Her şey görüntü mü

Yani çok da objektif bir alan değilmiş bir yandan haklısınız. Ama aynı olayı farklı taraflarda anlatan tarih profesorleri bile varken bir şey diyemicem😅 benzer bir muhabbeti çocuk gelişimi alanında 2 arkadaşım yaşamıştı da ondan merak ettim, olay baya kavgaya dönmüştü 😅
Tarihi bilgiler konusunda bile yapıyorlar yani kavga etmisligim var o nedenle benim de :) o olayın başı aslında şöyleydi diyorsun anlatıyorsun hayır diyor. Nereden öğrendi o da meçhul. Gerçi o tiplerin önüne tarihi kitap belge de koysam ise yaramaz o nedenle he diyerek geçiyorum ben :)

Bu da olabilir o zaman hali hazırda kurulmuş bir ortama dahil olmayı hiç beklememek mi en iyisi
Yani herşeyi doğal akışına bırakın, olursa olur olmazsa olmaz. Başka insanlar da var, illa birilerinin grubuna girmek için üzülmeyin demek istiyorum..Gene de katılmak istiyorsanız bir iki adim atın, davet edebilirsiniz evinize vb. Ama arkası gelmiyorsa da çok üzerinde durmayın..

Selam herkese daha önceden üyeliğim vardı fakat e posta şifremi unuttuğum için yeni üyelik açtım. Derdime gelecek olursak arkadaşlık ilişkilerinde istenilmeyen insan olduğumu düşünüyorum eşimde farkında arkadaşlarının eşleri toplaşıyor beni çağıran yok o da hayret ediyor sebebini o da bulamıyor okumuşsun kültürlüsün oturmasını kalkmasını giyinmeyi konuşmayı biliyorsun senle konuşurken ben sıkılmıyorum ailem içindede seviliyorsun ama niye bir arkadaşın olamıyor diye bana soruyor geçmişte hiç arkadaşım olmadı değil oldu tabi hala da görüştüğüm vardır ama az sayıda. Benim de aklıma gelen şu acaba görüntümde mi var bir şey sinsi mi duruyorum güven oluştrmayacak bir tipim mi var çünkü daha önce biten bir arkadaşlıgımda şu oldu ben onu severdim muhabbetimiz iyidi zor zamanında yanında oldum destek oldum ve aramızda hiçbir şey yokken başkalarına ben o kızdan hiç hazzetmiyorum demiş bunu duyunca da bitirmiştim arkadaşlığımı yani görüntü etki eder mi giyim kuşam değil kastettiğim çünkü gerçekten bir sebep bulamıyorum özeleştirimi defalarca yaptım dikkat ettim törpülemem gereken yerleri törpü ledim eşim bile şaşırıyor çünkü sıkıntılı bir insan değilim
Konuyu görüntüyle nasil bağdaştırdınız?
Eşinizin sizin sohbetinizden hoşlanması herkesin hoşlanacağı anlamına gelmiyor
Belki çok bilmiş yada pasif kalıyorsunuzdur
Herkes her ortamda sevilmez, aranmaz
Bu illaki sizin sohbetinizin çekilmediği anlamına gelmez, o ortama uymadığınız anlamına gelir

Valla bunu ben de yaşadım, Ben de aile içinde çok sevilen bir insanım. Eşimle de çok iyiyiz, hatta 10 yılı devirmemize rağmen hala oturup saatlerce arkadaş gibi sohbet edebiliyoruz. Ama az sayıda arkadaşım var, yok değil ama az. Biten veya başlayamadan biten arkadaş sayım ise misli misli daha fazla. Bunların belki de sadece bir iki tanesi ile gerçekten sorun yaşamışımdır ama onun dışındakiler düşünüyorum da belki de benim onlara düşük gelen enerjimden kaynaklanmış olabileceğini düşünüyorum. Yani belki arkadaş olarak düşük enerjili biriyim, ya da frekanslar tutmuyor, böyle bir şey. Bunu artık dert etmiyorum çünkü arkadaşım hiç yok değil var ama çok az. Bunlar da benim enerjim ve frekanslarımın tuttuğu ya da en azından zıt olmayan insanlar. Siz de az olsun öz olsun öyle bakabilirsiniz olaya.

