Her ay en az bir altın

Hanımlar merhaba ben iş hayatında yeniyim, ilk maaşım ay ortasında başladığım için yarım maaş olacak onu kendime harcayacağım fakat Aralık sonunda ilk tam maaşımı alacağım allah kısmet ederse. Asgariden biraz fazla alacağım ama nasıl biriktirmem gerektiğini bilmiyorum tavsiyelerinize ihtiyacım var :KK66:

Hanımlar merhaba ben iş hayatında yeniyim, ilk maaşım ay ortasında başladığım için yarım maaş olacak onu kendime harcayacağım fakat Aralık sonunda ilk tam maaşımı alacağım allah kısmet ederse. Asgariden biraz fazla alacağım ama nasıl biriktirmem gerektiğini bilmiyorum tavsiyelerinize ihtiyacım var :KK66:
Öncelikle işin hayırlı olsun
Biraz kendinden bahseder misin ?
Evli bekar çocuk vs gibi

Selam kızlar. Hafta sonu oğlumun doğum gününü kutladık, perşembe akşamı kutlamaya karar verdik. Telaşla falan hazırlandık ettik güzel geçti. Gelen paralarla da bugün oğluma 1.20 gram aldım. Onu da bankadan aldım. Bankalardaki makas aralığı da geçen zamanlara göre azalmış gibi hissettim. Bu ay alamam gibi geliyordu nişan, şehir dışına git gel, ev sigortası araba muayenesi aynı aya denk gelmişti. Çok şükür 3 gram alabildim. Darısı diğer ayların başına. Allah hepimize bereket versin

Selam kızlar. Hafta sonu oğlumun doğum gününü kutladık, perşembe akşamı kutlamaya karar verdik. Telaşla falan hazırlandık ettik güzel geçti. Gelen paralarla da bugün oğluma 1.20 gram aldım. Onu da bankadan aldım. Bankalardaki makas aralığı da geçen zamanlara göre azalmış gibi hissettim. Bu ay alamam gibi geliyordu nişan, şehir dışına git gel, ev sigortası araba muayenesi aynı aya denk gelmişti. Çok şükür 3 gram alabildim. Darısı diğer ayların başına. Allah hepimize bereket versin
Altınlar bereketli olsun
Oğlunun da yeni yaşı hayırlı olsun 😊

Merhaba. Ben kafamda bir miktar belirliyorum. Maaşım yatıyor, ödemelerimi yapıyorum. O kafamda belirlediğim miktarla hemen altın, hisse, döviz ne alınacaksa alıyorum. Diğer maaşım yattığında önceki maaşımdan para kalmışsa onu da ekliyorum. Bu şekilde yapmaya çalışıyorum. Hayırlı olsun işin ☺️
Altınlar bereketli olsun
Oğlunun da yeni yaşı hayırlı olsun 😊

Amin canım sağolasın teşekkürler. Allah razı olsun☺️

Öncelikle işin hayırlı olsun
Biraz kendinden bahseder misin ?
Evli bekar çocuk vs gibi
Teşekkür ederimm.
25 yaşındayım, ilk iş deneyimim. Bekarım, ailemle yaşıyorum. Sevgilimle evlilik planı yapıyoruz ama ikimizin de ilk iş deneyimi o başka bir yere girdi ama ikimiz de yeni başladık sayılır işe. Birikim yapmamız lazım. Acele edip parayı hiç etmek istemiyorum ama uzun vadede en mantıklı ve karlı yatırım aracını arıyorum. Ben çok az bir parayla geçinmeyi göze alıp direkt bir tam altın alıp kenara atmayı düşündüm. Ama yarım alıp ayırdığım bütçenin kalanıyla başka bir şeyler de mi yapsam diyorum

Teşekkür ederimm.
25 yaşındayım, ilk iş deneyimim. Bekarım, ailemle yaşıyorum. Sevgilimle evlilik planı yapıyoruz ama ikimizin de ilk iş deneyimi o başka bir yere girdi ama ikimiz de yeni başladık sayılır işe. Birikim yapmamız lazım. Acele edip parayı hiç etmek istemiyorum ama uzun vadede en mantıklı ve karlı yatırım aracını arıyorum. Ben çok az bir parayla geçinmeyi göze alıp direkt bir tam altın alıp kenara atmayı düşündüm. Ama yarım alıp ayırdığım bütçenin kalanıyla başka bir şeyler de mi yapsam diyorum
1 yılda 10000 tl nin yatırım araçlarındaki getirisi bu şekilde hesaplanmış

Ben şahsen uzun yıllardır altına yatırım yapıyorum

Eklentiler

• 20231115_094811.jpg
    20231115_094811.jpg
    98,2 KB · Görüntüleme: 86
Annem çocuğunuz olursa kullanırsınız diye altın verdi sayılır mı ben almışım gibi?
En güzel altın hediye gelen altındır zaten bence. Size de hayırlı olsun :)

Ablamla belki 10 yıl önce birlikte ziynet altınla bilezik almıştık bir kuyumcudan. O 14 ayar ben 22 ayar bir bilezik almıştım ama birbirimizinkileri çok beğenmiştik. Sonra ben nakit ihtiyacım olunca kendiminkini satmak zorunda kalmıştım içim gide gide. Ablam bir süpriz yapıp onun o çok beğendiğim bileziği bana hediye getirmişti çok duygulanmıştım. Yatırım amaçlı değil de, kullanmak için severek alınan takıları sattığında insan baya üzülüyor. Çok gerekmedikçe kimse satmasın :)

Ben tam anlamadım bu haberi ya yenGEnC yenGEnC sen bilirsin 😅 şimdi bizim Euro , dolar hesaplarına vergi mi gelecekmiş

Eklentiler

• IMG_8066.jpeg
    IMG_8066.jpeg
    156,8 KB · Görüntüleme: 60
@yenGEnC sen bilirsin 😅 şimdi bizim Euro , dolar hesaplarına vergi mi gelecekmiş
Bilmem ki hiç anlamadım. Yüzde bir olan vergiyi yüzde kırk mi yapacaklrmis , ne olmuş? Zaten alım satım arasında makas çok olduğu için ben bırakmıştım bankadan alma işini
Hazir konuya yazmisken şunu ekleyeyim
IMG_20231128_193147~3.jpg

Dün ve bugün toplam 350 dolar aldım.
Param bereketlensin diye aynebilim aşevine de minik bir bağış yaptım.
Kasım maasim iki gün sonra yatacak. Onunla da hedefim 200 dolar+200 Euro almak. Yılbaşında yurtdisinda olacağim, ucuz biletlerimi aldım. kendime harcamak için günde 30 Euro sınırı koydum, bana çok bile bence 😂 bakalım...
Bu arada projemin devam edip etmeyeceği hala belli olmadi, şimdilik 31 Aralık son olabilir. Duası tutan biri varsa daha uzun yıllar calismam için dua ederse çok bahtiyar olurum valla😇

X