her gecenin bir gündüzü vardır

fedaix

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2007
27
0
44
kızlar hayatta inişlerde var çıkışlardaa..ben şunu merak ediyorum tam her şey ters giderken dibi boyladım derken çaresiz kaldığınızda hayatınızda ne oldu ve yüzünüz gülmeye başladı.ne kadar sürdü bu olay..lütfen yaaa biri bana anlatsın hayatta mucizeler varmıdır.benneyaptımki

canım şöyle söyleyeyım..gerçekten her gecenın bır sabahı vardır...
ve ben çok buyuk sabahlarla karşılaştım.kimse umudunu yıtırmesın.herkes ıyınıyetlı ve vıcdanı rahat olduktan sonra sabahlara ulaşılır..
iş hayatında evlilik hayatında özellikle bunu gördüm...
kendimde bizzat yaşadım..
allahıma çok şükür .allah gece yaşayan herkesin yardımcısı olsun..
sevgilerimle

Bunu bir de şu şekilde söylesek...

ALLAH BİR KAPIYI KAPATIRSA BİR KAPIYI MUTLAKA AÇAR....

Yeter ki umudumuz bitmesin. Hayat süprizlerle dolu kesinlikle. Ama süprizi beklemek yerine herşeyi akışına bırakmak daha heyecanlı...

EN GÜZEL UMUTLAR, EN GÜZEL MUCİZELER VE SABAHLAR BİZİM OLSUN....

Katılıyorum. Her umutsuz anda bile aslında bir umut vardır, ama biz o umudu farkedemeyecek kadar negatif bakarız olaylara, hayata. Olayları daha da kötü hale getiren bizim düşüncelerimiz aslında. Olumlu düşünceyi hayatımıza yayarsak, her olaya bardağın dolu kısmından bakarız. Gerçekten kötü zamanlarımız olacak elbette. Her anımız mutlu olsa hayatta, mutluluğun değerini anlayamazdık. Ben başımıza gelen her olayın, bize ders çıkarmamız için verilen testler olduğunu düşünürüm ve enn olumsuz anımda bile Allah'a şükrederim, daha kötüsünü, dermansız dertleri vermediği için. Daha kötü ne olabilirdi diye düşünürüm ve başıma gelen olaydaki olumlu noktaları farkederim. Kişilik olarak aslında biraz da gamsız biriyim, kolay kolay üzülmem. Bu düşünce tarzı da çok tetikliyor tabi. Allah'a şükredelim her zaman, dünyada insanlar neler neler yaşıyor. Sağlığımız yerinde hamdolsun, en büyük mutluluğumuz bu. Allah sabır ve gündüzler versin hepimize a.s.

insanin basina küçük büyük sürekli bişeyler geliyor..ben bunlara hep imtihan gözüyle baktim..elbet birgün biticek dedim hep..gerçekten de bitti..bir kamyon düşün..sürekli ayni yükü taşirmi?bir yerden alir yükünü..belli bir yere kadar gider ve birakir..bir süre boş gezer..sonra belli bir ölçüde tekrar dolar..tekrar boşalir.....bu böyle gider..bizde böyleyiz..kimi zaman yükümüz agir oluyor..kimi zaman hafif..ama elbet vakti gelince boşaliyor..hiç bir imtihan ömür boyu sürmez..tamam artik bittim dedigin anda bi bakarsin herşey birden düzeliverir..

arkadaşlara katılıyorum
hep geceyi yaşamıyoruz
sabah oluyor
ben 27 yaşındayım
çok uzun bir dönem geceyi yaşadım
yıllar sürdü inan
ama şimdi sabhalrdayım
sbaır ettim bol bol dua ettim
sorun yokmu var ama hayatı sorunlarla kabul etmeyide öğrendim

hep güzel hayaller kurdum çok şükür yavaş yavaş birşeyler değişiyor
hiç ummadığım anda kör kuyulardayken inan mucize gerçekleşti
kurtuldum imkansızlıklardan.
çok şükür Allahım herkese yaşattınsın mucizeleri

Hayatta her inişin bir de çıkışı vardır
Unutmayalım her koşulda "mücadele" üstüne, sabır, direnç ve umudu kaybetmemeli
Kendine inanmak ve güvenmek;sorunları bertaraf etmeye çalışmak..
Ve sonunda aydınlığa çıkmak..
Hep buna inandım ben.
Öyle de oldu.

katılıyorum...
her akşamın bir sabahı...
her yokuşun bir inişi......
her girişin bi çıkışı vardır...
inanın ve bekleyin ...çünkü her şeyin bir zamanı vardır

Burada dua ve tevekkül devreye girer.Allahın kullarını imtihan ettiği ve sabırlarını sınadığını düşünmek,mücadele etmek ama olmuyorsa sabır gösterip yaradanımıza dua ederek zamana bırakmak gerekir diye düşünüyorum.Güzel Allahım insanların yaptıkları hayırlı amellere karşılık aydınlık sabahları verecektir...

