Hem zayıflar hem de geyik yaparızzz :))

Olmaz mı yaa ağrım da var yatıp uyuyasım var çok fena,işlerim fazla olmasa bütün gün pineklicem ama işim de çok

Öğlen de kayınvaliceğime yemeğe gidicez dinlerim biraz en azından

Aslında belki de çok iş sayesinde gün biter... İş olmasa daha ağır geçerdi kimbilir..
Benim de içim sıkılıyor, iş yoğun olduğunda daha iyi oluyorum...
İş var benim de bitmiyor; bir yandan yapıyorum bir yandan yazıyorum size...

Şu sizin kayınvalide-gelin ilişkinize bayılıyorum. Aman Allah bozmasın inşallah hep böyle olun...
Ben hiç yaşamadığım için böyle birşey bana tuhaf geliyor...

İlk evlendiğimizde annemden hediye götürmüştüm kayınvalideye.. Kayınvalide direk hani karşılıklı bohça yapmayacaktık diye yüzü asıldı !!!
Sizinki normal olanı, bizimki tuhaf !

Bir yanım barış, bir yanım barışma affetme dyor.
karmakarışığım zamana bıraktım artık . ben bitti dedim ama o bitirmemek için çok uğraşıyor.
bayburtlular aile yapısı sıkı olurmuş canım , birbirlerine bağlı olurlarmış..

Burda da yağmur yağsa keşkeee böyle kasvetli havayı çok seviorum ben.Benim sevdicekte diyo millet ilkbaharı yazı sever cıvıl cıvıl olur sen tam tersisin diyo Hakkaten öyleyim hafif serin,kapalı hava huzur veriyo bana,içimde bi sıcaklık hissediorum hele bide yağmur yağarsa tam benim havam işte

Esencim decemberin mevzusun da söylediklerine harfiyen katılıorum

off bugün heme geçsin o zaman ,izin alamaz mısın canım?

Isabet olmuş o zaman kayınvalidene yemeğe gitmen ,:)kayınvaide pek ilgi gösterir gelinciğine o zaman

Malesef alamam kuzum,akşam olsa da eve gitsem

Sen affediceksin bu çocuğu orası kesin canım ayrıldım diyosun ama faca de hala profil foton da var ve bu o çocuğa güven veriyo,affediceğin ap açık o da biliyo güzel sözlerle zaaflarını kullanıyo.İzin verme buna.İlişki güven üzerine kurulur daha en başta bu zedelenirse çok yara alırsın.Her an paronayak gibi napıyo ne ediyo diye düşünüp durmaya hep şüpheyle yaşamaya hazırmısın?

hakkaten anormalmış bu adettendir. bizdede var mesela evlendikten sonra kaınvalideye bohça götürülür.

bizim gelinde yapmıştı bize annemde yüzük taktıydı .mesela yani.

ne bili insanarı tanımak çok zor gerçekten ya

Aman kalsın, aile ilişkileri batsın !!!!

Esencim bu sıkıntılar arkanda kalacak elbet.
Huzura ulaşmak için çıkılan yolda engebeli kısmı aştığını düşün.
Sonrası düzlük biraz sabır koyverme kendini.
Çamur olup üstüne sıçrayacaklardır günü geldiğinde hepsi temizlenir.
Ne lekeleri ne gölgeleri kalır.

Evet biyandan da iyi aslında iş yoğunluğu zaman geçer ama yapcak insan yok işte

Biliosunuz az çok artık beni ben alıngan biriyim çok hepte bu yüzden korkardım gelin kayınvalide ilişkisinden.Hani bişey dese kırılırım diye ama Allah razı olsun çok samimiler bana o yüzden yanlış bi cümle kurduğun da bile kırılmıorum çünkü gerçekten iyi niyetli olduğunu biliorum.Biyandan annem içinde seviniyorum çok benziolar annemle ilerde dünür oldukların da mecburiyetten değil de isteyerek arkadaş gibi görüşmelerini çok istiyorum.İnşallahta öyle olur

Aman kendi de yapmak zorunda kalacak diye düşünüyor ya, ya da kendini ezilmiş mi kabul ediyor artık her ne haltsa ! afedersiniz ,
onları artık tanıdım az çok niyetleri besbelli...
Teşekkür ederim yavrum, karşılıklı bohça yapmayalım demiştik ama zahmet etmişsiniz demek varken...
Öyle çok ahım şahım şeyler de değildi yani ; sen de karşılığında tatlı bir söz söyle tamam senden karşılık mı bekledik !
Zaten dedim ya bir çöp bile almışlığı yoktur !
İşte standart tüm gelinlere yaptığı ufak tefek birşeyler yapmış adet diye o kadar...

