Her şey görüntü mü

nefertiti00

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2024
44
6
32
Selam herkese daha önceden üyeliğim vardı fakat e posta şifremi unuttuğum için yeni üyelik açtım. Derdime gelecek olursak arkadaşlık ilişkilerinde istenilmeyen insan olduğumu düşünüyorum eşimde farkında arkadaşlarının eşleri toplaşıyor beni çağıran yok o da hayret ediyor sebebini o da bulamıyor okumuşsun kültürlüsün oturmasını kalkmasını giyinmeyi konuşmayı biliyorsun senle konuşurken ben sıkılmıyorum ailem içindede seviliyorsun ama niye bir arkadaşın olamıyor diye bana soruyor geçmişte hiç arkadaşım olmadı değil oldu tabi hala da görüştüğüm vardır ama az sayıda. Benim de aklıma gelen şu acaba görüntümde mi var bir şey sinsi mi duruyorum güven oluştrmayacak bir tipim mi var çünkü daha önce biten bir arkadaşlıgımda şu oldu ben onu severdim muhabbetimiz iyidi zor zamanında yanında oldum destek oldum ve aramızda hiçbir şey yokken başkalarına ben o kızdan hiç hazzetmiyorum demiş bunu duyunca da bitirmiştim arkadaşlığımı yani görüntü etki eder mi giyim kuşam değil kastettiğim çünkü gerçekten bir sebep bulamıyorum özeleştirimi defalarca yaptım dikkat ettim törpülemem gereken yerleri törpü ledim eşim bile şaşırıyor çünkü sıkıntılı bir insan değilim

Bazen farkında olmadan karşı tarafa düşük bir enerji veririz konuşmalarımızla ya da bakışımızla olabilir.
Ya da hiç bir sorunun olmasa bile sen ve kendini denk görmüyor olabilir ya fazlasindir ya da eksik ona göre. Bu da onu rahatsız etmiş olabilir.
Bunlar ihtimaller.
Kendin gibi birini bulduğunda en iyi dostluğu yakalarsın belki de bu zamana kadar onu bulamamissindir

Dış görünüşle alakalı değildir eminim ama insanlara verdiğiniz enerji , ortak noktalar , iletişim şekliniz , konuşma ve beden dili bile benim arkadaş seçmemdeki etkenlerdir mesela . Aynı şey bizim içinde geçerli . İnsanlara verdiğimiz izlenim de önemli bu açıdan. Veya soğuk ve katı mı görünürsünüz tam tersi hemen samimiyet mi kurmay çalışırsınız o da ters tepebilir

Valla kolayca arkadas edinip uzun yillar o arkadasligi koruyan biriyimdir. Ama surekli negatif olan, surekli dert yanan, ne bileyim bir dert anlattiginda senin derdine zerre kadar ilgi gostermeyip bak benim daha buyuk bir derdim var diyerek absurd takintilarini paylasan insanlara tahammul edemeyip cok sirtimi dondugum olmustur.

Ya da sunu da yasadim, butun dertlerinde ailecek yaninda oldugum arkadaşlarim, benim bir derdim oldugunda bi anda ölü gibi davranmaya baslamislardi, onlari da silip atmisligim coktur.

Boyle seyler yasiyor olabilirsiniz, belki?

Dış görünüşle alakalı olduğunu sanmıyorum, muhabbetiniz sohbetiniz de bir sıkıntı mı var? Çok mu konuşursunuz? Yada tam tersi…
Çok konuşmam yoktur ama herkesin birbirini tanıdığı ortamda onlar ortak konudan muhabbet ederlerken sessiz kalabiliyorum bana bu doğru geliyor öbür türlüsü daha itici gelir gibi her şeye maydanoz olmak gibi hemen gereksiz samimiyete giremeyenlerdenim ama konuşulunca konuşuyorum ama dediğim gibi kendi aralarında ortak muhabbet varsa benim bilmediğim bir olay o zaman sessiz kalıyorum

Bu yaptığın hareket normal beybi…
Kahveni yap kendini gözlemlemeye koyul…
Nerede eksiklik yada gereksizlik var anlarsın, çok zor olmamalı…

Konuşulunca konuşuyorum kısmı sıkıntı olabilir. İnsanlar sizi sürekli muhabbete dahil etmeye çalışmaktan yoruluyor olabilirler.

Bir de organizasyonlara eşinizle katılıyorsunuz anladığım kadarıyla. Sonrasında bu kadınları arayıp hal hatır sorma, muhabbet etme, plan yapma girişimleriniz olmuyorsa sizi arkadaşları olarak değil eşlerinin arkadaşının eşi olarak görüyorlardır muhtemelen.

