Hep Birlikte Namaza Başlıyalım :)

bende birtürlü tam anlamıyla başlayamadım en kötüsü biliyorum ama bir başlıyorum bir bırakıyorum

ben en çok şuna üzülüyorum müslüman olarak doğduk çok şükür, ama sonradan müslüman olanlar dini bizden daha güzel yaşıyor

Son düzenleme:
arkadaşlar gösteri tarzı birşey izlemiştim genç bir delikanlının 24 saati kalmış ömründen ve onu önce olumsuz beyhude geçirdiğini canlandırıp sonra klasik ama uykudan uyanıyor çok şükür rüyaymış namazımı kılayım diye. en sonunda şimdi sizde saatlerinizi geri sayıma ayarlayın diyor yarın bu saatte öleceğinizi düşünün ne yapardınız ona göre yaşayın.

şimdi bizde saatlerimizi yarın bu saate geri sayıma ayarlayalım kuralım alarmları ve başlayalım namazlara. Allah hepimize hayırlı uzun ömür versinde inşallah

bende çok uzun süre kıldım ama bıraktım aslında hiç hoş olmayan bir hayatım var... dövmem var oldukça büyük, sigara kullanıyorum, içki çok içtim zamnında ama 1 senedir bıraktım ve ben sadece 21 yaşındayım... arapça-farsça tercümanlık okuyorum üniversitede.. kuranı arapça okuaycak ve anlıyacak seviyedeyim hemn hemn , din hakkında bilmediğim şey yok gibi ama hiç birşey yapmak istemiyorum...nur cemaatlerinde yıllarca kaldım çok güzel zamanlardı ama bi yerden sonra sanki patladım.. bilemiyorum vicdan azabı çekiyorum ama içimden hiç birşey yapmak gelmiyor....

Son düzenleme:

doğru düzgün yaşayan insanı yoldan çıkarmak için şeytan çok uğraşırmış
seninki de öyle olabilir
hatalar insanlar için
tövbe kapısı da
inşallah yeniden başlarsın
istersen konularımdan dünyanın en günahkar ve günahsız insanı başlığına bak
bir de sana halit ertuğrulun "aysel" kitabını tavsiye ederim
eminim böyle bitkin düşünmeyi bırakacaksın
hatta netten aysel kitabının konusuna bak istersen

hamd olsun canim ALLAH daim etsin insaALLAH, ne güzel iste buu ya bak esine de vesile olmussun birde hamileymisin ALLAH kavustursun sag saglim kucagina alirsin insaALLAH canim
ve o namazda ki huzurun inan yavrucazina da yansiyor senin suan ki hallerin hep ona yansicak dikkat li ol insaALLAH oda sizi güzel örnek alip namazini kilar insaALLAH...
cok tatli oluyorlar ufacik boylari ile secdeye varinca :) RABBIM ayirmasin insaALLAH

ALLAH daim etsin canim ve vakitleri tam kilmaya calis mesela mescid cami felan hatda is yerinle konus belki bir oda gibi bir yerde kilabilirsin ( nerde calistini bilmiyom) ama sen gene samimi olarak bir sor ALLAH büyük canim...

bende birtürlü tam anlamıyla başlayamadım en kötüsü biliyorum ama bir başlıyorum bir bırakıyorum

seytanin hilesi tatlim kanma sakin kulun RABBI ile en yakin ani secde dir bunu hep aklina getir herseye vakit buluyoruzda bizi yaratan onca nimetlere bogan YARADANIMIZA bir 10 dk ayiramicazmi...

"Ölümü çok hatırlayınız. Onu hatırlamak, insanı günah işlemekten korur ve ahirette zararlı olan şeylerden sakınmaya sebep olur."
(Hadisi Serif)

Ölum yok olmak degil ebedi hayatin baslangicidir...
ALLAH ögrendiklerimiz ile amel etmeyi nasip etsin insaALLAH...

