Herşey pis geliyor!

Ay aboooov sizinki epey ilerlemiş benim öyle değil bir yerden pırtladı sıkıntılarım. Muhakkak obsesif bir bozukluk haline gelmeden yardım alın, çok zorlanırsınız.

Sorun değil yanlış anlaşmalar olabilir . Temizlik konusunda kesinlikle uzmandan yardım almanızı tavsiye ederim . Biz yakın zamanda gencecik , birtanecik annemizi kaybettik çok ağır bi travma geçirdik . Ablam sonrasında takıntılı bi temizlik hastası oldu geceden düşünüyor yarın perde mi yıkasam ne yapsam diye . Bende geçen hafta prozact likit aldım en azından takıntılarından bi nebze kurtulsun diye . Belki sizide üzen bişey vardır ve kendinizi temizliğe veriyorsunuzdur

Ay aboooov sizinki epey ilerlemiş benim öyle değil bir yerden pırtladı sıkıntılarım. Muhakkak obsesif bir bozukluk haline gelmeden yardım alın, çok zorlanırsınız.
Gerçekten mi? Aslında biraz eski ben olmak isterdim. Dışarda rahatım mesela. Tiksinmem iğrenmem. Üstüm başım battı off demem. Ama evim tertemiz olsun hiç kirlenmesin derim. Temizlik yapmıyorum mesela. Günlük rutin işler o kadar. Detaylı temizlik için yardımcı alıyorum.
Ama wc yi yardımcım gittikten sonra ben de temizliyorum. Öyle içime siniyor. Gerçi yardımcım yeni. Zamanla istediğim gibi yaparsa o gidince temizlemem diye düşünüyorum

Cif power shine banyo ... bu işi kökünden çözer, banyoyu boşaltın duşakabine lavabolara klozete her yere sıkın bir iki dakika bekletin sonra süngerle hafif ovun ve durulayın tamamdır. Sirke, karbonat vs.. doğal şeyleri bin kere denedim yok olmuyor.
Ancak bana sıkıntınız biraz daha derin gibi geldi, doktor işini biraz araştırın bence, uygun yerler var, psikiyatri klinikleri var, mutlaka bir alternatif bulursunuz

Alayım ondan da. Şimdi yıkadım banyomu her yer tertemiz oldu içim rahat etti ama ve evet bu bir hastalık bugün banyo yarın mutfak diğer gün başka bir yer/ başka bir şey.

Ve bu en çokta mermer-fayans araları vardır ya siyah gibi gözüken banyoda oturma odasında balkonda farketmez, dök biraz beklesin ve halı fırçasıyla yada sert bir süpürgeyle, harika oluyor, bembeyaz.
Hiç kullanmadım bu şekilde ama bu kadar güçlü bir çözücünün içinde yemek yediğimiz eşyalarda kullanılması çok zararlı demek ki bulaşık makinesi yıkamayı bitirince bi tur da deterjansız çalıştırırım (deterjan iyi arınmamıştır belki diye) demek ki farkında olmadan iyi etmişim parlatıcının böyle bir işlevi olduğunu bilmiyordum. Duşakabinde yerleşmiş kireç lekelerim var ne kullansam çıkmıyor onları da çözer mi acaba parlatıcı?

Alayım ondan da. Şimdi yıkadım banyomu her yer tertemiz oldu içim rahat etti ama ve evet bu bir hastalık bugün banyo yarın mutfak diğer gün başka bir yer/ başka bir şey.

Çalışmayı ilk bıraktığım aylarda böyle olmuştum
İnşatı yeni bitmiş evime taşındım, girmeden bi temizlikçi ile anlaştım kaba pisliği temizlemesi için, inşaat sırasında işçiler banyoları kullanmış, o görüntü gözümden gitmedi bir türlü, aylarca evi kazıdım resmen, sonra fark ettim ki ben sıkıntıdan sarıyorum, bir iki ay daha cebelleştim, geçen yıl bu aylar sürekli temizlikle meşguldüm, sonra bir baktım ki eşimle banyoyu ayırmışım farkında bile olmadım o büyük banyoyu kullanıyor ben ebeveyn banyosunu, bir gece uykudan uyandım saat iki civarıydı sanırım, kalktım balkonun yerlerini sildim sonra tekrar yattım, o geceden sonra doktora gitmedim ama kendimde ki sorunun farkına vardım diyebilirim, telkin ede ede bıraktım aşırı temizliği, pandemi başlayınca yine bir coşar gibi oldu ama yine bastırdım. Bunun takıntı haline gelmesi çok zor, yeni yapılmış, aydınlık, mis gibi evimden nefret ettim aylarca, şimdi iyiyim şükür, kendinize telkin verin, şurayı temizledim, temiz fazlasına gerek yok, tuvalette olan şeyleri içimizden çıkarıyoruz, pis değil, normal bir temizlik yeterli. Böyle böyle baş ettim yoksa sonu yok