Kendi adıma dış görünüşten ziyade. Mutsuz,sürekli dert yanan,yakınan amiyane tabirle enerji vampiri tipindeki insanlardan uzak duruyorum. Çok mutsuz ayrılıyorum böylelerinin yanından zira.
Gereksiz çok konuşan,kendini ne bileyim evini arabasini öven,göstermeye çalışan insanlarla da merhaba merhaba'dan öteye gitmez ilişkim.
Kıssadan hisse sizde bunlar olmayabilir ama muhakkak bir sebepleri vardır diye düşünüyorum
Belki soğuk bir yapınız vardır o bile etken olabilir,duvarlarınız vardır belkide kendinizi dogru ve yeterli ifade edemiyorsunuzdur,sizi yeterince tanıyamamış olabilirler.

Eşinizin dediği gibi baya donanımlıysanız belki kendilerini sizin yanınızda daha düşük hissediyorlardır o yüzden görüşmek istemiyorlardır. Bu da bir ihtimal olabilir
Kendinin çok donanımlı çok üstün olduğunu düşündüğü için karşısındaki insanları küçümsüyor da olabilir. Böyle yapmıyorum diye düşünse de tavırlarına yansıyordur belki ister istemez.

Bizde var bir tane böyle. Kadının gerçekten iyi bir kariyeri var, başarılı bir kadın ama küçük dağları ben yarattım modunda sürekli. Kocasını çok sevdiğimiz için arada kendisine katlanıyoruz ki çoğu zaman aramıza katılmıyor zaten kendi isteği ile.

Sizi bilmiyorum bu dediklerim sizde olabilir ya da olmayabilir. Sadece kendi açımdan gözlemlediklerimi paylaşacağım.

Ben çok çabuk arkadaş edinen ve bunu sürdürebilen bir insanım. Zaman içinde uzaklaşmayı ya da az görüşmeyi tercih ettiğim kişilerin özellikleri:

1- kasıntı ve kendilerini bişey oldum sananlar
2- ruh emici gibi hep olumsuz şeylerden konuşan karamsar insanlar
3- güleryüzlü ya da nazik olmayanlar, soğuk görünümlü olanlar
4- sadece kendi dertlerini anlatanlar
5- sürekli benim konuşmaya dahil etmek zorunda kaldığım aşırı sessiz insanlar
6- sürekli mal mülküyle övünenler ya da aldığım bende gördüğü her şeyin parasını soranlar
7- çok sayıda ya da yaramaz çocuğu olanlar
8- alınganlar, her lafın bakışın davranışın altında bir şey arayanlar, yanlarında sürekli aman yanlış anlar şimdi diye diken üstünde olmak zorunda kaldıklarım

Bu özelliklerin bir ya da birkaçını taşıyan kişilerle ben samimi olmuyorum. Siz böyle birine benzemiyorsunuz ama yine de belki az buçuk bu şekilde davranışınız vardır.

Son düzenleme:
Tabi bu da bir ihtimal olabilir. Genelde kişi zaten sizin dediğiniz modda olduğunun farkında olmuyor normal geliyor kendi davranışları. O yüzden bu ihtimalde de anlayamıyor olabilir neden arkadaşı olmadığını.

niye dis gorunusle ilgili olsun ki? neden sinsi oldugunuzu düşünüyorsunuz?
bence objektif olmaya calisin, kendinizi sorgulayin. elbet bulursunuz neyin eksik oldugunu

Yok ya dış görünüşle alakası yoktur bence. Muhabbetin sarmıyor olabilir mi?
Mesela bekarların yanında sürekli kocam da kocam konuşan
Çocuksuzların yanında çobuktan bahseden
Alım gücüyle alakalı sürekli konuşan
Aşırı depresif
Siyasi ve ya dini konularda çok net amasız konuşan
Tipler var onlardan biri olabilir misiniz?

Ama bu bazen karşı taraf açısından zorlayıcı oluyor. Seni de dahil etmek için çaba harcıyorlarsa katmak istemiyor olabilirler.
Sen davet ediyor musun insanları ?

İçlerinden bir tanesi aşırı sessiz ketum ciddi yapı da mesela ama onu çağrırlar ederler ben yerine göre olmaya çalışıyorum sohbet açıyorum ama sonra onlar kendi arasına dönüyorlar dert anlatmayı çokta seven biri değilim yeni tanıdıgım insanlara karşı güler yüzlüyümdür de ama yine de yok belki onlardan ufak durduğum için mi diye düşünüyorum görüntü olarak gerçekten küçük duruyorum 30 yaşımda olmama rağmen 20 gibi duruyosun diyenler çok oluyor bu benim için çokta istemediğim bir şey ondan mı acaba denk görmüyorlar işte görüntüden kastım da bu biraz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…