HAZİRAN ~TEMMUZ AYI GEBELİK PLANLAYANLAR 🤰🏼🧿

Yumurta çift olursa değil çift yumurta döllenirse çift yumurta ikizi tek yumurtada çift sperm döllenirse tek yumurta ikizi olur umarım anlatabilmişimdir karıstı gibi oldu biraz
Aynı anda 2 yumurta gelişip döllenirse çift yumurta, tek yumurta tek sperm döllenme ilk ikiye bölünmede değişim geçirip ayrılırsa her bir hücreden birer bebek gelişir tek yumurta ikizi olur. Bir yumurtayı 2 spermin döllemesi fiziken mümkün değil yumurta döllendiği an kimyasal salgılar ve dış çeperi sertleşir bu da diğer spermlerin girişini engeller.

Hanımlar şu an yumurtlamanın 10. Günündeyim sağ kasığıma batmalar oluyor, hani parmağımızı keseriz ya öyle bi batma. İlk defa yumurtlamadan bu kadar sonra başıma geliyor ve baya hissettiriyor kendini. Bi de akıntım artmış böyle sulu gibi çok açık beyaz. Daha önce gebe kalıp yaşayan var mı acaba

Amh değerinden bağımsız yumurta kalitesi önemli olan. Yani amh değerin isterse 4.50 olsun isterse 2.00 isterse 0.76, yumurtanın kaliteli olması gerekiyor sağlıklı gebelik için. Yani amh değerinin düşüklüğü = kalitesiz yumurta değil.

Doktorun gerekli takviye vitaminleri verdiyse, gerekli yönlendirmeleri yaptıysa (ideal kilo, tahliller, beslenme vs) onları uygularsan yumurtların kaliteli olur ve inşallah gebe kalırsın

Yumurta kalitenizi arttıracak takviye önerisi yada ilaç ile yumurta takibi yapacak mı peki direk tüp bebeğe yönlendirmesi biraz garip geldi bana

Benimde hiç bildiğim şeyler değil yaşım 34 belki ondan çok fazla bekleme seçeneği sunmamıştır regl döneminde çağırdı ne yapacak bilmiyorum henüz bir sürü vitamin verdi dediğini gibi kilom boyuma göre ideal şükür bir rahatsızlığım yok başka

Yumurta kalitenizi arttıracak takviye önerisi yada ilaç ile yumurta takibi yapacak mı peki direk tüp bebeğe yönlendirmesi biraz garip geldi bana
Viramin verdi dört bes tane depoları dolduralım regl olunca gel dedi tekrar bakacak sanırım süreçle ilgili hiç bilgim yok ilk çocuğum beş yaşına yeni girdi hep korunduk bi girişimimiz olmamıştı

HCG testini merakla bekliyorum seni de taçlandırnak için çok tebrik ederim
Bugün doktora gittim kan verdim yarın çıkacak sonuç maalesef burda da aynı gün çıkmıyor. Keseyi gördü doktor yarın yeniden beni arayacak kan testi sonucundan sonra. Tabi kalp atışı falan için çok erken sadece kese gözüküyor. Umarım iyi çıkar değerim

Valla umut dolu konustun canim benim çok teşekkür ederim:) o zaman ben mahallede bi oyana bi buyana yürüyeyim

Alttaki iki gün önce üstteki de dün yaptığım test. O kadar sinirim bozuk ki yani yoksa neden çıkar ki böyle bir sonuç hadi bir tanesinde çıktı diğerinde neden çıkar ki.

Eklentiler

• IMG_5597.jpeg
    104,3 KB · Görüntüleme: 53
2 havuçla oluyor muymuş o ya deneyip sonucunu yazar mısın merak ettim
Ben yumurta büyüdüğü gün akşam 2 havuc yedim sabah hemen catladıklomenı de daha once havucla catlatmıstım haslayıp yemıs suyunu ıcmıstım yarım saate catlamıstı yanı demem o ki küçücük havuc sandıgımızdan bile daha etkili

Hayırla sağlıkla gelsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…