Hep Birlikte Namaza Başlıyalım :)

hanımlar namaz kılmak isteyipte bir türlü devamını getiremeyen arkadaşlara naçizane bir tavsiyem var
öncelikle namaz kılmayı çok istemeliyiz ve çok dua etmeliyiz
rabbim ne olur beni de huzuruna kabul et demeliyiz ama gözyaşları içinde sanki emziği alınmış bir çocuğun ağladığı gibi yalvara yakara ne olur beni de kulluğuna kabul et demeliyiz
birde arkadaşlar peygamberimizin bir sahabeye öğrettiği şu duayı çok yapmalıyız
Allahümme einnî ala zikrike ve şükrike ve hüsni ibadetik:

Allahım! Seni anıp zikretmek, nimetine şükretmek, sana layık ibadet etmek için bana yardım eyle!."
[

Namaz kılmanın Allaha kulluk etmede en iyi yol olduğunu hem Kurân-ı kerîmde, hem de Peygamberler vasıtasıyla biliyoruz. Ancak bilmediğimiz birkaç yönü daha çıkmaya devam ediyor.

Mısır’ın başkenti Kahire’de bulunan Ulusal Işın Teknolojisi Merkezi’nde yapılan bir bilimsel araştırma, secde etmenin insanı kanserden bile koruduğunu ortaya çıkardı. Ayrıca, hamile kadınlarda ceninin şekil bozukluğuna uğramasını engellediği tespit edildi. Bölüm Başkanı Biyoloji profesörü Muhammed Ziyaeddin Hamid, zamanımızda insanların her yönden elektromanyetik dalgalara maruz kaldığını ve bu sebeple daha fazla ışın aldığını belirterek, vücutta biriken bu yükün mutlaka dışarı atılması gerektiğini bildirdi. Mısırlı bilim adamı özetle dedi ki:

* Secdede; yedi organın yerle teması enerjiyi boşaltıyor
* Secde; yorgunluk ve bazı hastalıklara iyi geliyor.
* Secdede; insan boyu küçüldüğü için, elektromanyetik dalgalara uğrama oranı daha da azalıyor.
* Elektriğin vücuttan sağlıklı bir şekilde atılması için, secde anında kıbleye dönmek gerekir. Çünkü Kâbe yeryüzünün merkezidir.
* Beş vakit farz, elektrik yükünün dışarı atılması için yeterlidir.
* Sabah namazıyla insan, güne sağlıklı ve canlı bir şekilde başlar.
* Öğle, ikindi, akşam ve yatsı namazları, günün yorgunluğunu ve stresini azaltıp, insanı rahatlatır. [Müslümanlar beş vakit namazı, sırf faydaları için değil, Allahın emri olduğu için kılarlar.]

BEŞ VAKİT NAMAZ GÜNAHLARA KEFFARETTİR

Allâhü Teâlâ Hûd Sûresinin 114. âyet-i kerîmesinde (meâlen) "Ve namazı gündüzün iki tarafında ve geceden de gündüze yakın saatlerde dosdoğru kıl. Hasenât seyyiatı giderir (Beş vakit namaz günahlara kefaret olur.) Bu namaz zikir ehline bir va'zdır." buyurmaktadır. Bu âyet-i kerîme beş vakit namazın farz olduğunun açık bir delilidir. Nitekim beş vakit namazın farz olması diğer âyetler ve hadîs-i şerîf ve icma-ı ümmet ile de sabittir. Bunun aksini iddia İslâm itikadına tamamen zıttır. Bu âyetin tefsiri şöyledir:

Ey müslümanlar farz namazları gündüzün iki tarafında (öğle ve ikindi vakitlerinde) ve geceden gündüze yakın saatlerde (yani: Akşam yatsı ve sabah vakitlerinde) dosdoğru ve erkânına ve şartlarına riayet ederek kılın. Şüphe yok ki, (beş vakit namaz) kötülükleri giderir, küçük günahlara keffâret olur ve affına sebeb olur. Fakat büyük günahlardan dolayı herhalde tevbe ve istiğfar etmek icabeder. Namaz imandan sonra ibadetlerin en büyüğüdür. Nitekim Sahih-i Müslim'de bir hadîs-i şerîf şu mealdedir:

"-Kebair denilen büyük günahlardan kaçınıldıkça- Beş vakit namaz ile cuma namazı, diğer cuma gününe kadar aralarındaki günahlar için keffarettir."

