Her şey görüntü mü

Ben de sizin minvalde biriyim tam dediğiniz gibi söylediğim gurup haremlik selamlık tarzında buluşmaların olduğu sizin dediğiniz konuların konuşulduğu bir gurup tam da. Kötü insanlar değiller ama belki de ortak alanlarımız yok ben de sporla uğraşıyorum onlar daha ev kadını tadındalar acaba ondan mı farklı geldim ama onların içindeyken konuştukları konulara ayak uydurduğumu düşünüyorum arşa çıkacak bir farklılık yoktu çünkü

Çevrenizde sadece bu insanlar varsa ve istenmediğinizi hissediyorsanız bu enerjinizle alakalı olabilir ama kendi çevreniz zaten varsa ama bu insanlarla eşiniz için görüşüyorsanız dert etmeyin kafalarınız uyuşmuyordur, sizi sosyal anlamda kendilerine göre aykırı/daha değişik buluyorlardır. Yalnızca hiçbir ortamda arkadaş edinemiyorsanız bir problem vardır bence.

Yani bir sohbette yalnızlığı severim demiştim bunu da eşim sürekli arkadaşlarıyla görüştüğü için onlara tuhaf gelmişş sen iyi rahat bırakyosun muhabbeti dönmüştü ben de bazen yalnız kalmaya benim de ihtiyacım oluyor severim de demiştim bu cümleme bakarak tam bu kadın zaten yalnızlığı seviyor çağrmayalım gibi düşündüler bana göre sığ bir düşünce bunla arkadaşlığın ne alakası varsa

Atla deve degil atom parcalamiolar tabi :) ama sikildigimiz zoraki konustugumuz cok belli oluyor. Enerjimizden hissediyorlar. Tip degil de. Nefes alis verisin bile kasilio aslinda sevmedigin ortamda.

Kimseye laf sokmaya demiyorum ama burda da gozlemleyebilirsin bunu kac bin kadin aktif bu kadinlar kulubunde. Ben 2009dan beri aktif yaziyorum. Iki defa cok klas hatun tanidim ozelde de görüştüm onlarla. Biri senarist kivamindaydi zaten cok donanimli bir kadindi. Uzaktan cool buldugum bazi üyeler de var ama cok az gerçekten. Bana burda özelden danisirlar sadece oyle laylak ortamim hic olmadi. Tipimi görüyor degiller ama hissediyorlar enerjimi iste.

Onun disinda burda sanalda nasil toplasmalar koalisyonlar dislamalar yarislar oluyor cok komigime gidiyor. Birbirlerinin duvarina yaziyorlar cocuksu cocuksu sakalar. Sabahtan aksama kadar. Birbirlerinin dedikodularini yapiyorlar küsüyorlar barisiyorlar. Karinca sürüsü gibi yiginla böyle kadin var. Bazisi cool yaziyor cikiyor etliye sütlüye karismiyor. Bazisi da bu curcunadan zevk aliyor. Iste esinin cevresi de oyle bi curcuna bence. Ki kadinlarin hatta insanlarin cogu da oyle. Kendi klas introvert cevreni olusturmaya bak onlara dahil olmak sadece basini agritir. Uzun soluklu yakinliklar zaten eforsuz kurulur. Yapaylar bitmeye mahkumdur.

Çünkü onu hiç kısıtlamadım ben evdeysem sen de otur evinde demedim benim yok onun var diye bu kısıtlamayı yapamam zaten beni boşlayan bir adam da değil o konuda şikayetçide değilim dengeyi sağlar ben de ses etmem benim de çevrem olsun vakit geçireyim yalnız hissetmeyeyim diye düşündüğünü düşünüyorum art niyet yok o konuda öyle yapsa zaten bu konu üzerinde durmam eşime de resti çekerdim adamın bi suçu yok iştee

Bu birbirinizi kısıtlamak değil ki. Adam arkadaşlarıyla her akşam kahvehaneye gitme alışkanlığı edinirse, ne yapacaksınız mesela ? Eşiniz niye size ayak uydurmayı denemiyor ? Neden sizi ait olmadığınız ve belki de katılmak istemediğiniz bir gruba dahil olmanız için zorluyor ?

her şey görüntü değildir, imaj aura sohbet kalitesi görüntüyü alır götürür iyi ya da kötü
O klas enerjiyi ben de hissettim şuan gerçekten normal zaman ve şartlarda muhabbet etmeyeceğimiz insanlara bazen hayat denk düşürüyor böyle olunca ve dışlanma gerçekleşince kafada dönen suçlamalar senaryolar baş gösteriyor biraz salmak lazım ama yeni geldiğim şehirde yapayalnız olduğum için bu benim için pek mümkün olmamıştı bu durum

Görüntüyle alakası olduğunu hiç sanmıyorum.

Bi iki kişi olsa onlardadır diyeceğim ama aynı sorunla sürekli karşılaşıyorsanız istemeden birşeyler yapıyor olabilirsiniz.

Hayatınızda olan bir kaç arkadaşınıza sorsanız?

Eşiniz belki sizi kırmamak için söylemiyodur açıkça.

İzmirli olmak, açık kapalı olmak ne alaka cidden
Şimdi onların tavrından ben öyle düşündüm diyeceksiniz ama mesela ben sevilmediğim ortamda bunu hissederim ve hiçbir zaman aklıma açık olmam veya memleketim bir sebep olarak gelmedi.
Yani hissediliyordur işte, siz kendi içinizde kendinizi ayrıştırıyorsunuz. Şu iki durumun etken sebep olma ihtimali çok düşük.

