Herşey içimde ukte kaldı

Bu kalenderlik insanın içinde olacak,zora ki olmuyor malesef. Bende evlenirken eşimden de ailesinden de maddi olarak hicbirsey istemedim,dini nikah kiyarken Mehir istenmesi gerekiyormuş ,onda bile bir miktar söyledim ve bunu eşime bağışlıyorum dedim. Dedimya insanın içinde olur o eli bolluk.ben ne kadar istemediysem eşim ve ailesi o kadar eli bol oldu. Sırf kayınpederim 10 tane Erzurum burma taktı sadece düğünde.. Nişanda sözde istemede hep elleri açıktı.. durumu olsun olmasın her firsaatta eli dolu gelir elime,hediye alır mutlu olayım diye vs. Bide kayserililere cimri derler valla..

Üzüldüm gerçekten keşke o zamanlarda içimde kalır mı diye düşünseydiniz artık iş işten geçmiş. Eşini sevsen de zamanında her şeye tamam dememek gerekiyor. Biraz da kendimize sorup ben ne istiyorum demeliyiz. Umarım bu konular yeni evleneceklere ders olur. Sizde şu saatten sonra bence kafanızı bunlarla meşgul etmeyin. Eşinizi seviyorsanız ve maddi durumunuz iyiyse evlilik yıl dönümünde dış çekim filan yaptırın veya arkadaşlarınızla yemekli bir davet verip kutlayın. Belki bu hazırlık size daha iyi gelir

Kocasina kiyamamis işte
Ama dedigin gibi yapan erkegi bulmak mesele bulsak evlenirdik dimi cherry'm
Teyze dediğim biri var kadin 65 civarında daha bile büyük olabilir hatta
2 kere evlenmis ve bana söylediği bir cümle ile aydinlanmistim resmen :)
Dedi ki ömür boyu mutlu olacagim diye düşünme sevdiğin seni seven biri varsa evlen 2 ay bile mutlu olsan yanina kâr kalır hic o mutluluğu yasayamamaktan iyidir
O acidan sunu diyebilirim ki hayat kucuk seylere takılmak için cok kısa
Konu sahibi kocasiyla mutluysa gecmise bakmamali bence

Boş verin olan olmuş geçmişi irdelemeye gerek yok eşinle mutluysan gerisi boş mutluluğuna odaklan kaynanana değil

Kafaniza vura vura ekmeginizi elinizden almışlar
Yeni mu uyaniyorsunuz ? Bastan renginizi belli edecektiniz nasi bi aileye gelin gittiginizi zaten biliyormussunuz. Kimse sonradan değişmez

minnetin yok ne güzel , yapsaydı borçlu kalacaktın . özgür sün çokta güzel benim kaynanada öyle. ameleiyat oldu gitmedim . çünkü çalışıyorum küçük çocuğum vardı. eğer benim için harcama yapsaydı giderdim .

Şimdi alın.artık evlisinz beğendiğiniz iç giyimi etegi alın ve giyin.içinde ukde kalmasın
Birde sosyal medya dan uzak durun onlar biri on yapıyor

Benim minnetim yok da onlar öyle düşünmüyor

40 yaşında ikinci evlilik yapanlar böyle mi evleniyor ? Siz dediğiniz için soruyorum.
İkinci evliliğim bahsettiklerinizi hiç yaşamadım hiç sizin gibi düğünüm olmadı kuaförüme de gittim gelinliğimi aldım eşyamı aldım altınım takım oldu üstelik herşeyi ben seçtim. Bilin istedim.

Isteklerinizi söyleseydiniz. Neden daha azına razı oldunuz? Ben begendiginm yüzüğü almak istiyorum kuaföre gitmek istiyorum vs diye. Demediyseniz şu an oturup canınızı sıkmayın. Gidin begendiginizi alın giyin

40 yaşında ikinci evlilik yapan biri belki daha kalender davranabilir, mutluluğa huzura kıymet verip maddiyatı ve aile büyüklerinden beklentileri minimuma indirebilir, gençlerdeki görmemişliği hevesleri sona ermiş bunlarla geçim olmayacağını anlamış olabilir. Ben kırk yaşında değilim, evlilik tecrübe etmiş değilim, keşke böyleymiş gibi davranmasaydım da heveslenip abartsaydım kendimi demek istemiş. Bir gün de buluttan nem kapılmasa dişimi kırarım şurada Konuya gelince , konu sahibi annem de yapar benzer muhabbetleri, dinler geçerim çünkü 40 sene olmuş kendisi evleneli. İşte bunca mütevaziliğime değerim bilinmedi anlayışı kırk yıl da geçse kadınların ruhunda kaybolup gitmiyor. Yok muydu bir aile büyüğü falan size etmeyin diyecek.. olan olmuş artık önünüze bakın, geçmişe mazi derler

Sizin adınıza çok üzüldüm hele şu gelinliğin altına giymelik don muhabbeti çok iğrenç. Benim donum var sana mı kaldı bana don getirmek diye kafasına atmalık hareket. Hayır giyilmemiş olsa ne. Ne alaka.
Ben gelinliğimi giyeceğim gün çamaşır çekmemi bir açtım bütün çamaşırlarımı yeni eve götürmüşüm pembe eski bir don buldum onu giydim :) çok önemsiz detaylar bunlar.
Nişan alışverişi aşırı gereksiz.
Kuaför desen neden kaynananın ağzına baktınız kuaför için. Benim kuaförden kimsenin haberi olmadı. Çalışıyorum. Mahalledeki kuaförle anlaşmıştım o gün sabahtan eve geldi halletti işimi gayet makul bir fiyata. Tabi ki onun parasını da eşimden veya kaynanamdan tahsil etmedim.
Yüzüğü beğenmediğinizi keşke eşinize söyleseydiniz.
Ben düğün olup bittikten sonra böyle şeylerin içte kalmasını evlilikte bir şeylerin yolunda gitmemesine bağlarım. Eşinizle mutluysanız takmamanız lazım bunları bence artık.

Evlenirken hiçbir şey önemli değil, biz mutlu olalım yeter demişsiniz ama zamanla çevrenizde yapılanları da göre göre özenmeye başlamışsınız galiba.

Ama bu saatten sonra yapacak birşey yok, zamanında yapmanız lazımdı. Bir şekilde bunun üstesinden gelmeniz lazım.

40 yaşıma yakin 2. Evliligimi yaptim. sizinki pek öyle olmamış. Benim herşeyim istediğim gibioldu.
Kendinizi net ve düzgün bir şekilde ifade edebilirseniz 40 yaşınızda 2. Kez evlenirken de istedikleriniz olur. Yoksa bir ömür boyu kendinizi yer durursunuz.

40a yakın ikinci evliliğini yapanlar için hiç iyi konuşmuyollaa, hayır siz nasıl olur da herseyı tam tekmil yaparsınız ha

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…