Hem zayıflar hem de geyik yaparızzz :))

Canım zaten çalışmama gibi bir düşüncem yok benim. Annemin de öyle bir düşüncesi yok.
Sadece işte öylesine bir laf etti bal kabağı !
Kötü niyetle söylemedim dedi ama benim zaten sinirlerim gergin yetti bana !

Kuzenim eşi çok yaşamıştı bunu.Her gün evden çıkarken ağlayarak iniyorum merdivenleri
çok suçluluk hissediyorum derdi.Vicdanı hiç rahat değildi.
Toplumda suç oranlarının artmasının nedenlerinden birinin de kadınların çalışmaya başlamaları olarak gösteriliyor.
Çocuklar bazı açılardan eksik kalıyorlar ne yazık ki.Keşke şartlar el verse anneler doyasıya yaşasa bu duyguyu.

Valla ne diyim, zor.
Ben de okudum ama, çocuğumun gelişim sürecinde çalışmıyosam niye okudum o kadar zaman demem hiç.

Çocuğum daha önemli.
Her gün pişmanlık duymaktansa evde otururum, çocuğuma bakarım.
İki kuruş fazla kazancam diye gelemem o kadar sıkıntıya.

Ben 1,5 yaşına kadar çocuğumu kendim büyüttüm. İşe de geri dönmek zorundaydım döndüm. Annem bakıyor. Herkes baskı yapıyor bana. Eşim başta olmak üzere. Bakıcıya verelim yok kreşe verelim bilmem ne...
Annem sabredip bakıyor zaten , hani tek ona teslim edebilirim, öyle rahat oluyorum gözüm arkada kalmıyor. Devlet 2-3 sene verse ücretsiz izni onu da alırdım. Hani maddiyat değil tek olay. İşten çıksan yeniden işe girmek de bir dert belli bir yaştan sonra tecrüyebe de bakarlar. Bir de ben az buz okullarda okumadım emek verdim bir sürü evde mi oturayım ?
Biryerde kendi ayaklarımızın üzerinde durmak zorundayız.
Bakıcılara bırakan annelere üzülüyorum ben. Bence toplumda suç oranlarının artması belki ondandır bilemiyorum ne kadar doğru o istatistik de... Eskiden gizli yapılırmış tüm suçlar, şimdi daha çok açığa çıkıyor belki de ondan çıkıyor bu istatistikler de...
Ama bakıcılara da üzgünüm ama hiç güvenmiyorum !

Çocuğuna bir gün kendin tek başına bakmak zorunda kalsan naparsın ?

Bir de şu var, yani onu görüyorum:
Evde oturan anneler sürekli geziyolar, oraya buraya gidiyolar, yok sosyal aktivite yok ev işleri hatta imkanı olan kreşe gönderiyor. Çocukla belki gün içinde 1 saat bile zaman geçirmiyor.
Ben akşam eve gidiyorum hangi saat olursa olsun sadece çocuğumla ilgileniyorum. Bunları da düşünüyor insan.
Neyse öyle işte...
Bugünlerde yıldızım düşük ama sadece nedenlerim bunlar değil...

tabiki de öyle canım sen gergin olduğun için birden sinirlendin tabi..
madem işinde iyi ,biraz daha sabret canım dediğin gibi olmadı yetkililerden biriyle konuşur durumu izah edersin..

ben ablamda bu durumu çok yaşıyorum canımm ben eve erken gittiğimde annem nerde diye başlıyor ama kandırıyorum oyunlar oynuyorum onunla ,.gerçekten çalışan insanın işi zor çocuk olunca..benim ablamda çalışmka zorunda malesef

bende çocuk olduğunda okul zamanına kadar kendim bakmak istiyorum ama bir yandanda dşünüyorum o aman diliminde dilediğince gezdirip giydirimicen durumun olmayınca

Çocuğuna bir gün kendin tek başına bakmak zorunda kalsan naparsın ?

O günde değilsin ama.
Böyle düşünerek hayat geçmez.
Sürekli evde oturma düşüncem yok, ancak çocuk gelişiminde belli bi süre için anneye ihtiyaç vardır.

Hem sızlanıp hem çalışmak bana göre ters.

Şekerim doğru diyorsun ben de çalışmasın demiyorum kadınlar ama iş saatleri esnetilebilir
çocuklar için iş yerlerinde kreşler açılabilir.Sistemde bir değişime gidilmeli ama zor görülüyor.
Kendimden örnek vereyim.Çalışan bir anne ve babanın çocuğuydum.Üstelik vardiya sistemiyle.
Yani geceleri çalıştıkları haftalarda var.Daha düne kadar onları suçlardım kaçırdıkları tüm özel
anlarım için.Erkenden büyüyüp çocukluğumu yaşamama izin vermedikleri için.Benden küçük
kardeşim vardı ona ebeveynlik etmek zorundaydım.Küçücük yaşlarda büyük sorumluluklar.
Ev, kardeş bana emanet bir de okulum var tabii.Bunun hastalığı var özlemi var...
Anlayacağın iki taraf içinde çok zor yaşadım biliyorum.

