Hergün ölüyorum...

Inan suan yazdiklarini okurken gözlerimden yaslar süzülüyor...bilirim uzaktayken onca sene bir iliskiyi sürdürmenin ne demek oldugunu bende almanyadayim benimde sevgilim türkiyede 5senedir ne özlemler ne hasretler cektik...simdi seni düsünüyorumda onca sene sabretmissin beklemissin baskalari gibi doya doya gezememissin eglenememissin sevdiginle tam kavusacaksin birsürü sacmalik yüzünden araya girenlere yazik...

Eger seviyosan eger sevdiginden eminsen vazgecme herkese karsi gel herkese karsi dimdik durun gögüs gerin olanlara sabredin sakin yilmayin kacin demiyorum ama ailene bitmis gibide gösterme sevdigini acik acik söyle babanla konusmaya calis ben acikcasi ne sevgilinde nede ailesinde cok büyük hatalar göremedim...kendimi senin yerine koyuyorumda ben ne ailemi nede sevdigimi secerdim orta yol bulmaya calisirdim kola yolmayacak sabir gerektircek ama sevdigin yanindaysa sana güc veriyosa hala seviyosa inan bana hersey olur...ben gercek askin herseyi yenecegine herseyin üstesinden gelecegine inananlardanim...sakin pes etme bu zamanda bunca sene bir iliski yürütmek zor hele bide böyle uzaktayken

ALLAHIM insallah yardim eder size

canım ben suçu babanda gördüm..

Daha nişan olacak,kız istemede konuşulmuş bunlar anladığım kadarıyla,bir kız babasının bu aşamada altın konusunu açması çok rahatsız edici..

Bizler de evlendik,eşimin ailesi de varlıklıdır ama babam onlar ""kızımız için ne istersiniz" diye sormadan "şunu isteriz "diye ağzını açmadı..

Hatta onlar sorduktan sonra da "kızımın mutluluğundan başka birşey istemiyorum" dedi ve yapılması gereken de herşey yapıldı..

Kayınpeder zaten yapamam demiş başta ama üsteleyen baban..

Adam 6 bilezik 1 seti zaten ısrar üzerine söylemiş ki bu miktar Türkiyede bazen düğünlerde bile takılmaz..

Bence kabahatli olan ve ayıp eden baban canım kimse kusura bakmasın..

Ayrıca adam takı yapmaya gücü yetmiyor diye niçin sizin kapınıza gelip mücadele edecekmiş?

Utanmıştır arkadaşım..

İnsanların parası olmadığında utançları ağır basar bazen ve birazcık varlıklı insanlar bunu anlayamaz..

Ben karşı taraftaki aile olsam kız babası daha kız istemede altın kınusu açıldığında bu işi kafamda bitirmiştim..

Mücadele etmediler diyorsun ama bu iş ağız tadıyla olsun istiyorsanız iki ailenin de çabasıyla tatlıya bağlanır..

Nitekim 6 bilezik 1 set için çektiğiniz bunca gözyaşına değmez..

Nişanlını seviyorsan babanı biraz da sen frenleyeceksin..

Bu işin tek oluru bu..

Inan suan yazdiklarini okurken gözlerimden yaslar süzülüyor...bilirim uzaktayken onca sene bir iliskiyi sürdürmenin ne demek oldugunu bende almanyadayim benimde sevgilim türkiyede 5senedir ne özlemler ne hasretler cektik...simdi seni düsünüyorumda onca sene sabretmissin beklemissin baskalari gibi doya doya gezememissin eglenememissin sevdiginle tam kavusacaksin birsürü sacmalik yüzünden araya girenlere yazik...

Eger seviyosan eger sevdiginden eminsen vazgecme herkese karsi gel herkese karsi dimdik durun gögüs gerin olanlara sabredin sakin yilmayin kacin demiyorum ama ailene bitmis gibide gösterme sevdigini acik acik söyle babanla konusmaya calis ben acikcasi ne sevgilinde nede ailesinde cok büyük hatalar göremedim...kendimi senin yerine koyuyorumda ben ne ailemi nede sevdigimi secerdim orta yol bulmaya calisirdim kola yolmayacak sabir gerektircek ama sevdigin yanindaysa sana güc veriyosa hala seviyosa inan bana hersey olur...ben gercek askin herseyi yenecegine herseyin üstesinden gelecegine inananlardanim...sakin pes etme bu zamanda bunca sene bir iliski yürütmek zor hele bide böyle uzaktayken

ALLAHIM insallah yardim eder size

Amin cümlemize ins. Yazdigin icin cok tsk ederim evet kolay degil 4 sene bir aklin sürekli orda anca tatillerde veya kacamak yapipda gidince görebilyiordum. Bu arada sende 5 sene yazmissin sanirim evlendiniz???

sagol canim ya güzel dileklerin icin :KK34:

Ama sende koyverme ümitsizlige kapilma sakin ne insanlar var onca sorun cikiyor ama yinede evleniyolar ki sizde geri dönülemez telafi edilemez gibi bi durumda söz konusu degil. Bu konuda önemli olan sevgilinin yaninda olmasi birbirinize destek olun biliyorum arada onca mesafe varken bazen zor oluyor ama yinede destek cikmaya calisin birbirinize ve sende bi yandan babani ikna etmeye bak bizide habersiz birakma ama olurmu

sagol canim ya güzel dileklerin icin :KK34:

Ama sende koyverme ümitsizlige kapilma sakin ne insanlar var onca sorun cikiyor ama yinede evleniyolar ki sizde geri dönülemez telafi edilemez gibi bi durumda söz konusu degil. Bu konuda önemli olan sevgilinin yaninda olmasi birbirinize destek olun biliyorum arada onca mesafe varken bazen zor oluyor ama yinede destek cikmaya calisin birbirinize ve sende bi yandan babani ikna etmeye bak bizide habersiz birakma ama olurmu

suan mutsuz rolünü oynuyorum oynamakda degil cünkü gercekdende öle bakalim herhalde birgün vizdani sizlar ne kadarda kesinlikle olmuyacak gözle baksanda suan. Zaman ne gösterecek....

ben de pek çok arkadaş gibi kabahatin çoğunu babanızda gördüm. bir de şu dikkatimi çekti. siz de çok anlayışlı davranmamışsınız. nişan lüks yerde olucak elbisem de ona uygun olsun demişsiniz. ben olsam çok sevdiğim nişanlıma kıyamaz ve en azından bundan feragat ederdim. malum nişanlınızın ailesinin durumunun yetmediğini biliyormuşsunuz. herneyse... umarım düzelir ilişkiniz ve mutlu bir yuva kurarsınız. ama önce biraz empati kurmayı deneyin bence...:KK54:

X