Hileli boşanma ihbarı hakkında

Bilmediğim için soruyorum, bu suç mu?
Devlet çiftlerin aynı evde yasaması için nikah zorunluluğu koşmuyor. Bu durumda bu karı koca imam nikahlıyız ya da sevgiliyiz kime ne deyip işin içinden sıyrılmaz mı? ( konuyu savunmak için yazmadım yanlış anlaşılmasın)

İhbar ederdim hak yemeye açgözlü olmaya gerek yok. Ne zihniyetler var gerçekten

Biz zor durumda olanların faydalanmaları için yapılan pek çok uygulamayı nasıl suistimal ediyoruz böyle millet olarak maalesef.
Bana göre kaldırılmalı bu uygulama.Dedem 30 sene emekli maaşı aldı,ölünce eşinden ayrılan 30 yaşındaki halama kaldı maaş.Bir elli yılda o alsa,yazık günah ya.Böyle bir lüks hangi ülkede vardır.Bir emekliye 80 sene maaş ödeniyor böyle durumlarda.
Mutlaka şikayet edin,mutlaka.Hepimizden çıkıyor bu paralar.

Ikametgahlari ayrı galiba. Aynı evde yaşandığı ancak o şekilde tespit ediliyor çünkü.

Böyle şeylere göz yumulmaz
Lakin ben kimsenin hiçbir şeyine karışmam. Çünkü Bi şekilde Bi yerden duyarlar ve kimse ixin huzurumu bozmam.

Bu ülkede kavga ayıran kişiler öldürülüyor, hapse atılıyor
Böyle Bi devirdeyiz

Bu şikayetten bir şey çıkmaz. Biz bu şekilde sevgili hayatı yaşıyoruz der geçerler. Kadın sonuçta eş olma hakkından vazgeçmiş boşanarak.
Çıkma olurmu daha yeni annemin komşusu ihbar edilmiş 250 bin TL ceza kesildi ve ekstra geriye dönük maaşi ödemesine hükmedildi

Siz kim olarak resmi belgeye ulastınız? Neyi oluyorsunuz bu kişilerin?
Bahsettiğim kişiler kayınvalidemin akrabaları.Bu kişiler hem kvmi, hem de başka akrabalari dolandırdılar. Ancak bunu çok iyi planladıkları için hukuken de ispatı çok zor.Kayınvalidem 80 üstü yaşta, köyde yaşıyor, bu yaştan sonra mahkemeye versek bile onun gidip gelmesi çok zor. Mağdurlardan biri de eşime ulaşıp bu boşanma durumunu söyledi. Ve nüfus kayıt örneği attı.Fazla kişi ihbar ederse kaçamazlar diye.Bahsettigim bu kişiler ilçede, ve ilçenin köylerinde yaşıyorlar. Sanırım küçük yerde ahbap çavuş ilişkisi ile edinmiş belgeyi. Biz zaten kayınvalidem ya da eşim zarar görür diye hemen birşey yapamayız.Ancak yaşlı kadına türlü hakaret ve iftirada bulundular. Bunun için bilgi almak istedim burdan.

İkametlerini bilmiyorum, ama köyde de ilçede de birlikte yaşıyorlar.

Anasına hakaret edilmiş sen değil eşin yapsın ihbarı durması kabahat

Bipmemki yani kimse çuvalla götürmüyor herkes keseye razı diyemem.Simdi kadının altınları çakma da olabilir.Baba bu onun babası koca onun kocası yani bilemem hak degilmi hakmi ilahi katta ben günaha oturduğum yerde girmem belki rahmetli babası yaşasa kızı zor durumda yıllarca çalışmış adam ne bileyim dünya düzelecek se o zaman şike yapan hakemden tut haksız ihale yapana rant için orman yakandan ooooo çıkılmaz içinden tabi vatandaşlık görevi kimisinde ahlak bekciligi kimisinde başka başka . Sadece gerçekten bı yerde belki ihtiyaçları var bahsettiğiniz emekli maaşı bı yüzbin değildir neyse kaçak elektrik kullanan da çok aslında başka ülkeden olup burada maaş alanda neyse ben karismazdim fikrinize de saygılıyım elbette fikrime saygı duyulduğu sürece .Ben sigortasiz çalışan bu kadar insan varken onları bile neyse ben ilahiye bırakırım fikrim bu olaki Allah benimde başka yerden başka acigimi cikarir Allah göstermesin yani

Tabi ki ihbar edilmeli. Haksız yere senin benim vergimizle o insana maaş veriliyor.