gerçekten normal zaman ve şartlarda muhabbet etmeyeceğimiz insanlara bazen hayat denk düşürüyor
e belki siz de onlarin gözünde normal zamanda muhabbet etmeyeceginiz bir insansinizdir. zaten siz de bayilmamissiniz onlara. onlar da size bayilmamis.
tek fark;
yeni geldiğim şehirde yapayalnız olduğum için
siz sehire yeni geldiginiz icin yapayalnizsiniz, sevmesenizde ortamlarına girmek istiyorsunuz. onlarinsa kalabalik bir cevresi ve pek cok alternatifi var. sizi cok sallamamislar.
frekansinizin tutmadigini bile bile sanki her sey yolundaymis da sizi sevmemisler gibi israrla "genc duruyorum ondan mi", "yüzüm mü sinsi" gibi sacma bahaneler ariyorsunuz.
bazen bazi insanlarla frekansimiz uyusmaz.
bu kadar basit bir sey.
ben hayatimda hic arkadassiz kalmadim, arkadaşlarim benim icin fedakarlik yapar, ben onlar icin fedakarliklar yaparim (iki gun once kapida kaldim arkadasim kocasini yolladı kartla kapiyi acti, dün baska arkadasim beni aradi-siddetli yagmurdan evini su basmis, gittim yarim gün harcayup evini kupkuru yaptim) - gayet birbirimizin zor anlarinda yaninda oluruz. arkadaslik ilişkilerimi güzel yönettiğim, eğlenceli biri olduğum halde beni de sevmeyen, ortamlarda beni dislayip kendi arasinda konusan insanlar olabiliyor. yani bu asla mesele olamaz benim icin. herkes beni sevsin diye bir dünya yok. ben de mümkün oldugunca asgari iletişim kurarim onlarla.
siz de boyle yapin.
eşimde farkında arkadaşlarının eşleri toplaşıyor beni çağıran yok o da hayret ediyor sebebini o da bulamıyor okumuşsun kültürlüsün oturmasını kalkmasını giyinmeyi konuşmayı biliyorsun senle konuşurken ben sıkılmıyorum ailem içindede seviliyorsun ama niye bir arkadaşın olamıyor diye bana soruyor
eşim bile şaşırıyor çünkü sıkıntılı bir insan değilim
bu arada esine gicik oldum. resmen seni manipüle ediyor, sanki sevilmeyen birisin gibi lanse ediyor.
yalnızsın çünkü evlenmek için onun şehrine geldin. ayrica onun is arkadaslarinin karisiyla ne kadar arkadas olabilirsin ki? seni ortamlara sokmak istiyorsa biraz daha caba sarfetmeli.
benim erkek arkadaşım da bilmedigi bir ulkeye geldi. bir tane bile tanidigi yok, is yerinde de herkes kadin. sirf guzel bir arkadas cevresi olsun diye tonla erkek arkadasimi aradim,tembihledim; "gece futbolu oynayacakken, kürek - balik gibi erkek etkinlikleriniz olursa benim cocugu da cagirin" diye. gide gele belki sevecegi arkadaslari olur. haftada bir bulusup gezen aksam bisikletcilerine katilacak (yine ben buldum), maraton- triatlon falan gelirse diye takipteyim, ona kayit yaptıracağım (birine yaptirdim bile), bir suru arkadasim ve kocasıyla tanisti simdiden, ikili gorusmelerde az cok anlasti. daha da fazlasini ev toparlaninca davet edecegim, tanişsin diye.
yani ne bileyim, ben biri icin sehir degistirsem bana bir sürü ortam ayarlamasini isterdim. ben de aynisini yapıyorum.
ama benim arayip futbola cagirttigim cocuklar bir ikiden sonra daha da sevgilimi çağırmazsa "aaa sen kulturlusun iyisin neden seni disliyorlar, niye arkadasin olmuyor" gibi bir moda girip ona kendisini kotu hissettirmem yani. boyle bakinca esinde de suc buldum ben.
belki o böyle sacma sapan konuşmasa sen dislandigini dusunmeyeceksin

e belki siz de onlarin gözünde normal zamanda muhabbet etmeyeceginiz bir insansinizdir. zaten siz de bayilmamissiniz onlara. onlar da size bayilmamis.
tek fark;

