Hergün ölüyorum...

evet ortada aslinda pek birsey yok sadece ailemi sinirlendiren onlarin öle umusamaz halleri gidip hemen salonu bile iptL Etmisler bu is naisl olsa olmuycak diye uyaniklik yaptilar benim babam sadece mücadele görmek istedi niye oglan ikna edip gelmedi ailesini veya niye kendi gelmedi dedi ailem (

babana bunlar yapılsaydı,baban ne yapardı acaba:26:

Sırf bilezik için çıktıysa bu mesele büyükler ayıp etmiş. Bilezik konusuna gelince artık bunların devri geçti diye düşünüyorum ben. Artık öyle bir hale getirdiler ki evlenmek her iki taraf için de eziyet oldu, borçlar krediler vs. Biraz sabredin, sevdiğiniz kendi parasını biriktirsin kimseye muhtaç olmadan evlenin gitsin. Ama kendi aileni ikna etmelisin sonuçta dediğin gibi, arkanda ailenin olduğuu bilmelisin.

babana bunlar yapılsaydı,baban ne yapardı acaba:26:

babam insan fakir olabilir ama fakirinda bir gururu var öle bol keseden atipda sonra davetiyeleri dagittikdan sonra yok iste yapamiyorum yok olmuyor demeklede olmuyor diyor. Neysen basdan söyliyeceksinki cözüm bulalim orta yolu bulalim veya hic birsey bilmiyorsan al büyüklerini ikna etmek icin gel bi konusalim yüz yüze diyor. Ama söz veripde salonu tut elbiseyi al davetiyeleri dagit nasil olsa bunalr cayamaz diye herseyi yapildi diye isin icinden cikmaya calis sonra acindir kendini. Üstelik annesi bile ne beni ne annemi vs aramadi hci tik cikmadi onlardan hatda sessiz sedasiz gitmis salonu iptal etmisler. Bende annen iel evlenirken zorluklar cektim ama kendimi ispat ettim gösterdim herkese sevdigimi diyor seninkisi bri kere bile karsima cikmadi bu nasil sevgi diyor. Karsima is isden gecti kiz gitti bende 3 gün sonra yola cikacagim sen karsima cik o saatden sonra onu ^10 dk konusturduguma dua etsin diyor.

ama o kadar bilezik takı için baban zorlamış,baban pazarlık yapmış.burda asıl suçlu baban.adama bir daha aramayın demiş,daha ne yapsınlarki,senin babana böyle dense eminim daha kötü şeyler olurdu
baban fakirinde gururu olur demiş,çok doğru gururlu oldukları için baban bir daha aramayın dediği için aramamışlardır

Son düzenleme:
çok kızıyorum şu altın isteme meselelerine ne dir bu allah aşkına yok şukadar bilezik isterim ,aman takı seti olmassa olmaz.çirkin şeyler bunlar .karşı taraf takarsa takar arkadaşım.önemli olan burda sevgi değilmi.parayı pulu karıştırmayın böyle şeylere.ailenizde de böyle mantık dışı konuşanlar varsa öğretin lütfen.bunların artık geride kalması gerektiğini düşünüyorum.

bence doğru bir karar vermişsin aileni seçmekle. sevgilin iyi bir iş bulsun işini sağlamlaştırsın senin altınını da takar koluna en güzelinden salonu da ayarlar sonra tekrar babana gelir konuşur bakın artık işim sağlam hiçbir sorun çıkmayacak ne olur tekrar düşünün bizi ayırmayın üzmeyin diye. o zaman her şey güzel olur inşallah :)

öncelikle kaçmamakla doğru bir karar vermişsin.ama senin ailendede suç var çünkü bana göre maddiyatın bukadar önemsenmesi saçma geliyor.sağlık olsun herşey olur.bileziğin olsa ne olur olmasa.desinler için iş yapılması çok saçma.önemli olan senin mutluluğun.araya birilerini sokun bence.babanın sevdiği biri sözünü dinleyeceği biri ikna edebileceğği biri olabilir.pes etmeyin eğer nasipse zaten hiçbişey olmaz korkma.sadece biraz sabır ve çaba gerekli.AALH yardımcın olsun...

