Hem Zayıflıyoruz Hem Okuyoruz

Gerçekten öyle ne tür roman seviyorsun ben genelde macera seviyorum felsefe kitapları bana gore değil ama bir ara kişisel gelişim kitaplarına da bakmak istiyorum
valla ortaya karışık okuyorum ben :KK70: felsefi kitapları bende sevmem pek. kişisel gelişim severim ara ara okurum bazen başucu kitabı belirlerim kendime. belli bir türüm yok gözümde canlandırabildiğim kendimi yerine koyabildiğim kitapları okurum. bilim kurgu, bilim kurgu, gençlik, güzel kurgulanmış tarih ... genel okuyucuyum ben :KK48::KK48:

valla ortaya karışık okuyorum ben :KK70: felsefi kitapları bende sevmem pek. kişisel gelişim severim ara ara okurum bazen başucu kitabı belirlerim kendime. belli bir türüm yok gözümde canlandırabildiğim kendimi yerine koyabildiğim kitapları okurum. bilim kurgu, bilim kurgu, gençlik, güzel kurgulanmış tarih ... genel okuyucuyum ben :KK48::KK48:
Her tarihle ilgili kitabı okuyamıyorum mesela icim sıkılıyor ne hikmetse tek düze yazılar bana gore değil aksiyon lazim

Aha işte bayılırım entrikaya selma ve gölgesi diye bir kitap vardı okudun mu hic peyami safanim ilk okuduğum kitaptır kendisi hayranlığım hala devam eder bir daha okuyayım bari yakin zamanda
hiç okumadım şu an elimde çok kitap var okunmamış fuarlara gittikçe aldım. Sonra bilgisayara takılınca uzak kaldım okuyamadım :) ama alınacaklar listesine ekliyorum şimdi

1)The handmaid‘s tale
Margaret atwood

2)the wise man’s fear
Patric Rothfus

3)devan chronicles
Mark E. Cooper
•the power that binds
•the warrior within
•dragon dawn
(Bu serinin 3 kitabını okumuşum.)
Şimdilik bunlar
:KK36:
Tamamdır 5 kitap olarak düşüyorum listeye :) Meraktan soruyorum neden ingilizce kitap :)

Bu okuduklarımdan birinci kitap inanılma güzel bir kitap, herkese tavsiye ederim. Türkçe çevirisi. (Damızlık kızın öyküsü( çok çirkin bir çeviri olmuş)
Bu kitabın geçen sene dizisi se çekildi..
Tüm Kadınlar okumalı bence..
Konu: gelecekte bir zamanda teknolojinin geriye gittiği ve insanların despot bir yönetim tarafından sınıflara ayrılarak yönetildiği bir ülke (Amerika) ve bu sınıflardan biri olan doğurgan kadınlara zorla katılmak zorunda kalan bir kadının yaşam öyküsü..
Kitapta cinsiyet ayrımının en uç noktası yaşanıyor. Damızlık Kadınlar her sene çocuğu olmayan bir aileye gidip çocuk yapmaya çalışıyor ( kadınların doğurganlığı maalesef ilaçlar va yüzünden çok düşmüş ve nüfus artılı için böyle bir yöntem bulmuşlar)
Bu kitap beni çoook derinden etkiledi..

Konu çok farklı eminim sürükleyicidir.

ballikayfe ballikayfe
oynakbasi34 oynakbasi34
eceboce eceboce
Hepiniz hoşgeldiniz Ocak ayından beri kaç kitap okuduğunuzu söylerseniz sayı olarak liste başına ekleyeceğim :) Listedeki kitaplarını kontrol edin doğru mu yazdım :)

+mesaj tekrarı bekliyorum hala:cool:
liste doğru ocak ayından beri 1 kitap okumuşum , hala inanmıyorum ama aklıma da gelmyor. olsa gelirdi mutlaka . 2-3 kitaba başladım ama hep yarım bıraktım onları saymıyorum

Tamamdır 5 kitap olarak düşüyorum listeye :) Meraktan soruyorum neden ingilizce kitap :)
Yurt dışındayım, Türkçe kitap bulmam imkansız.. ben de İngilizce alıştım, şimdi sadece iBook olarak okuyorum ya da kitap alırsam da yine İngilizce bulabiliyorum birtek.. Türkçe olsa onu da okurum seve seve, hatta okumam lazım..

moni moni
hedef38beden hedef38beden
@kardelelen321
@beyazinci
morordek morordek
@Suzi1704
@miyaww__
@serguzestt

Evet konuyu Kazen üstüme yaptı bugün :-)
İlk sayfada kuralları yazdım eklemek ya da değiştirmek istediğiniz varsa konuşalım önerilere de her zaman açığım:KK200:
Ben bir disiplin olmasından yanayım o disiplin olsun ki okumaktan kaçmayalım birbirimize sorumluluk duyalım ve haftada en az 2 gün burda bildirim yapalım :KK37:
Bildiklerimi eklediğim bir tablo yaptım bu arada yeni öğrendim tablo yapmayı :-)
Bu sene okuduğunuz toplam kitap sayınızı şu anda ne okudugunuzu bana bildirebilirseniz tabloyu doldurmak istiyorum.
Etiketlediğim herkes ilk sayfada eğer çıkmak isteyen varsa söylerse listeden çıkarabilirim ama lütfen kalın ve okuyalım:KK19:

Konuyla ilgilendiğin için teşekkürler sevgili morvampirella.

Bu sene okuduğum kitapları yazayım.

Sherlock Homes kızıl dosya 240 sayfa
Sherlock dörtlerin imzası 208 240 sayfa
beynine format at 221 240 sayfa
Gece nöbeti 472 240 sayfa
fat fatale 200 240 sayfa
Atatürk'ün aşkı latife 360 240 sayfa

Şimdi Sherlock Holmes Dehanın Esrarengiz Yüzü kitabına başladım.

Bu okuduklarımdan birinci kitap inanılma güzel bir kitap, herkese tavsiye ederim. Türkçe çevirisi. (Damızlık kızın öyküsü( çok çirkin bir çeviri olmuş)
Bu kitabın geçen sene dizisi se çekildi..
Tüm Kadınlar okumalı bence..
Konu: gelecekte bir zamanda teknolojinin geriye gittiği ve insanların despot bir yönetim tarafından sınıflara ayrılarak yönetildiği bir ülke (Amerika) ve bu sınıflardan biri olan doğurgan kadınlara zorla katılmak zorunda kalan bir kadının yaşam öyküsü..
Kitapta cinsiyet ayrımının en uç noktası yaşanıyor. Damızlık Kadınlar her sene çocuğu olmayan bir aileye gidip çocuk yapmaya çalışıyor ( kadınların doğurganlığı maalesef ilaçlar va yüzünden çok düşmüş ve nüfus artılı için böyle bir yöntem bulmuşlar)
Bu kitap beni çoook derinden etkiledi..
Çok merak ettiğim kitaplardan biri. Diziyi duymuştum ama izleme fırsatım olmadı. Listeme ekleyeyim

Bu arada benim yarım kalmış bitiremediğim kitaplarım da var. Bazen onlardan da okuyorum az az. Mesela Bebeğinize Fransız Kalın 324 sayfa ben 252. sayfadayım. Aylardır bitiremedim :olamaz:
Bi olay anlatılmadığı için bu tarz kitaplarda, bazen içim bayılıyor ve başka kitaba başlıyorum. O da öyle yarım yarım kalıyor. Hiç istemiyorum aslında böyle yapmayı

X