Herşey içimde ukte kaldı

+1 insan en azından kendi verir kuaför parasını yine giderdi. kırk el yabancının düğününe giderken insanlar fön vs çektiriyor
aynen ya düğün günü kuaföre gitmemek nedir Allah aşkına...bi de bunu övünecek bir şey gibi anlatanlar var. ..Bunca yılın cimrisiyim ben bile kuaföre gittim düğün günü...ilginç yani

Içinizde kalanlar için söyleyecek lafim yok çünkü hepimizin kültürü farklı. Sırf eşimi seviyorum diye kuafore bile gitmedim, hangi evi gösterdilerse tamam dedim diyorsunuz. Bu kadar susmayi nasıl başarıyorsunuz?

Yani artık bunları düşünüp durma artık.
hiç birine eyvallahın olmaması çok daha güzel.
Başına kalacakları bir şey yok.
Gün gelir senin lehine bile olur.
Gayette başına kakacak birşey buluyorlar eşime para verdi kayınpederim düğün için biz o parayı geri ödedik ama ben yaptım diye anlatıyor sanki karşılıksız verdi o da çok bi miktar değil yani geri ödedik zaten

geçmiş gitmiş

boynuma düğünde takılan seti de evimdeki iğneyi de ben aldım kuaför parasını da ben verdim

çalıştım kazandım ödedim

kimse ne etek rengi sordu ne don verdi

iki aileden de bir şey almadık, evlendik oldu bitti

kuaföre gitmek istiyorsanız -ki düğün oldu gelinlik giyildi ise gidilir- ben kuaföre gitmek istiyorum ben evde yapamam diyecektiniz

o an kv ye diyemiyorsanız, eşinize diyecek ve gidecektiniz

hatta para derse bende var diyecektiniz vs vs

evi beğenmedi iseniz o an söyleyecektiniz, aylar sonra dertlenmenin bir anlamı yok

lakin hikayede eşim biriktirmiş almış diye anlatıyorsunuz da siz ne aldınız bu evliliğe

az çok bir şeyler yapılmış, o zaman sesiniz çıkmamış bundan sonra üzülmeyin

evinizde huzurlu olun bundan sonrası için hayal edin ve gerçekleştirin

mesela seneye güzle bir tatil organize edin, çalışın biriktirin

ileride çocuğunuz olursa o zaman kendinize güzel bir yüzük seçin beğenin alın, adı doğum hediyesi olsun (bunu da KK da öğrendim, bak kimse bana doğum hediyesi almadı diye eşimle her gün kavga mı edeyim)

özetle ileriye bakın geriye değil, zira geçmiş değişmez ama siz ileriye değil geriye bakarsanız önünüzü de görmez daha kötü seçimler yapar, hatalı yollara girersiniz, hatta takılır düşersiniz

Kuaför mevzusı geçtiğinde kaynanam söylendi o kadar para verilir mi brnim kızım kendi yaptı vs eşim sen düşünme git dedi ama ödeyecek olan yine bizdik zaten bir sürü borçla evlendik gitmedim bende
Düğün için gidecektiniz kuaföre, eşiniz bile git demiş, parasını da siz ödeyecekmişsiniz üstelik.
Şimdi bunun için kayınvalidenizi suçlayıp kendinizi doldurmanız doğru değil bence , başka sorunlar yoksa aranızda.

Herseyin icinde ukte kalmasi da bizim ulke varyanti bulasici hastalik. Benim annem de biraksan 30 sene onceki davalari acar yok hali almamislar yok takisi azmis…. Bunlar omur torpusu seyler. Ozamanlar oyle oldu deyip gecmek var. eskiden alisveris yapmak zor biseymis erkek tarafinin maddiyati iyiyse aaa kiz iyi yere gitti kafalari olurmus. Simdi erkek tarafi kiz tarafi bisey yapmiyor, cunku cogu zaman aileler cocuklarindan yardim aliyor. O yuzden kaynanam yapmadi etmedi demek cok sacma geliyo bana. Siz ve esiniz iki yetiskin bireysiniz ve evlenirken ne yapmak istediginize kendiniz karar verirsiniz. Lutfen gecmisin enerji emici taraflarini cikarin hayatinizdan. Bugunu ve yarini guzel yasayin.

Kendin ettin kendin buldum uzgunum insan dugunune kuafore gitmezmis her denilene he derseniz boyle olur malesef. Bunlari asmaya calisip kiymetinizi bilin bildirin lutfen

sanki 40yaşında ikinci evlilik yapar gibi evlenmişim diyorm
40 yaşında ikinci evliliğimi yaptım. Benim içimde ukde kalmamasına rağmen eşim hiç bir şeyden eksik bırakmadı.
size değeri kayınvalide vermez, eşiniz verir, verdirir. Benimde kayınvalidem oğlunun evlenmesine pek mutlu olmamıştı ama eşim her detayla kendi ilgilendi.
Sorgulamanız gereken eşinizle dialogunuz.