Ben böyle durumlarda keske ogrenmeseydim diye hissediyorum. Neden derseniz dini açıdan o gunaha ortak olmak gibi geliyor bana ses cikarmamak, ihbar etmemek vs. Bir yandanda iste cesaret edemezdim gibime geliyor. Ama sonucta kul hakki da. O haksiz yere alinan parada her Türk ün hakki var. Kimbilir ne kadar cok boyle vakalar var. Yinede ben ne yapardim bilemiyorum.

Tamam, diyelim ki konu sahibi yanlis biliyor. Sikayet eder, devlet arastirir, sorun yoksa Maas almaya devam Eder. Sorun tam olarak nerde?

Bildiğim kadariyla belli bir süre takip ediliyorlar. Çevreden bilgi topluyorlar eğer ki ihbarın doğruluğuna kanaat getirirlerse aldıkları bütün maaşı güncel miktardan faiziyle geri alıyorlar ve maaşı kesiliyor.

İhbar etseniz bile ne diyecekler? Nikahlı yaşamak zorunda mıyız, nikahsız aynı evde yaşıyoruz ne var bunda diyecekler..
Öyle saçmalık mi olur. İyi o zaman anası babası ölen bütün ev hanımları maaş bağlansın diye kocasından boşansin ama yinede evli hayatı yaşasın. Onlara bağlanan maasta senin benim vergimden ödensin. Şahsen ben payıma düşeni helal etmiyorum

Ben de helal etmiyorum canım. Minareyi çalan kılıfını hazırlamıştır ama

Ben anlamadım yillarca calismis babasinin odedigi primlerle kazandigi emekli maasini yiyerek kimin hakkina girmiş oluyor? En fazla girdigi hak diger kardeslerinin bu haktan faydalanmasina engel olmus olmasi, bunu da kardeşlerinin dusunmesi gerekmez mi?

Bir de siz hakkim yeniyor derdinde degilsiniz ki intikam derdindesiniz, yani sizinki de pek saglikli bir tutum sayilmaz.

Sonucta kadin babasinin odedigi primlerle elde ettigi emekli maasinin yuzde 60'ini (sanirim bu yuzde degisti) alıyor atla deve degil, uc kurus para icin evli olmanin kendisine kazandiracagi haklardan vazgeçmiş, ihtiyaci olmasa demeyecegim bahsettiginiz kadariyla isin hilesindeler ama ozunde kadin kendi babasinin hak ederek kazandigi parayi yiyor. Senin benim param degil o.

Ayrica ikametgahlari ayriysa, ayni evi paylaştiklarini kanitlayamazsiniz sanmiyorum. Oyle bi durum olsaydi bazi unlulerimizin kocasinin vergi borcundan kacmak icin (ki bak bu direkt senin benim hakkim aslinda) bosanip ayni evde yasadigi basinda carsaf carsaf yayinlandi ki bu savcilarin resen harekete gecebilecegi bir durum oldugu halde ses cikartilmadi bu hepimizin malumu.

Ayrica kacak elektrik kullanmaktaki hak yeme ile bu da bir degil bence.

Muhatabiniz olan kadin berbat biri olabilir bunu anliyorum ama intikam icin dogru bir yontem gibi gelmedi bana, sikayet edin elbette etmeyin demiyorum, sonuc cikacagini pek sanmiyorum ama.

Emeklilerin maaslari sizin vergilerinizle odenmiyor hanimefendi sapla samani karistirmayalim.

O insanlar 20-30 yil calisiyor sabah 8 aksam 5, calistiklari her gun icin devlete prim oduyorlar, o primlerden biriken paralardan, calisirken aldiklari son maasin yuzde bilmem kaci kadar (su an yuzde 48) emekli maasi baglaniyor. Yani sizin bizim vergimizle emekli maasinin hic ama hic ilgisi yok.

Ben kesinlikle ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…