kızlar inanın mümkün olduğu kadar dediklerinizi dişinmeye vede tevekkül edip Allaha sığınmaya çalıştım.Ettiğim duanın döktüğüm göz yaşının haddi hesabı yok.Kolay pes eden biri değilim ama yoruldum artık.bugünse pes ediyorum artık.Önümü göremiyorum.İlaç kullanmaya başlamayı düşünüyorum.istedimki normal koşullar olsun olmadı.şimdi kalkıp namazımı kılıcam ve yine dua edicem.Teşekkür ederim yazdıklarınız için.Allah hep gündüzleri yaşatsın size.

ben canlı bi kanıtım,ama asla umudumu kaybetmemiştim, hep dua, şükürler olsun güzel Allah ım kabul etti,tam istediğim yerde tam istediğim şey oldu, yemin ederim bu mucize,kızlar dualarınızdan ümidi kesmeyin, kabul oluyorlar,Rabbim hepimizi feraha çıkarsın bir an önce:)

bende gecedeyım
en karanlıgından gecelerın ıcındeyım hemde
aslında hıc bızaman umudumu kaybetmem sabırlıyımdır ama buara ne umut ne bekleyıs ne sabır yok bende artık tukendı galıba
sabahları ozledım
mucızelere ınanırım allahtan geldıgını herseyın bılıyorum ve ondan beklıyorum[/COLOR
]

ben o mucizeyi yaşamıştım..

zifiri bir karanlıktı benim yalnızlığım,
elimi tutan bile olmamıştı,yoktu,çaresiz ve bitkindim artık!
umut,mutluluk hatta tebessüm bile çoook uzaklarda derken,
o zifiri karanlığımda kaybolup daha da dibe vururken,
o beni yakaladı,ıssız karanlığımda onu görememiştim bile..
ama o içimdeki sessiz çığlıkları duyarcasına,benimle acımın girdabına gelmeyi bile kabullenmişti....
onu yaşamaya başlayınca azaldı,dindi kederlerim,
umutlarım filizlenmeye,mimiklerim hareketlenmeye başlamıştı...
karanlığımdaki,o küçük ,cılız mum ışığı beni aydınlattı..
tutsak olduğum karanlığı,o kendine esir aldı..

en umutsuz,en acı ,en çaresiz,en savunmasız,en derbder,en ölüme yakın düşüncelerimi,
o mum ışığım aydınlattı...

bu bir AŞK'tı

ve onu adı; mucize oldu...

bi yerden duyduydum bu lafı gece yağmur yağar şimşek çakar fırtına olur ama sabah heryer yemyeşil olur

Son düzenleme:
bi yerden duyduydum bu lafı gece yağmur yağar şimşek çakar fırtına olur ama sabah heryer yemyeşil olur

Bende bir mucize bekliyorum eğer gerçekleşirse ki gerçekleşecek gibi, işte o zaman benim için büyük bi mucize olur.. İnş. heryer yemyeşil olur...:Saruboceq:

Hayatımın değişik dönemlerinde bu "mucizeleri" o kadar bariz yaşadım ki hem maddi hem manevi... kesinlikle inanıyorum.

Bana hep aynı şey olur mesela. Çok ama çok zor dönemlerimde öyle bir an gelir ki içime aniden bir ferahlık çöker ve kendi kendime "yarın çok güzel bir şey olacak" derim... ve olur. Şaşılası bir durum benim açımdan ama gerçek. Defalarca kez yaşadım.

En basitinden maddi bir örneğinden bahsedeyim ki çok ciddi borcumun olduğu ve hiçbir bankanın bana kredi vermediği bir dönemde bir sabah uyandım ve bu sorun artık bitecek dedim kendi kendime. Aynı gün hiç ama hiç umut yokken bir bankayı aradım (gitmedim bile o kadar umutsuzum) durumumu anlattım ve benden ekstra bir kaç belge getirmem şartıyla gelin krediniz hemen verelim dediler. Verdiler de! Halbuki ben aylarca ne eziyetler çektim parasızlıktan, borçtan, harçtan..tamam artık haciz gelecek dediğim bir anda yaşadım bunu. Ki bu bir örnek sadece. Bir de bunun manevi kısmı var ki mucize üstüne mucize diyebilirim.

Allaha inanmayan taş olsun ne diyim...

bende 1 sene boyunca sadece geceyi yaşadım,
çok şükür Allahıma 1 senenin sonunda güneş benim içinde doğdu....
Allah kimseye taşıyamayacağı sıkıntılar vemezmiş.
Rabbim kimseye güneşsiz günler yaşatmasın (AMİNN).

sanırım ben de şu an gecedeyim..bir çok şey istedim ama olmadı..
ama hiç bir zaman ümitsizliğe kapılmadım,kapılmayacağım..
her gece yatmadan dua ediyorum..her şeyin hayrılısı olsun, hayırlısını ver Allahım diye..
ve inanıyorum ki gündüze çıkacağım gün çok yakın.....

hapimiz büyük birer sinavin icindeyiz,hersey ölcülmüs tartilmis...
bize bol dua etmek,elimizden geleni yapmak,ümit etmek kaliyor...
icini rahatlatmaya bak canim
mucize var midir demissin...
aynaya baktiginda o mucizeyi kendin görüyorsun zaten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…