Her ay en az bir altın

Yatirim tavsiyesi olmamakla birlikte hicbir zaman tum yumurtalarinizi ayni sepete koymayin derler genelde. Sifirdan baslayacaksaniz yari yariya gidebilirsiniz yari doviz yari altin. Cok uzun vade dusunecekseniz fiziki yerine online uzerinden altin alimi yapsaniz da olur gibi cunku kisa vade al satta makas araligi cok fazla oluyor ama uzun vadede kendini unutturacak hale gelecektir. Doviz ile altin da farkli sepetler sayilmayabilir ama bizler gibiacemi yatirimcilar icin baska secenek yok gibi. Borsa icin finansal okuryazarliginizi ilerletirseniz o zaman secenekleriniz cogalir.
Merhaba ben de yeni başladım birikim yapmaya fiziki altın aldım ama altın hesabı daha mı iyi olur acaba diye düşünüyorum uzun vadeli düşünüyorum yani kısa sürede albsat gibi bir niyetim yok ama altın hesabında da yıllar sonra altınları satmaya kalkınca kesinti çok yapar mı acaba hesap daha mantıklı gibi bir yandan kuyumcuyla ugrasmiyorsun

Merhaba ben de yeni başladım birikim yapmaya fiziki altın aldım ama altın hesabı daha mı iyi olur acaba diye düşünüyorum uzun vadeli düşünüyorum yani kısa sürede albsat gibi bir niyetim yok ama altın hesabında da yıllar sonra altınları satmaya kalkınca kesinti çok yapar mı acaba hesap daha mantıklı gibi bir yandan kuyumcuyla ugrasmiyorsun
Bankada çok makas olduğu için ben fiziki almanı tercih ederim

Ben bankadan almayı daha kolay ve güvenilir buluyorum. Şu ana kadar bankadan aldım. Saklama derdi yok, gidip alma derdi yok, paran kadar da alabiliyorsun. Bu ara bankadaki makas farkı çok arttı diyorlar ama uzun vadede bu makas farkı göze batmaz diye düşünüyorum. Bu ara fizikiye döndüm çünkü önümüzdeki yaza düğünler çoğaldı. 2 bilezik bir kaç tane çeyrek takmam lazım. Direkt bu aldıklarımı veririm diye düşündüğümden fiziki alıyorum. Bugün eşime aldırdım mesela gitti, kasaya koydu falan uğraşlı geliyor bana

IMG_20231122_181724.jpg

Her şey arttı aslında alım zamanı değil ama daha da artar diye korktum, 9510 liraya 300 Euro, kalan 1460 liraya 50 dolar aldım.
Param bereketlensin diye de aynebilim hesabına prefabrik çatısı için minik bir ödeme yaptım
(Ki bu ay dernekleşmişler, neşeli günler derneği duyar görürseniz bilin ki kurucusu harika bir insan)
2024'e girene kadar hedefim 10 gram altın, 800 Euro, 900 dolar almak
Hedefime kaldı 500 Euro, 850 dolar 🤲🤲
Bizim projeye devam izni gelip gelmediği hala açıklanmadı. Duası kabul olan mübarek birileri varsa beni de gecirsin aklından 😅

Eki Görüntüle 3339392
Her şey arttı aslında alım zamanı değil ama daha da artar diye korktum, 9510 liraya 300 Euro, kalan 1460 liraya 50 dolar aldım.
Param bereketlensin diye de aynebilim hesabına prefabrik çatısı için minik bir ödeme yaptım
(Ki bu ay dernekleşmişler, neşeli günler derneği duyar görürseniz bilin ki kurucusu harika bir insan)

Hedefime kaldı 500 Euro, 850 dolar 🤲🤲
Bizim projeye devam izni gelip gelmediği hala açıklanmadı. Duası kabul olan mübarek birileri varsa beni de gecirsin aklından 😅
Hay masallah 🧿🧿😍
Banka hesabında biriktirmiyor musun fiziksel mi tutacaksın?

Hay masallah 🧿🧿😍
Banka hesabında biriktirmiyor musun fiziksel mi tutacaksın?
Bankada bir miktar altın ve dolarim var. Ama açıkçası Rusya gibi Lübnan gibi bir sabah bankadan döviz cekememe ihtimali bana uzak gelmiyor. Bu yüzden bir miktarını da fiziksel tutuyorum. Gerçi bunda da hırsızlık var, deprem var ama ne yapayım :KK43:

Bankada bir miktar altın ve dolarim var. Ama açıkçası Rusya gibi Lübnan gibi bir sabah bankadan döviz cekememe ihtimali bana uzak gelmiyor. Bu yüzden bir miktarını da fiziksel tutuyorum. Gerçi bunda da hırsızlık var, deprem var ama ne yapayım :KK43:
Rabbim kötü günden korusun ülkemize insanlarımıza ferahlık versin inş birikimlerimizi sağlıkla yemek nasip olsun keşke hiç aklımıza gelmese bunlar ama malesef hepimiz aynı şeyleri düşünüyoruz

Migros hissesi ile ilgilenen , takip eden varmı aramızda acaba ?
Bilançosu , karlılık oranı ve diğer artıları ile yakın bir zamanda hareketlenecek duyumu aldım.
Bir miktar nakit ile bu hisseye girip yastık altı yapma niyetim var.

Altınbaşın reklamı gelmiş halk günleri diye, merakımdan açıp baktım bakiym ne kadar ucuzlamış diye. Anasayfaya koymuşlar halk günleri reklamını, 40.000 tl.ye indi kolye diye :KK70: Çok güzel didim alana satana bereketli olsun, ben gram altın peşindeyim onu alabilsem bana yeticek bunca borçla...

X