HAZİRAN ~TEMMUZ AYI GEBELİK PLANLAYANLAR 🤰🏼🧿

Bende ilk duyduğumda başımdan aşağı kaynar sular döküldü verende Allah alanda Allah canim boylesi hayirliymiş deyip Allaha sığınmak zorundayim glukozum 108 cikti doktorum sekerden uzak dur dedi normalde yesillik cok yiyen bi insanim bunlar hep imtihan deyip Rabbime sığınıyorum yumurtam 12.18mm miş sağlıklı beslenmeye çalışıyorum bende dediğin gibi simdi rahatim ama çok şükür üzülmüyorum 🙏❤️
Sadece glikoza mı bakıldı HbA1c’ye ve insülin değerine vs de bakıldı mı?

Eklentiler

• Screenshot_20240529_202051_e-Nabz.jpg
    Screenshot_20240529_202051_e-Nabz.jpg
    51,4 KB · Görüntüleme: 31
  • Screenshot_20240529_202029_e-Nabz.jpg
    Screenshot_20240529_202029_e-Nabz.jpg
    54 KB · Görüntüleme: 29
Hba1c hangi tahlil oluyo canim
Ona bakmamış herhalde görünmüyor 3 aylık şeker diyorlar şeker hastalığı teşhisi için önemli bir kriter. İnsülinin normal çıkmış açlık şekerin yüksek sadece onu da düşürürsün tatlıyı paketli gıdayı azaltırsan. Bir de bana doktor günde 20 dk yürüyüş önermişti. Bende gebelik şekeri vardı kızımdayken çok dikkat ettim sorun olmadı. 5 yıl sonra Hba1c dediğim değer sınırda çıkmıştı biraz dikkat edip hareketi artırıp sonraki tahlile kadar düşürmüştüm. Şeker Lh hormonunu mu artırıyormuş az önce öyle bir şey okudum sanki yazında.

Ona bakmamış herhalde görünmüyor 3 aylık şeker diyorlar şeker hastalığı teşhisi için önemli bir kriter. İnsülinin normal çıkmış açlık şekerin yüksek sadece onu da düşürürsün tatlıyı paketli gıdayı azaltırsan. Bir de bana doktor günde 20 dk yürüyüş önermişti. Bende gebelik şekeri vardı kızımdayken çok dikkat ettim sorun olmadı. 5 yıl sonra Hba1c dediğim değer sınırda çıkmıştı biraz dikkat edip hareketi artırıp sonraki tahlile kadar düşürmüştüm. Şeker Lh hormonunu mu artırıyormuş az önce öyle bir şey okudum sanki yazında.
Oyle dedi doktor 23.6 cikti ama ben bu tahlilleri ovulasyon gunumde verdim lh yüksek cikmasi normal degil mi 🤔

Yumurta çift olursa değil çift yumurta döllenirse çift yumurta ikizi tek yumurtada çift sperm döllenirse tek yumurta ikizi olur
Anladım canım Rabbim nasıl derse öyle.biz dileriz o verir ama gönlüm teker teker versin hayırlısıyla sağlığıyla sihhatiyle güzel ahlakıyla.hepimizi güldürsün rabbim.

Anladım canım Rabbim nasıl derse öyle.biz dileriz o verir ama gönlüm teker teker versin hayırlısıyla sağlığıyla sihhatiyle güzel ahlakıyla.hepimizi güldürsün rabbim.
Ayyy benim genetiğin ikiz kaynıyor anneannem babaannem halamlar torunları kuzenim hamile ikiz keşke benimde ikiz olsa çocukluğumda bile derdim benim ikizlerim olacak şimdi diyorum ne ikizi galiba hiç olmayacak 🤨

Ayyy benim genetiğin ikiz kaynıyor anneannem babaannem halamlar torunları kuzenim hamile ikiz keşke benimde ikiz olsa çocukluğumda bile derdim benim ikizlerim olacak şimdi diyorum ne ikizi galiba hiç olmayacak 🤨
Canım rabbim gonlunden geçeni hakkında hayırlı eylesin.ben açıkçası ikizden yana değilim tabi rabbim bilir.bide öle düşünme 40 yaşında umudum var senin yaşın kaç bilmiyorum ama Allah'tan ümidini kesme.

