Hem zayıflar hem de geyik yaparızzz :))

Canım ama her evliliğin maddi anlamda durumu farklıdır.Mesela bizim evde maddiyatla annem ilgilenir.Babam maaşını anneme verir,annemde babama belirli miktar verir ona babam sorumsuz olduğundan başka maddi şeyle ilgilenmez.Erkek arkadaşımın ailesinde de maddiyat babası daha çok kontrol eder evin eksiklerini o tamamlar her akşam alışverişi falan o yapar.

Yani her evliliğin farklı ki üzme kendini hemen biz de temek şeyler yok diyipte

Canim gercekten de temel seyler olmadan evliligi yurutmek zor..
Peki siz ayri mi hesap tutuyorsunuz esinle. Yani herkes kendi alip kendimi harciyo? Esin senin maasinin ne kadar oldugunu bilir mi?

Evet tabi her evlilikte maadi durumlar farklidir.ama esinin maasini bile tam bilmiyorsan orda bi sorun var demektir. Ve kime ne gonderdigini saklamak da cok ayip

Kizlar dunden beri cok giremedim (ama yazdiklarinizi okudum) ve sizi ozledigimi farkettim:)

Kizlar benim de iftara misafirim var bu aksam. gelmek uzereler. Herseyi hazirladim. Bekliyorum simdi..

Oooo bu aksam benden baska kimse girmemis..
Bende misafirlerimi gonderdim simdi..
Yorulmusum.. Dinleneyim biraz..

Evet tabi her evlilikte maadi durumlar farklidir.ama esinin maasini bile tam bilmiyorsan orda bi sorun var demektir. Ve kime ne gonderdigini saklamak da cok ayip

Evlilikte tabiki daha cok kontrol eden bu isi yuruten taraf olabilir ama ailesine yardimi vs hic bana soylemez.
Sonucta beni gectim, kendi cocugunun rizki..
Ustelik de ailesi muhtac insanlar degil, bana da danismasi lazim, dinen de uygun degil bu sekilde yapmasi.
Maasi olan kardesinin bile taksitini odeyebiliyor, hem de her ay oduyomus. Ben farkedip sorunca da daha onceden oduyorum diyor, saka gibi!
Ustelik biz de ev aldik, borclarimiz var, bana iktisat etmeliyiz demesini biliyor!

Canim gercekten de temel seyler olmadan evliligi yurutmek zor..
Peki siz ayri mi hesap tutuyorsunuz esinle. Yani herkes kendi alip kendimi harciyo? Esin senin maasinin ne kadar oldugunu bilir mi?

Tabiki biliyor benim maasi. Gecen biraz az gibi geldi kalan para ona, ben o paraya guvenmistim diye kiyameti kopardi.
Sanki ben baska yerlere harciyorum parayi!

Ortak hesabimiz yok canim.
Kimde para kalirsa ordan harciyoruz.
Esim de tam duzenli almadigi icin bilmiyorum. Tahminen ortalama biliyorum.
Ben bir de takip etmiyorum.

Canim olmaz oyle ya..
Herkesin bi ailesi var. Sizi dusunmesi lazim. Ve sana kesinlikle danismasi lazim..

Bende canim bi yandan uzaniyorum bi yandan da nete giriyom iste. Napim??
Uykun varsa niye yatmiyorsun canım? Yat da dinlen azcik. Oglusun mu uyumadi yoksa??

Suanda yataktayim canim. Oglan uyumadi annemlerle oynuyor.
Ben kendimi cok yorgun hissediyorum ya
Uyumayi da dusuncelerden uyuyamiyorum.

Ya iste o biliyo sen bilmiyon..
Haa o gondersin parayi saga sola carcur etsin sonra sana kizsin.. Seninki de cok uyanikmis yaw..
Ya takip etme ne etcen zaten.. Birak ne hali varsa gorsun..

Cok uyanik canim!
Buldu benim gibi rahat birini...
Nasil takip edim gelen giden belli diil, bir de beni sucluyor hic takip etmiyosun borclari gelen gideni hesap etmiyosun diye.
Kufreder gibi!

Son düzenleme:
Suanda yataktayim canim. Oglan uyumadi annemlerle oynuyor.
Ben kendimi cok yorgun hissediyorum ya
Uyumayi da dusuncelerden uyuyamiyorum.

Canim yorgun olman cok normal. Ben yerinde olsam bitmistim sen masallah dayaniklisin. Oruc da tutuyorsun (allah kabul etsin) o da yoruyo. Ve en cok da Kafani yoruyorsun. Azcik akisina birak canım..

Canim yorgun olman cok normal. Ben yerinde olsam bitmistim sen masallah dayaniklisin. Oruc da tutuyorsun (allah kabul etsin) o da yoruyo. Ve en cok da Kafani yoruyorsun. Azcik akisina birak canım..

Allah razi olsun canim.
Bilmiyorum bu sekilde daha ne kadar devam edebilecegim.
Ustelik ayrilik durumu olursa yaslanincaya kadar araliksiz calismam gerekecek.
Annem biz variz her zaman arkandayiz diyor ama gozum korkuyor!
Tum bunlari da dusunmeden edemiyorum iste.
Aslinda ayrilik en zor olani ama bu sekilde evliligin temelleri olmadan, ruhen hep ailesiyle (abileri vs) iken nasil yuruyecek bu is, nereye kadar yuruyecek.
Cocugun da bilinci geliyor, simdiden ayrilmak en kolayi..

Son düzenleme:
Cok uyanik canim!
Buldu benim gibi rahat birini...
Nasil takip edim gelen giden belli diil, bir de beni sucluyor hic takip etmiyosun borclari gelen gideni hesap etmiyosun diye.
Kufreder gibi!

Ay canim bende hic takip edemem oyle ne kadar taksidim varmis.. Ne kadar param kalmis.. Hic de para biriktirmiyom.. Gelen gidiyo:)

Aman bosver kuzum erkek milleti ailesine para gondermeye para yedirmeye merakli olur zaten..
İhtiyac disindan bahsediyorum tabi. İhtiyac olunca ozel bi durum olunca ayri..

Mesele zaten para yedirmesi de diil ki canim. Benimle paylasmamasi, beni enayi yerine koymasi..
Daha buraya yazamadiklarim var, onlar da onlarin ayibi bosver..

Canim simdi sanki farkli mi?? Yine calisiyorsun ve muhtemelen de araliksiz calisacaksin zaten.. Simdi ara vermiyorsan ne zaman calismaya ara vercen ki..

Canim tabi ki ailen arkandadir ama yine de sen onlara guvenerek degil kendine guvenerek yapacaksin bu isi..

Canim paikolog isini konustunmu esinle?? psikologa gidince doktor belki kafasina dank ettirir bazi seyleri..
Yani ailesinin aslinda sen ve oglunuz oldugunun..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…