Hiç ev işi sevmiyor ve beceremiyorum.

nerisona

Guru
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2010
4.604
3.549
Yaşım geçkin, yani küçük degilim. 8 yıllık evliyim. Yaptığım yemeği güzel yaparım ama çeşit az. Temizlikten pek anlamam ve daha kötüsü nefret ederim. Sadece bebek ütüsü yapmayı severdim ama artık büyüdüler. Misafir geleceği zaman elim ayağıma dolaşıyor, bu yüzden pek o işlere de girmem. Benim ilk sorunum sevmemek, ikincisi yapamamak. Tembel biri değilim. Birazcik daha iyi olabilmeyi çok isterdim, çünkü super olamayacağım kesin.

Temizliğe 15 günde bir abla geliyor, 2. Hafta ben elbette bir şeyler yapıyorum ama çoook isteksizce. Abla gelene kadar biri gelecek olsa kafayı yiyorum.

Bazı kadınlar zevkle yapiyor, imreniyorum. Çocuklarım ilerde benden öğrenecek bu işleri. İkisi de kız. Ne yapacağım ben?

Benzer durumdayız.
O yüzden bize bazen haftada bir bazen de haftada iki yardımcı geliyor.
Banyoları domestos ve ciflemekten başka hiç bir iş yapmıyorum ben.
Yapamıyorum da gücüm kalmıyor zaten.
Ayrıca 3 günlük dünya için ev işinde kendimizi yormamalıyız hayat felsefesi candır!

Temizliği her hafta ayarla arada iş yapma o sürede kızlar ile mutfağa gir yemeği ilerlet

Temizlik sevmem 25 yaşıma kadar hiç yemek de yapmadım şimdi başa gelince yapılır modunda yaptığım beğenilir ve pratik yaparım

temizlik yapmak sevilir mi ki :KK70:
sevmem yapmam yapamam da bir kere cam silmeye kalkıştım camlar ağladı :bicak:

ama yemek yapmayı da yemeyi de çok severim, hiç de üşenmem, yiyip yiyp kilo almayangillerden olsaydım her gün 5 çeşit yemek, tatlı, meze yapabilirdim :dondurma:

mesajda kendimi gördüm. bana da 2 haftada bir gelen abla var. arada pazar günleri eşim süpürür ben siler toz alırım tamamdır. yemeklerde hep pratik. tavuk sote var akaşama mesela yanına da cacık. bazende köfte patates. bazen güveç. hep pratik şeyler yani. sende dene. mesela güveç çok pratik bence. her şeyi kaba koy. altını kıs pişsin 3 saat. sen otur film seyret :)

Temizliği her hafta ayarla arada iş yapma o sürede kızlar ile mutfağa gir yemeği ilerlet

Temizlik sevmem 25 yaşıma kadar hiç yemek de yapmadım şimdi başa gelince yapılır modunda yaptığım beğenilir ve pratik yaparım
Yemeğim kötü değil ama daha dolma oyup, sarma sarmisligim yok. Annem yapar biz isteyince. :KK43:

mesajda kendimi gördüm. bana da 2 haftada bir gelen abla var. arada pazar günleri eşim süpürür ben siler toz alırım tamamdır. yemeklerde hep pratik. tavuk sote var akaşama mesela yanına da cacık. bazende köfte patates. bazen güveç. hep pratik şeyler yani. sende dene. mesela güveç çok pratik bence. her şeyi kaba koy. altını kıs pişsin 3 saat. sen otur film seyret :)
Güveç yapıyorum canim Allah'a şükür:)

Bende bendeee nefret edyorum temizlikten, yapmasi problem değil ama ne yemek yapacagim diye düşünmekten.Annem bekarken yalniz kalsan açliktan olursun derdi :) Ama kendisi de pek farkli değildir. Gel gelelim ablam oyle değildir calistigi halde iki uç cesit yemek yapar hergun kendine ozel salatasi bilmem nesi öğün hazirlar.Yani demem o ki biraz da içinden gelecek insanin ikimiz de ayni annenin kizlariyiz.

Vallahi bende hiç sevmiyorum ama ev temizlenmeyince de çok mutsuz oluyorum. İstemediğiniz için yapamadığınızı düşünüyorsunuz bence, yoksa ne var temizlikte., kimse sizden dört dörtlük mükemmel temizlik beklemiyor ki.. ya alışmaya çalışmak ya da temizlik için gelen bayanı daha sık konuk etmek gerek..

Valla bende sevmiyorum ama mecbur günlük yapıyorum. Sendeki o abla iki haftada geliyomus bende teyze bile yok. Yemek yapmayı severim güzel ve çeşitli yaparım ama artık hergün hergün değişik şeyler yapmaktan sanırım usanmaya başladım, bazen diyorum haftada bi kez yemek yesek ne güzel olurdu :)

kim sever ki ayol hele de çalışınca hepten zor :KK70:
temizliği falan severek yapmam zaten çok vakitte bulamıyorum

ama yemek yapmayı misafir ağırlamayı severim

X