Mesela atıyorum yeni işe girdim; telefon açıp yeni işe girmişsin hayırlı olsun deyip kapatırdı. Yani oğlu ara demiş aramış belli, adet yerini bulsun diye. Öyle sohbet etmek için napıyorsun nasılsın yavrum demek için bir kere bile aramışlığı yok.
Onlardan eleştiri , yüz asıklığı, kötü söz dışında hiçbir sıcaklık duymadım şimdiye kadar. Buna rağmen bay ex de sürekli beni suçladı, sen ilişki kuramadın vs. diye...
Aman hepsinin canları..... anladınız siz onu. Kötü söz söylemeyecem... Bitti artık anlamı yok..

bende kışı seviyorum kuzum :)bir tek öyle değilsin yani:)

ben dedim bunu on zaten ben bu şekilde yaşamam diye hala ben yaşatmıcam sana diyorhep dediği şu allah belamı versin ki böyle bir yapmıcam ,yaına çıkmak nasip olmasın ki ne olur affet beni !! hep bunu söyleyip duruyor.

En kötüsü ne biliyor musun canım?
Çocuğumun babası...
En çok buna üzülüyorum...
Bu engel oluyor beni tüm sinirimi bastırmaya...
Ama öyle de aptal gibi de hareket etmiycem , bunu herkes görecek inşallah...
Herkes hakettiği muameleyi görecek !
Allah'ın adaletine de güveniyorum. Hani ağzında sakız yaptı ya Allah'ın adını kullanıyor ya bana karşı ! Gün gelecek Allah ona gösterecek, bu dünyada olmazsa diğer dünyada !

Destekleriniz için teşekkür ediyorum sizlere...

canım hala öfke kusuyorsun ..

yaptıklarını unutamıyorsun .

artık geçti bitti eskileri düşünerek kendine edersin ,üzülürsün yapma bunu boşver canım

herkes ektiğini biçer.

Esene katılıyorum yüreğini bırak kenara aklını dinle.
Kendine bela okuyan adamdan hayır gelir mi orası sana kalmış.
Kimse için kendinden fazla değer vermeye gelmiyor.Kendini değersiz hissettiğinle kalıyorsun.

Evet ya bu bela okumak da neyin nesi ?
Kime okursan oku...
Güzel dua varken bu niye ?
Bence hayatımızda güzel yürekli insanları tutmalı...
Yine örnek vericem ama bizim ex ve ailesi de sürekli bela okurdu.. Annesini resmen evliya ilan ettiler çocukları ama sürekli ağzı bela okurdu ! Bize çok ters geliyordu mesela bu.

Söyledikleri değil yaptıkları önemli canım erkekler yoldan geçen bi bayana bile seni seviyorum aşığım vs.tarzı laflar edebilirler o yüzden bunları lafta bırakmayıp gerçeğe taşıycaktı ve çoğu erkekte terkedilmeyi yediremez kendisine yenilgiyi kabullenmez belki de bu yüzden yalvarıyo bilemiorum seviyorum diyen değer veren insanın bi başkasıyla flört etmesini benim aklım almıyo

canım hala öfke kusuyorsun ..

yaptıklarını unutamıyorsun .

artık geçti bitti eskileri düşünerek kendine edersin ,üzülürsün yapma bunu boşver canım

herkes ektiğini biçer.

Bilmiyorum birden gülin yazınca öyle yorum yazdım canım. Aslında nötürdüm ama hala kızgınlığım bitmemiş demekki...
Biraz da onların hakkından gelmedim, zamanında işte cevaplarımı vermediğimden heralde...
Kendilerini bir de %100 haklı görmeleri deli ediyor beni.

Ama herkes benim yaptığımın en doğrusu olduğunu söylüyor, yani vicdanen rahat olursun senin yüzünden bitmemiş olur evlilik diyen çok oluyor... Ben zaten kendimi biliyorum kimsenin demesine de gerek yok değil mi ?
Kendini suçsuz göstermeye çalışması da sinir ediyor beni ! Pişkinliği !

Değer verdiğin zaman affedersiniz bir yerleri kalkıyor .

kendini affetrrirmek adına bu şekilde konuşuyor.
işte bende bunu anlamıyorum .neden diyorum konuştum işte ne bilim diyor ulan sen bilmicende ben mi bilicem dedim sonunda.
bu kadar yalvarışınada affet diyor bir yanım ama öyle bişey yap ki isteki geçkten emi olayım diyorum aman boşver değmex diyorum
haaytımda ilk defa böyle bişey başıma geldi.

esencim senin hala içinde söyleyemediklerin anlatamadıkların yüzlerine çarpamadığın sözlerin,cümlelerin var.Bunlar da çok yoruyo seni durmadan içinde kavga ediosun onlarla.Bence en güzeli ne biliomusun akşama evde otur eski kocana hiaben bi mektup yaz ama içinde ne var ne yoksa herşeyi yaz sonra da yırt at mektubu.İnan bana hafifliceksin söylemek istediklerinin ağırlığı kalkıcak üstünden

yüzlerine konuşsaydın belkide bu kadar sinirlenmezdin ,içi içini yiyorsun böyle konuşmadığın için canım.

haykıramadığın için..

bu erkeklerin doğasında var suçlarını kabul etmemek ,pişkin davranmak canım..

Yüzlerine konuşma zaten bu saatten sonra bir yerleri kalkmasın.
Karşındakini delirtmek istiyorsan yok sayacaksın.
Ama söylemek istediklerini içinde tutma.
Bağır, çağır, yaz ve hatta ağla ama susma.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…