Hic gecmeyen halsizligim

Bir de yavaş yavaş dolunca hemen bosalmiyormus. Çok çok düşük değilse düzenli hap kullanmak daha iyi sanırım. Ben bir ara günlük olan haplardan kullanıyordum. Gerçi ben çok düzenli kullanmadim ilaç. Şimdi uygulama ile inşallah biraz daha düzenli kullanacağım. İlaçları da eski kaşıklık kutusuna koydum. Çekmeceli olmuş oldu. Sabah geçiyorum başına. Bir ondan bir bundan 😄
Ben de bir ara alerji ve astım ilaçlarını sıraya koymuştum. İlaçları aynı anda alınca uyuyordum. Sıraya koymak zorunda kalmıştım. Sabah da demir ve mide koruyucu 😶 Çok şükür bazısı elendi.

• Beğen
Reactions: Gif
Buna kan tahlillerinde bakılıyor mu bilmiyorum Magnezyum oranım hiç normal dışı değerlerde çıkmadı Benim normal dışı değerim demir D vitamini Bir de çok çok az bir şekilde kolesterol yüksekliği var
Benim de kolesterolüm yüksek birazcık. Daha yüksek olduğu zamanlarda yemekten sonra uykum gelirdi. Perhizle biraz düşürdüm, gerisi için doktor spor yap dedi. Kaldı gitti. Üşengecim. En fazla yürüyorum dışarı çıkınca.

Kan ilacını fazla yüklenince benim daha hızlı boşalıyor. Belki size de doktor azar azar reçete etse daha etkili olur. Benim kaybım daha çok adet kanamasından. Siz menopoza girdiyseniz başka sıkıntılar da olabilir.

Artık senden sonra da ben yaptırmam. Aynı hastaliklar bende de var.
Bu arada bana bu ilacı hamile iken vermişlerdi. Doğuma yakın çok düşüktü çünkü. Sonra 2018 de doğum yapmıştım. 2019 ferritin değerim gayet iyi. Demekki bundanmis..gayet iyi dediğim yine 25 lerde falan..onun dışında yıllardır 5-7 arasında benim
Nıye yaptırmıyorsun biley olsaydı ozaman olurdu
Bünyene alerji yaparsa onlar olur
Demekkı yapmamıs
Yerınde olsam ondan yaptırırdım

Benim de kolesterolüm yüksek birazcık. Daha yüksek olduğu zamanlarda yemekten sonra uykum gelirdi. Perhizle biraz düşürdüm, gerisi için doktor spor yap dedi. Kaldı gitti. Üşengecim. En fazla yürüyorum dışarı çıkınca.

Kan ilacını fazla yüklenince benim daha hızlı boşalıyor. Belki size de doktor azar azar reçete etse daha etkili olur. Benim kaybım daha çok adet kanamasından. Siz menopoza girdiyseniz başka sıkıntılar da olabilir.
Benımde kolestrol yuksek
Ondanmı kahvaltı yapınca bır saat sonra uykum gelıyor
Bende doktora gıdınce adet mıktarını soruyor
En son kıme göre neye göre dedım
Ölcememki

Ben demir damardan alıyorum 6 ayda bir 10 gün içinde değerlerim tavan yapıyor
Kronik eksikliğim var bebeklikten beri sebebi de bilinmiyor

Ayrıca d vitamini nasıl kullanıyorsunuz, tam etki için magnezyumla birlikte alınması gerekiyormuş

Benımde kolestrol yuksek
Ondanmı kahvaltı yapınca bır saat sonra uykum gelıyor
Yapıyormuş 🤷‍♀️
Bende doktora gıdınce adet mıktarını soruyor
En son kıme göre neye göre dedım
Ölcememki
O miktara da uyuz oluyorum. Ne bileyim ben normal mi yoksa çok mu? 😅 Arada normalimden yoğun olunca yoğun diye söylüyorum.

Menopoza girmedim ama ilk iki gün adetim o kadar yoğun ki yatağa falan geçiyor pede rağmen

Ayrıca d vitamini nasıl kullanıyorsunuz, tam etki için magnezyumla birlikte alınması gerekiyormuş
Bunu ben hiç duymadım. Magnezyum için kalsiyum veya d vitamini bir arada diyorlar da aksini duymamıştım. D3 K2 formları var. Bunları devlet karşılamıyor. Ben devletin karşıladığı, koyun yününden elde edilmiş ve zeytinyağında çözünmüş D3'ü kullanıyorum hekim yazdığında. Kutu veya şişe bitince daha kullanmıyorum. Tahlile veya mevsime göre arada yazıyor hekimler, özellikle yorgunum dediğimde.

