Her Şeyi Ot Mu Etmişim?

Annesi bebeği duyunca ne demiş acaba tanışmak vs istemiş midir? Ne olursa olsun torunu geliyor

Annesi bebeği duyunca ne demiş acaba tanışmak vs istemiş midir? Ne olursa olsun torunu geliyor
A…. etti dedi. Sonra da ses soluk çıkmadı.
Normalde gel tanıştır falan demesi gerekir.

Ama bizimki bebeği bana verebilirsin bakarım, annem bakar dedi 🤦🏼‍♀️

Aşırı büyük bir strateji hatası yaptım.
Nasıl toplarlarım bunu düşünüyorum kara kara.

Strateji hatası falan yapmadın meredith. Daha önce yazmıştım konuna ilk aylar gerçekten hormon dengesizliğine alışana kadar bunlar normal diye.

Onun beklentisi onu rezil etmeye devam etmen ve farklı numaralardan ona ulaşmaya çalışman. İstediğini sakın verme. Sessiz kalırsan dönecek.
Ben bu adamın hayatında olmayı hak ettiğine inanmıyorum ama madem sen istiyorsun artık ben de buna göre strateji değiştiririm.
Adam sana döndüğünde özür falan dileme. Seni suçlamaya çalışırsa bütün bu konuları doğumdan sonra hala hayatlarımızda olursak konuşuruz de. Adama seninle çocuk için köyde bile yaşarım demişsin, g.tu iyice kalkmıştır. Biraz vazgeçilebilir olduğunu hatırlasın.

Bu arada çok yakın arkadaşım hamile iken çocuğunun ilk tekmesini ben hissetmiştim ve babası bana uyuz olmuştu bu sebepten. Böyle özel bir anı ben yaşamalıydım diyordu. Çocuğuna düşkün olan bir insan hiçbir anını kaçırmak istemez. Lütfen bunu aklından çıkarma.

Bi de hamile olduğum için kendini evlenmek zorunda hissetmiyormuş. Bebek doğana kadar sevgililiği devam ettirecekmişiz. Sonrasına bakarmışız 🤦🏼‍♀️

Bilakis evlenmek zorunda blöfünü yeme g. Korkusundan hesaplarını kapamış

Sanırım artık yapabileceğim bir şey de kalmadı.
Orası belli olmaz zira karnınızda bebeği var adamın. Sadece sabırla bekleyin artık,bir durun kendinizle,bebeğinizle ilgilenin.
Dönmesini istiyorsanız asla ama asla ulaşmaya çalışmayın. İllaki bebek için arayacak,ulaşacak size.

Strateji hatası falan yapmadın meredith. Daha önce yazmıştım konuna ilk aylar gerçekten hormon dengesizliğine alışana kadar bunlar normal diye.

Onun beklentisi onu rezil etmeye devam etmen ve farklı numaralardan ona ulaşmaya çalışman. İstediğini sakın verme. Sessiz kalırsan dönecek.
Ben bu adamın hayatında olmayı hak ettiğine inanmıyorum ama madem sen istiyorsun artık ben de buna göre strateji değiştiririm.
Adam sana döndüğünde özür falan dileme. Seni suçlamaya çalışırsa bütün bu konuları doğumdan sonra hala hayatlarımızda olursak konuşuruz de. Adama seninle çocuk için köyde bile yaşarım demişsin, g.tu iyice kalkmıştır. Biraz vazgeçilebilir olduğunu hatırlasın.

Bu arada çok yakın arkadaşım hamile iken çocuğunun ilk tekmesini ben hissetmiştim ve babası bana uyuz olmuştu bu sebepten. Böyle özel bir anı ben yaşamalıydım diyordu. Çocuğuna düşkün olan bir insan hiçbir anını kaçırmak istemez. Lütfen bunu aklından çıkarma.
Bakalım. Genelde senin dediklerin çıkar.

Ama bu insanların ne düşündüğünü çok takan bir tip. Girdiğimiz market sırasından çıkamaz gerekirse saatlerce bekler. Kalktığımız bir mekana tekrar gidip oturamaz. Kahvaltıya gideriz bazı ürünleri getirmeyi unuturlar. Kalkıp bu ürünler nerede demeye bile çekinir.
Ve ben bu adamı arkadaşlarına rezil ettim. Hoş, arkadaşları onu savundular ama.

