Hem zayıflar hem de geyik yaparızzz :))

gülincim bence de keten pantolon giy.
en rahatı.
terletmez de.

koton da çok güzel ketenler var.

Hımmm kotona bi uğramalıyım ben o zamansa

Hakkaten yaa çok isterdim yazın öyle biyerde yaşamayı.Hafta sonları en azından denizden çıkmazdım yaa.
Uçukların için geçmiş olsun bebeğim geçer inşallah en kısa zamanda
Sen de koy fotonu ben çok merak ediyorum seni kuzucum

Konuştuk canım.
Durumlar çok değişmez de işte..
Bana bağlı biraz da...

Umarım zamanla düzelir aranızdaki sorunlar.Eminim ki evliliğin sorumluluğu ağırdır bunu taşıyabilmek lazım.

"2-3 lük ceza" ne oluyor canım? Merakimdan soruyorum:)

Hhheheh aceleden eksik yazmışım 2-3 günlük yazcaktım Uzaklaştırma veriyolar canım

Kiyamam esencim uzme kendini hicbirsey icin...

Sağol canım. Çocuk için üzülüyorum yoksa hiç umrunda değil...

Benim eşim evlendiğimizdeki gibi değil ki.
Biz aşık olarak evlendik sonuçta.
Valla ben de işte yoğun düşüncelerdeyim ya bugünlerde, üzülmemek elden değil ama öyle de oturup kendimi yiyip bitiremem ömür boyunca.
O konuda elimden geleni yaparım. Arada çocuk olunca birçok şeyi o şekilde değerlendirmek zorunda kalıyorsun ama çocuğum için de benim mutlu olmam gerekiyor öncelikle.

Ben de kotona aboneydim bir ara :)
Bir ara ben de uğrayayım...

Canım evlilik sorumluğulu çok ağır diye birşey yok aslında. Eşin sana kıymet veriyorsa gerisi fasa fiso...
Yani her evlilikte tabiki sorunlar, kültür ayrılıkları , huy uyumuna alışma vs. olacak ama eşinle birbirinize kıymet veriyorsanız onlar bir şekilde aşılır. (tabi çok ayrılıklar varsa da aşılmıyor onu da söyleyeyim)
Benden size tavsiyem (bekarlara) , ailesine aşırı düşkün biriyle evlenmeyin.

aielsini sevsin saysın ama fazlası zarar getiriyor gerçekten etrafımdakilerden görüyorum ..zor valla aileye düşkün erkekle evli olmak

Bu konuda çok farklı fikirler duyuyorum ben.Mesela kimisi diyo ki ailesine düşkün olmasın,kimisi de diyo ki kendi ailesine düşkün olmayan kıymet vermeyen eşine çocuğuna da kıymet vermez.
Bunun ortası nedir?

selam kızlar nasılsınız

nasıl geçti haftasonunuz bakalım?

Hoşgeldin canım. Bizim güzeldi :)
Senin nasıl geçti ?

aielsini sevsin saysın ama fazlası zarar getiriyor gerçekten etrafımdakilerden görüyorum ..zor valla aileye düşkün erkekle evli olmak

Sen bu konularda iyi gözlemcisin canım. Evet fazlası zarar getiriyor...

İşte onun ortası lazım aslında canım. O ailesine düşkün olmayan kıymet vermez ailesine; yani aile yaşantısını bilmeyen , sorumsuz olmasın manasında söylüyolar onu da...
Tabiki ortası lazım herşeyin...
Ama düşkün olması da çok zor. Çünkü biryerde seçim yapmak durumunda kalıyor eşin ve sürekli ailesini memnun etmek için kendi evliliğini kırıp döküyor... Seni seçse bu sefer ailesi sorun yapıyor... vs. vs.

Anlıyorum canım aynı babam gibi.Erkek arkadaşım öyle düşkün değildir ailesine,hatta ablasıyla ufak tefek sorunlarımız olduğunda yanımda durmuştu.Dediğin gibi herşeyin ortasını bulmak lazım.
Herşeyden önce evlendiğinde yeni bi aile kurduğunun bilincine varılmalı çünkü biçok kişi bunun bilincine varmayıp hala ailesine bağımlı yaşıyıp kendi evliliğini 2.plana atıyo bunu çoğu bayanda yapıyo erkekte..

Sen şanslısın aslında erkek arkadaşının ailesini tanıyorsun. Şimdiden sorun yaşayıp, erkek arkadaşının tavırlarını görebiliyorsun.
Gerçi evlendikten sonra farklı olabilir ama eğer erkek arkadaşını iyi tanıyorsan farklılaşmayabilir de...
Benim öyle ailesini tanıma gibi bir şansım olmadı. Çoğunu 1-2 defa görüp öyle evlendim. Evlenmeden önce de öyle bir kötü yanlarını da görmedim. Yani görecek kadar samimiyetim olmadı.
Ama nişanlılık döneminde mesela beni 1 kere bile telefonla aramamıştı ailesinden biri nasılsın napıyorsun evlilik hazırlıkları nasıl gidiyor gibisinden. (Farklı şehirlerdeydik hepimiz)
Bazı sinyaller alınıyor önceden evlilik konusunda ama artılarına bakıyorsun veya ihmal ediyosun. Çünkü sonuçta herkes 4-4 lük değil diye.
Evlediğin kişi belki senin için en uygun kişidir ama ailesine düşkünlüğü veya arkadaşlarına düşkünlüğü vs. evliliği yıpratır.