Hep böyle miydiniz yeni bir durum mu bu bilmiyorum ama Psikolojik bunalımlar kendini temizlik hastalığıyla gösterir ilk diye biliyorum. Yani çevremden gördüğüm bir kaç kişi böyleydi. Bence psikoloğa gidin. Pandemi dönemi çekiniyorsanız online psikiyatri hizmeti veren hastaneler vardır.

aslan burcu musunuz
bebim kzıımda da olur ara ara takıntı el yıkama hijyen işlerinde
git yap önemli birşey değil kötü pis geliyorsa git yıka normal bunlar diye diye beyninde normalleştirip normale döndürüyorum

Yengeç yükselenim de Akrep. Dönem dönem farklı takıntılarım oluyor, temizim ama hastalık boyutunda değilim üç kedim var zaten, zaman zaman evi bk götürdüğü de oluyor. Ama bu banyo sadece sembolik biliyorum, oradan çıktı kuruntularım.

Ben dusakabini wc temizleyici jel ile temizliyorum sungerin yesil kismiyla heryeri ovalayarak siliyorum hic birsey kalmiyor
Dusa kabinin surgu ve silikon yerlerinde kufsu siyah seyler olabiliyor az ise dis fircasi yeterli yoksa yine wc temizleyici jelden heryerini kaplayacak sekilde dokup bir gece bekletiyorum daha sonra yikiyorum
Giderdeki o beyaz suzgecide camasir suyunda bekletiyorum
Ayni sekilde wc temizleyiciyle cesmeleri su lekesi olan heryeri sungerle temizliyorum
Lavabodada cesmenin etrafinda yine siyahlik olunca bir gece bekletiyorum
Benim wc jel viking marka bitkisel oldugu yaziyor ama bilemicem
Banyo spreyini o kdr begenmedim ama wc jel mukemmel derz aralarindada denemeyi dusunuyorum

Gerçekten mi? Aslında biraz eski ben olmak isterdim. Dışarda rahatım mesela. Tiksinmem iğrenmem. Üstüm başım battı off demem. Ama evim tertemiz olsun hiç kirlenmesin derim.
Çünkü eviniz sizin sorumluluk alanınız. Obsesif kişilik yapısındaki insanlar sorumluluk duygusu çok yoğun olan kişilerdir.

Al benden de o kadar :) Ama onlar bizden bambaşka şeyler yaşıyor. Çok zor işleri

Cif power shine yeni kullanmaya başladım..ilk seferde musluklar lavabo ışıl ışıl parladı çok beğendim.ama sonrasında farkettim ki eskisine göre kullandığım yerlerde kireç lekeleri oluşmaya başlamış..rossmanın duşakabin temizleyicisini kullanırdım hep duştan sonrada çekçekle temizleyince çok hafif lekelenmeler olurdu..ama cif kullandığımdan beri duşakabinim fayanslarım musluklarım hep nokta nokta lekeli daha sık temizlik gerektirmeye başladı.mutfak için olanı da ocağımın arkadındaki slikonu sararttı ve soyulmaya başladı..sırf elimdekiler bitsin diye uğraşıyorum daha da almam artık cif ürünlerini severim ama power shine serisi sıkıntılı bence..

Salsam salarım sizi mi kırıcam ama keşke konumu ve esas sıkıntımı “anlayarak” yorum yapsaydınız.

Ben bir sıkıntı yaşamadım şimdiye dek
Mutfakta kullanmadım hiç sadece banyoda kullanıyorum, sularımız çok kireçli bir sürü yöntem denedim ama bir tek bu iyi geldi, haftada bir kez kullanıyorum onun dışında günlük temizliği arap sabunu ile yapıyorum
Ha bir de eski evimi yapan usta duşa kabinlerde, mutfakta asla çamaşır suyu kullanmayın sadece bulaşık deterjanı ya da arap sabunu ile temizlik yapın demişti, kararmaları çamaşır suyu yapıyormuş

Son düzenleme:
Bana da kedi pis geliyor. Hayvanseverlerle tartışmak istemiyorum kedilerin kişisel temizliği üzerine ama evde kedi olması= o evin pis olması kafamda böyle kodlamışım. Evinde hayvan besleyen arkadaşlarım evine gidip yiyip içemiyorum kedileri neredeyse herşeyle yakın temas içinde görüyorum tabaklar bardaklar delirecek gibi oluyorum üstelik kokuyor gibi geliyor arkadaşlarım ne kokusu bilmiyorum ama saçma bir koku var. benimki de abartıdır muhtemelen ama işte herkesin taktığı bir şeyler var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…