Hep Birlikte Namaza Başlıyalım :)

Bende yeni başladım sayılır. Başıma çok kötü şeyler geldi son uc ayda. Hayatım değişti ondan Allah a S igindim. Evlendikten sonra dinden çok uzak kaldım K apaliydim ama iste namaz kuran yoktu. Oruç vardı onda da hiç borçlarını tutamadım bile. 61 im bile var. Şimdi R abbime S igindim. Çok dua ediyorum hayatımda etmedigim duadan fazla dua ettim son üç ayda. Rabbim kabul eder inşallah. Ve buraya üye oldum başkalarından dua almak için. Esma çekiyorum bazen. Burdaki dua topikelrde katılıyorum. Yani kendim icin baskalarindanda dua alıyorum dua ediyorum baskalarinada. Inşallah duam kabul olur. Işe başladığım için sabah namazimi kaçırmamaya çalışıyorum. Ama bazen şeytan a uyup yastığı kilmiyorum. Ama ömrü hayatımda ilk defa bu kadar düzenli namaz kılmaya başladım. Rabbim kabul etsin. Başım bi felaket geldi ondan dolayı R abbime S igindim. Inşallah dualarima karşılık bulurum ve dinimiz özellikle namazimi ihmal etmem
Allah duanı kabul etsin.
Konuyu az çok biliyorum. Bir iki yerde okumuştum. İnşallah duan kabul olur. :cry:
Kızlar beni de alın aranıza.. Mesajları okumadım bu arada... Ben namazımı 2014 yılının mayıs ayından beri kılıyorum... Geçmiş namazlarıma inşallah yakın zamanda başlıcam... Bir de arkadaşlar ben sabah namazı için alarm kuruyorum ama telefonu kapatıp tekrar kafayı vurup yatıyorum... Ne önerirsiniz...
Sabah namazı :KK14: İnşallah daima kalkabiliriz.
sabah namazına nasıl kalkılır diye bir kitap var çok uzun zaman oldu okuyalı tavsiye ederim :)
Ben de okumuştum. :oops:

Selamın aleyküm hanımlar.bende konuyla bugün karşılaştım çokta iyi oldu.konunun başından 5 sayfa okudum devqm ediyo mu duye meraktan sona atladım bende her nekadar sabah namaznı kaçırsamda daha yeni namaza başladım. Rabbim hepimizin namazını hayırlı dualarını kabul etsin inşaallah.

Yaklaşık 1,5 yıldır namaz kılıyorum.

İnancımı sorgulama dönemi ve araştırmalarım, okumalarım sonrasında başladım. Bilmek beyinle oluyor ama inanmak kalple.
İnanıyordum ve mutluydum.

Beni Yaratan'la olmak istiyordum. Konuşmak, dertleşmek, mutluluğumu paylaşmak, şükretmek. Daha önemlisi Onu tanımak.

Tanıdım da. İçimi ürperten, sonsuz huzur veren bir sevgi na karşı hissettiğim. Gerçekten en sevdiğim O.

Namaz beni Ona yakınlaştırdı. Korkudan çok sevgi hissiyatım var içimde Ona karşı. Çok seviyorum ve İnşallah seviliyorum diye düşünüyorum hep.

Namaz benim hayatıma düzen getirdi. Beni iyileştirdi, güzelleştirdi.

Namaz kıldığımı sevgilim ( şu an ki eşim) dahi bilmezdi. O kadar güzel duygular yaşar, öyle farklı hissederdim ki içten içe hep keşke o da yaşasa bu duyguları diye geçirirdim.

Çok sonra öğrendim O da aynı şeyleri yaşayıp aynı şeyleri düşünmüş. Bunu öğrendiğim ilk an hissettiğim cennette olmak böyle bir şeydir galibaydı.

Rabbim beni de eşimi de duymuştu.

Farkındalık çok önemli. Ben Onunla konuşuyorum. Onun bana cevaplarını da alıyorum. Bu duamın kabul olması demek değil elbette ama cevap veriyor size.

Tek sığınağım O.

Bu arada sabah namazı beni manen en doyuran, en huzur bulduğum namazdır. Hepsi ayrı ama sabah namazı bambaşka.

Diliyorum herkes bu hissiyatlarla kılabilsin. Kılmayanlara da nasip etsin.

Namaz kıldığımı eşim ve annem dışında kimse bilmez reel hayatımda. Dışarıdan bakıldığında kimse bağdaştıramaz bile hatta. O yüzden insanları açık-kapalı v.s diye yargılamamak gerekiyor.