Evet o yönden şanslıyım çok şükür.Ailesinin içine fazlasıyla girdim şimdiye kadar beni kırıcak büyük bişey olmadı umarım bundan sonra da olmaz ama olsa da en azından erkek arkadaşımın olaylar karşısındaki duruşunu biliyorum.Ama ne olursa olsun kırgınlık,soğukluk olsun istemem bi kere soğukluk girdimi araya bidaha onu eritmek çok zor olur.

Evet soğukluk girdi mi düzelmiyor malesef..
Sizin evlilik var mı ufukta ?

Evet soğukluk girdi mi düzelmiyor malesef..
Sizin evlilik var mı ufukta ?

2 Senemiz daha var malesef.
Erkek arkdaşım seneye son sınıf olucak sonra hemen nişan düşünüyoruz ardından 5 ay askere gidicek daha sonra düğün yani 2 yılı geçicek bile belki.
Ama şöyle de bişey var bu süre bize çok yarıycak.Kimse burunu sokmasa daha mutlu olucaz ya o ayrı tabi.
Herkes diyo ki şimdi gitsin 15 ay yapsın askerliğini.Ama düşünemiyolar o 15 ay askerdeyken nasıl para kazanıcak.Geldikten sonra en az 1 yıl da kendini toparlaması lazım yani süre yine aynı olucak.

Erkek arkadaşım 3 ortakla araba galerisi var okul bitene kadar işini tam anlamıyla oturtmak istiyo.Eğer 15 ay giderse dükkan falan kalmaz ortada.O yüzden bu süre de hem para biriktiriyoruz,hem okullarımız biticek,hem de eşyalarımızı yavaş yavaş alıcaz.

Ama insanlara anlatamıyoruz bunu.Sanki biz istemiyomuşuz gibi her kafadan ses çıkıyo bende üzülüyorum haliyle.Akrabalardan askerliği beklemeyin evlenin niye uzatıosunuz ki diyen bile var bunlar moralimi çok bozuyo benim

Evet canım öyle yapan çok. Siz mantıklı düşünüyorsunuz bu birincisi, ikincisi de bu sizin kararınız !
Kimse de karışamaz.
Hiç üzme kendini canım, biraz zor bir süreç beklemek ama şartlar öyle olunca mecburen bekleyeceksiniz tabi...
Bu süreyi yıpratmadan atlatırsınız inşallah.. Nişanlılık da güzel birşey, nişanlanınca daha güzel tadını çıkarırsınız :)

Son düzenleme:

Biz herşeyimiz tam olsun istiyoruz.Evimizi alalım eşyalarımızı alalım işlerimiz bi otursun.Yarım yamalak olmasın hiç bişey.Ya da ne biliyim eşya alırken istemediğim ama ucuz olan şeyler almak istemyorum.İkimizde gönlümüzce almak istiyoruz eşyalarımızı.Şuan ufak ufak ben alıyorum,aynı zaman da da bankada ortak hesabımız var her ay sabit yatırıyoruz.Acelemiz yok hiç bişeye.
Nişanlanmayı çok istiyorum aslında.Babam sorun çıkarmıycak olsa 2 yıl nişanlı kalsak fena olmazdı en azından şimdikinden daha rahat olurduk ama o zaman da millet düğün ne zaman diye yer bitirirdi beni

gülincim, milleti boşver.

çok biliyolar onlar.

en doğru kararı vermişsiniz.

milletin lafına bakıp da üzme kendini

Aman millete ne ki ?
Aileler karışmaz millet karışır.
Boşver siz inşallah biran önce nişanlanırsınız. Bence 2 yıl nişanlı da kalınır nolacak ki ?
Zaten nişanlı gibisiniz resmiyete dökülür daha rahat olursunuz. Bir de aileler işin içine girince daha iyi oluyor, evlilik öncesi birbirinizi karşılıklı daha iyi tanırsınız.

Dediğin gibi nişanlı gibiyiz şuan.Ben onun ailesinden,akrabalarından herkesle tanıştım en küçük ablasının düğünü vardı geçen sene,düğünde tüm akrabalarla tanıştım.Ailesiyle sürekli görüşüyorum zaten.Sağolsunlar ayırmazlar beni hiç.Babası eve ve kızlara bişey alsın bana da alır.Dut almışlar dün annesi hemen payımı ayırmış
Benim tarafımdan annem,dayımlar falan tanıştı ama daha zaman olduğu için bitek babam tanışmıyo.
Geride durmak istiyo babam çok zaman var daha diyo ama görüşmemize de engel olmuyo tabi Çorlu'dayken akşamları hariç görüşmemize bişey demiyo.Akşam 7 den sonra çıkış yasak.O da öyle otorite kurmaya çalışıyo napalım onu da anlamaya çalışıyoruz işte

O zaman siz nişanlanın ya :) Nişanlı gibisiniz zaten :)
Tabi karar sizin...
Baban haklı canım. Bırak öyle yapsın. Otorite her zaman iyidir. Özellikle karşı taraf için. Biraz çekinsinler babandan. Evlenince bile rahat edersin...
Hakkınızda hayırlısı olsun bakalım.

Valla biz de çok istiyoruz da babam 2 yıl nişanlı durulmaz tatsızlık çıkar diyo aman çok biliyo o

Sağol canım umarım hayırlısı olur hakkımızda.

Bugün amma hayatımı döktüm ortaya bee baya bi anlattım yani kızlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…