siz sehire yeni geldiginiz icin yapayalnizsiniz, sevmesenizde ortamlarına girmek istiyorsunuz. onlarinsa kalabalik bir cevresi ve pek cok alternatifi var. sizi cok sallamamislar.
frekansinizin tutmadigini bile bile sanki her sey yolundaymis da sizi sevmemisler gibi israrla "genc duruyorum ondan mi", "yüzüm mü sinsi" gibi sacma bahaneler ariyorsunuz.
bazen bazi insanlarla frekansimiz uyusmaz.
bu kadar basit bir sey.
ben hayatimda hic arkadassiz kalmadim, arkadaşlarim benim icin fedakarlik yapar, ben onlar icin fedakarliklar yaparim (iki gun once kapida kaldim arkadasim kocasini yolladı kartla kapiyi acti, dün baska arkadasim beni aradi-siddetli yagmurdan evini su basmis, gittim yarim gün harcayup evini kupkuru yaptim) - gayet birbirimizin zor anlarinda yaninda oluruz. arkadaslik ilişkilerimi güzel yönettiğim, eğlenceli biri olduğum halde beni de sevmeyen, ortamlarda beni dislayip kendi arasinda konusan insanlar olabiliyor. yani bu asla mesele olamaz benim icin. herkes beni sevsin diye bir dünya yok. ben de mümkün oldugunca asgari iletişim kurarim onlarla.
siz de boyle yapin.

bu arada esine gicik oldum. resmen seni manipüle ediyor, sanki sevilmeyen birisin gibi lanse ediyor.
yalnızsın çünkü evlenmek için onun şehrine geldin. ayrica onun is arkadaslarinin karisiyla ne kadar arkadas olabilirsin ki? seni ortamlara sokmak istiyorsa biraz daha caba sarfetmeli.
benim erkek arkadaşım da bilmedigi bir ulkeye geldi. bir tane bile tanidigi yok, is yerinde de herkes kadin. sirf guzel bir arkadas cevresi olsun diye tonla erkek arkadasimi aradim,tembihledim; "gece futbolu oynayacakken, kürek - balik gibi erkek etkinlikleriniz olursa benim cocugu da cagirin" diye. gide gele belki sevecegi arkadaslari olur. haftada bir bulusup gezen aksam bisikletcilerine katilacak (yine ben buldum), maraton- triatlon falan gelirse diye takipteyim, ona kayit yaptıracağım (birine yaptirdim bile), bir suru arkadasim ve kocasıyla tanisti simdiden, ikili gorusmelerde az cok anlasti. daha da fazlasini ev toparlaninca davet edecegim, tanişsin diye.
yani ne bileyim, ben biri icin sehir degistirsem bana bir sürü ortam ayarlamasini isterdim. ben de aynisini yapıyorum.
ama benim arayip futbola cagirttigim cocuklar bir ikiden sonra daha da sevgilimi çağırmazsa "aaa sen kulturlusun iyisin neden seni disliyorlar" gibi bir moda girip ona kendisini kotu hissettirmem yani. boyle bakinca esinde de suc buldum ben.
belki o böyle sacma sapan konuşmasa sen dislandigini dusunmeyeceksin
Dediğiniz gibi biraz da ben taktım bu duruma galiba bugüne dek arkadaşımda oldu ortamımız da oldu alışık olmadığım bir ortam ve tepkiyle karşılaştığım için de karşılıklı uyumsuzluk olmuş olabilir eşim için bir şey diyemiyorum o demeden zaten bu durumu farketmiştim çünkü görüyordum durumlarından vs bazı şeyler olmayınca olmuyor demek ki kendi karakterim için çok çocukça bir durum gelebilirdi eskiden ama yalnızlığın vermiş olduğu hassasiyetle daha hassas ve kuruntulu da olmuş olabilirim bunla başa çıkmanın yolu çokta takmamaktan geçiyor buradakilerin dediği gibi