arkadaşım her işte bir hayır var.belkide bu şekilde ayrılman iyi oldu.bir bilezikte bu kadar sorun çıkmış düğün alışverişinde daha büyük sıkıntılar çıkardı.üzüleceksin zor olack ama sen allaha sığın.onun yaptığı her işte hayır vardır.belkide oğlan tarafı sizin durumunuz iyi diye herşeyi sizin üstünüze atmak istedi.kızları oğlumuzu istiyor her şeyi yapacaklar diye düşünmüş olbilirler.ağırdan alacaklardı ailende kız istiyor diye her şeye göz yumacak zannettiler.çünkü sizin durumuz iyi.çünkü bazı aileler durumu iyi olanın üstüne her şeyi atmayı severler.
ayrıca sevgiliniz sizi gerçekten sevse ailesine karşı çıkardı.kız değil sonuçta.ben ondan vazgeçemem gidin arayı düzeltin falan derdi.burada çoğu arkadaşımız babasının karşısına geçip ben onu seviyorum demeyi bile göze almışlardı.babanda haklı.bende olsam kızardım.babana en başta yapacaklarını söyleyeceklerdi.senin en doğru kararın aileni seçmendir.bu çocukla sen yapamazsın.

arkadaşım ,sanırım 51 plakadansın,iç anadoluda da nişanı kız tarafı yapar.salonu tutar,ikramlık herneyse nişanda hepsi kız tarafına aittir.nişanı yapmayan düğünü nasıl yapardı bilemiyorum demişsin.nişan kız tarafına aittir,düğün ,oturulacak ev vs erkek tarafına aittir.sevgiler.

bende bunu düsünüyorum ama suan imkansiz gibi görünüyor ailem nuh diyor peygamber demiyor olmadi bundan sonrada olmaz cok istiyorsan gidersin senin degerini bilmeyen bir aileye diye ortada kaldim resmen bri tarafda sevdigim 4 senemi vermis oldugum bir erkek ve dir tarafdada allahdan sonra gelen ilk insanlar annem ve babam:(( hersey nasip kismet erkek arkadasimda suan caliisyor bundan sonra herseyi ben yapacagim ve karsisina cikacagim seneler sonra bak baba hala seviyorum cabaladim ve basardim diyecegim diyor. Bende bekliyorum iste sakli gizli konusuyoruz kimsenin haberi yok cünkü ailem kesinlikle bitireceksin dediler....

benim babam nisani biz yapacagiz diye cikti yola ama önce görmek istiyorum zorlandiklarinda ne yapacak bu millet diye denedi bunlari izlemek istedi benim kizim nisan istiyor dedi siz yapin demedi bende ekrek arkadasima önceden söylemistim iste razi gelin kabul edin sonra orta yol bulunur diye. Aileside orda hemen kabul etti eger gercekdende yapamiyorsan söyleseydin hersey agir gelir hepsini yapamayiz isin icine altinda girdi diye. Ozaman biz salonu tutar sizde altinalri taakrdiniz ama bunlar söylenmesi gerekiyordu. Milleti güvendirip isin icinden kacmak dogru degil bence. Biz aslen kirsehirliyiz oglan tarafida isparta. Bizde nisanlar genellikle kiz evinde oldu ama herzaman erkek tarafi karsiladi masraflari. Okadarda kiz verdik veya aldik kimse 3 kurusun lafini etmedi bunalrin ettikleri gibi. Paran yoksa acik acik söyle veya sunu yapabilirim am abuna gücümüz yetmez diye izah et. Bize kötü amacli bri aile degilizki zaten herkes bu sene nisan olacak diye gitti tr´ye. Burda en büyük hata erkek arkadasimin gelmemesiydi ve benimde öle konusmam onlari bri sekidle tembih etmemdi kendisi sonunda geldi ama kiz geri dönmüs salon iptal edilmis vs vs sonra geldi onuda ben söyledim bir kere git konus diye. Gitti konustu ama babam benim yolladigimi anlamis. Bunda bukadar yürek yok cesaret yok sen yolladin biliyorum diyor. Bende brisey demedm ne diyebilirimki. Beni sevdigini biliyorum bende onu cok seviyorum onunla mutlu oalcagima inanabiliyorum ama hci birseyin garantisi yok bu yüzden ne ailemden gecebiliyorum nede yardan. Iste cagresizlik hayatda en kötü seymis((

