Herkes hamile kalacak arkadaş :))))

döllenme tutunmammı demek ?

döllenme yumurta ile sperm buluşunca hemen oluyor tatlım
sonra yumurta tüplerden rahme ilerliyor. bu 5 ile 10 gün arasında, bazen de daha uzun süren bir süreçmiş. sonra rahme tutunuyor.
kanda bhcg salgılanması da rahme tutunmadan sonra oluyor
döllenme ile tutunma arasında gün farkı var yani. bu yüzden hemen hamilelik belli olmuyor

bence döllenme spermin yumurtayı döllemesidir,tutunma farklı bişey.ama döllenme bile 3 günde olabiliyormuş.tutunmada da kanama olabiliyormuş.yine de herşeyden nem kapıp umutlanmayalım bence canım,ikimizde 23 nisan çocuk bayramını bekleyelim :)))) belki de bize çocuk müjdesini getirir.senin adetin sabahmı oluyor benim sabah anlarım bakalım.zaten en fazla bir gün geçer.1 günden fazla olursa heyecanım dorukta olur :))) bakalım yaşasın 23 nisan oleeeeyyy :)

Sonucumu aldım kızlar negatif malesef <2.00 çıktı kısmet değilmiş içim rahatladı en azından cumaya kadar boşuna heyecanlanıcakmışım artık adetimi bekleyip önümüzdeki çalışmalara bakıcaz en kısa zamanda doktorumdan da randevumu alıp bi kontrole gideyim şimdi tek derdim bi sorun çıkmaması geç olsun güç olmasın...

offf aynen. ben doktoruma sormuştum bu ayakları kaldırma ve yastık koyma meselesini. kanıtlanmış birşey yok. sadece 15 dakika yat, sonra kalkıp duş alabilirsin demişti. bu yüzden kocam bana kızıyor, saçmalama doktor sana ne söyledi diye :KK43:( ama ayakları kaldırmak mantıklı aslında, yer çekimi ile spermler rahim ağzına daha kolay ulaşabiliyor. senle biz hiçbirşey deneyemeyeceğiz o zaman.

aynen oyle ben de ilişkiden sonra 30 dakika yatıcam niyetim oyle. Şimdilik diğer yöntemleri asla dile getiremem.

Benimde bugun adetimin 6. günü, aslında bitti, tam olarak ne zaman başlasam diye düşünüyorum. Sanırım cuma günü yani 10. günü çalışmalara başlamak doğru olacak. Neyse çarşamba günü bunu da doktoruma sorarım:KK1:

canım yetişemedim ama topidik de cevap vermiş hayret senin bilmediğin birşey mi var şaşırdım.

döllenme yumurta ile spermin buluşmadan sonraki halleri sonra hücre çoğalması olurken rahime doğru gidişat başlar rahime ulaşıp rahim içine gömüldüğü an ise tutunma oluyor. bu da döllenme tarihinden 4 ila 7 gün içinde oluyor.

Farklı cnm benim bel ve kasık ağrım oldu sadece o da bariz belli kendimi dinlemedim yani karnım ve kasığımın arasındaki bi yerde bi dolgunluk gibi hissediyorum batıyo sanki orası göğüslerim büyüdü bide baya belli oluyor başkada belirtim yok ne bileyim mide bulantısı akıntı falan yok bende...hayırlısı diyelim...

üzme kendini olurmu ama kırmızıları görmeden de diğer tarafa almayacağım seni hayırlısı diyelim

merhaba arkadaşım ben mart 12 de regl olmuştum doktor kontrolünde hamıle kaldım.. ılk once benım göğüs uçlarımda hafıf agrı hıssettım.. onun harıcınde kasıklarımda ara ara sancı oluyordu... ben regl olucam zaman bır tane de olsa sıvılce çıkardı bu ay çıkmadı ve iştahım artardı tatlı krızım olurdu onlarıda yasamadım psıkolojık dıye umutanmadım. adet olma tarıhım 10 nısandı 9 da test yaptım ılk negatıf cıktı...bu arada sık ıdrar çıkmaya başladım.. bekledim bugunu ve sabah yaptım.. bırde akıntım da yoğunlaşmaya başlayınca sanırım hamıleyım dedım. rabbım de nasıp ettı...herkesın farklı oluyor canımcım..benımkıler bunlardı

bizimle paylaştığın için teşekkürler diğer hamişlerimizden de bu tür bilgileri bekliyoruz :)

bugün sabah 7de bir sürü hamile haberi alacağız bugün demiştim, güzel haberler akın etmeye başladııı :)
bugün test yaptıran arkadaşlar, sizler için dua ediyorum. inşallah hepiniz pozitif sonuç alırsınız :KK70:

kalbin temiz güzelim :)))))))))))) amiiin sen de öyleeee

yine ben :)
az once doktora gittim ultrasonda göremedi bir şey kantahlili istedi.. içim endişeye kapıldı bırden... ıdrar tahlılı hata verebılıyor ya bazen... umarım değildir. kan tahlıl ım 1 saat içinde alıcam o zaman netleşicek gözükmemesi normalmıdır sızcede

