Herkes hamile kalacak arkadaş :))))

hey gidi günler..

eskilerden olan arkadaşların hamile haberlerini almak görmek okumak bile iyi geliyor insana.. Rabbim tez zamanda kolay doğumlar versin..
olmayanlarada biran önce hayırlı evlatlar versin inşallah..
hayırlı geceler..

nursay
kimim85
nyılmaz..

darısı tüm isteyenlerin başına.. doğumu yakın olanlar doğum anında bizlere dua etmeyi unutmayın emi:KK66:

geçmiş olsun nursay bende geçirdim idrar yolu enfeksiyonu. ayrıca boğazımda da enfeksiyon vardı doktor serum taktı .

sana da çok geçmiş olsun canım. Hamilelik bu tarz enfeksiyonlara çok açık bir dönem maalesef. Çok dikkat etmek gerekiyor. Ama doktorum bazen de çok dikkat ediyorum diye yapılan şeylerin bu enfeksiyonlara sebep olduğunu söyledi. Vajinal yapının dengesini bozuyormuşuz.

Yine de şükür Allah çaresiz dert vermesin yeter ki. Bunlar basit meseleler.

Sen napıyosun minik kızın napıyor annesiiii :)) Ya bu kadar erken kız olduğunu hem de nasıl anladı doktorun yahuu hayret ediyorum :)

hey gidi günler..

eskilerden olan arkadaşların hamile haberlerini almak görmek okumak bile iyi geliyor insana.. Rabbim tez zamanda kolay doğumlar versin..
hayırlı geceler..

nursay
kimim85
nyılmaz..

darısı tüm isteyenlerin başına.. doğumu yakın olanlar doğum anında bizlere dua etmeyi unutmayın emi:KK66:

Canım her zaman ama her zaman dualarımdasınız. Allah isteyen her kadını anne yapsın bu duyguyu yaşatsın inşallah.

Sende durumlar nasıl, çalışmalar nasıl gidiyor, doktora gittiniz mi, tedavi durumu olacak mı?

Malesef canim bazi doktorlar belki alaninda cok iyi oluyo ama insan yaninda kendini rahat hissedemiyo o da kotu bi durum tabi valla bana sari akinti icin normal dedi ama bu gidisimde bi daha sorayim bakayim benim evlenmeden oncede akinti sorunum vardi ama boyle sari degildi hatta gecen yaz iltahaplanma nedeniyle epey antibiyotik tedavisi gormustum bu sari akinti hamileligin ilk haftalari basliyo bende digerinde de boyle olmustu gebeligim sonlaninca kesilmisti
o yuzden saniyorum benim ki gebelik ile ilgili bi durum

Canım aslına bakarsan benim de hamileliğimin ilk günlerinde ortaya çıktı, bir ara yokolur gibi oldu sonra yeniden belirdi, daha yogfun bi şekilde. Hatta bi keresinde kesin yogun kanamam geldi diye nasıl tuvalete kostugumu hatırlıyorum. Oyle yogun bir his oldu, ve yine akıntı gelmiş.

Doktorum da dedi ki, aslında önceden vücudunda olan bir enfeksyion zamanında geçirmiş olabilirsin vs. Vücudun tanıudığı bu enfeksiyon hamilelikte pat diye su yüzüne çıkar, çünkü hamilelik sebebi ile yeterince ıslaksın. Öyle olunca da bakteri üremek içn çok uygun ortam buluyor. Yani sende de olabilir.

Ama bu arada şunu da sölim doktorum dedi ki bu enfeksyion lokal bir enfeksyon olduğu için bebeğe hiçbir zararı yok sen bana gelmeyebilrdin de bu sebbeple. Ama madem rahatsızsın, annenin şikayetlerini gidermek için tedavi uyguluyoruz. Şikayetçi olmasan hiç bir tedaviye gerek yok demişti.

Selam kızlar izne ayrıldım otuz ikinci haftadayiz ve evdeyiz artık. Ama ev daha yorucu sanki isl hiç bitmiyor; ))))

Sizin cinsiyetlerde belli.olmaya başlamış maşallah. Yalnız degisikler olabilir hazir olun.arkkadasa erkek demişlerdi üçlü tarama da kız olduğu ortaya çıktı

Ah canım çok sevindim izne çıkmana. Doğum izni demek sanki hamileliğin ve doğumun beynimde dank etmesi gibi geliyor bana. Artık gelişimini değil, bebeğin gelişini bekliyor olmak demek. Çok şanslısın. Allah o günleri bizlere de görmeyi kısmet etsin.
Maşallah arkadaşıma:nazar:

Benim de bugün doktor randevum var akşam üstü. İçimde tuhaf duygular, korkular, heyecanlar. Umarım bebeğim çok iyidir teyzeleri. Bol bol dua edin olur mu bizim için :=) Haberleri (inşallah en güzellerini) yarın sabah yazarım buraya.

