Hidrosalpkins ve tıkalı iki tüpüm alındıktan sonra İzmir'de tüp bebek sürecim ( pozitif sonlu)

Benim.oĺussada gitmiyonapicaz boyle
Ahh canim benimde ayni beklemedeyim bakalim rabbim sabrini verecek bize insallahh transfer olucaktim sorun cikti yine 3. Negatifti yine gitmedi 5.gune 4.transferi olucam ocakta rabbim saglik sihhat verirse

Ahh canim benimde ayni beklemedeyim bakalim rabbim sabrini verecek bize insallahh transfer olucaktim sorun cikti yine 3. Negatifti yine gitmedi 5.gune 4.transferi olucam ocakta rabbim saglik sihhat verirse
amin insallah kucagimiz bos kalmasin

Reactions: Dei
O zor günler inşallah gelmiş geçmiş olsun, inşallah en kisa zamanda ama saglikla sizde o güzel sona ulaşın o kadar zor yıpratıcı bir süreç ki hele ayni aşamalardan geçince insan birbirini daha iyi anlıyor dualarim sizinle olacak guzel haberinizi inşallah aliyor oluruz

Ameliyat olmaktan hic korkmayin bn ameliyat denilince geçtim igneden bile korkan insandim. Ama bu süreçte benim icin en kolay şey ameliyat oldu inanin sorunlu hasarli organi kesin atın saglikla devam edin surece

Çok güzel bir yorum inşallah yillar sonra buradaki çoğu kadin ayni yorumu yazip basklarina umut olabilsin saglikla büyüsün ikizlerinizde kızınız da

Biraz geç gördüm yazınızı kbakmayin doktor yaklaşımı bakis açısı ve doğru teşhisi kesinlikle bu süreçlerde çok önemli çünkü oyle bir noktaydayiz ki tek güvenecegimiz onların sözleri sonuçta hekim degiliz doğrusu ne bilemeyiz Allah hepimizi dogru iyi doktorlarla insanlarla karsilastirsin

Ameliyat olmaktan hic korkmayin bn ameliyat denilince geçtim igneden bile korkan insandim. Ama bu süreçte benim icin en kolay şey ameliyat oldu inanin sorunlu hasarli organi kesin atın saglikla devam edin surece
oyle yapicaz artik cnm

Hepinize merhaba arkadaşlar inşllah hepimizin kucağını doldurur Rabbim ,size bir sorum olacak 20 gün önce sag tüpüm alındı 1 hafta sonunda dikişlerimi aldırmaya gittiğimde ultrasonla baktı doktor bu ay stres yapmışsın yumurtan oluşmamış dedi ilaç verdi ama ben üç gündür lekenlenme şeklinde adet görüyorum sanırım bunu yaşayan var mı yani ben adetten kesilmiş yani erken menopoz yaşıyor olabilir miyim yaşım 31

Bende de hidrosalpinks vardı 27 yaşında 2 tüpümü de bağlattım. 28 yaşındayım şimdi tüp bebek ile hamile kaldım, 8 haftalık hamileyim. Doktor ilk tüplerini bağlamamız gerekiyor dediğinde çok korktum üstüne 3 doktor daha gezdim ama hepsi aynı şeyi söyledi sonunda oldum. İyiki erken farketmiş ve erkenden ameliyat olmuşum sürecim bu şekilde çok daha hızlı ilerledi.

Öncelikle adınıza çok sevindim. Allah sağlıkla hayırlı Bir şekilde kucağınıza almayı nasip eylesin evladınızı darısı bütün isteyen herkese Allah'ın izniyle.
Ben birşey merak ettim de sormak istiyorum yazıyı okudum tam anlayamadım sanırım. Tüpler amaliyat ile alındı tüp Bebeğe geçtik ve 32 yumurtalarım toplandı demişsiniz ya işte orda takıldım. Tüpler alındıysa yumurta nasıl toplandı ? orayı pek anlayamadım. Benimde tüplerim tıkalı çıkmış hsgde histereskopi istendi bu sebeple şimdi regl günü bekliyorum bende cnm. Bu konuda hiç tecrübem yok bilgilendirir misin ?