Canım bende ovulasyon testi kullandım bu ay. 11. Gün başladım ve 11 ve 12. Gün bişey çıkmadı 13 ve 14. Gün silik çıktı sonra 15. Gün bi anda kopkoyu çizgi çıktı inanamadım. 16. Günde koyu 17. Gün tekrar silikleşti. Yani merak etme Allahın izniyle görürsün her gün yap devam et

sagol canim kalmadi buralarda test kime gitdim yok dedi iste bulsam yaparim yapmamaya karar vermisdim senin yazdiklarini okudum umutlandim...bulmasamda Allaha kalmis iste verir bu ayda bebis bana benimde yuzum guler hepimize verir insaallah... bazen cok uzuluyorum cocugum olmadigi icin yinede hayirlisi :KK16:

Günaydın kızlar bugün 29.Günüm genelde 30 yada 31. Günde olurum. İdrar testi yaptım az önce negatifffff bembeyaz ikinci taraf. Ne diyim hayırlısı. Acaba sorun ne, eşimdemi bişey var yada bendemi bilmiyorum :KK43:((((

hemen ümitsizliğe kapılma schatzsalamon 1 gün kala yaptığında çıkmamıştı ama şuan hamile...

Yazdıklarınızı okumaya başlamadan önce yazayım dedim..Cumartesi doktora gittim kan verdim ve muayene etti kist yok dedi kan sonucumu öğrenmeye kalmadan adet oldum dün.. Rahim filminden sonra gecikme olabilir dedi.. Yani hamilelik yok biliyordum zaten ama 9 gün gecikmesine anlam verememiştim.. Yeni adet tarihim 14 Mayıs düzeltebilirsin özlemcim.. Şimdi yazdıklarınızı okuyup geliyorum :KK23:

hayırlısı canım bu kadar gecikmeden sonra gelmiş olmasına ne diyeyim sağlık problemi çıkarmaması açısında sevindim hayırlısı mayısa inşallah

ve özlem ben şunu anladım varsa adetin 21.kanda çıkar.(adet döngüsü 26 -27 den düşük olanların) döllenmeden sonra hemen kana geçtiği için 1 günlük dahi olsa çıkar dedikleri bu olsa gerek. tahmini döllenmem 17 nisan olduguna göre erken ögrenmek istersem cuma kan versem düşük degerde olsa çıkacak anladıgım.çıkarsada Allahım devamını getirir inşallah.

döllenmede çıkmıyor ama tutunmada çıkıyor. ona dikkat ederek git

Benim bu ay ara ara başım dönüyordu.Deprem oluyormuş gibi geliyordu.Kasıklarımda ağrı,batma vardı.Göğüslerim şişti ama adet zamanı da şişiyordu zaten.Öyle mide bulantım da olmadı.Mide bulantım yumurtlama zamanında daha çok oluyor.Kasıklarımda bi dolgunluk var.Allah ım inşallah kısmet eder bu sefer varlığını hissetmek çok güzel.

az once doktora gittim ultrasonda göremedi bir şey kantahlili istedi.. içim endişeye kapıldı bırden... ıdrar tahlılı hata verebılıyor ya bazen... umarım değildir. kan tahlıl ım 1 saat içinde alıcam o zaman netleşicek gözükmemesi normalmıdır sızcede

daha yeni olduğu için gözükmemesi çok normal canım.Stres yapma bence.daha öncede hamilelik yaşadım kısmet olmadı.Ben de acele edip hemen gitmiştim gözükmedi.Aradan bir kaç gün geçti vajinal ultrasonla gözüktü kese.ama öyle küçüktü ki.10gün sonra tekrar gitmiştim kalp atışını da duymuştum.o yüzden şimdi hemen gitmeyeceğim doktora bekliyorum c.tesi gideceğim kısmetse.

daha yeni olduğu için gözükmemesi çok normal canım.Stres yapma bence.daha öncede hamilelik yaşadım kısmet olmadı.Ben de acele edip hemen gitmiştim gözükmedi.Aradan bir kaç gün geçti vajinal ultrasonla gözüktü kese.ama öyle küçüktü ki.10gün sonra tekrar gitmiştim kalp atışını da duymuştum.o yüzden şimdi hemen gitmeyeceğim doktora bekliyorum c.tesi gideceğim kısmetse.

cnım benım çok tşk edıyorum içimi rahatlattın inşallah yarım saate kadar kan testının sonucunu alıcam yazarım onuda

hemen ümitsizliğe kapılma schatzsalamon 1 gün kala yaptığında çıkmamıştı ama şuan hamile...

hayırlısı canım bu kadar gecikmeden sonra gelmiş olmasına ne diyeyim sağlık problemi çıkarmaması açısında sevindim hayırlısı mayısa inşallah

döllenmede çıkmıyor ama tutunmada çıkıyor. ona dikkat ederek git

Acaba kan testi yaptırsammı. Yani kanda çıktı diyelim o zaman hamileyim peki çıkmayınca kesinmidir yani bi kaç gün sonra tekrar etmem gerekirmi sıkıldım çünkü.varsa var yoksada kesin yokluğu gösterirmi. Bugün 29. Gün reglimden sonra.30 günde bir oluyorum.yumurtlamadan sonra 12. Günüm yani. Çıkarmı kanda acaba

canım eğer üstten ultrasonla baktıysa yeni oluşumda görmesi zor oluyor ama vajinal ultrason ise görünebilirdi.

testte yanılma negatif durumları içindir. pozitif de yanılma olasılığı çok düşüktür. yok denilecek kadar azdır.

kanda belli olur kendini strese sokmaaa

X