Hem zayıflar hem de geyik yaparızzz :))

Ama işim oturarak işte. Öğle araları çıkıp yürüyorum. İşte haftaiçi normalde tek aktivitem bu.
Tabi zayıflamak için haftaiçi ekstradan eve gidip spor yapıyordum. Şimdi onu yapmıyorum.
Sağolsun annem yardımcı oluyor, temizlik için kadın geliyor felan öyle şeyleri çok yapmıyorum ama işten zaten pestilim çıkmış geliyorum eve haftaiçi...

Bu arada sinemaki çayını içme canım olur mu? O da bağırsakları tembelleştiriormuş hatırlatayım dedim.

Ne işle uğraşıyosun canım sen?Ben çok tembelim yaa spor yapmak istiyorum ama eve gidince koltuğa bi yatıyorum kalkamıyorum canım istemiyo nolcak bu halim bilmem

Sinamekiyi tek başına içmiyorum da içtiğim bitki çayının içinde varmış,bende içmek istemiyorum ama başka türlü de çok rahatsız oluyorum çünkü ben kendimi bildim bileli var bu bağırsak sorunum tek çareyi bu bitki çayında buldum

Canım ben mühendisim. Bilg. başında işim.
Sen de tüm gün oturuyorsun aslında eve gidince 15 dk. da olsa spor yapsan ne güzel olur.
Valla şuanda bana desen 15 dk. hareket yap ben de üşenirim. Veya bekar olsam belki ben de öyle olurdum. Kafada bitiyor belki bazı şeyler. Yeterince tetiklemiyor demekki seni kilo vermen için bişeyler.

Bu arada içinde de olsa sinemakili olan şeyleri içme canım. Bağırsak tembelliğine yol açıyor.
Bence doğal şeyleri denemeye devam et...
Bol su iç bir de...

Aslında o kadar çok moralim bozuluyo ki şu kilo işine,bu hafta sonu Çeşme'ye gidicez denize giricem bu halimle.Öbür hafta Gelibolu'ya çok yakın akrabamızın düğünü var ve bu hafta sonu o kadar kıyafet aramama rağmen bi tane yakıştırıpta alamadım ve biliyorum gittiğimde beni gören akrabalar ''aa Gülin ne kadar çok kilo aldın yaa eskiden zayıfçacıktın nasıl bu hale geldin'' tarzı şeyler duyucam bunları da çok iyi biliyorum ama yine de harekete geçemiyorum ne eksik benden bilmyiroum,sadece moralim bozuluyo kararlar veriyorum ama yapamıyorum

Bu hafta için yeni bi karar aldım bu hafta öğlen yemeklerinde sadece ayranla 1 simit yicem 1 hafta öğlen başka bişey yemicem.Bakalım sonuç ne olucak

Aslında canım moralini bozmak yerine, kendine hedef ve zaman belirle !
1 hafta içinde bile 2 kilo verebilirsin inan. O bile farkettirir epey.
Kısa hedef koy uzun hedef gözünde büyüyorsa.
Bence akşam yemelerini de azalt. Akşam erken saatte kalorisiz şeyler yiyince kilo veriliyor.
Sana kalori sayımı yöntemini tavsiye edeceğim.
Öyle bir bölüm var burada orayı da takip edebilirsin.
Yani neyi yeyip ne yemeyeceğini de öğrenirsen daha iyi kilo vereblirisin belki. Belki de sen az ama çok kalorili şeyler yiyorsun ondan veremiyorsun.
Bir de hiç kan tahlili yaptırdın mı ?
Hormonlarına baktırdın mı ?

Malesef hiç baktırmadım.Annemin tiroidleri çalışmıyo annem doktora gittiğinde bende yanında girip sormuştum genetik olabilirmi ben birden kilo aldım ve veremiyorum diye oda olabilir kan testi yapalım demişti ama ben çok korktuğumdan yaptıramadım.Hala aklımda ama çok korkuyorum kan aldırmaya o yüzden baktıramıyorum