Öpüyorum hepinizi

Son düzenleme:
canım bizim ensemiz 1.1 çıktı bir ay sonra gel dedi sizin bir dahaki randevu ne zaman? birde sen cinsiyeti öğrendin mi kesin mi erkek olduğu sen gördün mü pipişi :))

Canim randevum 16. Hafta da yani 3 hafta sonra ama 14. Hafta cinsiyeti netlestirmek icjn gelebilirsin dedi haftaya giderim buyuk ihtimalle zaten ben 15 gunde bir gidiyorum bi sekilde :) valla doktor buyuk ihtimal erkek dedi bizde bacak arasinda pipimsi bi sey gorduk ama bazen kordonla karisabiliyomus aslinda saglikli olduktan sonra hic farketmez ama babamizin gonlu erkekten benim ki kizdan yana tabi ki en onemlisi saglikli ve hayirli evlatlar olmalari

Ah canım çok sevindim izne çıkmana. Doğum izni demek sanki hamileliğin ve doğumun beynimde dank etmesi gibi geliyor bana. Artık gelişimini değil, bebeğin gelişini bekliyor olmak demek. Çok şanslısın. Allah o günleri bizlere de görmeyi kısmet etsin.
Maşallah arkadaşıma:nazar:

Benim de bugün doktor randevum var akşam üstü. İçimde tuhaf duygular, korkular, heyecanlar. Umarım bebeğim çok iyidir teyzeleri. Bol bol dua edin olur mu bizim için :=) Haberleri (inşallah en güzellerini) yarın sabah yazarım buraya.

Öpüyorum hepinizi

Kimim 85 saglikla kucagina alirsin insallah

Nursaycim her kontrol oncesi cok heyecanli oluyo sanirim annelik bu hayat boyu surecek bi endise hayirli haberlerini bekliyoruz

Canım aslına bakarsan benim de hamileliğimin ilk günlerinde ortaya çıktı, bir ara yokolur gibi oldu sonra yeniden belirdi, daha yogfun bi şekilde. Hatta bi keresinde kesin yogun kanamam geldi diye nasıl tuvalete kostugumu hatırlıyorum. Oyle yogun bir his oldu, ve yine akıntı gelmiş.

Doktorum da dedi ki, aslında önceden vücudunda olan bir enfeksyion zamanında geçirmiş olabilirsin vs. Vücudun tanıudığı bu enfeksiyon hamilelikte pat diye su yüzüne çıkar, çünkü hamilelik sebebi ile yeterince ıslaksın. Öyle olunca da bakteri üremek içn çok uygun ortam buluyor. Yani sende de olabilir.

Ama bu arada şunu da sölim doktorum dedi ki bu enfeksyion lokal bir enfeksyon olduğu için bebeğe hiçbir zararı yok sen bana gelmeyebilrdin de bu sebbeple. Ama madem rahatsızsın, annenin şikayetlerini gidermek için tedavi uyguluyoruz. Şikayetçi olmasan hiç bir tedaviye gerek yok demişti.

Anladim canim bi cok hamilede yasandigi ve bebege zarari olmsdigi icin doktorlar cok kaydadeger bulmuyo demekki cunku benim doktorda normal bi durum olabilir gebelikte dedi su an islaklik hissi disinda kasinma yanma agri ates gibi beni rahatsiz eden bi durum yok ama haftaya gidince yine bi daha soylucem belki bana da fitil falan verir zaten hamile kaldigimdan beri hic kuru degilim bi sekilde bi islaklik hep var gunluk pedde kullanmiyorum onun yerine pecete koyuyorum bi de temiz tutup surekli camasir degistirerek bu donemi problemsiz atlatmaya calisiyorum iste

Son düzenleme:
hey gidi günler..

hayırlı geceler..

nursay
kimim85
nyılmaz..

Canim allahim isteyen bekleyen herkese en kisa zamanda nasip etsin bende korunmayi biraktiktan sonra 5. Ayimda kalabildim o da dustu malesef yasasaydi nerdeyse 3 ay sonra kucagima alacaktim kismet degilmis :KK43: cok acilar cektim cok agladim ama yine nasip etti allahim demek ki dogru zaman buymus o yuzden kimse umudunu kesmesin her sey zamani gelince oluyor

Kimim 85 saglikla kucagina alirsin insallah

Nursaycim her kontrol oncesi cok heyecanli oluyo sanirim annelik bu hayat boyu surecek bi endise hayirli haberlerini bekliyoruz

Evet sanırım öyle canım. Hiç önemli değil sonu güzel olsun ben bütün bu endişeleri çekmeye hazırım.

Aallah yeterki sağlıklı evlatlar doğurmamızı nasip etsin.

