Hep Birlikte Namaza Başlıyalım :)

kızlar bu sayfayı çok güzel bir şekilde donatalım gerek namaz gerek oruç gerek zikir gerek dua bu konularda paylaşımlar yapalım kimbilir belki biri sayfayı okuyunca içinde Allah aşkı yeşerir ne dersiniz ?
Merhaba benode araniza alin kizlar pek fazla bilgim yok ama namazomi kilmayi bende istiyorum ne zamandir ve bu gun sabah nazandan once uyandim wc icin tekraryatagima yattim ve aninda sabah ezani okundu icinde bir huzursuzluk oldu ve izin yazilar geldi ekrananamaz yazinca allahin izni ile simdi sabah namazima baslamak istiyorum namaza,

ne güzel, Allah kabul buyursun. ibadetlerimizi daim eylesin inşallah.

Canım benim bi vakitten başla istersen. bugün sabah namazına kalkamadım diğer vakitleri de kılmayım deme yavaş yavaş alıştır kendini sonra içinden zaten kılmak gelecek Rabbim yar ve yardımcın olsun

kızlar bende başlamayı çok arzu ediyorum. ..ama bir türlü olmuyor...beni motive edici sozlerinize ihtiyacım var...

Namaz kılınca sanki üstümden yük kalkiyor, hafifliyorum elhamdülillah bunları hissetmek ne güzel. Allahım secdesinden ayırmasın ,şeytana uydurmasın.
Bu topic çok güzel olmuş. Takipteyim :)

kızlar bende başlamayı çok arzu ediyorum. ..ama bir türlü olmuyor...beni motive edici sozlerinize ihtiyacım var...
Canim bende yeni basladin inan ki cok huzurlu oluyorsun herseyin duzene giriyr kotu birsey yapacgin zaman simdi naaz kilarim diye kendini engelliyorsun dusunsene sevgilinin karsisina cikiyorsun sana ayirdigi ozel saatlerde ve onunla dertlesiyorsun boyle dusun bundan buyuk ayticalik mi var sen her namaza gectiginde seninle konusmak istedigini dusun ve bu senin tek kurtulusun bunuda dusun

İnsan secde etmeye anne rahminde başlar, namaz insan olma ve insan kalmanın tecellisidir . Namaz yaratanın yarattığını, yarattığı gibi görme arzusuna liyakatin bir antrenmanıdır. Namaz kuru bir antrenman, zoraki bir görev, farkındalıksız bir alışkanlık değil, ancak haşyetle, huşu ile; bilinmez gizemine dahil olmanın, kozmik bilincinde var olmanın uygulamalı deneyimini, miraç eylemenin yüce bir algılamasıdır. Salih kişi oluşun talimi ve terbiyesidir. Istırap tatili, meserret mesaisidir. Namaz tüm çevre şartlarına "amaaan" Diyebilme kabiliyetidir, Namaz; şüphe, korku, tükenmişlik gibi nevrotik algılamalardan halas oluşun ilacıdır. Namaz özgürleştirici, kahramanlaştırıcı bir can simidi olarak, çevre şartları ve yanlış paradigmalarla kirlenen zihin ve gönülleri günün belli saatlerinde arındırma ve resetleme eylemidir. Başka bir deyişle, umut ve mutluluk enjeksiyonudur. Mekân ve zamanda konuşlandırılmış, göklerde ya da yerlerde, Kâbe'de ev-bark sahibi kılınmış bir Allah anlayışından çıkarıp, gönüllerde var edilmiş Allah inancına eriştirmek amaçlıdır. Haşa zalim, zorba, hak tanımaz, korkular ve dayatılara sahip Allah anlayışından kurtarıp, Rahman ve Rahim; seven ve sevgisiyle en özel kıvamda varedeni, bize dost kılan, gönlümüzün gönlüne miraçtır namaz.

Namaz kilmaya bir süre önce başladım cok şükür ama ben tekrar tekrar baslayip birakan birisi olarak tekrat gaflete dalıp bırakmaktan korkuyorum.. simdilik sadece farzlari kilmaya sartladim kendimi ahh birde sabah namazlarına kalkabilsem

Bende yeni başladım sayılır. Başıma çok kötü şeyler geldi son uc ayda. Hayatım değişti ondan Allah a S igindim. Evlendikten sonra dinden çok uzak kaldım K apaliydim ama iste namaz kuran yoktu. Oruç vardı onda da hiç borçlarını tutamadım bile. 61 im bile var. Şimdi R abbime S igindim. Çok dua ediyorum hayatımda etmedigim duadan fazla dua ettim son üç ayda. Rabbim kabul eder inşallah. Ve buraya üye oldum başkalarından dua almak için. Esma çekiyorum bazen. Burdaki dua topikelrde katılıyorum. Yani kendim icin baskalarindanda dua alıyorum dua ediyorum baskalarinada. Inşallah duam kabul olur. Işe başladığım için sabah namazimi kaçırmamaya çalışıyorum. Ama bazen şeytan a uyup yastığı kilmiyorum. Ama ömrü hayatımda ilk defa bu kadar düzenli namaz kılmaya başladım. Rabbim kabul etsin. Başım bi felaket geldi ondan dolayı R abbime S igindim. Inşallah dualarima karşılık bulurum ve dinimiz özellikle namazimi ihmal etmem

Kızlar beni de alın aranıza.. Mesajları okumadım bu arada... Ben namazımı 2014 yılının mayıs ayından beri kılıyorum... Geçmiş namazlarıma inşallah yakın zamanda başlıcam... Bir de arkadaşlar ben sabah namazı için alarm kuruyorum ama telefonu kapatıp tekrar kafayı vurup yatıyorum... Ne önerirsiniz...

İşte bu kadar gaflete daldik mi hepimizin başına bir musibet geliyor Rabbim kendisini hatirlatiyor buda bir nevi şefkat tokadı canım.. duaniz olmasaydi ne işe yarardınız buyuruluyor ya kuran ı kerimde namazimiz da büyük bir dua Rabbim bu duadan ruhumuzu bedenimizi mahrum etmesin.. ibadet edebilmek de bir nasip meselesi sonucta..

Telefonu uzak bi yere koyun kapatmak icin kalkinca bi daha geri donmezsiniz yataga zaten. O da olmazsa 2 dk arayla 3 4 tane alarm kurun:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…