Ayrıca karşınızdaki insanları "ev kadını tadındalar" diyerek lanse etmeniz bile gruptan çok ayrı bir insan olduğunuzu gösteriyor.

Her ortam bir olacak değil, öyle arkadaşlarım var ki yanyana gelince biri bizim muhabbetimiz görse ıq seviyesi düşer, ama öyle arkadaşlarım da var ki film, sanat, müze konuşuruz. Müze gezmek için buluşuruz, farklı şehir görmek için plan yaparız. Hiçbiri de bana ayrı gelmez hiçbirinden sıkılmam . He sıkıladabilirim, anlaşamadığı insanlar da oldu. Olmaması problem olurdu ama bunun nedenlerini muhabbetin uyuşamamasına, bende eğri durmasına bağlarım. Anlaşamamak bir problem değil gayet olağan bir durum. Başka etken aramam. Kendimi de zorlamam arkadaş olabilmek için.

Beğenmediğiniz "normal hayatta muhabbet etmeyeceğiniz" insanlarla sırf yalnız kalmamak için arkadaşlık kurmaya çalışmak da çok klas bir davranış değil.
İnsanlar bu enerjiyi alıyor işte. Enerji dedikleri şey tam olarak bu.

Aslında ev de yalnızlığı seven biriyim yıllarca bekar tek yaşadım onun alışkanlığı hala var üstümde o yüzden eşimi kısıtlamamam benden uzaklaşmasın rahat olsun diye değil kendi rahatımı istediğim içinde olabiliyor ama dediğim gibi ben demeden benle vakitte geçirir gezeriz yurtdışına çıkarız ederiz ortama zorlama konusunda onlarla ortamım olsun istedi başta ben de kırmadım görüştüm sonra böyle olunca belki onları ve beni anlamaya çalışıyordur benim gibi sebebini bulmaya çalışıyordur diye düşündüm bu süreçte suçlayıcı davranmadı belki niyeti oysa bile ben hissetmedim hissedemedim ya da

Esin de acele etmesin bulurum elbet de gec bulursun elbet. Kendi biraz tek takilmak istiyor anlasilan illa seni bas goz edecek kadinlarla :)

Hanımefendi kendinizde diyorsunuz herkes farklı olabilir ben kendimi ayrıştırmadan bu ortama dahil oldum önyargısız şekilde tam da kendim olarak girdim konuştum sonra bu muameleyi gördükten sonra oturup bir baktım kendime onlara sebepler aradım dediklerim olabilir belki olmayabilir de bunu dile getirdim bana onlar ev kadını tadında geldilerse ben de onlara havai de gelmiş olabilirim sorunu tek taraflı düşünmemeye çalışırım ama bugüne kadarda böyle düşünülmedim anılmadım biten ilişkilerim arkadaşlıklarım olmuştur ama hepsi aynı değildi

E tamam onlar ev kadını tadında siz havai. Ben de zaten aynı şeyi demişim, bu şekilde lanse etmeniz bile gruptan farklı yapıda olduğunuzu gösteriyor. Neden arkadaş olamadığınız gayet açık değil mi?

Konu başında size hak verdim hatta kendi eleştirinizi yapabiliyorsunuz diye ama son yorum tam bir fecaat

Bence bu konuyu kafanıza takmanıza bile gerek yok. Kadınların bi kısmı çok feminen ve dost görünse bile aslında değiller. Kıskanç ve saldırgan tavırlar sergilemeleri an meselesi. Evlerinde mutsuzlarsa sizi herhangi bi konuda kendilerinden üst gördülerse kıskançlık girmiştir devreye. Bu eğitim, güzellik, eşinizin size olan ilgisi herhangi bişey olabilir. Neden bu insanlari kafanıza taktınız kendinize hobi alanı bulup farklı çevreler edinin.

Neseliyken zıplarim diye kendini tarif etmek çok güzel.Benim bile hoşuma gitti

Fark var yalnız onu anlamadınız galiba bu ortama ilk girerken onlar kesin böyledir şöyledir diyerek girmedim düşünmedim bile uyum sağladım sağlamaya çalıştım kendi düşünce ve fikirlerimden de ödün vermedim tabi ee sonra böyle karşılık alınca ben de ayrıştırma ihtiyacında hissettim ki sebebini bulayım diye sizin tabir ettiğiniz şey sanki ben o insanları hiç daha buluşmadan beğenmemişim baştan öyle bir düşünceyle gitmişim de bunlarda öyle hissetmişlerde böyle olması normalmişte mış mış müş müş

Canim ya. Bir sorun vardır belki senin anlamadığın ama takma bence başka arkadaşlar edinmeye çalış herkesle anlaşıcaz diye bir şey yok

Kendim de sorun aradım takılmaya değer bir durum değil her gurup arkadaşlığı iyi olmaya biliyor onun da farkındayım kıskançılktır çekememezliktir gibi düşüncelerden önce sorun arama taraftarıyım öncelikle belki de ondan açtım konuyu

Çok kibirlisiniz.
Size uygun ortam değil diye "muhabbet etmeyeceğim insanlar" diye burada ayrıştıran sizsiniz. Tanıdıktan sonra söylüyorum zaten demek pek bir şey değiştirmiyor.
Bakın cümlenin daha kibar halini ben sizin için yazayım "Muhabbetlerimizin uymayacağı insanlarla denk gelince" ne kadar kibirsiz bir cümle değil mi?
O kadar üst görüyorsunuz ki kendinizi "normalde muhabbet etmeyeceğim insanlar" diye cümleye giriyorsunuz.
Ben kadınlara hak verdim, nedeni gayet açık.

Muhabbetiniz uyuşmadı diye kimsenin ne altında kalırsınız ne üstünde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…