Hem Zayıflıyoruz Hem Okuyoruz

Selammmmmm:KK36: gördüğü Her şeyi okumayı seven ben de geldim araniza :KK24:yalnız okuma işini bu ara bırakmıştım sayenizde yeniden başlarım 3 kitap bitirdim ocaktan beri
Şuan Imam Gazali'den çevirme namazın sırları kitabini okuyorum 276 sayfa ve ben 30. Sayfadayım :KK3:
Harikasın hoşgeldin aramıza :) Hemen listeye ekliyorum :KK200:

Kesinlikle hep çok istemişimdir etrafımda kitap okuyan teşvik eden insanlar olmasını bir kişi bile bizden görüp alışkanlık kazansa ne güzel :KK36:
Huzur buluyorum okurken ben kafam dağılıyor herşeyden uzak okuduğumu yaşıyor gibi oluyorum ama bu durum bende takıntı oldu gördüğüm her şeyi okur oldum bir kitap dergi bir yazı yerdeki bir not hatta tabela okuma takintim var:confused:

Huzur buluyorum okurken ben kafam dağılıyor herşeyden uzak okuduğumu yaşıyor gibi oluyorum ama bu durum bende takıntı oldu gördüğüm her şeyi okur oldum bir kitap dergi bir yazı yerdeki bir not hatta tabela okuma takintim var:confused:
tabela okuma takıntısı bende de var :KK70: bir de orda burda kitap okuyan insan gördüm mü eşlik etmeden rahat edemiyorum :))

1)The handmaid‘s tale
Margaret atwood

2)the wise man’s fear
Patric Rothfus

3)devan chronicles
Mark E. Cooper
•the power that binds
•the warrior within
•dragon dawn
(Bu serinin 3 kitabını okumuşum.)
Şimdilik bunlar
:KK36:

tabela okuma takıntısı bende de var :KK70: bir de orda burda kitap okuyan insan gördüm mü eşlik etmeden rahat edemiyorum :))
Haha yalnız değilmişim demekki yolda yürürken asla yere bakamam ben hep etrafta olur gözlerim eşim ilk başta tuhaf karşıladı zamanla alıştı :KK70:
Ben bisey okuyan gördüğüm an duramıyorum sadece kitap degil:KK70:

Haha yalnız değilmişim demekki yolda yürürken asla yere bakamam ben hep etrafta olur gözlerim eşim ilk başta tuhaf karşıladı zamanla alıştı :KK70:
Ben bisey okuyan gördüğüm an duramıyorum sadece kitap degil:KK70:
:KK70: :KK70: ille okuduğu ktiabın gazetenin adını göreceeğm :KK70: nasıl bir huysa bu bizdeki

Bu okuduklarımdan birinci kitap inanılma güzel bir kitap, herkese tavsiye ederim. Türkçe çevirisi. (Damızlık kızın öyküsü( çok çirkin bir çeviri olmuş)
Bu kitabın geçen sene dizisi se çekildi..
Tüm Kadınlar okumalı bence..
Konu: gelecekte bir zamanda teknolojinin geriye gittiği ve insanların despot bir yönetim tarafından sınıflara ayrılarak yönetildiği bir ülke (Amerika) ve bu sınıflardan biri olan doğurgan kadınlara zorla katılmak zorunda kalan bir kadının yaşam öyküsü..
Kitapta cinsiyet ayrımının en uç noktası yaşanıyor. Damızlık Kadınlar her sene çocuğu olmayan bir aileye gidip çocuk yapmaya çalışıyor ( kadınların doğurganlığı maalesef ilaçlar va yüzünden çok düşmüş ve nüfus artılı için böyle bir yöntem bulmuşlar)
Bu kitap beni çoook derinden etkiledi..

aynen öyle çok okudukça daha önce okunanlar içinde bir bağ kuruluyor dolayısıyla insanın ufku açık oluyor.
Gerçekten öyle ne tür roman seviyorsun ben genelde macera seviyorum felsefe kitapları bana gore değil ama bir ara kişisel gelişim kitaplarına da bakmak istiyorum

X