Valla bunu ben de yaşadım, Ben de aile içinde çok sevilen bir insanım. Eşimle de çok iyiyiz, hatta 10 yılı devirmemize rağmen hala oturup saatlerce arkadaş gibi sohbet edebiliyoruz. Ama az sayıda arkadaşım var, yok değil ama az. Biten veya başlayamadan biten arkadaş sayım ise misli misli daha fazla. Bunların belki de sadece bir iki tanesi ile gerçekten sorun yaşamışımdır ama onun dışındakiler düşünüyorum da belki de benim onlara düşük gelen enerjimden kaynaklanmış olabileceğini düşünüyorum. Yani belki arkadaş olarak düşük enerjili biriyim, ya da frekanslar tutmuyor, böyle bir şey. Bunu artık dert etmiyorum çünkü arkadaşım hiç yok değil var ama çok az. Bunlar da benim enerjim ve frekanslarımın tuttuğu ya da en azından zıt olmayan insanlar. Siz de az olsun öz olsun öyle bakabilirsiniz olaya.
Bu şehirde bir tane bile gidip gelebileceğim bir arkadaş olsa gerçekten şu durumu çok takmayabilirdim ama o da olmayınca dedim heralde evlilik gibi bir şey bu arkadaşlık işleri evlenene kadar çok kişiyle konuşur flört ederiz ama hiçbiri olmaz ya nasip değilmiş deriz bana bu da böyle geliyor nasip gibi denk kişilerin karşına çıkmaması 🆚

sebebini dış görünüşe bağladığınız için eq konusunda problem yaşıyor olduğunuzu düşünüyorum.

sebebini dış görünüşe bağladığınız için eq konusunda problem yaşıyor olduğunuzu düşünüyorum.
Heralde uzayda yaşıyorsunuz galiba sizin başınıza gelmemiş olabilir ama tanıdığım birinin arkadaşı kıza resmen baskı yapıyordu çok makyaj yapıyosun giyimine dikkat et çok açık giyiniyorsun biraz şeklinde kendisi kapalı bir kadındı sonra zaten bitti arkadaşlıkları vs yani önem veren insanlar var siz vermiyor olabilirsiniz ama o örümcek kafalılar hala var dünyaya dönseniz bir an önce iyi edersiniz

Heralde uzayda yaşıyorsunuz galiba sizin başınıza gelmemiş olabilir ama tanıdığım birinin arkadaşı kıza resmen baskı yapıyordu çok makyaj yapıyosun giyimine dikkat et çok açık giyiniyorsun biraz şeklinde kendisi kapalı bir kadındı sonra zaten bitti arkadaşlıkları vs yani önem veren insanlar var siz vermiyor olabilirsiniz ama o örümcek kafalılar hala var dünyaya dönseniz bir an önce iyi edersiniz
Sizin hikayenizdeki “örümcek kafalı” kim o zaman?

sonrassonra değilim sorduğunuz buysa. İyi insan analiz ederim sadece. Yanıldığım olmamıştır şimdiye dek bu konuda. Sizi aşağılamak için de yazmıyorum, ben de biraz tepeden bakarım insanlara, kötülüğümden değil kişiliğim öyle. Kolay kolay yanıma yaklaşamaz kimse ilk tanıştığımızda, soğuk ve mesafeli bulurlar. Sizden de o izlenimi aldım. İçinde rahat olmadığınız, mutlu olmayacağınız bir gruba sırf yalnız kalmamak için dahil olmak istiyorsunuz ama karşıdan sizin bilinçaltınızdan geçenler siz farkında olmasanız da hissediliyor.
Bir yere kadar haklılığınız var görüntü olarak ama konuşunca öyle değilim işte bu kıyaslamayı çok rahat yapabiliyorum çünkü konuşurken bile kısa cevaplar veren mimiği oynamayan insanlar var ben konuşunca böyle değilim çünkü yine başka kişilerden çok tatlısın farklı bir auran var kelimesini duyduğum için kendimi insan ilişkilerinde soğuk olarak nitelendiremiyorum ama görüntü olarak evet soğuk ve havalı durduğumuda çoğu kişiden duydum benim kastettiğim gurupla iletişimim oldu hani hiç iletişim olmasa uzaktan evet soğuk demişlerdir ama oturduk konuştuk ona rağmen mi görüntü soğukluğu daha ağır basıyorda etkiliyor bu yüzden actım zaten konuyu ve her insan da dengi olmayanı üstten görme huyu olabilir ama kastettiğim kişiler için üstten görmemi gerektirecek bir durum yoktu muhabbetler bile günlük konuşmalardı herkesin konuşabileceği şeylerdi ultra üst konularda bilgi birikimim fazladır da onların azdır da o yüzden kendime denk göremedim gibi bi durum yoktu hiç benim onlara üstten bakmamı hissedebilecekleri konular konuşulmadı ben de o zaman sorun konular konuşmalar değilse yaşam şekilleri dış görünüş vs olabilir mi diye düşündüm bu da üstten bakma değil he konu buysa zaten muhtemel onlar kendilerini üst görmüşlerdir bu yüzden çağırmamışlardır diye yorumladım