Canım ben de öyle genel gitmiştim başka bir şikayet için, ağrılarım vs. vardı. Neyse tabi troidlere de baktırdım. Hipotriodi çıktı. Eşim de dedi hiporiodi işte falanca da var ondan veremiyor kilo bilmem ne. Bahsettiği kişiler de her türlü diyeti yapıyorlarmış ama veremeyen kişiler vs. neyse işte.. Ben aslında diyet kararımı o zamandan başlamıştı , ilk tetikleyen şey bu oldu heralde. Dedim bir ömür boyu böyle şişman olacam heralde. Bir de benim abur cubura iştahım çok açıktı o sıralar. Hani değerlerim çok yüksek çıkmamıştı ama sonuçta etkiliyor demekki bence. İlaç verdi doktor 1 ay sonra göreyim demişti ama gitmedim hala .. Ama ilacı kullanmaya devam ediyorum en düşüğü kırıp içiyorum. Bence o ilacın da bana faydası oldu.
Bence sen de boşa kürek çekmiş olma, git baktır değerlerine.

selam kızlar nasılsınız bugünnn ?

iyiyim çok şükür sen nasılsın?

Niye kimse yokk yaa nerdesinnnnnnnnnnizzzzzzzzzzzzzzz

Ben burdayım , işten fırsat buldukça bakıyorum canım.
Ama sen yoksun ?

sağolun canlarım..gittim doktora..böcek sokması falan değil..bi kızarıklık yok..

aniden oluverdi..
sabah kalktım yüzümü yıkamaya gidicem..baktım tam basamadım..ağrıdı...

daha sonra inceledim, şişmiş..

doktor travmal iltihaplanma olabilir içten dedi..bi krem verdi.. şimdi onu sürdüm ama içerden zonkluyo...

parmaklarım da şişmeye başladı..

bilmiyorum bakalım..

Hoşgeldin canım,
iyi yaptın hemen doktora gitmekle.
Nedeni ne olabilirmiş ki iltihabın ?

Canım doktora muhakkak git tekrar kontrole çünkü genelde tiroid sorunu olanlar 3-4 kere doz değişimi yapılıyo.Annem 4 aydır düzenli gidiyo ve hala dozu ayarlanamadı.Bugün tekrar gitti kontrole yine işe yaramamış çok az daha arttırmış dozunu ve 1 ay sonra tekrar gidicek.Sende muhakkak git çünkü ilk verdikleri ilaçla ayarı tutturamıyolar ihmal etme

Geçmiş olsun canım

Benimki az olduğu için önemesemedim.
Bir de kilo verdim ya, çok üzerine durmadım.
sen de git ama doktora bana diyene bak :)
Beni zaten ilkinde eşim zorla götürmüştü. Doktora kolay kolay gitmiyorum ben

Bu sabah 49.2 geldim tartıda...
49 kiloyu en son lisede olmuştum sanki. Ya da üniversitedeyken miydi :44:
Evlendiğimde böyle değildim onu biliyorum.
Ama hala alyansım olmuyor ! Bu da komik bir durum. Parmaklarımdan kilo verdim aslında ama...

Benimki az olduğu için önemesemedim.
Bir de kilo verdim ya, çok üzerine durmadım.
sen de git ama doktora bana diyene bak :)
Beni zaten ilkinde eşim zorla götürmüştü. Doktora kolay kolay gitmiyorum ben

Yaa ben inanılmaz korkuyorumm kiiii :18:
Bi cesaret etsem gidicem ama sanırım hiç cesaret edemiycem

Hoşgeldin canım,
iyi yaptın hemen doktora gitmekle.
Nedeni ne olabilirmiş ki iltihabın ?

ekleme bağlı olabilirmiş canım...krem sürüyorum şimdilik..

bugün de ilçeye inmemiz gerekti kıbrısa gidecek kıyafetlerin bir kısmını verdik kargoya...

hiç aklıma gelmedi ki film çektiriyim...

yarına geçmezse mecbur tekrar ineriz...

yatıyorum şimdi akşama kadar yatıcam...

tabloyu yapıyım bari..

kızlar yeniden başlayalım mı tabloya... çok geniş görünmeye başladı çünkü...

Ayy yazık çok acıyodur nasıl ağlıyodur kim bilir

Ağrıyordur ama napacaksın mecbur olunca veriyoruz.

Çok geçmiş olsun canım. Takip et bakalım.
Siz toplu olarak taşınmıycak mısınız ? Niye kıyafetleri önden gönderiyorsun?

Bence yeniden başlayalım tabloya da. Ben koruma dönemindeyim ama sizlere katılırım kilo almadığımı görürüm iyi olur...
Birbirimize destek olmaya devam ederiz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…