Anladim canim bi cok hamilede yasandigi ve bebege zarari olmsdigi icin doktorlar cok kaydadeger bulmuyo demekki cunku benim doktorda normal bi durum olabilir gebelikte dedi su an islaklik hissi disinda kasinma yanma agri ates gibi beni rahatsiz eden bi durum yok ama haftaya gidince yine bi daha soylucem belki bana da fitil falan verir zaten hamile kaldigimdan beri hic kuru degilim bi sekilde bi islaklik hep var gunluk pedde kullanmiyorum onun yerine pecete koyuyorum bi de temiz tutup surekli camasir degistirerek bu donemi problemsiz atlatmaya calisiyorum iste

Aslında en doğrusunu yapıyorsun. Kadın pedleri sentetik olduğu için çok da sağlıklı değil tetiklenmesine vesile de oluyor aslında.

Ama maalesef ben kullanıyorum günlük ped, çalışıyorum sürekli ıslaklık hissi o kadar rahatsız edici oluyor ki, sık sık değiştirmek suretiyle kullanıyorum napiim :KK43:((

Aslında en doğrusunu yapıyorsun. Kadın pedleri sentetik olduğu için çok da sağlıklı değil tetiklenmesine vesile de oluyor aslında.

Ama maalesef ben kullanıyorum günlük ped, çalışıyorum sürekli ıslaklık hissi o kadar rahatsız edici oluyor ki, sık sık değiştirmek suretiyle kullanıyorum napiim :KK43:((

Arkadaşlar çok şükür dün meleğimi gördüm. Nasıl kıpır kıpırdı anlatamam. Zıplıyor, hopluyor elleri bacakları ayrı oynuyor, bir ara parmağını bile emdi teyzeleri :)

Ense kalınlığı ölçümümüz de 1,8 çıktı. Doktorumuz çok iyi olduğunu söyledi. Allah tüm bebeklerimize sağlık versin arkadaşlar.

Arkadaşlar çok şükür dün meleğimi gördüm. Nasıl kıpır kıpırdı anlatamam. Zıplıyor, hopluyor elleri bacakları ayrı oynuyor, bir ara parmağını bile emdi teyzeleri :)

Ense kalınlığı ölçümümüz de 1,8 çıktı. Doktorumuz çok iyi olduğunu söyledi. Allah tüm bebeklerimize sağlık versin arkadaşlar.

maşallah canım ense kalınlıkları aynı çıkmış bizim yaramazların inşallah sağlıkla kucağımıza aldığımız günleri de görürüz

maşallah canım eee senin bebişin cinsiyetini söylemedi mi doktor?

ya ben ufaktan tulum pijama falan aldım sarı ve yeşil renklerde :))))

sen ikili yaptırdın mı canım, sonuç belli oldu mu

Evet canim dun aksam uzeri esim telefonla ogrendi doktorumuz sonuclarin cok iyi oldugunu su an icin allahin izniyle gayet saglikli oldugunu soylemis masallah diyeyim bebisime :)haftaya gidicem zaten bakalim bi cok doktor ikili testten sonra ucluyu yaptirmanin gereksiz oldugunu soyluyo bende bi konusayim benim takip cizelgemde 16. Hafta uclu gorunuyo ozel oldugu icin muhtemel yapmak ister diye dusunuyorum

Masallah canim ufaktan hazirliklar baslamis ha:) valla ben daha cesaret edip bi sey bakamiyorum esim park yatak arastirmasi falan yapiyo da ne biliyim onceki dusukten heralde benim yuregim hep agzimda sanki baslasam nazar degecek sevincim yarim kalacak gibi geliyo allah korusun bebislerimizi ama ananemiz simdiden dunyalari hazirladi sagolsun :) bende bi 20.haftadan sonra ufaktan baslarim sanirim

Masallah canim ufaktan hazirliklar baslamis ha:) valla ben daha cesaret edip bi sey bakamiyorum esim park yatak arastirmasi falan yapiyo da ne biliyim onceki dusukten heralde benim yuregim hep agzimda sanki baslasam nazar degecek sevincim yarim kalacak gibi geliyo allah korusun bebislerimizi ama ananemiz simdiden dunyalari hazirladi sagolsun :) bende bi 20.haftadan sonra ufaktan baslarim sanirim

canım düşük dönemi geçti sen içini ferah tut bak 13 haftadır onlarda yaşama sıkı sıkı tutundular... allahım esirgesin hepsini.

ya nebileyim ben çok heycan yapıyorum sanırım hep bebek mağzalarını geziyorum. bebek beşiği baktım bende daha bugün :))))))

Saolcanim solemedi hic bende sormadim valla dun daha tanik oldum yakin akadasima 13 haftalikken %80 kiz demisti doktoru oda alisverise baslamisti dun 20. Haftadinda erkek oldugu cikti meydana herkes sok! Neyse gec oldun tam olsun :KK66:

X