Herşeyi dinleyen meraklı dedikoducu elti sorunu

Aklı selim davranmaya çalışıyorum,eltiniz belli ki çok ezilmiş, kayınvalideniz ben mi bak dedim diyor ama aynı evin içinde 2 aylık bebek olupta hiçbirimiz bana ne benim sorumluluğum mu diyemeyiz.
Oda geçmişte yaşadıklarının hesabını sormak için sanıyorum sizi gözüne kestirmiş.Savunulacak hiç bir tarafı yok,yaptıgı sey büyük terbiyesizlik ama herkesi kendi yaşam standartlarımızla değerlendiremiyoruz,herkes eşit şartlarda yetişmiyor malesef.
Eşiyle konuşmak daha farklı sorunlara yol açacaksa (şiddet vb) bunun olacagını bile bile bu yola başvurmakta vicdanen rahatsız etti beni.
Kayınpederiniz ile konuşup konuyu eşine çok da aksettirmeden ordan tasınmanız gibi bir çözüm mümkün değil mi?
Şiddet olacağını sanmam abisi o kadar cahil bir insan değil kaldı ki buna ben bile müsade etmem her ne kadar kötü olursak olalım izin vermem dövmesine ama tartışırlar bilemiyorum belki giydi elimem benim geceliklerimi midem bulanıyor düşündükçe eşim abisinin de haberi olması gerektiğini düşündüğü için abisine söylemek istedi babasının haberi yok bundan akşam ben olacak o yüzdem bilemiyorum kp çok bilgili biri o ne yapması gerektiğine konuyu önce ona açacağız o daha iyi bilip yol gösterecek bize insallah bizim evimizi taşırlar tek üzerine bastığımız ve ısrar edeceğimiz nokta bu

Merhaba kızlar Benim derdimden dağlar taşlar yıkılacak o kadar dertliyim😔 biz eşimle yedi sene sevgililik sonrası evlendik kayınvalidem kayınpederim görümcelerimle hiç bir sorunumuz yok zaten yas olarak hepsinden küçüğüm bana küçük kızları gibi davranıyorlar ama bir eltim var eşimin büyük abisinin eşi tüm sıkıntım onunla.Eşim bizim düğünümüzün ertesinde cezaevine girdi zaten aile apartmanı oturduğumuz ev ve ben kendi aile evime sık sık gidip geldiğim için annem dükkandan bunaldığında çıkıp kullansın diye evimin anahtarını verdim o da bir gün eltime çıktığında anahtarı orada unutmuş eltim durur mu hemen inmiş asagı eşimin benim çekmecelerimi benim çekmecelerimi kurcalamış eşimin aldığı hiç kullanmadığımız açılmamış paket prezervatifi ve masaj jellerini görüp anneme gidip demiş ki paketin yarısını kullanmışlar annemde bir gece yattılar beraber nasıl kullanırlar yanlış görmüşsündür ayıp bişey bir dahasını yapma o senin kızın yasında demiş olay öylece kapanmış yanı annem kapattığını sanmış canım benim ama ben evime geldim ve bu olaylardan haberim yoktu eşim tahliye olmadan bir gün önce eve gelip evimizi temizledim havalandırdım ve iki Tane geceliğim yoktu hemde eşimin bana hediye aldığı gecelikti acaba çeyizde mi kaybıldu diye annemi aradım eşimin annesine sordum yok yok yok eşimin bana hediye aldığı makyaj malzemelerinden bile eksikler vardı onları dedim ben herhalde bir yerde unuttum büyütmedim ama gecelikler hala aklımı kurcalıyordu sustum annelerim susturdular.Eşim sürpriz bi şekilde tahliye oldu eve geldik yemek içmek misafir uğraştık ve eşim dışarı çıktı Gelen arkadaşlarını göndermek için bende evde film açıp uyuya kalmışım eşim de eve çok geç geldi sabah da işe gitmek için mecburen hazırlandım duşa girdim ama eşimle aramızda hiç bişe geçmedi saçlarım ıslak gördü annemle birlikteydi gece bağırışlarınızdan uyuyamadık gece yoğun geçti herhalde dedi şok oldum bende ne sacmlaıyorsun sen ya gelmedi bile eve sabah geldi neyden bahsediyorsun sen annemin yanında diyip kızdım eşime anlatıyorum ben bişey yapamıyorum abime ne diyeyim diyor annem onun bildiği o diyor kızlar misafirim gelse sorma yok damlıyor eşim odadayken yatak odama girmeye çalışıyor bozuyorum sürekli sürekli ama yeter dayanamıyorum bana akıl verin çok zor durumdayım artık canımıza yetti eşimin de Benim de tasının demeyin evler çok pahalı öyle bi bütçemiz yok maalesef ki.Ve kayıp geceliklerimi eltimm yazlık kışlık yaparken onda gördüm artık o zaman dananın kuyruğu koptu benim için.Arsız gibi gelip kahve çay içelim diyor o kıyametlerden Sonra ablalarım bana yol gösterin tecrübelerinizle ben bu kadınla ne yapacağım bittim tükendim artık bunun elinden 😔😔😔😔😔
Madem taşınmaya bütçe yok , annenizin evine gidin . Kocanız da istiyorsa gelsin. Bu ne be?!