Diğer bir hadîs-i şerîfte Peygamber Efendimiz (s.a.v.) beş vakit namazın fazilet ve ehemmiyetini şöyle haber vermektedir: Resûl-i Ekrem (s.a.v.), Ashab-ı kirâmına hitaben: "Söyleyin bakalım, birinizin kapısı önünde bir akarsu bulunsa ve günde beş defa içinde yıkansa ne dersiniz? Vücudunun kirinden,

/V

pasından bir şey bırakır mı?' buyurdular. Ashab-ı kirâm;

'Yâ Resûlallah! Hiç kir, pas bırakmaz,' dediler. Resûl-i Ekrem (s.a.v.)

buyurdu ki:

"Beş vakit namaz da işte bunun gibidir. Onlarla Allâhü Teâlâ günahları siler, affeder."​

herkese selamaleyküm

bende allah kabul ederse

bazı vakitleri kaçırsamda toplamında 5 aydır bir süredir namazımı kılıyorumm

sadece öğle namazlarında işte olduğum için kılamıyorum onuda eve gidince ikind namazını kıldıktan sonra kaza yapıyorummmm

tek sıkıntım yatsı namazı bazı zamanlar atlıyorum evet bunu bahanesi yok biliyorumm

birde kuran öğrenmeye çalışıyorum dua edinde kısa zamanda kuran kerimi öğreneyim kızlar

bende sizlerle bu konuda sohbet etmeyi isterimmm

ve aleyküm selam
Allah kabul buyursun ibadetlerini.
İş yerinde izin vermezler mi?

Ayyy yasminim senin yazdığını görünce farkettim bu başlığı

ne güzel namaza başlamışsın

bende çok istiyorum namazımı kılmayı

hatta bunu aklımdan geçirince bile içim pır pır ediyor şuan da öyle

o kadar heyecanlanıyorum ki

ama bir kısmet olupta başlayamadım oysa kıyafetlerimi bile hazırlayıp astım dolabıma

ben kuran okuyabiliyorum

anlamını anlayamasamda arapça okuyorum

ama çok uzun zaman oldu elime almayalı

Allahım nasip ett ne olurrrrr

İnşallahhhh inşallah bir gün bende buraya yazarım başladığımı

ah zelişim rabbime sığınmasaydım şimdiye kafayı tırlatırdımmm

aslında kuran kerimi şimdeye on kere öğrenirdim de (oğlan benden önce öğrenecek)

malum kafa on yerde

ama namaz ile gerçekten huzuru buluyorumm

kılmadığım zamanlar kendimi suçlu gibi hissediyorumm

bende namaz elbisemi başörtümü genelde yanımda taşırımm

bir öğlen namazlarını kaza yapıyorumm

ne güzel yapıyorsun yasminn bravo vallahi

Allahım inşallah banada o günleri görmeyi nasip eder

birde nette şu tek ğparça namaz kıyafetlerine bakmıştım onlarda çok hoşuma gitti benim

mevcut kıyafetinin üzerine giyip örtünebileceğin tek parçadan oluşan bir kıyafet

evet biliyorumm onldan benimdeeeee

evde dışarda

üzürime geçiriyorum önden bağlamalıı penye benim pek rahat

bende iş yerinde kullanıyorum ev içinde almak istiyorum çok rahat oluyorrr

aaaa sen işyerinde kılabiliyormusun namazının

bir ara resim eklesen yasmin göreyim nasıl olduğunu

burdan yada face den yada watsaptan

akşam eve gidince atarım cnm whatsaptan

senindemi ondan vefaaaa

sende resim çekil tamam mııı

merak ettim nolurrrrr

nerden aldığınıda yazzz

evin orda penye satan bir mağaza var ordan aldım hemde 25tl

Bende istiyorum kızlar ya ama şeytan dürtüyo nedense bi başlasam biliyorum ki bırakmam iş yerimde mescit de var aslında çok da rahat kılarım.bende istiyorum şu namaz kıyafetlerinden çok rahat oluyo dimi

aaaa sen işyerinde kılabiliyormusun namazının

akşam eve gidince atarım cnm whatsaptan

evin orda penye satan bir mağaza var ordan aldım hemde 25tl

tamam yasmin bekliyorum at bakalım

çok uygun almışsın canım

bana samsundan bi aile dostumuz hediye etmişti

sabahlık gibi tek parça

eşarbıda var dimi o tek parçanın içinde dur ben de buraya örnek ekleyim bahsettiğimden

birazdan foto yükleyeceğimmm

yaşasınnnn

Bende istiyorum kızlar ya ama şeytan dürtüyo nedense bi başlasam biliyorum ki bırakmam iş yerimde mescit de var aslında çok da rahat kılarım.bende istiyorum şu namaz kıyafetlerinden çok rahat oluyo dimi

imkanın yerin müsaitse başla derim canımmm bende 5 vakit kılamıyorum ama çok istiyorummm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…