Verdiğim örnekteki durum yaşanmış alenen kendini belli etmiş durum olduğu için ordaki örümcek kafalı belli kendime gelecek olursam ya da başkalarına düşüncede bırakan örümcek kafalılar da çok ve belirtmediklerinde yansıtmadıklarında bunların kim olduğunu bilemiyoruz varsayım yapıyoruz insanların dşına yani kitabın dışına göre yargılayan çok kişi var bazısı dediğim gibi düşüncede öyle onu anlayamıyosun yakın tanıdıgım kendisiyle evlenmek isteyen biri esmer olduğu için çok karaydı çok iriydi gibi söylemlerle reddetti hoşuna gitmemiş olabilir çok normal ama özellikle karaydı kapkaraydı çok çirkindi gibi söylemler kendi kafasında olsa neyse dışarıyada bunu söylüyor bu da onur kırıcı siz ben önem vermiyor olabiliriz ama veren çok var ve hangileri veriyor hangileri vermiyor düşüncede tutanları yansıtmadıkları sürece anlayamıyoruz ama varlar

Selam herkese daha önceden üyeliğim vardı fakat e posta şifremi unuttuğum için yeni üyelik açtım. Derdime gelecek olursak arkadaşlık ilişkilerinde istenilmeyen insan olduğumu düşünüyorum eşimde farkında arkadaşlarının eşleri toplaşıyor beni çağıran yok o da hayret ediyor sebebini o da bulamıyor okumuşsun kültürlüsün oturmasını kalkmasını giyinmeyi konuşmayı biliyorsun senle konuşurken ben sıkılmıyorum ailem içindede seviliyorsun ama niye bir arkadaşın olamıyor diye bana soruyor geçmişte hiç arkadaşım olmadı değil oldu tabi hala da görüştüğüm vardır ama az sayıda. Benim de aklıma gelen şu acaba görüntümde mi var bir şey sinsi mi duruyorum güven oluştrmayacak bir tipim mi var çünkü daha önce biten bir arkadaşlıgımda şu oldu ben onu severdim muhabbetimiz iyidi zor zamanında yanında oldum destek oldum ve aramızda hiçbir şey yokken başkalarına ben o kızdan hiç hazzetmiyorum demiş bunu duyunca da bitirmiştim arkadaşlığımı yani görüntü etki eder mi giyim kuşam değil kastettiğim çünkü gerçekten bir sebep bulamıyorum özeleştirimi defalarca yaptım dikkat ettim törpülemem gereken yerleri törpü ledim eşim bile şaşırıyor çünkü sıkıntılı bir insan değilim
Bi ara buraya konu açmıştım arkadaşlarım benle dışarda görüşmek istemiyor mu acaba diye duysam asla inanmayacağım birşey yüzündenmiş. Doğumdan sonra hala zayıf durduğum için (ikisi son yılda çok kilo aldı) benimle dışarda görüşmek istememişler. Çünkü yanyana geldiğimizde tanıdık densizler aa resmen beraber kilo aldınız ama kız incecik oldu siz hala aynısınız gibi konuşan gerizekalılar olmuş. Bunlar da son zamanda kiloya taktıkları için benimle dışarda görüşmek istememişler. Yüzüme açık açık söylediler sonra. Hala hepsini çok severim görüşüyoruz işe de başladım ama olabiliyormuş böyle düşünceler. Yaşa takıntılı bir tip varsa aranızda olabilir. Başıma gelmese asla inanmazdım dış görünüş olayına