Eşi duysa öldürür onu o kadar tırsıyor eşinden eşime de dedim babma ve abime söylememe ramak kaldı artık yeter dedim o da bir hatası daha olursa gidelim dedi eltim eşini görünce eli ayağı dolanıyor o kadar korkuyor ama yinede arkasından bildiğini okuyor adamın
Canim ya , siz gerçekten çok toysunuz . Eşine kimsenin duymayacağı sekilde anlatın , merak etmeyin bu rezillikler ayyuka çıkmadığı müddetçe öldürmez, adam bilmez mi 40 yıllık karısının huyunu.

Canim ya , siz gerçekten çok toysunuz . Eşine kimsenin duymayacağı sekilde anlatın , merak etmeyin bu rezillikler ayyuka çıkmadığı müddetçe öldürmez, adam bilmez mi 40 yıllık karısının huyunu.
Bugün konuşacağız önce eşimin babasıyla Sonra da onun yönlendirmesine göre abisiyle anneme biraz önce çıtlattım taşınma işini eğer mutlu olacaksınız gidin tabii ben destek olurum size dedi önce babanızla konuşalım Sonra sizin istediğiniz olsun yine ama baban bilmeden öfke ile hareket etmeyin dedi

KimBen 22 eşim 23 lanet eltim 45 yaşlarında bu geldiğinde eşim iki aylık bebekmiş kayınvalidemin 11 çocuğu var 6 kız 5 erkek en küçüğü benim eşim.Annem çalıştığı için eltim bakmış ama beraber yaşıyorlarmış o zaman kv le ben özellikle bak demedim diyor annem.anne ben bakarım diye ısrar etmiş beraber yaşıyoruz zaten bişey olmaz demiş de bakmış yani her fırsat da bunu söylüyor bana bakmasaydın sana zorla bak diyen mi oldu dedim bende 😂 sinirlerime çıkıp tepiniyor üzerinde ya
Kim kime bakmış
Kim kimi doğurmuş
Kim bu anneler kvler hep kafam karıştı
Sizin anneniz gerçekten yok canım daha bikez yattılarmı dedi 😳
Eşiniz düğünün ertesi hapise girmişken sizin derdiniz eltimi ben çözemedim bu işi

Kim kime bakmış
Kim kimi doğurmuş
Kim bu anneler kvler hep kafam karıştı
Sizin anneniz gerçekten yok canım daha bikez yattılarmı dedi 😳
Eşiniz düğünün ertesi hapise girmişken sizin derdiniz eltimi ben çözemedim bu işi
Canım bir gece kaldılar yan yana diyen kayınvalidem ama onu o anlamda demiyor yattılar kalktılar bir gecede ne yaşamış olabilirler ki abartma yanlış görmüşsündür diyor. benim bunların bir çoğundan evime döndüğümde haberim oluyor eltimin yaptıklarından.Eşim Çıktıktan Sonra olan olaylar bunlar zaten cezaevinde ki süreçte bilmiyordum böyle seyler olduğunu kendimde de değildim ki çevreyi göreyim

Bugün konuşacağız önce eşimin babasıyla Sonra da onun yönlendirmesine göre abisiyle anneme biraz önce çıtlattım taşınma işini eğer mutlu olacaksınız gidin tabii ben destek olurum size dedi önce babanızla konuşalım Sonra sizin istediğiniz olsun yine ama baban bilmeden öfke ile hareket etmeyin dedi
Bunlar sizi oyalıyorlar gibime geliyor hayırlısı.