Aşırı büyük bir strateji hatası yaptım.
Nasıl toplarlarım bunu düşünüyorum kara kara.

Meredith bu adam karnındaki çocuk sağlıkla doğmadan nikah işine girmeyecektir.
Sen kendini bana iyi davrandı yalvardı vs diye kandırıyorsun. Adamın sana karşı sevgisi, sahiplenici tavrı asla olmayacak. Şuan sana olmadığı gibi, karnındaki bebeğe de sevgisi, sahiplenici tavrı olmayacak. Adamın merhameti olsa, bebeği öğrenince sırf bebek için senle sınırlı, mesafeli bir iletişim kurardı. Bu adamdan beklentiye girdikçe kendine çok yazık edeceksin. Beklediğin ilgi ve sevgiyi, kendine ve karnındaki bebeğe göster, bebek doğduktan sonra senin kucağında sakinleşip, sana gülümsediğinde o pis heriften sevgi beklemenin ne kadar gereksiz olduğunu göreceksin.

Sen bu adamı her yerden engelleyip, üstüne telefon numaranı değiştirsen iyi edersin. Doğum zamanı, ısrar edersin nikah kıyılacak, kimlikte adın yazacak diye. Bu kadar yeter iletişiminiz.

Adamın etrafındaki kişilerle iletişime geçip kaos çıkarma, yarın öbür gün bir salaklık eder, gider sana dava açar çocuğu almak için bu insanları şahit gösterir. Biraz sakin ve akıllı davran.

Bakalım. Genelde senin dediklerin çıkar.

Ama bu insanların ne düşündüğünü çok takan bir tip. Girdiğimiz market sırasından çıkamaz gerekirse saatlerce bekler. Kalktığımız bir mekana tekrar gidip oturamaz. Kahvaltıya gideriz bazı ürünleri getirmeyi unuturlar. Kalkıp bu ürünler nerede demeye bile çekinir.
Ve ben bu adamı arkadaşlarına rezil ettim. Hoş, arkadaşları onu savundular ama.
Yani aramasının arkasındaki motivasyonu sadece bebek ve seni merak ettiği için olacağını düşünme. Korku da olacak. Sonuçta kolluk personeli. Böyle bir şeyin ayyuka çıkması onun için gerçekten kötü olur. Senin ne kadar "intikamcı" bir ruh halinde olduğunu da öğrenmek isteyecek.

Yanlış anlama lütfen, sadece bunun için demiyorum ama güncel hisleri bu yöndedir, elbette ortalık durulunca daha normal sebepler devreye girecek onda da.

Yani aramasının arkasındaki motivasyonu sadece bebek ve seni merak ettiği için olacağını düşünme. Korku da olacak. Sonuçta kolluk personeli. Böyle bir şeyin ayyuka çıkması onun için gerçekten kötü olur. Senin ne kadar "intikamcı" bir ruh halinde olduğunu da öğrenmek isteyecek.

Yanlış anlama lütfen, sadece bunun için demiyorum ama güncel hisleri bu yöndedir, elbette ortalık durulunca daha normal sebepler devreye girecek onda da.
Aşko yapacağımı yapmışım. Daha ne yapabilirim diye düşünmez mi?
Geldiğinde kalacak yeri yok. Onun için hatta seks için bile yazabilir gibi.

Yahu adam belli ki sizin sinirlilik durumunuzu ölçmeye çalışıyor, ne yapacağınızı anlamaya çalışıyor. Babalık davası açacak mısın, intikam peşinde misin ölçmeye çalışıyor. İçinde size veya bebeğe karşı ufacık bir sevgi/ilgi olsa yapacağı şeyler belli. Bunların hiçbirini yapmıyor. Yok anneme söyledim, yok kızım deme kızımız de. Bunlar boş boş şeyler.

