Hergün ölüyorum...

ilk önce allah hakkında hayırlısını versin.bence baban haklı.en başında sana yapabileceklerini söylemeleri gerekirdi.yada bol keseden atıp 8-10 bilesik veya set alacam dememeliydi.nişan için güzel bir salon tutulmuşsa oğlan tarafı altınına da yapar.ayrıca sizin nişanlanacağınız 1-2 sene önceden belliydi keşke biraz sevgilin veya ailesine para biriktirseydi.ayrıca eğer bir evliliğe adım atılıyorsa erkek tarafı da hiçbirşeyden kaçmamalı.çünkü kız tarafı durumu iyi bile olmasa kızının çeyizini 4 4lük hazırlar.erkek tarafıda bir zahmet altın vs yapsın.senin kıyafetini bile pahalı bulmuşlar.ne ayıp şey yaptıkları.evlendiğinizde de bunlar koltuk takımını vs.çok pahalı bulur.nişanı yapamayan düğünü nasıl yapardı bilmiyorum.sevgide bir yere kadar.senin bir hayat standardın var.sevgilinin işi bile yok.çok zor.bu yaşa kadar işi olmayan adamın bundan sonra bulması bence daha zor.iyi düşün.sevgi karın doyıurmayacak.sen nereye kadar sıkıntı çekebilirsin ki.bende szin aranızda çoooooooooooooooook fark var.yol yakınken bitir.zaten ailen gerçeği görmüş ve bitirmiş.ilerde sen istesen ailen istemeyecek.çünkü ailemi silemem demişsin.ayrıca seni sevgilin sevseydi kaçalım demezdi.bana kalırsa sen türkiye de de yaşayamazsın.aklını başına al ve yeni bir yol çiz kendine.hemde almanyada.

bak kardesim sizin nasil gururunuz varsa onlarinda ayni sekilde var.. koskoca insanlardan bahsediyoruz.. yaslarini baslarini almislar.. cocuk degil onlar.. bende yasimi basimi alcamda bana biri telefoonda bi daha aramayin diyecek..hemde niye sirf aksilik olduda altinlari yaptiramadim diye.. adamin ne sucu var? asla aramam o aileyi.. baban niye asagidan almamis.. herkes insan.. herkesin bi gururu var.. baban ayagina gidilmesini istiyo ama koskoca adamlar oyle dedikten sonra gitmez!!! baban hatali burda.. ozur dileyecek kadar hemde. ..kimse kimseyi kucuk goremez herkeisn birbirine saygisi olmasi lazim..

hem sizi istemiyorum aramayin diyo hemde ayagima gelsinnler diyo yok yaaaa... cok ayip ...

ama babası aramış söylemiş daha ne bekliyordu baban?kapınıza gelip yalvaracakmıydı bu adam?Ben mi yanlış düşünüyorum babanı anlamaya çalışıyorum ama gönlüm el vermiyor tabiki söz verilmiş herkez verilen söze önem verir ama adam aramış anlatmış durumu zaten ailenin durumu da ortada ne diye bu kadar zora koşmuş baban ben halen anlamıyorum baban okadar laf etmiş koskoca adam yalvaracak değildi ya ?

cok tsk ederim gercekdende bukadar zaman ayirip yazdiginiz icin okadar cagresiz okadar yikilmi shiisediyorumki kendimi resmen hayallerim elimdeyken gitti o davetiyelerimi gözümün önünde yaktilar bu aile seni istemiyor istese gelrilerdi kapimiza diye (( evet vazgecemiyoruz birbirimizden sanki beraber actik gözlerimizi ve beraber kapatacagiz diye düsünceyle yasadik 4 sene boyunca(( ama bu is tekrar olurmu bir araya gelrilermi diye soran olursa suan cok imkansiz görünüyorr hayalde kuramiyoruz cünkü yin olmazsa yine yikilirsak bu sefer dayanamayip gercekdende ölürüz bu arada kimse konustugumuzu bilmiyor herkes bitti biliyor((

o kadar bilezik için baban zorlamış.kayınpeder zoraki kabul etmiş ama becerememiş.üstelik nişanı kız tarafı yapar.erkek tarafının bütün altınları takması nerde görülmüş.normalde altınlar düğünde takılır.baban insanları zora koşmuş resmen

ben zaten bu altin mevzusunu duyunca tamam baba bosver dügünde taksinlar kacmiyorlarya dedim ama bana söz hakki bile veren olmadi neymis böyle iki kere aramakla olmazmis mücadele göstercekelrmis hele birde hersey olunca mücadele gösterip istediklerini göstermeleri lazimis(

ben sevginin ozveri ve emekle olduna inanalardanim.dil herseyi soyler sever, ölür vs...bence seven bir adam zaten bu olaylara bir sekilde engel olurdu.egerki erkek ailesinin baskisi veye nebileyim baska bir huyu nedeniyle kizi magdur birakabiliyorsa bu sevgi degildir.hem hangi devirde yasaniyor bu pazarlik meselesi resmen igrenc.keske aileler altin pazarligi yapacana karakter yada baska meziyetler varmi diye arastirsaydi.istersen bos bir zamaninda topikleri bir oku bu aile anlasmamazliklarindan basinda altin pazarligiyla baslayan ve husrana giden onlarca örnek okursun.belkide okuduklarrinla daha akillica bir karar verirsin.senin yillarin gitmis bence sevdiginde senin kadar sevseydi mutlaka aileni ikna eder bir orta yol bulurdu.

