Herşey içimde ukte kaldı

Çalışıyordum üzerime düşeni yaptm

Onların da görgüleri o kadarmış. kendi döneminde gördüklerinin aynısını yapmaya çalışmış.
Siz şuan mutluluğunuza odaklanın. Eşinizden talep edebilirsiniz istediklerinizi. kendinizi üzmeye değecek şeyler değil.

İnsanlar kendi yapmaları gereken şeyleri başkalarından bekledikleri zaman elde edemedikleri için de başkalarını suçluyorlar.

Ben düğünümde kendi ailem dahil kimin ne taktığını bilmiyorum mesela. Hepsini üzerime taktırmadım, bir kutuya attırdık çünkü. Bir görümcem set taktı onu biliyorum o da getirip boynuma falan taktı çünkü. Kimin ne taktığı önemli değil, içinden ne geldiyse, durumu neye elverdiyse onu takmıştır insanlar.

Çalışın, kazanın, bunların hiç önemi olmadığını görürsünüz. Kendi paranız elinizde olunca istediğiniz her şeyi alırsınız.

Bence çalışmayan gelinlerin adamın ailesinden istedikleri, başlık parası gibi bir şey. Eskiden kadınlar parayla satılıyordu. Şimdi şu kadar altın isterim diye pazarlık yapıyorlar. Cebinizde paranız olunca kimseninkinde gözünüz olmuyor emin olun.

Durumları yokmuş demek ki. Eşiniz de boş Boğaz. Evlenmeden önce biriktirdiği parayı alın takı takın diye vermesi sizi ilgilendirmez. Eşinizin de bunu size söylemesi saçma.

Ne kadarlık evlisiniz?
Şuan bunları düşünüp kendinizi doldurmaniz, gitmek, görmek istemiyorum denemeniz gereksiz "bence".
Kendinize, evliliğinize bakın.
Benim kayınvalidem düğün sürecinde yapılan birşeyde ceplerinden para çıkar diye, neredeyse sıfır iletişim kurdu benimle.
Eşimle bütçemize ve keyfimize göre yaptık herşeyi.
Farklı sıkıntılarımız oldu sonra ama bana düğün zamanı şunu yapmadılar mı bunu yapmadılar diye hiç olumsuz birşey geçirmesini içimden. Aksine ne güzel karışan, sorun çıkaran yok diye mutlu olmuştum.
Buna takılmak gereksiz geliyor bana. Ben kendi hayatıma bakarım onları dert edeceğime.

Yapmadıkları halde yaptık gibi göstermeleri sorun bence. ailesinden beklemeyin ama boşverin.
Ben kadınların bazı özel ilgileri hak ettiğini düşünüyorum. Eşiniz bir kuaför ayarlasaymış en azından.
bir de olan olmuş. Geri dönüşü yok.

Hiç bir şey beklemedim diyorsunuz ancak konunuzu okuyunca beklediğiniz ortada. Siz beklemişsiniz ancak dile getirmemişsiniz.

Eşiniz belliki altın, düğün için bi şeyler biriktirmiş ve yapmış ne güzel. Siz neler yapmıştınız düğün için.

Kayinvalide (erkek ailesi) kıyafet almak zorunda değil, düğün organize etmek zorunda değil, eşya almak zorunda değil, düğünde takacaksalar kendi hediyelerini takarlar onun haricinde taki almak zorunda değil, kuaför ayarlamak zorunda değil vs vs değil yani. ( kayinvalide değilim, erkek çocuğum yok şu an için, evli 2 kız kardeşim var. Yani taraflı bir yorum yapmıyorum)

Ben de bu kadar yazmissiniz ama esinizin hangi konumda olduğunu merak ettim
Yani hadi aramiz bozulmasin diyorsunuz ama eşiniz annesine nişanlıma da soralim diyemedi mi? Demek ki o sizi o kadar da sevmiyor üzülmeniz icin yazmadim ama insan hadi kaynanaya ayip olmasin diye sesini çıkarmaz da esine/nisanlisina da acik olamaz mi? Bilemedim

Oooo sizinki iyiymiş ki. En azından bir etek almışlar , getirmişler. Bana onu da yapmadılar.

Ama kuaföre neden gitmediniz?

Herseye evet deyince iyi gelin olmuyor insan, aksine daha da tepeye biniyorlar, kiymetin de olmuyor. Tek bildigim bir insanin esi karisina deger veriyorsa ailesi de deger veriyor.
Ben de evlenirken yeter ki onunla oluyum deyip herseye olur diyenlerdenim. Insan o an yeterki mutlu olalim diye ses cikarmasa da, kendince icinde onlari aklamaya calissa da, ileride icinde ukte kaliyor bazi seyler, bilirim. 12 yil sonra bosandik biz. Hala o yapilanlar icimde uktedir zaman zaman. Sana yapmadiklarini baskasina yapinca icinde ince bir sızı oyle akip geciyor iste. Diyecegim o ki ses cikarmayinca daha cok sevilmiyorsun, aksine pek de kiymetin olmuyor.

Ne istiyorsanız çıkıp söylicektiniz, bunun 40lık kadınlarla ne alakası var??

Annemin bir lise arkadaşı 3 kez evlendi, 2 düğününe gittim birisi lüks otelin balon salonuydu diğeri Atakule balo salonuydu. Yemek, içki her şey vardı gelin de gayet güzel gelinlik giymişti şahane düğünlerdi. Yani işin sırrı ben bu kadının gönlünü hoş tutayım, sevindireyim diyen erkeği bulmakta. Sizin adam, sen de ne istersin? diye sormuyorsa, takmıyorsa 40lık boşanmış aplaların ne suçu günahı var neden onlara laf ediyorsunuz burdan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…