Hep Birlikte Namaza Başlıyalım :)

OTE="Selcenay, post: 44101554, member: 577683"]Bende sürekli başlıyorum sonra dewamı gelmiyor bugünde öğle wwe ikindi namazını kıldım innş dewamı gelir çünkü çok stresli bir dönem yaşıyorum[/QUOTE]
ben stresli veya kendimi kötü hissettigim zamanlar da hep kılardm ama sonra devamı gelmezdi bu sefer
atlattm inşaallah o dönemi darısı başına inşaallah

hepinize Allah kolaylık versın,namaz sürekli 5 vakit namaz kolay olmayan bir ibadet,zira son 10 yılını 5 vakit namaz kılan,daha evvel arar ara kılan bırı olarak söylüyorum bunu, eskıden hep merak ederdım,bir gün bende acaba zorlanmadan aralıksız 5 vakit namaz kılabılcekmıyım dıye,oysa namazada ermek diye bişey var,pişmek yanı adına ne koyduğunuz önemli değil,ama bır namaz var,birde namaz var arkadaşlar,bunun en ıyı bılenlerdenım,eskıden kıldığım namaz ile 10 yıldır kıldığım namaz arasında gece ile gunduz gubu fark var,eskıden sabaha bin zorluklar kalkardım,şimdi tüy gibi,eskıden kımsenın yanında kılamazdı,karıştırırdım,şimdi on bın kişinin gürültüsünde bıle kılıyorum,eskıden namaz kılardım,şimdi ise nama için yaşıyorum,uyanırsam namaz aşkına,ve herşey namaz üzere kurulu bır hayat,çok şükür,ezanı bekliyoruz ki,namaz kılalım dıye,eskıden de ya yıne ezan okundu namz vakti derdık

OTE="Selcenay, post: 44101554, member: 577683"]Bende sürekli başlıyorum sonra dewamı gelmiyor bugünde öğle wwe ikindi namazını kıldım innş dewamı gelir çünkü çok stresli bir dönem yaşıyorum
ben stresli veya kendimi kötü hissettigim zamanlar da hep kılardm ama sonra devamı gelmezdi bu sefer
atlattm inşaallah o dönemi darısı başına inşaallah[/QUOTE]
Amin canım inşallah ruhumuun huzur bulmaya ihtiyacı war

hepinize Allah kolaylık versın,namaz sürekli 5 vakit namaz kolay olmayan bir ibadet,zira son 10 yılını 5 vakit namaz kılan,daha evvel arar ara kılan bırı olarak söylüyorum bunu, eskıden hep merak ederdım,bir gün bende acaba zorlanmadan aralıksız 5 vakit namaz kılabılcekmıyım dıye,oysa namazada ermek diye bişey var,pişmek yanı adına ne koyduğunuz önemli değil,ama bır namaz var,birde namaz var arkadaşlar,bunun en ıyı bılenlerdenım,eskıden kıldığım namaz ile 10 yıldır kıldığım namaz arasında gece ile gunduz gubu fark var,eskıden sabaha bin zorluklar kalkardım,şimdi tüy gibi,eskıden kımsenın yanında kılamazdı,karıştırırdım,şimdi on bın kişinin gürültüsünde bıle kılıyorum,eskıden namaz kılardım,şimdi ise nama için yaşıyorum,uyanırsam namaz aşkına,ve herşey namaz üzere kurulu bır hayat,çok şükür,ezanı bekliyoruz ki,namaz kılalım dıye,eskıden de ya yıne ezan okundu namz vakti derdık
Çok güzel Allah bizlerede aynı iman sewgisini versin inşallah

Insallah bende namazi hakkiyla kilanlardan olurum

atlattm inşaallah o dönemi darısı başına inşaallah
Amin canım inşallah ruhumuun huzur bulmaya ihtiyacı war[/QUOTE]

canım sen bütün vakti tam kılmaya çalış sabah namazna kalk mesela sabah namaznn huzuru tadı çok farklı sonra ki vakitlerde ezan okundugu zaman elinde ne işin varsa bırak namaznı kıl bak bi kać güne rabbim o huzuru nasıl veriuo sana... tabi bunlarn yanı sıra dilinden dua zikir eksik olmasın ozaman herşey istedigin gibi olucak inşaallah.bu hayata ne kadar kendimizi çok kaptırırsak okadar koyuyoruz rabbimizden..rabbim hak yolundan ayırmasn hepimizi inşaallah..