ben babanda muthis bi ego gordum.. sana soruyorum acaba baban onlarin yerinde olsa mucadele edermiydi????????????????????????????????????? hic sanmam...

sen neden türkiyeye gelin gelcenki, sevgilini razı et evlenince yurt dışına götür, böylelikle babanıda razı edersin bence, ailenle aynı fikirdeyim sen o aileyle yapamazsın, tek çare sevgilini ve babanı razı et yurt dışında yaşayın,

ben erkek tarafında bir hata göremedim.kızın babası ne dediyse kabul etmişler ama imkanları elvermemiş,arayarak durumunu anlatmış.üstelik bir değil birkaç kere aramış,bu iş bozulmasın düğünde tamamlarım demiş.adam daha ne desin.üstelik kızın babası bir daha aramayın demiş.bana dense bende kesinlikle bir daha aramam

: - Sana katılıyorum ama Seviyo.. hi.mi aşık olamadın biraz empati kur.. grur yoktur aşta..

gercekten durumunuza cok üzüldüm .hıkayenıze kıtap yazılır valla .ama allah tan ümit keslmez illaki bi cözüm bulursunuz .bence herşeyı bi kenara atıp al sevglini karsına konusun kesin bi cozum yolu bulacaksınızdır .

: - Sana katılıyorum ama Seviyo.. hi.mi aşık olamadın biraz empati kur.. grur yoktur aşta..

büyük konuşmayayım da benim 2 oğlum var.kız tarafı o kadar iyi niyetime rağmen bir daha aramayın derse kesinlikle aramam.oğlumu da vazgeçirmek için elimden geleni yaparım

allah razi olsun hepinizden ins istedigimiz gibi olur ins dualarimiz kabul olur avuclarimi kapatacak gücüm bile yok okadar icim yaniyorki anlatilicak bir aci degil

arkadaşım ben evlenirken de altın falan konuşulmadıi istedikleri kadar taktılar.ama bu durumda önce söz verip sonra olmuycak durumu doğru değil, evlencek çağda oğlu var, kaç yıllık ilişkisi var, tamam diyelimki durumları yok, ozaman söz vermiyceklerdi, nişan salonda olursa altın takmak şarttır, ayrıca nişan elbisesi bile pahalı gelmiş onlara, varlık içinde yaşayan bi kızın o aileyle mutlu olması mümkün değil, bu konuda hak verdim aileye

ama kızın babası pazarlık yapmış,bir bakıma zora koşmuş.adamda kredi çeker alırım diye düşünmüş ve tamam demiş ama kredide çıkmadı demekki.üstelik nişanda salonu kız tarafı tutar,masrafı kız tarafı karşılar,buna rağmen salonu da erkek tarafına tutturmuşlar.nişan ne kadar salonda da olsa erkek tarafı tüm altınları takmak zorunda değil

sakın yanlış anlama beni baban iyi yapmış.bence yurt dışında yaşayanlar türkiyeden ne gelin ne damat almamalı.kendi çevresinden olmalı.türkiyeden yurt dışına giden erkeklerin çoğu evin yolunu şaşırıyor.kızlar ise dil,kültür problemi yaşıyor.seninde burada yaşaman bence çok zor orda doğup büyüdüysen.ailenin kararına uyman doğru olmuş.bunları böyle yazmamın sebebi ailemin bu gurbet sorunlarıyla dağılması maalesef.herkes ayrılacak diye bir kural yok ama burdan yurt dışına damat olarak gidipte ailesine sadık olan çok çok az.inşaallah kendi çevrenden biriyle evlenir çok mutlu olursun.üzülme.

evet doğru söylüyosun, ama babası zaten istemiyo, acık zora koşmuş, altın olayında her iki tarafında hatası var, zaten onaylı bi evlilik olsaydı bunlar falan sorun olmazdı, bahane olmuş işte, ama arkadaşın ailesiyle ısrarla aynı fikirdeyim bu kız o çocukla mutlu olamaz,

Erkek tarafı dürüstçe yapabileceği bileziği zaten başta söylemiş
Ama baban inat etmiş fazla olsun diye.
Yinede erkek tarafı tamam halledicem demiş,karşı çıkmamış,ama yapamamış işte.
Sırf maddiyat değil,baban senin zaten evlenmeni istemiyor bu bahane olmuş bana kalırsa.
Ayrıca neden aramadılar diyorsunuz ama kaç kere aramaları lazım.Yalvarsın demiş ailen.Herkesin bir gururu var.Gelip 3 altın için affedin bizimi diyeceklerdi??

Ailen kız tarafı naz tarafı olayını fazlaca abartmış...

bence mutlu olabilir ama aradaki gercek asksa ve kizin beklentileri fazla degilse.. cunki insna yapacagim dedigi seyi Allahin izniyle yapar.. istiyosa eger.. karsi taraf cok iyid avranmis sevmisler bagirlarina basmislar kizi.. eger tam tersi soguk olsalardi o zaman uzak dur derdim.. ayrica kayinpeder yok canindan kredi cekerde yaparim demis sirf olsun diye.. bunlar az seyler degil... herkes gucune gore.. onemli olan iyi niyeti, cebi ,hediyeleri degil..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…