Her ay en az bir altın

Selam hanimlar geldi mayış günü ama ben bu ay adadan elendim malesef. Zorunlu harcamalarimiz sebebiyle bu ay yalnizca bebegimin gelecek hesabina 500 tl atabilecegim. Bu ay buyuk kalem harcamalarimiz oldu. Benim kitap masraflarim, bebegimin ozel saglik muayeneleri, arabanin kislik lastikleri derken birikime bir ay ara verdim. Aslinda kitap ve lastik de bir yerde birikim buna da sükur. Onumuzdeki ay supurgenin taksidi bitecek, nasipse bir ceyrek bir gram hedefim var oylece kasim eksigini biraz telafi etmis olurum. Hepinize bol bereketli birikimli gunler dilerim.

Fiziki olarak aldığımızda satarken zarara uğramıyor muyuz? Bir de tam altın sitelerde en yuksek 12.000 görünürken bugün 3 kuyumcu 12400 dedi kafam bir türlü almadı bu isi

Fiziki olarak aldığımızda satarken zarara uğramıyor muyuz? Bir de tam altın sitelerde en yuksek 12.000 görünürken bugün 3 kuyumcu 12400 dedi kafam bir türlü almadı bu isi
Uzun vadeciyim
Birikimlerimi altın olarak yapıp bir fırsat yakaladığımda yatırıma dönüştürmeyi tercih ediyorum
Bu zamana kadar ev araba dükkan olarak birikimlerimi yatırıma dönüştürmek nasip oldu.
Yine birikime devam inşaallah 😉

Selam hanimlar geldi mayış günü ama ben bu ay adadan elendim malesef. Zorunlu harcamalarimiz sebebiyle bu ay yalnizca bebegimin gelecek hesabina 500 tl atabilecegim. Bu ay buyuk kalem harcamalarimiz oldu. Benim kitap masraflarim, bebegimin ozel saglik muayeneleri, arabanin kislik lastikleri derken birikime bir ay ara verdim. Aslinda kitap ve lastik de bir yerde birikim buna da sükur. Onumuzdeki ay supurgenin taksidi bitecek, nasipse bir ceyrek bir gram hedefim var oylece kasim eksigini biraz telafi etmis olurum. Hepinize bol bereketli birikimli gunler dilerim.
Olsun önümüzdeki ay inşallah

Altını alıp yükselmeden hemen bozarsan zarar edersin aynisi döviz için de geçerli kuyumcular sanırım dükkan kirasi komisyon vs eklediği için de o fiyat olabilir

Merhabalar ben de Aralıkta kredi kartlari borclarimin bir kısmını kapatıp Ocak ayında ciddi anlamda birikim yapmak istiyorum oğlumun geleceği için... yani uzun vadeli olacak ne önerirsiniz ben online hesaptan altın dolar Euro belki arada sterlin almak istiyorum
Fiziki altın almak istiyorum ama güvenlikli sitede oturmama rağmen evde tutmak cazip gelmiyor önerileriniz var mı borsadan ya da halka arzdan nasıl işlem yaparım nasıl öğrenirim matematikle aram ezelden iyi değil ama para bana gelir 🍀🌸

Merhabalar ben de Aralıkta kredi kartlari borclarimin bir kısmını kapatıp Ocak ayında ciddi anlamda birikim yapmak istiyorum oğlumun geleceği için... yani uzun vadeli olacak ne önerirsiniz ben online hesaptan altın dolar Euro belki arada sterlin almak istiyorum
Fiziki altın almak istiyorum ama güvenlikli sitede oturmama rağmen evde tutmak cazip gelmiyor önerileriniz var mı borsadan ya da halka arzdan nasıl işlem yaparım nasıl öğrenirim matematikle aram ezelden iyi değil ama para bana gelir 🍀🌸
Her ay altına niyet ediyorum ama aynı endişeyi yaşadığım için online Euro hesabıma Euro alıyorum 🤭
Ne bileyim fiziki olarak güvenli gelmiyor pek sanki geçen gün üç beş altınımın olduğu keseyi kaybettim sandım 1-2 saat sonra buldum alt tarafa girmiş koyduğum yerde , yani sürekli böyle kayıp endişesi ve ihtimali yaşamak kötü gibi..
Euro hesabıma alıyorum ben o yüzden online bankacılıktan

Fiziki altın alıyorum
Çok nadir bankadan döviz alırım

Birkaç yıl içinde bir fırsat çıkınca da altınları bozdurup yatırıma çeviriyorum

Fiziki altın alıyorum
Çok nadir bankadan döviz alırım

Birkaç yıl içinde bir fırsat çıkınca da altınları bozdurup yatırıma çeviriyorum
Evde tutamam kasada alamam deprem bölgesindeyim bilemedim çok uzun vade bebeğime biriktirecegim 18 yaşına kadar bozmayı düşünmem uzun vade en iyi altın mi

Evde tutamam kasada alamam deprem bölgesindeyim bilemedim çok uzun vade bebeğime biriktirecegim 18 yaşına kadar bozmayı düşünmem uzun vade en iyi altın mi
Yatirim tavsiyesi olmamakla birlikte hicbir zaman tum yumurtalarinizi ayni sepete koymayin derler genelde. Sifirdan baslayacaksaniz yari yariya gidebilirsiniz yari doviz yari altin. Cok uzun vade dusunecekseniz fiziki yerine online uzerinden altin alimi yapsaniz da olur gibi cunku kisa vade al satta makas araligi cok fazla oluyor ama uzun vadede kendini unutturacak hale gelecektir. Doviz ile altin da farkli sepetler sayilmayabilir ama bizler gibiacemi yatirimcilar icin baska secenek yok gibi. Borsa icin finansal okuryazarliginizi ilerletirseniz o zaman secenekleriniz cogalir.

X