Yöresel Tarif Hemşerim memleket nire ? Yöresel Yemekler, Yöresel Tatlar Oylama

Yöresel Yemekler

En başarılı bulduğunuz Yöresel Yemek tarifi hangisidir?

• Ankete Katılan
    446
  • Anket Kapalı .
Ben de vardı ödüç verirdim isteseydin:KK45:Ama pis gönderirsen kızardım sana:skandal:

Araya kaynamış özür dilerim :KK19:Kadayıfı basma kadayıftaki gibi kızarmış görmek istiyoruz genelde,bir de peynir uzasın diye hemen çekmişsin ,peynirin uzadığı görüntü çok güzel,diğerlerleri için az daha bekleseydin biraz sulu gibi duruyor,ama her halükarda sunum başarılı.Bir de 2 kere yöreselde ,Ramazan menülerinde künefe yapıldı fazla oy alamamıştı sanırsam,KK künefeyi fazla sevmiyor galiba :olamaz:

Cam tabak fikri benim de hoşuma gitmiyordu,geçen sefer kek yarışmasında karpuz kekimle 2.olunca alakası yok herhalde dedim ama alakası varmış:olamaz:Güya alttan yeşillik koyunca tabağa renk verir dedim:olamaz:Hep googlenin yüzünden hamsi sunumlarına bakmıştım ,öyle bir sunumdan ilham almıştım:skandal:Madem Karadeniz turşu ve mısır ekmeğiyle tam yöresel olsun dedim:skandal:Esasında ben tekken çekim yaparım ,telden çektiklerime bakıp hoşuma gitmediyse yeniden çekerim.O gün esasında oğlan okulda olacakken evde olacağı tuttu,kızardıktan sonra başıma geldi ,acele etti yemek için ,ben de aceleden üstüste fazla ölçmeden çektim.Bir de belki Onun telefonu daha iyi çeker dedim ama daha uzaktan gibi olmuş,benim telefonum olsa daha iyi çekerdi Onunkinden:63:.Buldum :KK58:tüm suçlu oğlum,okuldan gelsin bir güzel döveyim Onu:KK11:Neyse dövmeyeyim çok beğenmişti hamsiyi:KK45:
Ne yazmışım bee:KK53:
Kk ya sasiyorum zaten künefe nasıl sevilmez tamam basma kadayıfı güzel ama tatlı değil tuzlu tercih etti bu sefer kk ://

Daha önce yazdığım gibi sosun koyu idi ama yine de başarılıydı sunumun ,daha fazla oy bekliyordum içli köftelerden :olamaz:
Bir de derler yemeğin salçalısı karının kalçalısı :KK53:

:KK70::KK70::KK70:
Ne güzel yorum böyle.Genelde hamsi yapınca bu tabağa koyduğumdan gözüm alışmış ,demek ki neymiş yarışmada cam tabak kullanmıyoruz:duduk:
Cam tabak olunca alttan yeşil yeşil kıvırcık çıkınca tabağa renk verir dedim ama yanıldım:duduk:

nE GERİVERMESİ ELİMDE OLSA MANTIYA VERDİĞİM OYU DA GERİ ALACAĞIM:skandal:
Caps Lock açık kalmış ,bağırmadım sana:KK53:

Köfte deyip geçme herkes tutturamaz :rolleyes:Köftelerin de pidelerin de çok güzel duruyordu,sunumun da başarılıydı ,sosun az da sulu olabilirdi sadece:KK69:

Büyük şiş kullanıp ,parçalanmadan yapsaydın daha fazla olabilirdi oyun.Arka plandaki gerek pilavın gerek diğerleri gayet başarılı idi.:KK69:

Talebe göre yorum yapıyoruz :KK53:

Bir cimri daha :KK53:
Antepte pirinç ,bulgur çok mu pahalı,biberlerin içi bomboş:skandal:Sunum süper :KK69:

Benim buzlukta ıspanaklı kekten yapıp rondoda toz haline gelmiş var:KK53:

Senin sunum da her zaman ki gibi süper.Ama kadayıfın önde olsaymış ,daha yakın çekim olsaymış ,üstten gözüküyor sadece kadayıfın ,biraz daha aşağıdan çekseymişsin ,ve de düz tabak kullansaymışsın kadayıf daha ön plana çıkar ,kendini gösterirdi,çok güzeldi kadayıfın hakettiği oyu alamadı:olamaz:

Teşekkür ederim hayatım :KK60:

Tünaydın :dondurma:
Yeni kategori sanki datlu bişeyler olacak gibi :KK69:
Ben tatlılar olacak dedim Nevoş hayır dedi:KK45:

Kk ya sasiyorum zaten künefe nasıl sevilmez tamam basma kadayıfı güzel ama tatlı değil tuzlu tercih etti bu sefer kk ://
Geçmişte kermeste yediğim künefe yüzünden ben de eskisi kadar sevmiyorum künefeyi:olamaz:Kdayıfın içinde peynir olmasındansa fındık ,ceviz,fıstık daha çok damak tadıma uyuyor.Tatlı kategorisinde olsaydı kadayıfların şansı yüksek olabilirsi ama adı üstünde yöresel yemek deyince insan daha çok yemeğe kayıyor oy verirken eli:KK69:

Benim tahminimi merak etmiyor musun,ben neden yokum etiketlerde ?:63:

Ben tatlılar olacak dedim Nevoş hayır dedi:KK45:

Geçmişte kermeste yediğim künefe yüzünden ben de eskisi kadar sevmiyorum künefeyi:olamaz:Kdayıfın içinde peynir olmasındansa fındık ,ceviz,fıstık daha çok damak tadıma uyuyor.Tatlı kategorisinde olsaydı kadayıfların şansı yüksek olabilirsi ama adı üstünde yöresel yemek deyince insan daha çok yemeğe kayıyor oy verirken eli:KK69:

Benim tahminimi merak etmiyor musun,ben neden yokum etiketlerde ?:63:
Tekrar tekrar baktım etiketlere unuttum mi kimseyi diye affet deynep baba :110:

X