Bi ara buraya konu açmıştım arkadaşlarım benle dışarda görüşmek istemiyor mu acaba diye duysam asla inanmayacağım birşey yüzündenmiş. Doğumdan sonra hala zayıf durduğum için (ikisi son yılda çok kilo aldı) benimle dışarda görüşmek istememişler. Çünkü yanyana geldiğimizde tanıdık densizler aa resmen beraber kilo aldınız ama kız incecik oldu siz hala aynısınız gibi konuşan gerizekalılar olmuş. Bunlar da son zamanda kiloya taktıkları için benimle dışarda görüşmek istememişler. Yüzüme açık açık söylediler sonra. Hala hepsini çok severim görüşüyoruz işe de başladım ama olabiliyormuş böyle düşünceler. Yaşa takıntılı bir tip varsa aranızda olabilir. Başıma gelmese asla inanmazdım dış görünüş olayına
İnanın çok var zamanında çok denkk geldiğim için biliyorum ihtimaller arasına alıyorum bazısı dış görünüşle alakası yok dese de ya içleri fazla iyi ya da hiç başlarına gelmemiş. Yaşlı biri yok aynı yaşlardayız ama hepsinden ufak durduğum gerçek yanlış anlaşılmasın övmek için demiyorum keza ekmeğini hiç yemedim bilakis muamele konusunda dezavantajına çok şahit oldum ama bilemiyoruz işte insanlatın düşüncelerini takıntılarını hele karşımızdski kadınlarsa

Kimyanız uyuşmuyodur, karakter olarak aynı kafada değilsinizdir. Hep derler; “kendini o yere ait hissetmiyorsan demek ki başka bir yere aitsindir.”

Veya onlar daha öncesinden yakın olmuşlardır siz sonradan dahil olduğunuz için aralarına almak istememişlerdir.

İkisinden biri.

Kimyanız uyuşmuyodur, karakter olarak aynı kafada değilsinizdir. Hep derler; “kendini o yere ait hissetmiyorsan demek ki başka bir yere aitsindir.”

Veya onlar daha öncesinden yakın olmuşlardır siz sonradan dahil olduğunuz için aralarına almak istememişlerdir.

İkisinden biri.
Dediğiniz gibi görünüyor bana da kabullenip pekte bir şey yapmamak düşüyor anladığım

Verdiğim örnekteki durum yaşanmış alenen kendini belli etmiş durum olduğu için ordaki örümcek kafalı belli kendime gelecek olursam ya da başkalarına düşüncede bırakan örümcek kafalılar da çok ve belirtmediklerinde yansıtmadıklarında bunların kim olduğunu bilemiyoruz varsayım yapıyoruz insanların dşına yani kitabın dışına göre yargılayan çok kişi var bazısı dediğim gibi düşüncede öyle onu anlayamıyosun yakın tanıdıgım kendisiyle evlenmek isteyen biri esmer olduğu için çok karaydı çok iriydi gibi söylemlerle reddetti hoşuna gitmemiş olabilir çok normal ama özellikle karaydı kapkaraydı çok çirkindi gibi söylemler kendi kafasında olsa neyse dışarıyada bunu söylüyor bu da onur kırıcı siz ben önem vermiyor olabiliriz ama veren çok var ve hangileri veriyor hangileri vermiyor düşüncede tutanları yansıtmadıkları sürece anlayamıyoruz ama varlar
siz kendinizle arkadaş olur muydunuz

gerçekten normal zaman ve şartlarda muhabbet etmeyeceğimiz insanlara bazen hayat denk düşürüyor böyle olunca ve dışlanma gerçekleşince kafada dönen suçlamalar senaryolar baş gösteriyor
Böyle düşündüğünüzü anlıyorlardır. Asıl düşünceniz bu belli ki.

Madem normal zamanda görüşmeye değer görmeyeceğiniz insanlar şimdi neden görüşmeye çalışıyorsunuz ki? Bu çok samimiyetsizce bir davranış bence.

Kendinizle ilgili olasılıkları örneklendirirken neden atıyorum soğuk, sıkıcı gibi tabirleri değil de sinsiyi kullandığınızı da merak ettim. İlk akla gelecek olumsuz özelliklerden değil zira.

X