canım benim ben genel olarak söyledim bunu.senin durumun için demedim.mesela geçenlerde tanıdığım biri nişanlandı oğlan tarafı yapmış nişanı herkes garipsedi.senin durumun çok zor anlıyorum seni.genel olarak nişan kıza aittir ama elbise vs erkek tarafı alır.yüzükler karşılıklı alınır.k8ınanın ikramı elbisesi gene erkek tarafına aittir ama kız yapar bazı yerlerde erkek kınası da yapılıyor.sende artık karar olmuş bitmiş ailene ya da kimseye söz söylemek haddime değil,kötü niyetlisiniz de demedim.baban biraz anlayışsız davranmış zorlamaya çalışmış,bence gerek yokmuş.onlar da sözlerini tutamamışlar.ama bunu da çıklamışlar.bence böyle pazarlıklar hiç olmasa daha iyiymiş.sıkma canını arkadaşım hayatta herşey olacağına varıyor.kendini çok hırpalama olayları akışına bırak.sevgilin iş bulur sen de calışıyorsan belki daha sonra birşeyler değişebilir ailenizi ikna ederseniz.ama genelde bu huzursuzkluklar kimden kaynaklanırsa kaynaklansın o işin sonu pek olumlu olmaz.(kendimden biliyorum ben de nişan attım,ki erkek tarafı gelip özür dilemelerine rağmen)hakkında herşeyin hayırlısı olsun.sevgiler.

canım allah yardımcın olsun ama ben suçu senin ailende görüyorum işi maddiyata vurmuşlar bikere ne öle şart koşmak 10 bilezik falan malmı satıyolar ya bende evlendim eşimin ailesi sordu ne istersiniz die benim annem kızdı ben size gelin vermiyorum evlat veriyorum o sizin gururunuz ne yaparsanız yapın sormayın bile dedi adamların gücü yoksa napsın yazık gururları kırılmış kim olsa aramazdı zaten ne yap et babanı ikna et insaf altın rekora koşuyo 10 bilezik bide set 20 25 milyar ya durumu iyi olan biri bile alırken zorlanır adam aramış mahçup bir şekilde para ayarlayamadıgını sölemiş ya bilmiyorum sana çok üzülüyorum ama ailenede bi okadar sinir oldum ya sizin kızınız seviyo acı çekiyo bu yüzden siz altın derdindesiniz nediyim ya o altınlar da kızın için değilmi bırka kardeşim kız altın falan istemiyo belki of ya allah sabır versin ama ailenle yasa ama soğuk davran hatta konuşma bilede anlasınlar hatalarını

valla benimkiler de hiç birşey istemediler.kızımızın yüzü gülsün yeter demişlerdi.doğrusu da bu bence.

valla benimkiler de hiç birşey istemediler.kızımızın yüzü gülsün yeter demişlerdi.doğrusu da bu bence.

Evet çok doğru demişler taktir ettim aileni düşünsene durumunu bile bile öle altın falan istedikten borç harç alsalar bile sonra ne yüzle bakçaksın ya adamların yüzüne

nekadar karamsarsın ya allah aşkına durumu olmadığını bile bile 10 bilezik isteyen kız tarafı daha başından olmaz demişler tanımadan kızının sevgisine değer vermeden ,ya olmayınca bizahmet takılarıda yapsın olmuyo işte , hem takılar 25 30 bin bide salon ev eşyası sen bunları kız tarafının yaptığı çeyizlemi kıyaslıyosun , erkek tarafının maddi durumu olsa yapmasalar anlarım ama pes ya çocuk sınav için işten çıkmış olmamış öyle ha deyince iş bulunmuyo sense bu saatten sonra zor diosun iyi evlenince kocası işi bırakırsada boşansın öylemi , bu arada ne hayat standardı ya aşk standat falan tanımaz aşıksa zaten senin dediklerinede kulak asmaz.

Ortada kaldim hic kendimi bukadar cagresiz görmedim (( en cokda üzüldügüm nokta erkek arkadasimin kacalim demesi bu olaydan sonra oysa bri kere yol yakinkan gelseydi ailemle konussaydi sonuncda sorun bizde degildi. Cok gec geldi is isden gectikden sonra geldi onuda ben yolladim git bi konus dedim cünkü pismandi oda zamanidna gitmedigi icin ama hala umudumuz var zor gibi görünsede erkek arkadasim aslinda nisanlim demem gerekiyor hala yüzü parmagimda sakli skali takiyorum calisip cabalayip herseyi alip babanin karsisina cikip seneler sonra hala seviyoruz ayirmayin demek istiyormus. Ailem konustugumu bilmiyor nuh diyor peygamber demiyor ama allahdanda ümit kesilmez böyle beni hergün mutsuz görüyorlar hala sevdigimi görürlerse seneler sonra evde kalacak halim yok belki sakinlesirler cok aci cekiyor hala sevyiorlar diye düsünüp belki yine olur bu is( cokkkkkkkk dua ediyoruz ikimizde ben tamamen kendimi sirf allaha odakladim allahim sevenleri ayirma(( aminnnnnnn

öle güzel yazmissinki bizde öle düsünüyorduk ins olurrrrrr cünkü cok seviyorumm kacmam ama öl deseler öelcek kadar seviyorum (

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…