Merhaba kızlar Benim derdimden dağlar taşlar yıkılacak o kadar dertliyim😔 biz eşimle yedi sene sevgililik sonrası evlendik kayınvalidem kayınpederim görümcelerimle hiç bir sorunumuz yok zaten yas olarak hepsinden küçüğüm bana küçük kızları gibi davranıyorlar ama bir eltim var eşimin büyük abisinin eşi tüm sıkıntım onunla.Eşim bizim düğünümüzün ertesinde cezaevine girdi zaten aile apartmanı oturduğumuz ev ve ben kendi aile evime sık sık gidip geldiğim için annem dükkandan bunaldığında çıkıp kullansın diye evimin anahtarını verdim o da bir gün eltime çıktığında anahtarı orada unutmuş eltim durur mu hemen inmiş asagı eşimin benim çekmecelerimi benim çekmecelerimi kurcalamış eşimin aldığı hiç kullanmadığımız açılmamış paket prezervatifi ve masaj jellerini görüp anneme gidip demiş ki paketin yarısını kullanmışlar annemde bir gece yattılar beraber nasıl kullanırlar yanlış görmüşsündür ayıp bişey bir dahasını yapma o senin kızın yasında demiş olay öylece kapanmış yanı annem kapattığını sanmış canım benim ama ben evime geldim ve bu olaylardan haberim yoktu eşim tahliye olmadan bir gün önce eve gelip evimizi temizledim havalandırdım ve iki Tane geceliğim yoktu hemde eşimin bana hediye aldığı gecelikti acaba çeyizde mi kaybıldu diye annemi aradım eşimin annesine sordum yok yok yok eşimin bana hediye aldığı makyaj malzemelerinden bile eksikler vardı onları dedim ben herhalde bir yerde unuttum büyütmedim ama gecelikler hala aklımı kurcalıyordu sustum annelerim susturdular.Eşim sürpriz bi şekilde tahliye oldu eve geldik yemek içmek misafir uğraştık ve eşim dışarı çıktı Gelen arkadaşlarını göndermek için bende evde film açıp uyuya kalmışım eşim de eve çok geç geldi sabah da işe gitmek için mecburen hazırlandım duşa girdim ama eşimle aramızda hiç bişe geçmedi saçlarım ıslak gördü annemle birlikteydi gece bağırışlarınızdan uyuyamadık gece yoğun geçti herhalde dedi şok oldum bende ne sacmlaıyorsun sen ya gelmedi bile eve sabah geldi neyden bahsediyorsun sen annemin yanında diyip kızdım eşime anlatıyorum ben bişey yapamıyorum abime ne diyeyim diyor annem onun bildiği o diyor kızlar misafirim gelse sorma yok damlıyor eşim odadayken yatak odama girmeye çalışıyor bozuyorum sürekli sürekli ama yeter dayanamıyorum bana akıl verin çok zor durumdayım artık canımıza yetti eşimin de Benim de tasının demeyin evler çok pahalı öyle bi bütçemiz yok maalesef ki.Ve kayıp geceliklerimi eltimm yazlık kışlık yaparken onda gördüm artık o zaman dananın kuyruğu koptu benim için.Arsız gibi gelip kahve çay içelim diyor o kıyametlerden Sonra ablalarım bana yol gösterin tecrübelerinizle ben bu kadınla ne yapacağım bittim tükendim artık bunun elinden 😔😔😔😔😔
Öncelikle kapının kilidini en acilen değiştirin, eve sokmayın kesinlikle.
Başkasıyla gelse bile herkesi alır onu almam. Kovarım. Konuşmam. Yolmadığıma dua etsin hırsız dedikoducu. Sessiz kalıp susup oturmakla bişey elde edilmez.

Evin kilidini değiştir uzak dur selamı sabahı kes

22 yaşında evlenmene, aile apartmanında hırsız eltinle oturmana, düğünden 1 gün sonra eşinin hapse girmesine ailen bir şey demedi mi?
Eltim dışında hiç birine yorum yapmadı bir şey demedi aksine beni destekleyip bana sahip çıktı başka sorunuz var mı?

Güncelleme ekliyorum kızlar hemen sizlere
Eşimin babası ile görüştük durumu ve bizimle birlikte hem eltimle hem de eşiyle görüştü eşi böyle bir olayı ilk defa duyduğunu söyledi ve eşinin yaptıkları için özür diledi eltim yalan diye kendini yerden yere attı ama kp ilk defa bana yapmadığının farkında olduğunu söyleyince sustu kp taşınmamız için destek oldu Hayırlısıyla haftaya Salı buradan taşınıyoruz destek olan akıl veren herkese teşekkür ederim

X