tatlim bunlar bir sebeb bahane degildir tövbe kapilari acikken acele davran hirsiz bos evin icine girmez sende bos degilsin ki seytan rahat birakmaz seni habire ugrasir...
bak negüzelde arapcan varmis bunu iyi bir sekilde degerlendir tatlim burada 3 günlük dünya icin ebedi hayatini mafetmek ne kadar akillica olur?
ALLAH müminler icin cenneti yaratti bizlerde tutturmusuk cehennem diye
dövmeleri felan sorun etme simdi cihazlar var dövmeleri cikariyorlar halin vaktin yerinde olunca cikartirsin, sigaraya gelince yavas yavas zaman icersinde onuda birakirsin insaALLAH sigara ibadetlere kulluk etmeye bir engel degil hersey bir anda olmaz zaten
ama sen samimi olarak tövbe et ve niyetine koy adim adim basla ilk basta namaz zaten onu düzenli bir sekilde kildigin vakit diger kötülüklerden sen kendiliginden sigrilcaksin bak görürsün...ben yapamam deme tam tersi yaparsin ALLAHin izniyle
RABBIM sana siginiyorum sana yöneldim beni bana birakma senin hak yolundan ayirma diye cok cok dua et insaALLAH canim...
ALLAH ögrendiklerimiz ile amel etmeyi nasip etsin insaALLAH...

kılamayan arkadaşlar sadece 1 kez kılın. zaten diğer vakitleri kılmayı kendiliginizden isteyeceksiniz
namaz kadar huzur veren başka ne var ki?

hele ki biraz zorlayıp 40 güne ulaştınız mı bu sefer namaz sizi bırakmıyor

Son düzenleme:

aynen canim öyle oluyor buseferde islerini bile ilk namazini kiliyorsun öyle yapiyorsun bir yere gidecegin vakit hep ona göre hareket ediyorsun cok güzel bir duygu, namazda ki lezzeti RABBIM herkeze nasip etsin insaALLAH...

aynen canim öyle oluyor buseferde islerini bile ilk namazini kiliyorsun öyle yapiyorsun bir yere gidecegin vakit hep ona göre hareket ediyorsun cok güzel bir duygu, namazda ki lezzeti RABBIM herkeze nasip etsin insaALLAH...

amin canım.

konu müthiş gerçkten ihtiyacım vardı böle bi yere aslında ailem kendimi bildim bileli naazını kılar orucunu tutar ibadetlerini tam olarak yapar abimde dahil ben nası böle çıktım anlamıyorm ya...sanki kılmayınca ii mi olyo suçluluk duyupo duruyorum sırtımda koca bi yükle dolaşıyorum kılmayınca...tamamn üşengeçlik benmkisi..ha kıldım ha kılcam derken vakit geçiyo sonra yarın başlıcam diyorum sonra haftaya başlıcam dyorum sonra neyse regl bitince başlıcam diyorum işte diyorum da diyorum...ne zor günler yaşadım şimdi çok güzel bi hayatım var eşim iki çocuğum ailemle aynı şehirdeyim herşeyim dört dörtlük ama gel gör ki nankörüm işte bu kadar nimete o çok değerli vaktimden ayırıp ta şükrünü eda edemiyorum....eşim kılmazdı nişanlıyken ben arada kılardım işte şimdi o kılıyo ben afdersin ökz gbi oturyorm....utanç duyuyorum kendmden şu şeytann bacağını bi kıramadım nefsim hep yeniyo beni...

malesef yok ama surda 3 haftam kaldı sonrasında kılmak istiyorum Allah nasip ederse..

inşallah
bizim de kılacak yer yoktu iş yerinde
depo veya harita odasını kullanıyorduk
farzını kılıp çıkıyorduk
zaten arkadaşlar da önyargılıydı, iş yuerinde namaz kılmamızdan hoşlanmıyorlardı,
ama kimsenin lafını sözünü asık suratını takmadık
Çok temiz yerler değildi ama namaz kılacak bir yer olması yetiyordu Allaha şükür

günahlarınız için tövbe edin,
unutmayın insan suya düştüğü için değil, sudan çıkamadığı için boğulur

canın mı sıkılıyor
hayattan sıkıldın mı
bak nefsim Rabbim ne diyor:
Bismillahirrahmanirrahim
"Kim beni hatırlamaktan gafil olursa hayat onu sıkar Ta-ha 124"

Ebu Süleyman Darani hz şöyle buyurur
ahiret bir kalpte olduğu zaman dünya gelip onunla çarpışır
dünya bir kalpte olduğu zaman ahiret gelip onunla çarpışmaz
çünkü ahiret şerefli dünya ise rezildir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…