Canım rabbim gonlunden geçeni hakkında hayırlı eylesin.ben açıkçası ikizden yana değilim tabi rabbim bilir.bide öle düşünme 40 yaşında umudum var senin yaşın kaç bilmiyorum ama Allah'tan ümidini kesme.
29 um ben umudumu kesmiyorum ama yine de bazen 😑

29 um ben umudumu kesmiyorum ama yine de bazen 😑
Bende ilk doğumu 29 da yaptım canım.cokda güzel bir yaş bence.zahmetsiz rahmet olmuyor.o yüzden dileriz cabalariz rabbim layık görürse verir.umidini kaybetme sakın Eylül'de kürtaj oldum çok sarsıldım çok üzüldüm ama toparlanip yine istedim bekliyorum olur veya olmaz olanda da hayır vardır olmayanda da.

Oyle dedi doktor 23.6 cikti ama ben bu tahlilleri ovulasyon gunumde verdim lh yüksek cikmasi normal degil mi 🤔
Aa evet ovulasyon zamanı pik yapar zaten şeker ne alaka anlamadım. Açlık şekeri önceki gün geç vakitte yediğin tatlıdan dolayı bile yüksek çıkabilir yani ona bakıp teşhis koyulur mu ki🤔 Çok anlamsız geldi.

Aa evet ovulasyon zamanı pik yapar zaten şeker ne alaka anlamadım. Açlık şekeri önceki gün geç vakitte yediğin tatlıdan dolayı bile yüksek çıkabilir yani ona bakıp teşhis koyulur mu ki🤔 Çok anlamsız geldi.
Hem ona bakti hemde amh 1.01 olmasına yaşima göre bu sonuç olmamasi gerekiyormuş ay valla doktorlarda bi dengesiz anlayamıyorum

Hem ona bakti hemde amh 1.01 olmasına yaşima göre bu sonuç olmamasi gerekiyormuş ay valla doktorlarda bi dengesiz anlayamıyorum
Yine de LH hormonu yumurtlama döneminde olduğun için normal aslında o sırada yumurtlama döneminde olduğunu gözden kaçırmış olabilir belki. Amh değeri 0. Küsürlerde olup doğal yolla hamile kalanlar da çok. Sonuçta yumurtan var ve spermle karşılaşırsa gayet döllenebilir yani. Yumurtası çok olan da ayda 1 tane yumurtluyor sonuçta üçer beşer yumurtlayıp hangisi tutarsa olmuyor ki:)) İçini ferah tut olur inşallah🙏🥰 O arada yürüyüşe başlayıp şekeri azalttın mı tamamdır:)

Selamlar kızlar geçenlerde bu topiğe yazmıştım bizde planlıyoruz diye doktora gittim genel muayene oldum bana yumurtalıklarını olması gerekenden küçük buldum dedi amh bakmak istedi ve 0.76 çıktı değerim. Kendiliğinden olsa bile yumurta kalitesiz olursa gebelik sağlıklı ilerlemezmiş. Birkaç ay daha deneyip tüp bebek öneririm dedi. Hiç böyle bir sonuç beklemiyordum çok şaşkınım. Siteyi epey kurcaladım daha düşük değerle hamile kaldığını yazanlarda olmuş. Aklım karıştı.

Merhaba kızlar Nisan Mayıs Ayı planlarımız grubu birçok arkadaşımıza aşırı uğurlu geldi belki bu başlıkta birçoğumuza uğur getirir ben nisan mayıs tablosunda bat'ı haziran ve mayıs sonu olanları ekliyorum listede adını göremeyenler beni etiketleyerek sat bat yazabilir...

🪻İSİM🪻🩶SAT🩶🩵BAT🩷
@nazemaydin🤰🏼🧿
@senosderler25 Nisan22 Mayıs
@amyjegga28 Nisan24 Mayıs
@duruasya28 Nisan25 Mayıs
@gardenya2124 Nisan26 Mayıs
@bzcxa27 Nisan26 Mayıs
@Melek950126 Nisan27 Mayıs
@burrrr133127 Nisan27 Mayıs
@Bahar esinti29 Nisan27 Mayıs
@kendihalince29 Nisan27 Mayıs
@bluecam1 Mayıs28 Mayıs