İnanç konusu çok hassas, tartışmaya kapalı ve insanların tasarrufunda olmalı diye düşünüyorum.

Rabbim umuyorum ki o kıldığımız namazları kabul eder ve bizden razı olur.

ne güzel yazmışsın canım yaa AllAH KABUL ETSİN. peki böyle seni teşvik eden ne oldu ben bu konularda kitap almak istyorum ama güzel sıradan olmayan bi kitap önerin vaarmı

bende genc kızlıgımda kılıyordum sonra 2 ay kılmadım evlendikten sonra hastalıklar dünya telası 1 1,5 yıl kılıp yine bıraktım sonra kısır döngüye döndü hergün yalvarıyorum Allah a nasip etsin devamlı kılanlardan eylesin diye romatizma m var su iyi gelmiyor sogukta olsa sıcakta olsa simdi de oglum namaza durdum mu atese düşmüş gibi aglıyor morarıyor bana vuruyor seccademi ayagımın altından cekmeye çalışırken düştüm bi kaçkere evimiz çok soguk diğer odalara kacıyorum bu sefer daha çok bagırıyorlar komşular geliyor sesine ne olur dua edin Allah ım şifamı da namazı da nasip etsin ne olur

Aslında bende topik açmak için gelmiştim ama varmış o yuzden açmıyorum ve burdan devam edicem.
Allahın izniyle bugun namaza başlamayı düşünüyorum şuan reglimin son gunu akşama kadar temizlenirim buyuk ıhtımalle.
Akşam banyo olup Yatsı namazıyla başlangıcımı yapıcam.
Allahım sen bana namazımı kılma gayreti ver nolur :KK43:
Çok kılmak ıstıyorum çalıştığım için hep terk edıyorum sen affet yarabbım :KK43:
Bu sefer iş yerınde kılamasam bile eve gelıp kaza yapıp öyle kılıcam.
Hadi birbirimize destek olalım kızlar ..

Aslında bende topik açmak için gelmiştim ama varmış o yuzden açmıyorum ve burdan devam edicem.
Allahın izniyle bugun namaza başlamayı düşünüyorum şuan reglimin son gunu akşama kadar temizlenirim buyuk ıhtımalle.
Çok kılmak ıstıyorum çalıştığım için hep terk edıyorum sen affet yarabbım :KK43:
Ya bismillah ya Allah , de başla.
İnşallah devamı gelir. :KK66:
Namazlardan sonra "Allah'ım ibadetlerimi devamlı yapmamı nasip et." diye dua et. :KK66:
Rabbim daim etsin inşallah hepimizin ibadetlerini. :KK68:

Ya bismillah ya Allah , de başla.
İnşallah devamı gelir. :KK66:
Namazlardan sonra "Allah'ım ibadetlerimi devamlı yapmamı nasip et." diye dua et. :KK66:
Rabbim daim etsin inşallah hepimizin ibadetlerini. :KK68:
Aslında kıldığım her namazımdan sonra dıyorum. Ama işte şeytan peşimi bırakmıyor :KK43:
İnşallah bu sefer o şeytana uyup onu sevındırmıcem

[QUOTE="Helcin10, post:93622, member: 6ında bende topik açmak in gelmiştim ama varmış o açmıyorum ve burdan devam edicem.
[/QUOTE]
allahın izniyle başlar bidaha da hiç bırakmazsın canım.rabbim kıldıgın namazları kabul etsin insaallah.bende baslayalı 15gün oldu rabbimin izniyle..

bende genc kızlıgımda kılıyordum sonra 2 ay kılmadım evlendikten sonra hastalıklar dünya telası 1 1,5 yıl kılıp yine bıraktım sonra kısır döngüye döndü hergün yalvarıyorum Allah a nasip etsin devamlı kılanlardan eylesin diye romatizma m var su iyi gelmiyor sogukta olsa sıcakta olsa simdi de oglum namaza durdum mu atese düşmüş gibi aglıyor morarıyor bana vuruyor seccademi ayagımın altından cekmeye çalışırken düştüm bi kaçkere evimiz çok soguk diğer odalara kacıyorum bu sefer daha çok bagırıyorlar komşular geliyor sesine ne olur dua edin Allah ım şifamı da namazı da nasip etsin ne olur
rabbim ne hastalgn derdin varsa yardmcı olsun inşaallah canım

Ben romatizma hastayim suya gelemiyorum mest giymekde isteniyorum ama mecburum galiba :/boyle kaba ve cirkin olmayan mest let varmis ince oluyormus bilginiz varmi

X