Amiiiiiin canim benim

Canim arkadasimiza sormussun ama bende cevap vereyim dedim tüpler alinsada yumurtaliğin varsa ve yumurtlamada sorun yasamiyorsan tüp bebek yaptirabiliyosun doktorun yonlendiriyor asama asama eger 1 tane bile yumurtan oluyorsa sansin var demektir benim öyle oldu ve yuurta dodurduk çünkü menapoz surecine girdim ve tuplerim alindiktan sonra yumurtalarim hidroselpinks yuurtama zarar veriyodu

Aynen katiliyorum sana

Merhaba güzel dilekleriniz icin cok teşekkür ederum tüpler vucutta yumurta ve spermin buluştuğu kanal görevini görüyor. Yani tüp alınsa bile onlarin buluşup rahime inecegi kanal kalkmis oluyor buda normal yolla gebeliğe engel olan durum zaten. Ama yumurta oluşumu ayri bir durum yumurta rezervimde bir problem yoktu bu nedenle fazlaca da toplandi. Tupleriniz sadece tıkalı ise açılma şansı olabilir umarim oyle olur. Benim biri sıvı dolu yani kurtarilamaz durumdaydi diğeri de acilamayacak kadar kapaliydi bu nedenle alındı

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun sağlıcakla alın evladınız kucağınıza bende sabırla okudum vallahi benimde iki tüpüm alındı okadar Dr Dr gezdim sayısız tüp bebek denemlerim oldu maalesef hepsi başarısızlıkla sonuçlandı en son bulduğum Dr um bana tüpler de sıvı birikmesi oluyor bunu kapatıcaz dedi bende çok üzüldüm başta ama sonra dedim ki caresi buysa hemen yapın ameliyatı dedim ben tüp bebekte bile dış gebelik le sonuçlandı tedavim 3 kez dış gebelik yaşadım vucudum dış gebelik üretmeye meyilliymiş meğer Dr um hep bunun korkusunu yaşamaktansa sadece tüp bebek şansın olsun dedi ve 2 sini de kapattı hatta birinde dış gebelik varken şimdi bende yeniden transfer günümü beklemekteyim ilaçların yan etkisi fazlasıyla var özellikle estrofem tamoksifen nasip artık hakkımızda hayırlısı olsun..

Merhaba, cok teşekkür ederim güzel dileklerniz için inşallah en kisa zamanda sağlıkla Güzel haberler alın. Sanırım doktor,doğru teşhis doğru tedavi çok önemli eminim sizi cok yormustur bu süreç inşallah en kısa sürede o beklediginiz haberr kavuşursunuz

Tşk ederim canım.
Sizede sorum olabilir mi?
Hidroselping durumu için tedirginim. Bende rahim filmi çekindim sonuçlarda ilkinde tubalar tıkalı çıkmış sadece rahim gözüküyordu. 2. rahîm filmi sonucu sıkıntı yok yalnız batın içine akış izlendi yazıyor raporda fakat doktorum bunu filmde göremediğini vurguladı ben ise çaresizim. 2 ay içinde 2. Kez rahim filmim çekildi sırf bu belirsizlik yüzünden 3. Rahim filmimi çekincem zaten bu ikisinide devlet hastanesinde çekilmiştim ne zorluklarla maddi durumumda yok.
İlk filmimde histereskopi istedi doktorum 2. Filmden haberi yok daha histereskopi istedikten sonra başka hastanede cekindim rahim filmim bu şimdi bu sonucu o doktoruma da götürsem oda muammada kalıcak diye gotüremiyorum.
Histereskopi ise rahim içini gösteren islemmis dedi diğer başka doktor. İlk doktorum ise tüpler tıkalı mı değilmi diye netleştirme için istemişti anlamadim.
Yani benim korkum rahim filmim de tuplerimde şişlik yok sıvı birikimi yok normal gibi sadece saçaklı yumurtaliga yakın yerde ( frimblya) uç tarafından batın içine akış göremedim ben diyo diğer başka doktorum. Ama radyoloji batın içine akış vardır yazmış raporda.
Şimdi canım kusura bakma uzun oldu doldum bende iyice başıma gelen olaylardan dolayı. Yani bu durum bende hidroselping durumuna çevirirmi?
Sende ne gibi belirtiler oldu ? Yoksa film sonucunda mı belli oldu?

Son düzenleme:
Tşk ederim çok sevindim sizin adınıza.

Canim hidroselpinks durumunda tüp bebek uapilmiyor doktorum bana tüplerin icindeki siviyi alirsak tekrarlama sansi oluyor dedi direk alindi ultrasonda gormustu benin siviyi ayy bende kac kere rahim filmi cekildi off varya aldirip tupleri kurtulmak lazim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…