Yahu adam belli ki sizin sinirlilik durumunuzu ölçmeye çalışıyor, ne yapacağınızı anlamaya çalışıyor. Babalık davası açacak mısın, intikam peşinde misin ölçmeye çalışıyor. İçinde size veya bebeğe karşı ufacık bir sevgi/ilgi olsa yapacağı şeyler belli. Bunların hiçbirini yapmıyor. Yok anneme söyledim, yok kızım deme kızımız de. Bunlar boş boş şeyler.
Bebeğe karşı ilgisi, sevgisi olmadığını neden düşünüyorsunuz?

Çünkü bebeğe veya size karşı biraz sevgisi olsa çoktan nikah tarihini almıştı.
Daha akıbeti belli değilmiş, bir kursta şu an. Atama süreci varmış, görev temposunu bilmiyormuş. Bunlar yüz yüze konuşulurmuş. Gerçi sonra hamileyim diye evlenmek zorunda olmadığımızı iliştirdi.

Ama gerçekten bebeğe ilgisi vardı bence. Her gün ne yediğimi içtiğimi soruyordu. İş yetiştirmek için bu hafta günde 3 saat uyudum herhalde. Bayağı azar kaydı. Sürekli isim bakıyordu. Ailesine hemen söylemeye kalktı ben engel olmaya çalıştım. Arkadaşlarına söylemiş zaten.

Daha akıbeti belli değilmiş, bir kursta şu an. Atama süreci varmış, görev temposunu bilmiyormuş. Bunlar yüz yüze konuşulurmuş. Gerçi sonra hamileyim diye evlenmek zorunda olmadığımızı iliştirdi.

Ama gerçekten bebeğe ilgisi vardı bence. Her gün ne yediğimi içtiğimi soruyordu. İş yetiştirmek için bu hafta günde 3 saat uyudum herhalde. Bayağı azar kaydı. Sürekli isim bakıyordu. Ailesine hemen söylemeye kalktı ben engel olmaya çalıştım. Arkadaşlarına söylemiş zaten.
O çocuğun bir evlilik bağına ihtiyacı var. Bir gün bitecek bile olsa, evlilik içinde doğmaya ihtiyacı var. O bunu senden de iyi biliyor. Bu topluma senden daha fazla mensup çünkü. Senin ailenin çevrenin umrunda bile olmaz, ama onun aile ve çevresinde o çocuk yadırganır, ikinci sınıf görülür, değer verilmez. Çocuğu önemsese nikah kıyardı. Göstermelik şeylere ihtiyacı olmazdı, yok ne yediğini soruyomuş, yok isim bakıyormuş..

Sevgi ilgi anlayışınız çok ilginç gerçekten. Benim çevremde hamile olan kadın arkadaşlarıma gösterdiğim ilgi sizin için yeterli yani. Yahu bu adam bu bebeğin babası. Ve bu adam çocuğunun evlilik birliği altında doğması için çaba göstermiyor.

Bu yazdıklarımdan da kadınların evlenmeden çocuk sahibi olmalarına karşı olduğum anlamı çıkması. Maddi manevi olarak kendi ayakları üstünde durabilen, duygusal olgunluğa erişmiş bir kadın gayet güzel kendi başına çocuğunu büyütebilir. Ama ben sizde duygusal olgunluk görmüyorum. Önceliğiniz hala bu adamla olan tuhaf ilişkiniz. Oysa artık önceliğiniz karnınızdaki bebek olmalı.

Ya ben evlilik olacağını düşünüyorum açıkçası ilerleyen aylarda muhtemelen bunu talep edecek gibi geliyor , çok uzun süreli bir evlilik olur mu pek olmaz gibi ama bir evlilik süreci geçecek gibi görünüyor bu yorumum burada bir dursun. 😅

Ya ben evlilik olacağını düşünüyorum açıkçası ilerleyen aylarda muhtemelen bunu talep edecek gibi geliyor , çok uzun süreli bir evlilik olur mu pek olmaz gibi ama bir evlilik süreci geçecek gibi görünüyor bu yorumum burada bir dursun. 😅

Meredi gidip ilin emniyet müdürüyle konuşsa bile o nikah kıyılır.

Müdür çeker kulağını evleneceksin der.

Saygılı ve üzgün olacaksın ama yanında müdürün M Meredith Grey . Mağdur olduğunu böyle bir şey düşünmediğini ama başına geldiğini vs sayın müdürüm diye ekle her konuşma sonunda.

X