandim.kizkardesim hirsiz bizim odaya girince uyanmis ve farketmis hirsiz girdigini.tabi farkedince cigligi basmis.sese uyaninca bende cigligi bastim.o sirada hirsiz kacti.annem ve babam geldi ne oldu diye.bizde hirsiz var evde dedik.babam hemen arkasindan kostu silahimi getirin diye bagirdi :roflol:halbuki silahi filan yok korkutmak icin.tam o sirada polisler devriye geziyordu.babam hirsiz var diye bagirdi.polisler arkasindan kostu ama yakalayamadilar.allahtan bir sey alamamis.sadece babamin saatini almis.

evet hemde fena halde canımızı yaktı bununla ilgili bir konuda açmıştım hatta..:sm_confused:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…