Bunu ben hiç duymadım. Magnezyum için kalsiyum veya d vitamini bir arada diyorlar da aksini duymamıştım. D3 K2 formları var. Bunları devlet karşılamıyor. Ben devletin karşıladığı, koyun yününden elde edilmiş ve zeytinyağında çözünmüş D3'ü kullanıyorum hekim yazdığında. Kutu veya şişe bitince daha kullanmıyorum. Tahlile veya mevsime göre arada yazıyor hekimler, özellikle yorgunum dediğimde.
Evet ben de bahsettiğiniz d vitaminini kullanıyorum, benim doktorum bana o şekilde bilgi vermişti magnezyum cilde de çok iyi geliyor, bir doktorunuza danışın bence

Menopoza girmedim ama ilk iki gün adetim o kadar yoğun ki yatağa falan geçiyor pede rağmen
Benimki de genelde o halde. Bazı günler gece değiştirmek zorunda kalıyorum yoksa sabaha nanay 🥴

O yüzden de kaybı telafi etmek için dahiliye doktorum her ay 10 gün kullanacaksın mecburen dedi. Kadın da vaktinde çekmiş. Başkası halimden anlamadı. Sizin değerler yükselse de bırakmayın. Doktorla konuşun. O da her ay kullanmayı tavsiye eder ve reçete eder. Düşünce çarpıntı da yapıyor. Kalbe zarar.

Herkese merhaba
Geçtiğimiz Kasım ayında kan değerlerim sebebiyle 10 gün hastanede yattım
Yıllardır duzelmeyen B12, Demir ve D vitamini eksikliğim var bazen aylarca yataktan çıkmıyorum zorunlu olmadıkça
Su an B12 değerim 300 civarına çıktı ama demir ile d vitamini halen çok düşük doktorun verdiği ilaçları kullanıyorum düzenli olarak ama değişen bir şey yok yaşam kalitem sıfıra düştü kilo vermem çok zorlaştı kilomda var ben şunu sormak istiyorum böyle beni zıpkın gibi yapacak ama kilo aldırıp iştah açmayacak takviye veya bitkisel yöntem var mı acaba

Lütfen konum tasinmasin gerçekten hastaneye gitmekten de bıktım ilaç içmekten de bıktım burda daha çok kişi görür belki yardımcı olan çıkar
Su an demir 24
D vitamini 17
Tiroidinize baktırın bence tiroid bu halsizlık uykudan uyanmama sorunları yaratıyor bide tansiyon hep düşükse böyle yapabiliyor kendimden biliyorum. Geçmiş olsun onun dışında eğer depresyona girmiş olabilirsin

İnsan vücudundaki yağ dokusu endokrin organdır ve bu şekilde etkileyebilir. Annem de 168 boya 78 kiloya çıktı ve kafası uykudan kalkmadı. 15 kilo verdi şimdi çok enerjik eski hali yerine geldi. Kan testlerinde çıkan sonuçlar bir şey ifade etmez orda normal sınırda olması sizin bedeninizin normali olmuyor ki. İmkan varsa iyi bir laba gidip check-up yaptırın. Fonksiyonel tıp uzmanı bir doktora görünün. Pekmezmiş özmüş bunları tavsiye etmiyorum. Benim de pcosum var ve kan değerlerim hep yerlerdeydi bu şekilde düzeldim. Ben her gün gıda takviyesi alıyorum. Size önerim haftada 3 gün olsa yürüyün sağlıklı beslenin. Ne dokunduğunu bilemeyiz belki içtiğiniz su belki başka şeyler. 3 doğum yapmışsınız hamilelikte zor bedenimiz için

Maddi sorunum yok
Ciğer sevmem nefret ederim diğerlerini düzenli olarak tüketiyorum
Ama spor ve yürüyüş benim için imkansız
Bakın dün şöyle bir şey oldu canım Kavun istedi dolapta var ama kesip yiyecek dermanım yoktu yemedim
Bu haldeyim maalesef
Demek benim gibi başka insanlar da varmış. Takipteyim konunuzu. Yalnız değilsiniz :)

Hastaneye yatınca da bir şey olmuyor 10 gün yattım aynı değişen hiç bir şey olmadı
Kalp seker kanser vs vs neler neler bakıldı hic bir şey çıkmadı verdikleri ilaçlar da etki etmedi
Şunun var o yüzden böylesin şunu yapmalısın diyen olmadı isyan etmek istemiyorum ama gerçekten çok bıktım ya

Bence fonksiyonel tıp uzmanı ile görüşün. Birçok sorununuza cevap bulabilirsiniz diye düşünüyorum. Benim yakınlarım birçok problemini çözdü böyle. Hatta bir tanesi tıpkı sizin gibi sürekli yorgundu, doktor ile çözdü. Şimdi öyle değil.

Benim D vitaminim 10'du. Sizden de düşükmüş benimki. Emilim sorunu gibi bir şey olabilir mi bağırsaklarınızda? Hastaneye yatacak kadar düşük olması garip geldi hepsinin.

Bir de sorması ayıp başörtülü müsünüz? Cilt eğer güneş görmezse ne kadar D vitamini içerikli şey yerseniz yiyin fayda etmez. Yiyecekler ile provitamin D alırız, bunun D vitaminine dönüşmesi için cildin güneş görmesi gerekir.

X