Yani artık bunları düşünüp durma artık.
hiç birine eyvallahın olmaması çok daha güzel.
Başına kalacakları bir şey yok.
Gün gelir senin lehine bile olur.
Gayette başına kakacak birşey buluyorlar eşime para verdi kayınpederim düğün için biz o parayı geri ödedik ama ben yaptım diye anlatıyor sanki karşılıksız verdi o da çok bi miktar değil yani geri ödedik zateb
Konu sahibi,
Eşinizi sevmek ile her şeye susmak arasındaki bağlantıyı bana açıklayabilir misiniz?
Eski evde oturmak, giyilmiş don hed

Evlenirken siz ve aileniz ne yaptınız peki?
Kız tarafına düşen herşeyi bilezik kolye yatak pdası beyaz eşyanın bir kısmı mutfak vs yaptı yani ailem de bende çalışıyordm çeyizşmi gayet düzdüm

Eşinizin ailesi finansörünüz olmak zorunda değil. Keşke çalışıp birikim yapsaydınız, en azından hiçbir şey içinizde ukte kalmazdı.
Anlamıyorsunuz galiba finansör olsun demiyorm insan arkadaşının düğününe giderken bile bi çeyrek alır götürür ben bu insanlardan onu da görmedim. Millete karşı takacakları takıyı bile eşim verdi alın takın diye

B Bitter93 eşinizle mutlu musunuz?
Eğer evetse düşünüp kendinizi doldurmayın. Borcunuz vs bittiyse lüks bir otelde bir haftasonu planlayın. Bu balayım için, saçınızı fönletip yemeğe çıkın bu gelin başım için diye düşünün.
Kaç yaşındasınız?

Bunları şimdi kafanıza taktığınıza göre artık sevmiyorsunuz herhalde eşinizi.

Belki de sevginin her söylemeni kabul etmek olmadığını anlamıştır kudra, umarım öyledir yani.

Ben anlamıyorum ki insanlar nasıl bu teklifleri yapabiliyor birbirine? Benim de eşimin ailesi pek bir şey yapmadı, takı vs kocam kendi biriktirdi, eşya borcunu zaten beraber ödedik, benim payıma ailem destek oldu haklarını yiyemem. Takılarını da kendileri aldı. Ama genelde yarı yarıya oldu her şey. Ev tutarken olsun, gelinlik bakarken olsun, eşya alırken olsun kimsenin fikrini almadık? Bunu aldık, bunu beğendik vs vs. Benim kv gelinlikçi önermişti, oraya bakmayı düşünmüyorum dediğimde konu kapanmıştı. Bugün mesela niye kestirip attım anlam veremiyorum, gidip baksam bir şey olmazdı belki beğenirdim de yani. Biz de Allah'ı oğlu değiliz yani neden kendinize saçma sapan davranılmasına müsaade ediyorsunuz? Biri bana kuaföre gitme diyememeli, hadi dedi diyelim, yoo gidicem derim olur biter.

Her şeyi kabul edip sonra ağlayamazsınız. Zamanında onları da aşktan sevgiden değil amiyane tabirle saflıktan yaptınız.

Bundan sonrasında açığı kapatın içiniz soğuyacaksa. Olmuşla ölmüşe çare yok.

Kendinizi üzmenize gerek yok.

Evlendikten sonra çalışmayı bıraktınız sanırım

Giyilmiş olduğunu görünce bunu biye getirdin diye sormadıniz mı?
Karışmış dedi sadece eşimde bişey deme ne istiyorsan bana söyle dedi eşimde çok borca girdiği için bişey demedim zaten konu o da değil bieşy yapmaya kalkıyorsa ya adam akıllı yapsın ya hiç yapmasın eskici değiliz sonuçta ondan bişey isteyen olmadı

Kendi yapamadıklarınız için 40 yaşında ikinci evlilik lafınız hiç hoş değil. Ben 39 yaşımda evlendim, ikinci değildi ilkti ama 2 yıldır beraber yaşıyorduk, yani evli gibiydik zaten. Ona rağmen herşeyim de oldu. Kuaför de, gelinlik de kına elbisesi de takı da altın da balayı da vs vs. Üstelik kayınvalidem ve eş ailesi benimle görüşmüyor, kimseden birşey beklemeden kendimiz yaptık. Yalnız şöyle bir fark var aramızda ben de çalışıyordum, ne istiyorsam kendim aldım kendim yaptım. Yani yazdıklarınızdan çalışmadığınızı anlıyorum, hem çalışmıyorsunuz hem eş ailesine laf söylüyorsunuz yapmadılar diye. Eşiniz hem sizin hem kendi ailesinin yerine yapmış her şeyi tek başına. Geçmişe mazi diyeceksiniz artık…

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…