Amin canım inşallah ruhumuun huzur bulmaya ihtiyacı war

canım sen bütün vakti tam kılmaya çalış sabah namazna kalk mesela sabah namaznn huzuru tadı çok farklı sonra ki vakitlerde ezan okundugu zaman elinde ne işin varsa bırak namaznı kıl bak bi kać güne rabbim o huzuru nasıl veriuo sana... tabi bunlarn yanı sıra dilinden dua zikir eksik olmasın ozaman herşey istedigin gibi olucak inşaallah.bu hayata ne kadar kendimizi çok kaptırırsak okadar koyuyoruz rabbimizden..rabbim hak yolundan ayırmasn hepimizi inşaallah..[/QUOTE]
Canım inşallah zaten oturarak kılıyorum düşük tehlikemden dolayı inşallah dewam ettiricem birde özel gün içinde yaptığın dua zikir warmı

• canım sen bütün vakti tam kılmaya çalış sabah namazna kalk mesela sabah namaznn huzuru tadı çok farklı sonra ki vakitlerde ezan okundugu zaman elinde ne işin varsa bırak namaznı kıl bak bi kać güne rabbim o huzuru nasıl veriuo sana... tabi bunlarn yanı sıra dilinden dua zikir eksik olmasın ozaman herşey istedigin gibi olucak inşaallah.bu hayata ne kadar kendimizi çok kaptırırsak okadar koyuyoruz rabbimizden..rabbim hak yolundan ayırmasn hepimizi inşaallah..
Canım inşallah zaten oturarak kılıyorum düşük tehlikemden dolayı inşallah dewam ettiricem birde özel gün içinde yaptığın

canım subuhanallah allhu ekber elhamdülillah bu tür zikirleri çekmende bi sakınca bide herkim ezan vakti abdest alp seccadesini serip 70 defa tevbe istigfar ederse 1000 rekat namaz klmış gibi olup 70 günahda silinir hayizli kadın için internetten baktm senin icin ama buraya alntı yapmayı beceredim. kaç haftalk hamilesin

Canım inşallah zaten oturarak kılıyorum düşük tehlikemden dolayı inşallah dewam ettiricem birde özel gün içinde yaptığın

canım subuhanallah allhu ekber elhamdülillah bu tür zikirleri çekmende bi sakınca bide herkim ezan vakti abdest alp seccadesini serip 70 defa tevbe istigfar ederse 1000 rekat namaz klmış gibi olup 70 günahda silinir hayizli kadın için internetten baktm senin icin ama buraya alntı yapmayı beceredim. kaç haftalk hamilesin
Canım 16haftalık hamileyim sanırım ben sıruyu yanlış sorum senin gün içinde yaptığın özel zikir warmı :KK48:

Regl doneminde yapabiliyor musuz ne guzel

100 defa la ilahe illallah
100 defa subhannallah
100 defa allahu ekber
derse bu zikirler kendisi için 10 köle azpt etmiş ve yedi deve kurban etmiş sevabı vardır.
100 defa sübuhannallhi ve bi hamdihi
100 defa selevat
100 defa la havle vela kuvvete illa billah
10 defa allahümemagfirli
okumalıdır
elhamdü lillahi ala külli halin ve estagfirullahe min külli zenbin
ćekebilirsin canım
anlamı ise
her hale karşı allaha hamd olsun .Bütün günahlarma allahtan mağfiret dilerim duayı edrse allahu teala onu ateşten bir beraat azaptan eman verilir

TE="_haymeana_, post: 44106238, member: 660370"]Regl doneminde yapabiliyor musuz ne guzel[/QUOTE]
evet canım bi hocadan biliyodum zaten ama emin olmak için tekrar baktm simdi

Herkese Hayırlı cumartesiler :)

Ben ne zamandan beri namaz kılmak istiyorum ama bir türlü olmuyor başlıyorum en fazla bir iki gün sürüyor bu kez kararkıyım hadiyin hep birlikte namaz kılmaya başlıyalım bir gün belirleyelim ve hepimiz o gün kılmaya başlıyalım herkes yaşadığı yerin ezan saatlerini yazsın hemde burda dinimiz hakkında konuşalıım :) Bilmeyen öğrensin bilenlerde paylaşssın nedersiniz ? :)

Kur’an-ı Kerimde Allah emreder:
Günde beş vakite bir saat yeter..
Yirmi saatten yalnız birini,
Hakk’a vermeyene insan denir mi?...
Bende oyle canim ya ne kadar duzenli kilmaya kararli olsamda bi bakiyorum ki bırakmışim cok uzgunum baslayamiyorum bi turlu..

100 defa la ilahe illallah
100 defa subhannallah
100 defa allahu ekber
derse bu zikirler kendisi için 10 köle azpt etmiş ve yedi deve kurban etmiş sevabı vardır.
100 defa sübuhannallhi ve bi hamdihi
100 defa selevat
100 defa la havle vela kuvvete illa billah
10 defa allahümemagfirli
okumalıdır
elhamdü lillahi ala külli halin ve estagfirullahe min külli zenbin
ćekebilirsin canım
anlamı ise
her hale karşı allaha hamd olsun .Bütün günahlarma allahtan mağfiret dilerim duayı edrse allahu teala onu ateşten bir beraat azaptan eman verilir
Canım çok teşekkür ederim inşallah yarında bu zikirlere de başlarım

X