Evet, benimkiler de çalışıyordu sürekli.
Bana da halam bakıyordu.
Noldu, ben aileye bağımlı biri olmadım.Olamadım.
Annemi tabiki çok severim, annedir, yeri ayrıdır.Ama annesiz de durabilirim.
Yani nası anlatsam, çok bağımlı değilim.
O yüzden ben çocuğumu böyle büyütemem.
Çocuk olduğunda gelişim sürecinde çalışmayı düşünmüyorum.
Bu çocuk benim olduğum kadar eşimin de çocuğu.
Ben çalışmıyorum diye bana köstek olacak hali yok ya.
Ya da beni, ilerde ben olmasam, gibi düşüncelere itecek hali de yok.

Öte yandan düşünüyorum ben dayanamazdım annemin temposuna.
Her yere yetişemezdim bu kadar planlı yaşayamazdım hayatı.
Ve bu kadar fedakarlıkta yapamazdım hiç gençliğini yaşamamıştır mesela.
Ama bunları o zamanlar fark edemiyordum şimdiki aklım hak veriyor.

Yetişirsin yetişirsin, alışınca.

canım pazartesi iğne oldum sabah - akşam sabahına dudaklarım uçukladı dünde doktora gittim krem verdi ,babamın teyzesi düşmüş onu hastaneye götürdük ,2 de eve geldik
Canim cok gecmis olsun teyzene de sana da..
Ben de cok cikar ucuk. Malesef illet bisey ben nefret ediyorum. Her denize gittigimde cikar regl donemlerimde cikar hasta olsam cikar. Anlayacagin cok cektim( Ozellikle denize gittigimde cok felaket oluyordum. Doktor ilac verdi simdi denize gittigimde kullaniyorum cikmiyor artik:) eger ucuk ufak tefekse zovirax krem var onu kullan kesinlikle tek gecerim:) bi suru krem denemis biri olarak.. Ama cok ciktiysa tenturdiyot disinda kremlerin etkili olmadigini soylemisti doktor bana.
Ve kremi incecik bi tabaka halinde emdirerek sur yoksa faydasi hic yokmus canım.
Bunlari da yazdim belki sana veya bi baskasina azicik yardimi dokunur:) ben hapi kesfedene kadar cok cektim(

saol canıımm

bende havuza ve kimi zaman denze gittiğimde çıkar uçuk ..
benim dudaklarım şişti canım birde acaba bunun etkisi olur mu doktorun verdiğini alamadım evde unutmuşlum reçeteyi .geçmezse not aldım bu kremi alırım çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için canım

Benim de boğazım gergin.Hala dondurma yiyemiyorum istediğim gibi.
Çocuklar gibi hasta oluyorum. Canımda çok çekiyor en iyisi evde bulundurmamak:)

sben ve kübracım şimdi ne diyorsunuz ?
Ne zamana kadar çalışmamayı düşünüyorsunuz peki ?
Ben de ev hanımı bir anne ile büyüdüm. Çalışan bir annenin çocuğu olmak ne demek bilmiyorum.
Siz annenizin hiç mi çalışmamasını isterdiniz yoksa atıyorum en az 7-8 yaşıma kadar çalışmasaydı mı diyenlerdensiniz ?

December canım kesinlikle faydasi olur al bulunsun sende fazladan baska zamanda dudaklarin hafiften kasinirsa ucuk cikcak gibi olursa surersin. Adi zovirax'di. Tum eczacilar bilir. Ama cok ciktiysa hap kullanman gerekebilir. Yani rahatsiz degilsen kullanma kendi kendine de geciyor ama insan hayattan beziyor bazen. Simdi hapin adini tam hatirlayamiyorum. Valtex miydi neydi? Eve gidince bakar yazarim.
Gecen seneye kadar tum tatillerim rezil oluyordu ucuk cikiyordu. Gecen yil tatili yarida birakip doktora gittim ucugu iyice kremleyip boyle beyaz beyaz dudaklarla.. doktor bi kizdi bana aldi eline pamugu batirdi tenturdiyota bastira bastira sildi( cok kizdi. dedi naptin sen bu hale nasil geldi dudaklarin diye.. Hap yazdi, kreme gerek yok bu dudaklara krem surulmez dedi. Tendurdiyotla gunde 5-6 kez temizleyeceksin dedi.
Komsunun oglu beni gorunce aglamaya baslamisti.. Cok psikolojimi bozuyo ucuk benim. Bende de surekli aglama durumlari falan.. Basina gelmeyen bilemez. Sana tekrr gecmis olsun canım..

Çok geçmiş olsun ya..
December'cım sana özellikle..
Bir uçuğun bu hale getireceğini hiç bilmezdim...
Ben de çıkar biraz durur sonra geçer..
Sıkıntıdan yorgunluktan mı çıkıyor bu uçuk acaba?
Benim genelde sıkıntı ve yorgun olduğum durumlarda çıkar da..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…